Skocz do zawartości
Forum

Kiedy zaczęłaś nosić okulary?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny jestem 33 latką która ma za sobą dwie ciąże. Z uwagi na fakt że ciągle pracuję przy komputerze, ale też przy dokumentacji, jeżdżę dużo autem mój wzrok w tym roku skapitulował i konieczna okazała się korekta wzroku poprzez okulary. I tak mnie naszło, kiedy wy zaczęłyście nosić okulary?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam nosić okulary tak ok 7 lat temu, zaczęło się podobnie jak u Ciebie, ( z tym że nie byłam wtedy jeszcze w ciąży). Ale zazwyczaj przy długich godzinach spędzonych przy kompie wzrok w końcu będzie potrzebował pomocy postaci okularów.
Wg mnie zastanów się nad soczewkami bo przy dzieciakach okulary są zbyt delikatne jak coś służę pomocą na priv

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Ja zaczynałam od połówek w VI kl. SP. Obecnie mam -3,5. Od 8 lat bez zmian. Lubię nosić soczewki, ale korzystam z nich okazjonalnie/ do pracy. Używam jednodniowych. W LO miałam miesięczne, ale po dwóch tygodniach nie czułam komfortu noszenia. A teraz paczka jednodniowych na dość długo mi starcza. Ciąże, a właściwie porody, nie miały żadnego wpływu na mój wzrok. Czytać mogę bez okularów, ale jak patrzę w dal, to jestem jak kret. Obecnie jest taki wybór szkieł i oprawek, że można całkiem fajnie w nich wyglądać. Ja oprawki wybieram lekkie, bo są bardziej elastyczne. W sztywnych trudniej było się oprzeć, podczas oglądania filmów na leżąco i zdecydowanie częściej chodziłam z nimi do naprawy.

Odnośnik do komentarza

Ja zamawiałam. W sklepach optycznych w moim mieście ceny były bardzo wysokie, po prostu wybrałam się do salonu i przymierzyłam poszczególne modele. Jak wiedziałam co do mnie pasuje to złożyłam zamówienie w sklepie internetowym optycznym [reklama usunięta].
I zapłaciłam o wiele mniej.

Potem domówiłam sobie dodatkowo dwie pary okularów przeciwsłonecznych (swoją drogą to sklep polecam bo mają w nim naprawdę dobre wyprzedaże na oprawki).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu tak piszesz. Dziewczyny w okularach bardzo fajnie wyglądają, niektórzy nawet noszą zerówki bo nie mają wady wzroku ale uważają, ze okulary im pasują (wybierz się do salonu optycznego i powinni tam dobrać Ci odpowiednie okulary [reklama usunięta]. Nie ma co Cię pocieszać, nos je i już. Nie Ty pierwsza nie ostatnia, przywykniesz 😉 A jeśli naprawdę nie będą Ci sie podobały to po prostu zdecydujesz się na soczewki ( wcale nie jest tak trudno je nakładać i jest to jedynie kwestia przyzwyczajenia). Jak faktycznie tak źle wyglądasz pokaz zdj to Ci szczerze odpowiem, chociaż wydaje mi się, ze wcale tak źle nie wygladasz.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam nosić okulary w wieku 24 lat. Na początku bardzo to przeżywałam, ale szybko się do nich przyzwyczaiłam. Okulary z ładną kolorową oprawką kupiłam w salonie optycznym  [reklama usunięta] we Wrocławiu. Wszyscy znajomi mówią mi, że okulary mnie odmłodziły i dodały uroku.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Nosiłam okulary przez 12 lat. Kiedyś mi one odpowiadały, a później... zauważyłam, że totalnie zmieniła mi się twarz - sama nie wiem, czy miałam tylko takie wrażenie, ale raczej nie - po prostu tak było. 4 razy naprawiałam, wymieniałam szkła, wiele razy je porysowałam i po prostu miałam dosyć. Teraz już tylko soczewki [reklama usunięta]. Nie wyobrażam sobie już działania z okularami - to raczej same problemy, chociaż faktycznie wielu jest w nich do twarzy. Ale moim zdaniem to absolutnie nie jest praktyczne rozwiązanie. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja noszę od dwóch lat, czyli odkąd skończyłam 18 – takie wejście w dorosłość 😉 Miałam problemy z widzeniem i zgłosiłam się do kliniki [reklama usunięta], tu uzyskałam pomoc i zostałam dokładnie przebadana. Mam małą krótkowzroczność, z okularami żyje mi się zdecydowanie łatwiej i lepiej.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...