Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny jak po tym upalnym dniu?
Ja sie tam o wszystko pytam mojego lekarza czasami mam wrazenie ze ma juz mnie dosc z tymi pytaniami hehe
Jesli chodzi o bol i brzucha i okolic to w ciazy blizniaczej to raczej normalne moze tez delikatnie twardniec ten brzusio.
Olita ja tez mialam krwiaka i od razu w szpitalu mi mowili O zakazie do konca...teraz do tego mam krążek wiec juz wogule nie ma co myslec

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Dziewczyny z Jkdo co to za usg przepływów o którym wspominacie? Wykonuje je kazdy lekarz? Mi lekarz nic o nim nie mówił. Zaczynam się bać tego ttts. Po nocach mi się śni. Na początku 21 tygodnia moi chłopcy mieli roznice 13% względem siebie. Ich wagi 358 g i 412 g. Lekarz mówi ze do 20 % jest granica ale ja po pomiarach widzę ze różnica się pogłębia.
23t 0d Jk Do

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy te przepływy robi każdy lekarz.myślę że to chodzi o sprzęt.mnie zawsze biorą tu w szpitalu na ten sam sprzęt.jak jest zajęty to czekam.mój ginekolog ich nie robił i dlatego mnie kierował do poznania.
U mnie też od początku była różnica w wielkości dziewczynek.najpierw 10% potem 16, potem 20i teraz 24.tu w szpitalu mówia że 20% różnicy to jest max mój gin mówił że 25.
U dziewczyn widoczne są pęcherze moczowego, mają dużo i późno płynów.jedyne co się nie podobało pani profesor to przepływy w żyje głównej w mózgu..bo może świadczyć o anemii.
Aleksa, Agusia mi TTTS też sen z powiek zmywa; (((((
Nadal się boje..bo to będzie; ((

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Dziewczyny w którym tygodniu u was wykryto nieprawidłowości ? Jak często przed i obecnie macie wizyty u lekarza i usg? Ja do tej pory wizyty i usg miałam co 3 tyg. W pon mam wizytę u swojego gin. Ciekawa jestem co będzie mówił. Mam teraz porównanie bo byłam na wizycie u innego gin i w zasadzie strasznie jestem z niej zadowolona. Wszystko dokładnie zmierzone widziałam serduszko żołądek pęcherza. Wytłumaczył mi co się dzieje gdyby ttts się pojawi. Troszkę mnie uspokoiła ta wiedza ale niepewność nadal jest.

Odnośnik do komentarza

Miało być..ze się boje , co to będzie.
Ja też mam nadzieje ze małe po prostu mają taki rytm wzrostu.mój ginekolog nic nie widział niepokojącego.nawet mówił że jest już dobrej myśli ,dopiero tu w poznaniu mnie nastraszyli tym TAPS-em (anemia).
Dzisiaj tez nerwowy dzień, wczoraj przywieźli dziewczynę w 28tc, wody jej odeszły w środę.i mieli nadzieję że wytrzyma z dwa tygodnie (swoją drogą nie wiedziałam że dziecko może tak długo być bez wód! !!!), ale dzisiaj niestety jej rączka wypadła i szybko dosłownie biegiem na ciecie ją wiezli.dzieciatko 1300gr oddycha samodzielnie.ja nie mogę patrzeć na takie akcje; ((((
25tc JK DO

Odnośnik do komentarza

Agusia, u mnie ta nieprawidłowośc wykryto teraz ze wtorek.był to 24tydzień.wcześniej nic nie wskazywało że coś się dzieje.co prawda jedna z dziewczynek od początku jest ciut mniejsza.ale zawsze to było w granicy normy.
Się zastanawiam jak też przekłamuje usg tą wagę dzieci?
Ta dziewczyna co urodziła teraz w28tyg.mówiła że dziecko ma 1600a urodziło się w waga 1300.wiec duże przekłamanie wg mnie; ((

Odnośnik do komentarza
Gość twinsmama

Witam. Jesli chodzi o wizyty to ze wzgledu na jednokosmowkowa dwuowodniowa ciaze do 20 tyg chodzilam raz na 3 tyg. od 22 tyg do 32 byly to wizyty co dwa tyg. a teraz od 32 co tydzien chodze na kazdej wizycie mialam robione badanie usg wraz z pomiarami i waga dzieci :) oczywiscie od 22tyg rowniez jes8t sprawdzana zawsze dlugosc szyjki.

Odnośnik do komentarza
Gość twinsmama

Okolo 28 tyg mialam robione badanie przeplywu dzieci w mozgu i serduszkach. oczywiscie morfologia i mocz co 1,5 mc. w 34 tyg dostalam dwie dawki sterydow na pluca. We wtorek zaczynam 35 tydzien pozostaje mi tylko czekac :) prawdopodobnie termin cc to 37 tydzien

Odnośnik do komentarza
Gość twinsmama

Roznica miedzy dziewczynkami jest caly czas, zawsze byla. Czasem bylo to 10% a czasem nawet 20. Moj lekarz mowi,ze nie ma mozliwosci zeby byly takie same. on obserwuje pod wzgledem przybierania na wadze,jezeli regularnie jedna i druga przybiera to znaczy,ze zadne podkradanie nie wystepuje. np w 33 tyg jedna wazyla 2kg a druga 1800

Odnośnik do komentarza
Gość zabcia1122

Dziewczyny dzisiaj o 10.25 i 10.27 przyszly na świat moje 2 śliczne córeczki. Nikola 1960g i 43cm i Aleksandra 2110g i 43cm obie dostaly po 10pkt :) o 5 rano wody mi odeszly to był 34t5d JK DO
Jestem mega szczęśliwa :)

A wam zycze tego samego i nie martwcie sie tttsem mi tez zagrazal i jalos wszystko dobrze się skończyło;)

Odnośnik do komentarza
Gość twinsmama

Zabcia gratuluje ! :) tak z ciekawosci zapytam bylas w szpitalu jak te wody Ci odeszly czy w.domu ? Bo ja jestem na tym samym etapie ciazy co ty bylas rodzac i zastanawiam sie czy juz mam sie polozyc w szpitalu i czekac czy moze zostac w.domu nie ukrywam w domu czuje sie swietnie i nie widze sensu pobytu w szpitalu :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...