Skocz do zawartości
Forum

Zaropiałe oczko


Rekomendowane odpowiedzi

hej,ja.. mam ten problem juz 3 kropelki z antybiotykiem lekarz przepisal ostatnio i widze ze wkoncu dzialaja.. takze lekarz musi przepisac bo tak to dr mowila ze mimo odp.pielegnacji tylko sie poglebia problem...a tak to jak zawsze 1platek do jednego przetarcia oczka woda letnia przegotowana i sol fizjologiczna 2x dziennie profilaktycznie mamy tez oprocz kropelek zalecona

Odnośnik do komentarza

My nie mieliśmy takiego problemu, ale pamiętam jak położna środowiskowa mówiła, że gdyby wystąpił, to przemywać oczka rumiankiem. Ja stosuję często rumianek dolewając napar do wanienki do kąpieli i ładnie likwiduje krostki i zaczerwienienia na ciele. Myślę, że warto spróbować.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Do szczepienia, jeśli nie ma innych objawów, przeciwwskazaniem raczej nie będzie, ale najlepiej poradź się pediatry.
Co do pielęgnacji to przemywaj gazikiem (nie wacikiem tylko jałowym gazikiem) i solą fizjologiczną - jeden gazik na jedno oczko. Jeśli za jakiś czas nie przejdzie należy skonsultować się z okulistą - przyjmują bez skierowania - ponieważ najprawdopodobniej to zatkany kanalik łzowy. Okulista zaleci masaż oczka, jeśli to nie pomoże są dwa rozwiązania. Albo przetykanie - nie zawsze skuteczne, często po jakimś czasie problem nawraca. Lub robi się antybiogram i leczy antybiotykiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...