Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maleństwa 2014 :)


Paullinna

Rekomendowane odpowiedzi

Buderhin wlaśnie działa obkurczająco... Ja w ciąży 2 razy przechodziłam silne przeziębienie oba w pierwszym trymestrze, za każdym razem konsultowałam się z lekarzem rodzinnym i laryngologiem i oboje kazali mi brać rutinoscorbin, wapno i naturalne metody czyli sok z malin itp plus na katar to co wcześniej pisałam i jakoś dałam radę :) niestety w 3 trymestrze już tak kolorowo nie było bo musiałam sięgnąć po antybiotyki:( ale pamiętam że na początku jak zaszłam w ciążę to ginekolog kazał mi odstawić oba leki które brałam na katar alergiczny czyli avamys i buderhin ponieważ oba zawierają sterydy. Ale jak się już tu przekonałyśmy to co lekarz to inna opinia i metoda

Odnośnik do komentarza

monika1709..może coś w tym jest co piszesz;) po prostu chyba za dużo czytam tu i tam...ale własnie dlatego się troche martwiłam bo wyczytałam gdzieś że jak dużo sie dzieciątko rusza to może znaczyć że jest coś źle ale wierze że tak nie jest i że jest silną dziewczynką znęcającą się nad mamusią;D

Odnośnik do komentarza

Witaj izaiza :)
Ja przeziębienia, katar, itd. leczyłam naturalnymi składnikami, tj. miód, cytryna, czosnek, itd. Dłużej się leczyłam, ale w końcu rezultat był :). Ta woda morska na pewno nie zaszkodzi :D
Pewnie angelika8484 do nas się już nie odezwie w dwupaku. W sumie się nie dziwię...stres, ekscytacja i mnóstwo przygotowań na maleństwo...
marzen@ detektor tętna to fajna rzecz... niestety nie posiadam :(...ale na pewno dobrze posłuchać serduszka swojej pociechy, choćby dla swojego spokoju :)
My właśnie z córcią słuchamy trochę klasyki :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

A mi ten buderhin przy poprzedniej ciąży zapisali - i dwóch lekarzy potwierdziło, że mogę. Ale wtedy faktycznie miałam zawalone zatoki, gardło i nie tylko. I tak poleciał w końcu antybiotyk. Nie zawsze się da wyjść na herbatce z malin niestety.
Więc widocznie zależy od sytuacji. Nie ma to jak przemili koledzy z pracy, którzy mimo L4 przyłażą i charkają na współpracowników :(

Odnośnik do komentarza

kwietniowka1983 hehehe coś w tym jest mój mąż jak widzi jak oglądam i czytam strony na temat ciąży to już mi grozi że mi internet odłączy bo naczytam sie a później myśle;))) musze troche trzeźwiej podchodzić do tego;)))

Odnośnik do komentarza
Gość sylwus24

witam, jestem tu nowa:) jestem w 36tc, bedzie chlopczyk, wg usg z 33tc Mati wazy 2600g, takze sporo:) wtedy tez wyladowalam w szpitalu z powodu bolu brzucha jak na @ i silnych skurczy ale na szczescie udalo sie powstrzymac Niunka przed wykluciem:) Dostalam zastrzyki Dexaven na plucka Malego, plus luteina dopochwowo, nospa i scopolan. Dzis lekarz kazal mi odstawic luteine, a reszte brac do konca tyg i odstawic. Eh:( ktoras z Was tez zagrozona miala ciaze?

Odnośnik do komentarza

Gratulacje angelika8484!!! Dużo zdrówka i szybkiego powrotu do siebie po cc!! :)
Ja się dzisiaj wybieram poodwiedzać m.in. banki i urzędy żeby podogrywać zaległe sprawy i nie myśleć potem że coś mam do zrobienia. No i przy okazji ostatnie zakupy żeby mój partner mógł spokojnie oczekiwać na nasze przyjście ze szpitala i nie stresować się co ma kupić, przygotować itp. Bo nie wiem jak u was ale mój bardziej się"trzęsie" nad naszym maleństwem niż ja mimo że Hania jeszcze odpoczywa w moim brzuszku:)

Odnośnik do komentarza
Gość sabin905

Dziewczyny kazda ciaza i kazde dzieciatko jest inne wiec po co takie glupoty czytac i sluchac o ruchac malenstwa :) jezeli lekarz mowi ze jest ok to tak powinno byc :)

