Skocz do zawartości
Forum

Ozdoby świąteczne do wykonania z dzieckiem


Rekomendowane odpowiedzi

Marg na pewno Ola poradzi sobie ze zrobieniem tradycyjnego łańcucha na choinkę, połączone oczka z papieru kolorowego tylko może ty jej potnij paski i pokaz jak sklejać ja mam takie łańcuchy a przed świętami Natasza robi ich dużo i obdarowuje nimi znajomych i sąsiadów strasznie to miłe
jeszcze robiłyśmy szyszki takie zwykłe z lasu smarujesz klejem i obsypujesz brokatami lub najpierw farba i dopiero klej i brokat

Odnośnik do komentarza

Jak K. miał ok. 2 lat to wycinałam koło (głowa) trójkąt(sukienka)i półksiężyc (skrzydła) z kolorowego papieru, można z błyszczącego z brokatem, ale mój K. też go zjadał ;)
I prosiłam by przykleił najpierw skrzydła, później głowę i sukienkę. Na koniec przyklejał włosy z waty. Malowałam buźkę i aniołek był gotowy :)
Takie kartki podarowaliśmy dziadkom i sąsiadom ;)

Odnośnik do komentarza

nikawa
Jak K. miał ok. 2 lat to wycinałam koło (głowa) trójkąt(sukienka)i półksiężyc (skrzydła) z kolorowego papieru, można z błyszczącego z brokatem, ale mój K. też go zjadał ;)
I prosiłam by przykleił najpierw skrzydła, później głowę i sukienkę. Na koniec przyklejał włosy z waty. Malowałam buźkę i aniołek był gotowy :)
Takie kartki podarowaliśmy dziadkom i sąsiadom ;)

bardzo mi się podoba pomysł z tymi aniołkami, pewnie go wykorzystam, dzięki!!!

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że pomysł trafiony.
Możesz też kupić gotowe kulki styropianowe, wbić w patyk do szaszłyków i pozwolić dziecku ozdabiać farbami, trzymając bombkę na patyku.
I moja ulubiona świąteczna praca.
Odrysuj/ odbij swoje obie dłonie, męża i dziecka (dzieci). Weź rolkę po ręcznikach papierowych. Przyklej. Największe u dołu, najmniejsze u góry. I mamy drzewko :) Następnie taką choineczkę dziecko może ozdabiać, np. przy użyciu ozdób zrobionych dziurkaczem ozdobnym (jeśli nie masz, to koniecznie zakup).
U góry musi być gwiazda ;)

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję pawie oczka: wycina się z kolorowego kartonu trzy różnej wielkości kółeczka i nakleja mniejsze na większe, prosta bombka i kolorowa. Moje dziewczynki już starsze, więc zrobiły przedwczoraj bombki z kulek styropianowych, kolorowych cekinów i wstążeczek. Bardzo im się spodobało. Mam dokupić więcej, bo chcą zrobić niespodziankę dziadkom i cioci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...