Skocz do zawartości
Forum

Ciemieniucha


Rekomendowane odpowiedzi

Ulla ja ci polecam Oillan krem na ciemieniuchę,czytałam o nim same super opinie,aż mi się wierzyć nie chciało,że taki super.Zaczęłam go używać i na prawdę efekt rewelacyjny na drugi dzień już śladu nie było.Łuski się zeschły i same zaczęły odpadać.Dobra też jest emulsja do mycia włosów Cutis Help.

Odnośnik do komentarza

cosniebieskiego
spokojnie pojawia się tylko do roku i potem znika, wystarczy oliwką smarować przed kąpielą, chociaż ja używałam specjalnej maści

No troszkę się z Tobą nie zgodzę.Może pojawić się i u starszych dzieci i też nie zawsze skutkuje ta podstawowa pielęgnacja jak oliwka+wyczesywanie.Moja córka jest tego dowodem.Na początku stosowałam oliwkę,nie pomogło.Zaczęłam stosować olejuszkę ze skarbu matki.Pomogło,ale około drugiego roku życia ciemieniucha wróciła.

Odnośnik do komentarza

Też walczyłam z ciemieniuchą (w sumie nadal jest delikatna na główce małego).
Było smarowanie oliwką, wyczesywanie ale na drugi dzień skorupa była taka sama.
W końcu zaczęłam szperać w internecie i szukać czegoś na ciemieniuchę i BINGO!
Znalazłam, w drogerii ZIAJKA KREMOWY OLEJEK MYJĄCY DLA DZIECI NA CIEMIENIUCHĘ HYPOALERGICZNY. Cena rewelacyjna: 6,45 zł :)
W aptece pytałam o jakiś środek to był Olejuszek Skarb Matki cena 27 zł.
Stwierdziłam, że najpierw spróbuje Ziajki. I podziałało, skorupa zeszła, mały ma jeszcze taki jakby łupież ale po każdej kąpieli znika. W ciągu dnia nie smaruje oliwką tylko czeszę jego bujną czuprynkę i wszystko się kruszy. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fg7rf8v7aazwi.png

Odnośnik do komentarza

Ciemieniucha... skąd ja to znam?? Też to przerabialiśmy.. kremy chyba wszystkie na rynku wypróbowane... nie sprawdzały się ! i najlepszym sposobem okazało się MASŁO !!!wiem, że dziwaczne, ale skuteczne. przed kąpielom 2 h smarowałam główkę Szymka i po kąpieli czesałam... namiękło i dwa dni i po ciemieniusze śladów brak, polecam ;) i to nie tylko moje zdanie, koleżanką, którym podpowiedziałam również pomogło ;)

Odnośnik do komentarza

Moja corcia od urodzenia ma dość długie włoski co utrudniało nam wyczesywanie ciemieniuszki. Probowalismy zwalczyc ja oliwka, pozniej płynem do mycia na ciemieniuche ziajka. Niestety rezultaty były średnie. Na ostatniej wizycie pani doktor zaproponowała by smarować główkę ok.godziny przed kąpiela maścią linomag (cena w aptece ok.5 zł). Polecam. Dwa tygodnie stosowania, wyczesywanie i mycie glowki płynem ziajka i po ciemieszuszce prawie nie ma śladu. W aptekach jest mnóstwo drogich specjalnych masci,kremow,płynów ale czy warto skoro dzialaja proste i tanie. Teraz tylko mamy nadzieje ze już nie wroci. Pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...