Skocz do zawartości
Forum

Jedzenie na początku ciąży


Gość co robic

Rekomendowane odpowiedzi

witam
mam pytanie co jesc w czasie ciazy i co jaki czas? mam z tym ogromny problem jestem miedzy 5 a 6 tygodniem mecza mnie uczucia wymiotne jednak nie zdarzylo mi sie wymiotowac... nie potrafie nic powachac a co dopiero zjesc bo czuje ze mimo ze mam pusty zoladek zaraz cos zwymiotuje... jedyne co mnie na teraz utrzymuje to woda , owoce i tosty ... bo nic innego przelknac nie umiem gdy sie zmuszam do zjedzenia czegos innego ponownie naciaga mnie na wymioty.prosze pomozcie bo probuje wszystkiego co tylko potrafie ... a nie chce glodzic siebie i przy okazji dziecka...

Odnośnik do komentarza

witaj, gratulacje ciąży:) przede wszytskim pamiętaj, ze ten czas jest przejściowy!!!, więc nie zamartwiaj się na zapas i po prostu jedz to, co możesz:) ja w tych tygodniach jadałam tylko to, co mi przechodziło, więc zupę mleczną, ryz z jabłkami i miód, potem mi przeszło i jadłam normalnie:) zażywaj kwas foliowy to teraz najważniejsze dla dziecka, na tym etapie ciąży dziecko ściąga z ciebie zapasy sprzed ciąży, więc na początku ciąży możesz nawet schudnąć, ja tak miałam, chudłam do 12-13 tygodnia w pierwszej i drugiej ciąży po 5 kg, dopiero w 2 trymestrze zaczynałam tyć, a dzieci urodziłam zdrowe, obie z wagą 3680 i druga 3200, więc i u Ciebie będzie ok:)

Odnośnik do komentarza

Jedz małe porcje 5 razy dziennie. Staraj się nie dopuszczać do uczucia głodu, bo to niestety często powoduje zwiększenie mdłości - gdy zbyt rzadko jesz spada poziom cukru.Niektórym pomagają migdały, mi czasem pomogło kilka łyków coli (ale tej oryginalnej). Unikaj potraw ciężkostrawnych, smażonych długo w głębokim tłuszczu. Jedz na razie to co dasz radę jeść, byle mdłości zmniejszyć, a jak się poprawi to po prostu racjonalna dieta i nic więcej nie trzeba :)

Odnośnik do komentarza

Wlasnie wieczorem wrocilam z badan USG w czwartek zaczynam 7 tydzien ciazy.
Moje malenstwo ma juz zdrowe bijace serduszko .Lekarz zapewnil ze jest wszystko ok i dal mi leki na mdlosci jak narazie pomagaja oby tak dalej :).
moj termin porodu waha sie pomiedzy 19 a 22 Maja.

Odnośnik do komentarza

Hejoo:) Dla mnie zbawienne były cytrusy, woda z cytryną, pomarańcze. Imbir także działa przeciw wymiotnie, jak rano wstawałam piłam wodę z cytryną i z Imbirem i jakoś dawałam rade, chodź często musiałam to pić. I często znienacka wymiotowałam ( mało fajne np w autobusie) Pamiętaj ze mimo tego ze męczą Cię wymioty maluszek i tak weźmie sobie wszystkie substancje odżywcze mu potrzebne z twoich zapasów. Spróbuj jeść często a mało i unikaj mocnych zapachów,pamiętaj o witaminach, mnie niestety wymioty trzymały do 5 miesiąca i duzo schudłam ale na szczęście mojej małej niczego nie brakuje:) Musisz przetrwać ten okres mało przyjemny. Dasz rade!!:) pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Gość OlgaDietetyk

Cześć,

Jestem studentką ostatniego roku dietetyki i jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej o kobietach w ciąży i ich żywieniu. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety jest ona niezbędna do pracy magisterskiej i w pełni anonimowa, a wynikami i poprawnymi odpowiedziami podzielę się gdy tylko uzbieram odpowiednią ilość. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

http://interankiety.pl/interankieta/b71da99c8824957e5ba6280cbf436569

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...