Nie bede brala zadnych farmaceutykow naa ten katar w nocy jakos ,, niby '' przesypiam tylko co chwile sie krece.
Uwielbiam jak moja malenka siie rozpycha i czuje nozki :)
Po mimo ze juz naprawde ciezko najwspanialsze chwile :)

Odnośnik do komentarza

angelika8484 GRATULACJE kochana!!! Super, że dałaś nam znać :). Mam nadzieję, że zaglądniesz tutaj do nas jak dojdziesz do siebie troszkę i znajdziesz czas :)
Witaj sylwus24!!! Głowa do góry na pewno już teraz będzie dobrze, synuś duży, tak jak i moja córa ;)
sabin905 ja też uwielbiam ruchy swojej niuni, nie ważne czy bolesne... będzie mi ich brakować :), choć niunie chcę miec już przy sobie :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agus1987

Sylwus24 witaj nowa kolezanko ;)
Ja leze od 11 tygodnia ciazy, caly czas stres, ale czas mija i jestem aktualnie w 34 tc ;) 3 wizyty w szpitalu za mna, od poczatku ciazy biore leki. na poczatku z lekow duphaston, nospa, magnes, luteina, zelazo jak mi hmg spadla do 10,2. kwas foliowy witaminki i leczenie zapalen pochwy oraz antybiotyk na bakterie. przetrwalam ;) jezeli jestes w 36 tc to juz jest taaaaaaki wielki sukces ;) Twoje dzieciatko jest juz bezpieczne ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agus1987

angelika8484- gratulacje dla Ciebie i tatusia ;) Mam nadzieje ze sie dobrze czujesz i szybko wyjdziesz do domku z Antosiem ;) I duuuuuzo zdrówka zycze Wam :) Super !!!!! :)

A co do leków moja gin mi nie pozwolila nawet apapu brac bez konsultacji z nia. Ja zachorowalam w I trymestrze gdy dopiero co wrocilam ze szpitala bo mialam krwawienie;/ Bralam wlasnie wapno z witamina C, syrop dla kobiet w ciazy niestety nazwy nie pamietam, ale czuc w smaku ze jest czosnek i same naturalne skladniki, do nosa woda morska, i mialam tez aerozol do nosa tez bezpieczny dla kobiet w ciazy, w sumie prawie w tym byla sama woda morska. mialam zatoki tak zaatakowane, bardzo bolala mnie glowa. gardlo i kosci. dwa tygodnie to mi przechodzilo i piewszy raz mialam takie chore zatoki ale to napewno przez to ze nie bralam lekow ktore moglyby to zachamowac.
Powiem wam lepiej przecierpiec niz nazrazac dziecko na "cos". jezeli juz jest zapalenie to lepsze jest wziecie juz antybiotyku ale wszystko pod kontrola lekarza. takie jest moje zdanie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza

angelika8484 gratulacje. Szybkiego powrotu do domu życzę.

Gdybym była chora tylko przez dwa tygodnie to bym się nie zastanawiała nad silniejszymi lekami. Czasem się też zastanawiam czy nie lepiej było się przeleczyć porządnie przy pierwszej infekcji, bo to wszystko się niestety ciągnie i nawraca co jakiś czas. Jak mi temperatura sięga wyżej 39 stopni to nie zbiję jej syropem z malin, a wysoka gorączka jest bardziej niebezpieczna dla dziecka niż kilka dni brania leków pod kontrolą lekarza (nie można przecież ot tak sobie pójść do apteki i kupić antybiotyku).

Odnośnik do komentarza

No to aktualizujemy listę :)

Już na świecie:
Triel -> 10.04 syn Tomek -> 12.03.2014
Angelika8484 -> 03.04. syn Antoś -> 17.03.2014

Jeszcze w brzuszku:
Izaiza -> 04.04. córeczka Inez
mamaKarolka-> 04.04 córka Kinga
Elcia102 -> 05.04 córka Hania
Nanka - > 07.04 córka Zuzia
Magda_z_lasu -> 08.04. syn Staś
marzen@ -> 11.04 córeczka
Bodzia -> 14.04 córka
Asia25-> 14 kwietnia córka Laura
Bzaa -> 15.04 córka Nina
Emika2->15.04. córcia Amelka
Sabin205 -> 16.04. córka Julia
17kwietnia-> 17.04 Patrycja lub Maciej???
Marta1987Sl->19.04 córeczka
Agnieszka56 -> 19.04 syn Franciszek
kasiunia2391->22.04.synek
Monika1709 ->23.04 syn Aaron
Ania2408 -> 23.04 syn Filip
kwietniówka1983->23.04 córcia
Zania-> 25.04 córeczka
agus87 -> 25.04 Kubuś
Agatka1987 -> 26.04 córeczka Anastazja
Anitaa-> 28.04 córeczka Jagoda
Avril87 -> 30 kwietnia (?) - syn Sebastian

Sylwus24 - dopisz się na listę lub podaj termin to Cię wpiszę :) witamy na forum :)

Angelika8484 - gratulacje!! Kolejny chłopczyk na świecie.

