Skocz do zawartości
Forum

Dziewczyny z Cafe


Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie teraz na wizycie muszę się spytać czy mogę uczestniczyć w zajęciach. Też wolę teraz póki brzuch jeszcze nie przeszkadza, a do tego ja muszę kawałek jechać do miasta bo wyprowadziliśmy się na obrzeża i mam ponad 20 km do centrum.
Z tymi ubrankami też się trochę boję zapeszyć... Ale korci strasznie...No i pasowałoby mi już łóżeczko odnowić póki jeszcze może schnąć na polu...

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. U mnie szkoła rodzenia zaczyna się dziś o 15:00. Kolejne spotkanie jest w październiku a w listopadzie i grudniu spotkania są co tydzień.
Za ubrankami idę się rozejrzeć dziś z teściową, na razie chce zobaczyć co jest w sklepach i w jakich cenach. W sumie ubranka to pryszcz w porównaniu z wszystkimi zakupami: łóżeczko, wkład do łóżeczka, pościel, wózek, wanienka, kocyki, inne akcesoria, zakupy dla mnie do szpitala, jest tego bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza

Ja nie będę brać udziału w ćwiczeniach dla ciężarnych, tylko część teoretyczna i nauka oddechu.
Zrobiłam już sobie listę na bazie różnych list w necie i na forach, ale chcę to jeszcze skonsultować z moja koleżanką, która niedawno urodziła i ma w ogóle 3 dzieci:) Wiadomo, że nie wszystkie te rzeczy się przydadzą a ja nie chcę przesadzać.

http://www.suwaczki.com/tickers/34bwflw1vcjhrlyn.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to się tu zmieści i uprzedzam, że ja to sobie pościągałam z różnych list i nie weryfikowałam tego tak do końca, wiele rzeczy tam jest myślę do wykreślenia, a jeśli coś wam przyjdzie do głowy co można dodać to mówcie.

