Skocz do zawartości
Forum

Problem ze snem u 9-miesięcznej dziewczynki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie od kilku dni mam problem z dzieckiem 9 miesięcznym dzieckiem bo wstaje w kilka razy w nocy i pręży się, wygina i przeraźliwie płacze...
myślałam ze zęby ale ona po tym jak poprzytula sie poczuje mnie i sie uspokaja i zasypia za jakiś czas jest tak samo...
i nie wiem co jej jest...
Czy aby to było z bólu na zęby? a może koszmary albo sie czegoś boi tylko nie wiem czego?....:/
słyszałam że można odprawić jakieś czary... jedna w tej dziedzinie nie jestem mocna stroną i nie wiem jakie to są i jak sie je robi... Po wyciągałam wszystko czego mogłaby sie bać i zostały tylko kołdra i podusia... zatem?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

mambach jak dziewczyny piszą nic złego się nie dzieje i na pewno żadne czary tu nie pomogą może to rzeczywiście ząbki albo po prostu mała wyczuwa że cię koło niej nie ma a jak ją przytulasz to się uspokaja bo dostała to czego chce:) nie stresuj się tak wszystkim bo to nie wyjdzie na dobre ani tobie ani małej jak będzie się coś działo złego to uwierz mi na pewno to zauważysz

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że wyszły już te ząbki Malutkiej, będziesz spokojniejsza i ona także. U mnie też przez pewien czas dziewczynki były niespokojne, trzymały mnie za rękę, jak usypiały, przytulały się dużo, spały z moją koszulką, często na moim miejscu. Dobrze jest jednak wiedzieć, co się dzieje, wtedy zawsze dużo łatwiej znieść jakieś sytuacje. Mimo wszystko postaraj się tak bardzo nie denerwować, Malutka też to wyczuwa. Pamiętam, że jak ja miałam kiepski nastrój, byłam smutna, dzieci szybko to wyczuwały.
Rozumiem dobrze Twoje obawy, łatwiej jest spojrzeć na pewne rzeczy, jak się wie, dłużej jest mamą. Na początku też się wszystkim mocno przejmowałam, później już trochę mniej, bo coś już wiedziałam.

Odnośnik do komentarza

Hej to może mi tez coś poradzicie moja 6 miesięczna córeczka zawsze dobrze spała czasami przesypiała cale noce nie budząc się nawet na "amu" ale od jakiś dwóch tygodni budzi się ok 2-3 w nocy i chce się bawić nie płacze tylko gaworzy śmieje się i ogólnie budzi się wyspana tak na 2-3 godz a potem zasypia tak do ok 8 ja już nie daje rady nie mam możliwości drzemki w ciągu dnia zaczynam tracić cierpliwość. POMOCY.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że niestety trochę rozregulowały jej się godziny spania. Może się tak zdarzyć. Współczuję Ci ogromnie, bo to bardzo ciężko, biedna jesteś, że nie masz możliwości odespania choć troszkę.
Z tego, co piszesz, stało się to tak bez większego powodu...
Może postaraj się, by ona dość aktywnie spędzała czas przed snem, miała troszkę ruchu i spacerku, innych atrakcji, to może wtedy będzie bardziej zmęczona i troszkę dłużej Ci pośpi.
Przyszło mi też do głowy, żeby ustalić jej określone godziny karmienia, zabawy, tak, by to się jakoś unormowało. To nie jest takie proste,wymaga trochę czasu...wiem, ale pomaga.
Czasami jest tak, że dziecko budzi się, bo czuje stres z powodu rozstania z mamą albo snu, czy nadmiaru wrażeń danego dnia...ale tu chyba raczej nie...
Zdarza się tak, że takie przerwy w spaniu pojawiają się bez powodu, ale mi zdarzyły się rzadko.
A może po prostu jej wewnętrzny zegar jest jeszcze nie ustabilizowany i to dlatego...wtedy niestety trzeba to przeczekać.
Życzę cierpliwości i wytrwałości, żeby jak najszybciej wróciło to do normy. Jak w dzień Malutka przyśnie, to Ty też się zdrzemnij...jeśli możesz. Pozdrawiam cieplutko. Trzymaj się dzielnie!

Odnośnik do komentarza

Witam , u nas problem ze snem zaczął się jak córeczka miała 8 miesięcy , wtedy okazało się , że ząbki ( poszło 6 naraz ). Niestety ząbki wyszły a problem został . Budzi się po kilka razy w nocy z tym , że czasami jest to taki płacz przez sen (trochę popłacze i spi dalej) , czasami płacze tak , że sama muszę ją obudzić bo ani lulanie i przytulanie nic nie daje. Sama już nie wiem co to jest ,czy jakieś koszmary, może macie jakieś rady na zły sen maluszka ? Byliśmy niedawno u pediatry powiedziała , że niektóre dzieci tak mają i samo przejdzie. Trwa to już 2 miesiące ,raz jest gorzej , raz lepiej .

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza

~mitsi
Hej to może mi tez coś poradzicie moja 6 miesięczna córeczka zawsze dobrze spała czasami przesypiała cale noce nie budząc się nawet na "amu" ale od jakiś dwóch tygodni budzi się ok 2-3 w nocy i chce się bawić nie płacze tylko gaworzy śmieje się i ogólnie budzi się wyspana tak na 2-3 godz a potem zasypia tak do ok 8 ja już nie daje rady nie mam możliwości drzemki w ciągu dnia zaczynam tracić cierpliwość. POMOCY.

dziecko mozę być w skoku rozwojowym i wtedy tak jest, pojawiłą sie jakaś nowa umiejętność, raczkowanie lub przymiarki do tego? moja ma takie nocne akcje właśnie w sokach rozwojowych, trzeba przetrwać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...