Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
bukietowa

Naśladowanie innych dzieci

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem tu nowa. moze ktos ma podobne doswiadczenie i cos doradzi? otoz, nauczyciel w przedszkolu zasugerowal mi, ze to bardzo zle , ze moje dziecko nasladuje inne dzieci. wczesniej myslalam , ze to normalne, corka ma 4,5 . wiedzialam, ze tak robi. naprawde nasladuje , nawet probuje rowno mowic z dzieckiem, z ktorym akurat przebywa. nauczyciel powiedzial, ze to zle, ze ona zachowuje sie tak, jakby nie miala wlasnego ,,ja,,. zmartwilam sie, co powinnam zrobic? czy musze udac sie do psychologa? pomozcie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To faktycznie może być niepokojące, jeżeli to trwa bardzo długo. Jeżeli to są sporadyczne sytuacje to nie przejmowałabym się tym bardzo. Oczywiście pójście do psychologa dla dziecka nei jest żadną traumą wręcz fajnym doświadczeniem bo tam sie bawi a dla ciebie to może dużo wnieść by dowiedzieć się czy wszystko jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nauczyciel powiedział Tobie tylko, że to złe? Żadnej sugesti? Porady? Wskazówki?
W takim razie ze strony nauczyciela, to też było 'złe'.
Mój synek ma 4 lata. Też zdarza mu się naśladować starsze dzieci. Dopóki są to dobre zachowania, to nie interweniuję. Naśladując różne osoby uczy się różnych zachowań, wybiera, czyli DECYDUJE. Chyba gorzej, gdyby naśladował jedno zachowanie. Czasem dzieci utożsamiają się z super-bohaterami, dopóki dziecko chce ratować świat, to niech ratuje, jednak, gdy zakłada prześcieradło-pelerynę i wchodzi na parapet w celu skoczenia jak np. Batman/ Superman, to już trzeba reagować. Ja się czasem łapie, że mam zachowania mojej starszej siostry, a nie zawsze u niej mi się one podobają :p

Jeżeli bardzo Cię to niepokoi Twoja córa, to porozmawiaj z psychologiem dziecięcym, żebyś była spokojniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...