WYPRAWKA
Ubranka (rozmiar 56, 62)
body z długim i krótkim rękawkiem - ok. 5. sztuk. Zwróć uwagę, by otwór na głowę był odpowiednio duży, tak, by nie trzeba było przeciskać jej na siłę. Body jest wygodne, ponieważ zapięcie na dole uniemożliwia odsłonięcie gołych plecków. Alternatywą dla body mogą być zawiązywane z boku koszulki (z krótkim rękawem).
kaftaniki (z długim rękawem) zawiązywane z boku - od 3 do 4 sztuk
śpioszki - 3 sztuki
Półśpioszki – 3 szt.
czapeczki - 2 cienkie i 1 cieplejsza
rękawiczki bawełniane niedrapki - 2szt.
pajacyki - 2- 4 sztuki. Jest to jednoczęściowe ubranie wierzchnie (z długim rękawem), odpinane w pupie tak, aby do zmiany pieluszki nie trzeba go zdejmować.
cieplejsze pajacyki - ok. 2 sztuki
skarpetki - 2-3 sztuki. Zwróć uwagę, by nie miały obcisłych gumek.
sweterki lub bluzy zapinane z przodu - 3 sztuki
ciepły kombinezon, jeżeli dziecko urodzone jest jesienią lub zimą x 2
Do zimowych spacerów potrzebować będziemy także: rękawiczek; ciepłego śpiworka; ciepłej czapki.
Śliniaki
Szalik
Do snu
kołderka +poduszka + pościel x 2 – to na póżniej
Poduszka klin
śpiworek
2 prześcieradła do łóżeczka na gumkę
ciepły koc do łóżeczka
lżejszy kocyki
2 – 3 duże ceraty do łóżeczka i ceratki do wózka lub tzw. podkłady
pieluchy jednorazowe newborn
rożek (becik) 
Do kąpieli
2 ręczniki kąpielowe z kapturem
wanienka do kąpieli + foczka
stelaż do ustawienia wanienki ?
myjka ( na później)
bezpieczne nożyczki do obcinania paznokci niemowlętom
szczotka do włosów z miękkiego włosia
termometr do wody?
mydełko dziecięce ( na później)
oliwka dla niemowląt
płyn do kąpieli typu oilatum
sterylne gaziki
płatki kosmetyczne
octanisept do pępka
sól fizjologiczna do przemywania oczu oraz do czyszczenia noska
Sól morska do noska
waciki z bezpiecznymi końcówkami do czyszczenia uszu
gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa
Pielęgnacja
krem na odparzenia
Linomag
krem ochronny do buzi
proszek do prania bez fosforanów np. Jelp
chusteczki nawilżane
10 pieluszek tetrowych
4xpieluszka flanelowa
Podkłady do przewijania
nawilżacz powietrza ??
Do pokoiku
Łóżeczko
materac (usztywniony przynajmniej z jednej strony)
ochraniacz na materac 120x60 oddychający
osłona na szczebelki łóżeczka
przewijak na łóżeczko + pokrowiec na
Przewijak przenośny
Akcesoria
termometr do pomiaru temperatury ciała
smoczki uspokajające dla dziecka w wieku do trzech miesięcy +pojemnik, zatyczki
Karuzela na łóżeczko
Leżaczek/Bujak??
Nosidełko?
Mata edukacyjna
Do karmienia
butelki jedna mała i jedna duża
Laktator elektryczny bądź ręczny
Szczotka do mycia butelek
Smoczki 2 szt
Łańcuszek do smoczka
wkładki laktacyjne
osłonki na piersi
maść medeli
herbatka laktacyjna
butelka do picia lub karmieniem smoczkiem o małym przepływie (będzie ona rezerwą na wypadek gdyby były problemy z laktacją) mniejsza i większa wraz ze smoczkiem
podgrzewacz do pokarmu??
stylizator do butelek ??
zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków
termoopakowanie do butelki ??
W podróży
fotelik samochodowy + baza
wózek
śpiwór do wózka lub pościel
Inne dodatki ułatwiające życie:
poduszka do karmienia piersią 
monitor oddechu,
jeżeli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, można zakupić pudełko, w którym mieszczą się trzy odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku
elektryczna niania
Laktator
Apteczka
PARACETAMOL W CZOPKACH lub w syropie- w razie gorączki
RUMIANEK (do robienia naparów, przemywania oczek i narządów płciowych lub dodawany do kąpieli -świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin)
HERBATKA KOPERKOWA, rumiankowa
ESPUMISAN DLA DZIECI
OPAKOWANIE MLEKA POCZĄTKOWEGO
krople na kolke
czopki glicerynowe
herbatka na laktacje
Rzeczy dla dziecka do szpitala:
paczka pieluszek jednorazowych dla noworodka
kilka pieluszek tetrowych
body lub koszulki bawełniane 3szt.
pajacyk albo kaftanik i śpioszki 3 szt.
czapeczka 2szt. (jedna cienka druga grubsza na dwór, w zależności od pory roku)
cienkie rękawiczki lub skarpetki (na rączki)
ubranie na wyjście ze szpitala + kombinezon
ręcznik
mydło dla dzieci lub żel do kąpieli
chusteczki nawilżane (do przewijania)
krem do pielęgnacji pupy
kocyk lub rożek
smoczek
DLA MAMY
Koszule nocne do szpitala ( do karmienia) i porodu x 3
kapcie do szpitala
Klapki pod prysznic
Szlafrok do szpitala cienki
Podkłady poporodowe
Majtki poporodowe
Biustonosze do karmienia x 2
wkładki laktacyjne do biustonosza
Maść na brodawki
Odzież osobista ( bielizna, skarpetki itd.)
Ubrania na wyjście
jakieś spodnie dresowe , koszulka
Przybory do pielęgnacji ciała:
• pasta i szczoteczka do zębów, pudełko ochronne na szczoteczkę
• szampon do włosów
• mydło lub żel pod prysznic
• antyperspirant
• szare mydło lub żel do higieny intymnej
• dwa ręczniki (kąpielowy i zwykły - polecam raczej ciemne kolory
• ręczniki jednorazowe do osuszania krocza
• papier toaletowy
• szczotka do włosów
• maszynka do golenia
Przedmioty dodatkowe:
Drobne pieniądze
telefon komórkowy + Ładowarka
• chusteczki higieniczne
• woda mineralna niegazowana
• termometr do mierzenia temperatury ciała
• dodatkowe preparaty wspomagające gojenie rany krocza (tantum rosa)
• altacet - na opuchniete krocze
• chłodzące okłady na piersi
• zestaw do lewatywy\czopki glicerynowe
• laktator
• paracetamol
• smoczek dla dziecka
Przybory kuchenne:
kubek, sztućce, talerzyk
__________________
Dokumenty potrzebne w szpitalu:
Dokument tożsamości
Ważne ubezpieczenie (książeczka zdrowia lub karta chipowa- najlepiej podbić z miesiac przed porodem w pracy)
Karta przebiegu ciąży
Wszystkie wyniki badań przeprowadzonych w okresie ciąży
Opisy ewentualnych konsultacji (kardiologiczna, stomatologiczna, internistyczna itp.)
Wypisy z ewentualnych wcześniejszych pobytów w szpitalu
Przydatne informacje:
nazwa, adres oraz NIP pracodawcy
Pesel
nazwa, adres oraz NIP pracodawcy ojca dziecka
dokładne dane (imię, nazwisko, adres, telefon) osoby, którą należy powiadomić w razie konieczności
dane POZ do którego szpital ma zgłosić Malucha

