Skocz do zawartości
Forum

Wezwanie do orzecznika Zus w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

No niestety mogli by to zmienić i wypłacac od razu, a ewentualnie jak im cos nie będzie pasować to wnieść o zwrot czy coś w tym stylu... ale na szczeście mój mąż pracuje i mamy się z czego utrzymać i powoli przygotowywać się na przyjście na świat naszej córeczki :)

Poczekamy, zobaczymy... mam nadzieję, że decyzja zusu bedzie na moją korzyść. Ale chyba jak dostarczyłam pracodawcy L4 to on już nie musi płacic za mnie składek? :) przynajmniej tak mi sie wydaje :)

Odnośnik do komentarza

Ja od poczatku mialam problemy z zusem ,na zwolnieniu to przez 2,5m nie dostalam kasy bo zus wyslal pieniadze poczta i nie tam gdzie trzeba(nie widzieli nowych danych jak i nr konta)pozniej szlo jak chcialo. A ja moglam jesc tynk bo co ich to obchodzi czy ty masz czy nie.Ciagle glupie tlumaczenia jak pytalam sie dlaczego wyplacili mi za zwolnienie po 40dniach mimo ze maja 30dni na to to powiedziala ze oni nie wyplacaja kasy przed zakonczeniem zwolnienia choc w poprzednim miesiacu wyplacili mi w polowie trwania zw.Mieszaja a jak ktos nie zna przepisow to ma przerabane. Poszlam juz w 2m na zwolnienie tylko 2razy na czas dostalam kase,a na macierzynskim 1maja urodzilam a 26lipca dostalam pierwsze pieniadze. Ciagle cos chcieli i to takie absurdy ze az zal. Jesli chodzi o "kombinatorki "co zakladaly dzialalnosc wplacaly najwyzsza skladke i mialy pozniej lepsza kase -sie gra sie ma. Zlodziej okradl zlodzieja -chyba za mocne slowa pripo tych pan :),jedynie co jest zle w tym to to ze nasza kasa na to idzie ale tak czy inaczej jej bysmy nie mialy.wiec ktos na tym skorzystal a zus i skarbowka niech sie wypcha tylko daj a ty nawet dnia nie mozesz sie spoznic z zaplata bo robia klopot. W zusie w ciagu roku bylam kilkanascie razy i tylko dwa razy wttafilam na mila pania ktora chciala pomoc. Reszta tylko aby zbyc ale kiepsko wtrafily z nudow,ze znajomoscia prawa (takiego by zaskoczyc pania zza biurka)oraz sporym zasobem czasu bywam upierliwa i musialy mi odp.na pytania:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

monika ja potwierdziłam przy pierwszym L4 adres do wysłania przekazu a po drugim L4 doniosłam nr konta.Nie miałam problemu z wypłatą nawet wysłali kilka dni wcześniej. Ale zgadzam się z "kombinatorkami" które podwyższają sobie do najwyższej składki i ida na L4 albo od razu na macierzyńskie, bo własnie przez takie coś są wstrzymywane wypłaty zasiłków dla matek.Okej no każdy grosz na dziecko się należy , każdy korzysta z luk prawnych ale jak człowiek chce być uczciwy to musi mieć problemy przez tych którzy uczciwi nie są.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! Widzę, że są tu fachowe głowy, dlatego licząc na odpowiedź podpytuję :) Jestem na L4 od 21.05 a wypłatę (czy tez zasiłek chorobowy - nie wiem, jak to fachowo nazwać) przelewa mi pracodawca w dalszym ciągu. Czy tak już będzie do końca? Koleżanki mówiły mi, że to ZUS wypłaca osobno za każde L4, a do mnie przelewy przychodzą co miesiąc w terminie wypłaty od pracodawcy.I co miesiąc w innej wysokości. Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, mam pytanko jestem na zwolnieniu od 12 maja, jeszcze nie dostałam żadnego zasiłku. Dziś odebrałam pismo z ZUSu, w którym informują mnie żebym się wstawiła do nich aby złożyć dodatkowe wyjaśnienia. Czy mam obowiązek jechać na tę komisję skoro na L4 mam 1, czyli powinnam leżeć. do tego inspektoratu mam ponad 60km.

