Skocz do zawartości
Forum

Awersja niemowlaka do łyżeczki


Rekomendowane odpowiedzi

Liczę na waszą pomoc bo już sama sobie nie radzę. Mój 6 miesięczny bąbel od 4 miesiąca jest uczony jedzenia łyżeczką i niestety każde ale to każde karmienie kończy się ogromnym płaczem, kuleniem się, unikaniem jedzenia. Nic normalnie nie pomaga. Podawałam różne jedzenia - nie tylko obiady a nawet kaszkę. Robiłam rzadsze i gęstsze, dawałam ze słoiczka i własne. I to wszystko wydaje mi się winą łyżeczki. Ogólnie ma niechęć do jedzenia ale z dwojga wyboru już zdecyduje się zjeść butelką. Czy ktoś może mi pomóc jak go zachęcić do jedzenia łyżeczką?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Istnieje taka możliwość, że jak poczuł na podniebieniu smak, to chciał więcej. Trudno powiedzieć.
U mojej córy wystarczy, że jej posmaruję usta jedzeniem, obliże się, poczuje smak i otwiera szeroko buźkę ;)
Jeżeli uważasz, że to pomaga, to tak rób. Matka najlepiej zna swoje dziecko ;)
Oczywiście gratuluję postępów :-)

Odnośnik do komentarza

A może synek lubi jakieś obrazki i pokazać mu można taką plastykową łyżeczkę z obrazkiem, może ją polubi? U mnie dziewczynki miały na początek takie z obrazkiem, wróżką, bardzo im się podobały i chętnie nimi jadły, pilnowały jak oka w głowie. Do tego był talerzyk i widelczyk, taki komplecik. Pomysł się sprawdził. Na tę chwilę nic innego nie przychodzi mi do głowy. Życzę powodzenia i gratuluję nawet drobnych, choć czasami to naprawdę wielkie, postępów.

Odnośnik do komentarza

Ulla, minęło kilka dni, i jak jest?
A wiesz, że przyczyną niechęci do łyżeczki może być równieź ząbkowanie? Przypomniałam sobie, że tak miałam z synem. Tydzień przed 6 miesiącem nie chciał bym mu cokolwiek podawała łyżeczką, a jak 3dni później przebił się pierwszy ząb, to niechęć się skończyła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...