http://www.suwaczki.com/tickers/34bwflw1vcjhrlyn.png

Odnośnik do komentarza

Lea dziewczyny przeraziła mnie ta lista:) Dla mnie chyba za wcześnie, zostawię na zimne jesienne wieczory:P
Ja byłam dziś u dermatologa i moje zmiany na palcu mogę smarować maścią ze sterydem bardzo cieniutko, ponoć z palca to się tak nie wchłonie a bardziej dla dziecka groźne jest jak będą mi się te zmiany ropne robić i może jakieś bakterie. I poleciła mi pierwszy raz krem w super cenie. Jeżeli używałyście kiedyś cetaphil, emolium, physiogel gdzie mała tubka kosztuje ok 30 zl to jest polski zamiennik działa bardzo podobnie, ma prosty skład (później też dla noworodka może być) - Mediderm Farmina krem za 500g zapłaciłam nie cale 20 zł będzie na całe ciało. Jest też w mniejszej tubce tez w super cenie.
Chciałam dziś nakupić jakichś ciuszków ciążowych w hm akurat były same za duże lub za małe. A nie wiem czy w ramionach np. też się utyje. Na razie na necie musze czegoś poszukać.
Do szkoły rodzenia jeszcze się nie zapisywałam, może zapytam na następnej wizycie.

http://www.suwaczki.com/tickers/p655e6yd3lgr8r82.png

Odnośnik do komentarza

Lea, chyba i ja skorzystam :)
czytam książkę "Ciężarówką przez 9 miesięcy", i tam też jest nakreślona wyprawka, jak powinna wyglądać mniej więcej. Ale wiadomo, co kilka głów, to nie jedna:)

Dziewczyny... mam ogromną ochotę na chipsy. Biję się z myślami, Mój kupi mi paczuszkę najmniejszą i zjem kilka :-( no nie wytrzymam. Albo pogryzę i wypluję najwyżej... ech.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5enlo87bad.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny
Moj pierworodny ma juz 8 lat i zapomnialam ile to trzeba dla tego maluszka kupowac, z doswiadczenia wiem ze jesli chodzi o ubranka to mialam po 6 szt ze wszystkiego,6 szt body ,6 spioszkow itp.tylko pajacykow takich ciepljszych mialam 3. i w zupelnosci mi to starczalo od jednego prania do drugiego.
Lea lista jest swietna ale przy drugim dziecku z polowy rzeczy zrezygnujesz , to juz indywidualne podejscie co komu sie przydaje.
Jezeli chodzi o stelaz do wanienki to jest potrzebny jesli nie masz jej gdzie postawic.Ja swoja wstawialam do wanny i tak kapalam mlodego,w pierwszych tygodniach te kapiele sa dosc krotkie wiec sie mocno nie nawyginamy;) termometr do wody jak najbardziej ,mi osobiscie bardzo sluzyl bo migdy nie umialam wyczuc temperatury.
Za to nie polecam wanienek profilowanych, maluszki poprostu nie foremnie w nich kapac.
Co do ubran dla mam ciazowych to sklep C&A czesto na stronach internetowych ma promocje ktorych nie ma w sklepach.
Ja tez wariuje jak widze ciuszki dla maluszkow a jak wpadnie mi w rece jakis maleniki rozmiat typu 50 to az lzy sie kreca ale na razie nie kupuje zaczne okolo 7 miesiaca kupie co najwazniejsze a reszte szalenstwa zostawie sobie jak beda trwaly zimowe wyprzdaze:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sio4petdkqbvc.png
[url=http://[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5eyojxhulx.png