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie.Mialam umowe na czas okreslony, zaszlam w ciaze przedstawilam szefowej zaswiadczenie i zwolnienie lekarskie, po 2 tygodniach zamknela sklep.Od tamtego momentu zwolnienie lekarskie wypisywala mi ginekolog i zanosilam do zusu,otrzymuje zasilek.We wtorek trafilam do kliniki dermatochirurgi na usuniecie znamienia, i dowiedzialam sie ze nie jestem ubezpieczona.W zusie powiedzieli ze nie sa odprowadzane za mnie skladki.Co w tej sytuacji? Rejestrowac sie w urzedzie pracy?

http://www.suwaczki.com/tickers/qtch8ghfpirpkts6.png

Odnośnik do komentarza

Pysiak ja budzę się o 4-5 rano posiedze 2 godziny i idę spać dalej inaczej nie umiem już:).Ale niedługo wrzesień i córkę do przedszkola trzeba będzie zaprowadzać więc muszę zacząć się przestawiać;)

A więc poszłam do Urzędu ( zapytać o ten urlop wychowawczy dla firm) , oczywiście jest taka możliwość , ale tylko na bezpłatny urlop macierzyński ( gdzie musiałabym zawiesić firmę) - czyli pusty przepis ( po co mam zawieszać firmę i iść na bezpłatny macierzyński jak mogę po prostu zawiesić firmę).A płatny urlop i tak nie może być, bo " przepis prawa nie mówi co w takim wypadku gdzie ustał stosunek pracy".Czyli rząd chwali się prawem którego Urząd wykonać nie może, bo nie ma doprecyzowanego przepisu prawnego i Urząd nie może się do niego odnosić.M_A_S_A_K_R_A_!!!! Czyli bardziej opłaca mi się zawiesić firmę zaraz po urodzeniu , nie będę musiała przynajmniej płacić składek zdrowotnych.Chory kraj!!!!

Odnośnik do komentarza

Tak tak zamknęła rozumiem w sensie na wypowiedzeniu masz ze ustal stosunek pracy z przyczyn pracodawcy likwidacja zakladu? Skąd masz wpływy na konto ZUS Ci posyła?? Skladalas tam dokumenty? Świadectwo pracy wniosek o wypłatę zasiłku itp??
Generalnie po wypowiedzeniu gdzie likwidacji bądź upadłości uległ zakład ubezpieczony dostaje zasiłek chorobowy oraz zasiłek macierzyński z ZUS a więc jego płatnikiem zostaje ZUS a więc musisz być ubezpieczona w zusie no nie ma innej opcji poprostu. A gdzie dzwonilas? Do wydziału zasiłków??

http://suwaczki.maluchy.pl/li-69168.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-69169.png

Odnośnik do komentarza

Pysiak mam rodzinkę w Stanach i wysyłali mi paki ciuchów z przecen i sprzedawałam w sklepie stacjonarnym i na allegro.Fajnie szło, ale sklep musiałam zamknąć, bo miałam zagrożoną ciążę i nakaz leżenia przez pierwsze tygodnie.Zrezygnowałam z lokalu , bo musiałam płacić za czynsz a nie zarabiałam w tym lokalu wtedy tylko przez internet.Także zostałby mi tylko internet.Ale szczerze mówiąc nie będę miała czasu już na taką działalność , bo przy tym jest dużo roboty; robienie zdjęć, wystawianie, pakowanie itd.Sklep stacjonarny odpada, bo nie mam zamiaru dziecka ciągać na sklep codziennie , a przez sam internet nie zarobie aż tyle aby mi się to za bardzo opłacało .Pracownika też nie zatrudnię, bo tez mi się to nie opłaca.Zostaje mi pomyśleć o czymś innym, albo żłobek dla małej i znalezienie pracy.Jeszcze zostaje opcja dotacji z UP na działalność, tak jak zrobiłam to rok temu:).W każdym razie zawsze są jakieś opcje ...mam jeszcze rok więc będę myśleć;)

Odnośnik do komentarza

przepraszam ze sie wtrące ale mamaali w sprawie tej dotacji z UP to jak bralas w tamtym roku to musi minąć 5 lat zeby dostac drugi
wiem bo ja wlasnie bralam na otwarcie dzialalnosci

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...