Może teraz pora na dziewczynkę? :) Kto następny? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Agus1987

marzen@ - jezeli masz taka goraczke to masz racje musisz wziasc antybiotyk i cos na zbicie goraczki. tez malam goraczke ale 38 i tez se bardzo balam o dziecko, nie chodzilo mi o leki wydawane na recepte bo to jest oczywiste ze musisz pojsc do lekarza.... ale sa inne gripex, ibuprom itp. i o te mi chodzilo... nie denerwuj sie chcialam ci tylko pomoc, kazdy lekarz ma inne zdanie na temat brania lub nie danych lekow i kazda z nas ma inna ciaze, ja byc moze jestem przewrazliwiona bo od poczatku mialam problemy, wiec zrob tak jak dyktuje ci twoja intuicja.
Ja w pierwszym trymestrze mialam okropne migreny, mialam je takze przed ciażą, i mowilam o tym lekarzowi i podczas pobytu w szpitalu mnie zlapala i jedyne co mi dali to jedna jedyna tabletke jakiego leku przeciwbulowego delikatnego. A moje migreny wygladaja tak ze mam przeokropny bol glowy, albo jednej polowy albo calej, mam mdlosci, wymioty, czasem biegunka, oczy chce wysadzic i dretwieje mi prawa reke, prawa czesc wargi, nosa jezyka podniebienia, i dopiero w II trymestrze przestalam miec te napady, a tak mialam prawie caly tydzien, i tez sie bardzo meczylam, wiem co to bol, i nie bralam lekow, tylko wrecz plakalam bo bylam juz zalamana swoim stanem i zagrozona ciażą.
Mysle ze sama powinnas zdecydowac co do lekow, bo chyba mnie zle odebralas...

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza
Gość sylwus24

Witam i dziekuje za tak mile powitanie:) termin z @ to 09.04 ale moj gin powiedzial ze raczej nie dotrwamy do tego terminu z powodu mojego wysokiego cisnienia i do tego przodujace lozysko:( czyli chyba cc?:( 31.03 ost usg i zdecyduje czy polozy mnie do szpitala. Ale najwazniejsze ze Mateuszek nasz caly i zdrowy:)

Odnośnik do komentarza

Sylwus24 - wpisuję termin z OM. A jak będziesz miała ustalony termin CC to daj znać to najwyżej zmienimy. Może Ty jeszcze marcówką będziesz :)

Ja mam termin z OM na 08.04. ale z usg też mi wcześniejszy wychodzi, więc wcale bym się nie obraziła jakby Staś z marcu wyszedł.

Już na świecie:
Triel -> 10.04 syn Tomek -> 12.03.2014
Angelika8484 -> 03.04. syn Antoś -> 17.03.2014

Jeszcze w brzuszku:
Izaiza -> 04.04. córeczka Inez
mamaKarolka-> 04.04 córka Kinga
Elcia102 -> 05.04 córka Hania
Nanka - > 07.04 córka Zuzia
Magda_z_lasu -> 08.04. syn Staś
Sylwus24 -> 09.04. syn Mateusz
marzen@ -> 11.04 córeczka
Bodzia -> 14.04 córka
Asia25-> 14 kwietnia córka Laura
Bzaa -> 15.04 córka Nina
Emika2->15.04. córcia Amelka
Sabin205 -> 16.04. córka Julia
17kwietnia-> 17.04 Patrycja lub Maciej???
Marta1987Sl->19.04 córeczka
Agnieszka56 -> 19.04 syn Franciszek
kasiunia2391->22.04.synek
Monika1709 ->23.04 syn Aaron
Ania2408 -> 23.04 syn Filip
kwietniówka1983->23.04 córcia
Zania-> 25.04 córeczka
agus87 -> 25.04 Kubuś
Agatka1987 -> 26.04 córeczka Anastazja
Anitaa-> 28.04 córeczka Jagoda
Avril87 -> 30 kwietnia (?) - syn Sebastian

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...