Odnośnik do komentarza

Majka wielkie dzięki za podzielenie się doświadczeniem:). Ja na pewno nie kupię wszystkiego z tej listy, stojak do wanienki nie będzie mi potrzebny, termometr sobie odpuszczę bo mam w domu kilka, w tym jeden który się świetnie w razie czego sprawdzi również do wody. Wiele tam jest też gadżetów bez których spokojnie można się obejść. Myślę, że wszystko wyjdzie "w praniu" bo niestety każdy musi sprawdzić pewne rzeczy na sobie, żeby wiedzieć co mu podpasuje a co nie.
Co do ubranek to najgorszy problem jest taki, że one są takie cudne że ciężko się powstrzymać w sklepie:) coś czuję, że w tym temacie będzie u mnie ciężko.

http://www.suwaczki.com/tickers/34bwflw1vcjhrlyn.png

Odnośnik do komentarza

Majka witam Cię u nas, dzięki za rady :)
Malinka ja też czasem mam ochotę na chipsa i zdarzyło mi się je jeść ze 3 razy, staram się je zastąpić popcornem. W 3 miesiącu jadłabym tylko cheesburgery, pizze, frytki i chipsy :D
Tantum dzięki za info o maści, ja mogę się podzielić innym doświadczeniem. Jak wiecie borykam się z wysypką to już będzie 3 miesiąc :O prawdopodobnie jest to zapalenie mieszków włosowych, próbowałam już różne rzeczy i maści od lekarzy, a ostatnio stwierdziłam że może sudocrem mi pomoże. Smaruję od 3 dni i chyba jest w końcu poprawa! Sama musiałam się zdiagnozować i znaleźć sposób na to cholerstwo. Dopiero końcem września po urlopie wraca najlepszy dermatolog w mieście i się wybiorę licząc że on postawi w końcu trafną diagnozę. Polecam Wam sudocrem, wiem że w szpitalach w Anglii się stosuje na tony. Jest super do pupy niemowlaczka :)
A co do ciuszków to kupiłabym wszystkie!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

Annaanna sudocrem też używałam, ma jednak troszkę inne właściwości.
Jak tak czytam co piszecie to widzę, że muszę się jeszcze dużo podszkolić, nawet nie wiem jaki rozmiar tych ubranek kupuje się noworodkom. Kiedyś jak koleżanka urodziła i kupiłam jej małej sukieneczkę w sklepie wydawało mi się że kupiłam za małą, a była dobra do noszenia przez dziecko dopiero po roku:) Mamy szczęście, że żyjemy w czasach gdzie wszystko jest! Nasze mamy pewnie miały o wiele gorzej

http://www.suwaczki.com/tickers/p655e6yd3lgr8r82.png

Odnośnik do komentarza

Co do ubranek, to ja akurat większość dostanę od koleżanek z pracy - jestem w dość trudnej sytuacji materialnej, narzeczony ma długi, przez to nie możemy się pobrać w najbliższym czasie, więc na razie to ja będę utrzymywać dziecko i siebie, muszę rozważnie postępować z zakupami. Ale nie narzekam, mogę liczyć na pomoc i kąt u rodziców na początku, wprowadzam się do nich w niedzielę, do tej pory mieszkałam na stancji. Marzyłam o tym, żeby wynająć kawalerkę z Moim, ale jest to niemożliwe - jeśli mam wybierać między życiem we troje na granicy ubóstwa, a utrzymywaniem tylko siebie i dziecka, wybieram to drugie. Mam także stałą pracę w prorodzinnej firmie - bez tego nie zdecydowałabym się na maleństwo. Dlatego też z dużym skupieniem wypatruję okazji, przede wszystkim na allegro. Przepraszam za to prywatne zwierzenie, ale już trochę się znamy, więc odważyłam się to napisać... :-). Na pewno kupię dziecku coś od siebie, bo to sama radość, ale jeśli chodzi o ubranka, to w mniejszym zakresie. Teraz, na początku skupiam się na akcesoriach dla dziecka, jest ich sporo. Mam ogromne szczęście, że łóżeczko i wózek kupię od znajomych za bardzo okazyjną cenę.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5enlo87bad.png

Odnośnik do komentarza

Malinka, to super że możesz dostać ubranka od koleżanek, to na prawdę bradzo komfortowa sytuacja, przy tych wszyskich wydatkach co nas czekają... Ja też będę wdzięczna za każdą rzecz od znajomych czy rodziny i też planuję kupować część rzeczy używanych. Nie ma co przesadzać. Prawda jest taka, że niektóre ubranka nasze dzieci ubiorą raz albo dwa i koniec więc chyba nie ma sensu wydawać na to zbyt wiele pieniędzy. Poza tym bardzo lubię polować na okazje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/34bwflw1vcjhrlyn.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...