Skocz do zawartości
Forum

Notoryczne ulewanie, a wręcz chlustanie


Gość Monika P-k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika P-k

Witam serdecznie.
Mam problem z moim 4-miesięcznym synkiem. Od kiedy pamiętam strasznie ulewa, prawie po każdym posiłku. Zjada 180ml co 4 godziny, więc w sumie zjada 5 takich porcji w ciągu dnia. Ostatnio zaczęłam nawet dodawać mu kleik ryżowy do mleka, ale i tak nie pomaga. Potrafi chlusnąć pokarmem nawet po 3 godzinach od posiłku. Zaczyna mnie to martwić, bo chyba zbyt długo tak się dzieje :( Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkom, czy dziecko przybiera na wadze?
Moja córcia też niesamowicie ulewała. Przestała dopiero 2 tygodnie temu, czyli jak skońcyzła 8 miesięcy.
Po 6m.ż. Ulewała nie o mniej, ale i tak sporo. Lekarze zawsze pytali o przyrost wagi. A, że przybierala, to mówiono, że taka jej uroda.
Mała jeżeli chodzi o wagę, to znajduje się na 5 centylu, a wzrostem na 25.
Jest drobna, ale nie jest chudzinką. Ostatnio, jak przestała ulewać, to zaczęła więcej przybierać na wadze.
Mam nadzieję, że wam też to minie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Monika P-k

Synek przybiera na wadze prawidłowo- jest dużym chłopcem (znajduje się w 97 centylu i wzrostem i wagą). Nasza pani pediatra stwierdziła początkowo, że to pewnie przez to, że nie może strawić tak dużej ilości pokarmu jakim było 180 a potem 200 ml, co 4-5 godzin i doradziła, żeby zmniejszyć ilość mleka i się tym nie przejmować bo dużo dzieci tak ma. Teraz dostaje 150ml co 3 godziny, a i tak nadal mu się ulewa. Ostatnio na szczęście już troszkę mniej, ale i tak mnie to martwi.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli prawidłowo przybiera, to musisz przecierpieć. Nie martw się. Moja córa przestała ulewać w miesiąc temu, czyli dopiero w ósmym miesiącu. Wiem, co czujesz, ale pytałam lekarzy, uspakajali mnie, więc teraz ja Ciebie uspokajam. To minie. Choć jest męczące. Ja karmiłam piersią, i nawet nie wiedziałam ile moje dziecko wypija. Miałam wrażenie, że wszystko ulewa. Jak przestała ulewać, to waga szybciej wzrasta.
Pierwsze dziecko prawie wcale nie ulewało, tym bardziej mnie to martwiło.

Będzie dobrze!:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli mogę coś doradzić.....moja córcia, jak była malutka, też bardzo ulewała. Urodziła się drobniejsza i bardzo się o nią martwiłam. Nie wystarczało mi pokarmu, raczej był słabszy, więc zdecydowałam się na mleko. Niestety, są różne, a ja, młoda mama, nie wiedziałam, które najlepsze....było bardzo ciężko...zmieniałam mleko trzy razy...udało się trafić na takie, które jej odpowiadało. Nie ulewała. Byłam bardzo szczęśliwa. Może u Ciebie jest podobnie, wystarczy poszukać i spróbować może z innym, może się uda. Wiem, że to sporo zachodu, ale jak mi się udało, byłam w siódmym niebie. Nareszcie jedzenie nie było problemem. To była niesamowita ulga. Nie namawiam, bo może się okazać, że nie pomoże, ale czasami warto spróbować...życzę Ci powodzenia, cierpliwości i wytrwałości....wiem, że się przydadzą. Oby jak najszybciej się udało, to ważne. Można też przeczekać, jak napisały dziewczyny...sama podejmij najlepszą Twoim zdaniem decyzję....ja tylko podpowiadam, bo nie wiem, co najlepsze. Trzymaj się dzielnie, pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika P-k

Witam ponownie:)
Najpierw zastosowałam kleik - pomógł trochę i ulewało się znacznie mniej. Teraz zamiast kleiku dodaję zagęszczacz do mleka i jest super. Zdarzy się jeszcze Synkowi delikatnie ulać, ale bardzo sporadycznie. Na opakowaniu napisane jest, żeby sypać 2 miarki na 90ml, czyli jeśli Synek zjada 180 to powinnam dodawać 4 miarki, ale zdecydowanie odradzam, bo mały nie mógł uciągnąć tak gęstego mleka. Sypię 3 na 180ml i moim zdaniem jest wystarczająco gęste.

Odnośnik do komentarza

witam, moja Julcia konczy jutro 3 miesiace, od jakichs 2 tyg po jedzeniu oprócz ulewania mamy wrecz chlustanie ;/ mleko mamy z apteki bo ma uczulenie na zwykle jakie bym nie kupila. pediatra twierdzi ze to normalne i po dokladnym zbadaniu twierdzi ze nic jej nie jest, mamy nutrition do kazdego posilku, dzis zaczelam jej podawac i mam nadzieje ze to pomoze bo martwie sie tym bardziej ze wczesniej tego nie bylo, moze ktos mial podobny przypadek i wie jak pomoc ? :( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka tez chlustała i to bardzo często jak miała 3 tyg wyladowalismy w szpitalu zmienili jej mleko na bebilon pepti kupujemy na receptę w aptece a badania wykazały refluks żołądkowo przełykowy i dodatkowo kazali zagęszczac melko nutritonem wymiotowała rzadziej ale jeszcze się czasem zdarzało jej zwrócić teraz to ustało odpukać!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge7r488tmk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/uc8gxzdvoq4nuywz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...