Skocz do zawartości
Forum

Dzieciątka Styczeń 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. Jestem z wami od dawna ale nie pisałam prawie 3 miesiące. U mnie dziś zaczął się 38 tydzień a termin mam na 21.01.2014. Monika ja chodzę ze skróconą szyjką i rozwarciem na 1cm od 10 grudnia, tylko, że wcześniej leżałam dużo w szpitalu i odpoczywałam. Dziś stwierdziłam, że koniec tego oszczędzania się i wysprzątałam mieszkanie, zrobiłam pranie i prasowanie. Po tych pracach domowych czuję synka bardzo nisko. Skurcze mam ale te przepowiadające. Jak tak to mój synek śpieszył się na świat już od 27 tygodnia a teraz jak ja doczekałam się bezpiecznego okresu i on może przyjść na świat to mu się nie śpieszy. Brzuszek ciąży i to bardzo, ciężko przyjąć wygodną pozycję do spania. Maluszek wierci się, rozciąga i nie wiem co to oznacza, jedno jest pewne, że jest mu dobrze w moim brzuszku.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, po wizycie jestem właśnie :-D i mały zrezygnowal z parcia na kanal rodny i dochodze do wniosku ze muszę intensywniej sprzątac :-D w całej ciąży przytylam 7,5 kg , mały jest malutki- ale nie ma po kim być większy. Wg OM termin mam na 19 a wg usg 25. Ją chce już :-D
Wyszły mi hemoroidy- masakra jakas, w piersi jakiś guzek... Dusił mi dziś gin tak mocno ze się poplakalam.ale za to wiem ze już tworzy się mleczko :-D
Skurcze przepowiadajace na godz ok 4-5 ale to nic takiego :-(
Koniec z mg czas sprzątanią, może pomaluje pokój dla maluszka :-D
Jusia jak się czujecie? A i pytania dzieci są świetne :-D

Odnośnik do komentarza

Ychna kochanie wspolczuje hemoroidów tez miałam ten kłopot..co to za guzek w cycusiu? To te mleko tak? Tak wam współczuję tych dolegliwosci,naszczęście juz ostatnia prosta..ja czuje sie jak ze szpulką nici w ...obolała,za to maluszek jest cichy,grzeczny aż jestem zdziwiona,ze tylko karmienie co 2h i spi

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy planujecie oprócz intensywnego sprzątania domostw, uskutecznic jakies inne sposoby przyspieszające?
Ja męża zamęczam troszkę :p ale On zadowolony raczej, takiemu to nigdy za wiele. Poza tym myśle, nad umyciem okien i plan jest na jutro z tym, w sobotę malowanie kuchni z Mężem, ale zamierzam sie mocno udzielać. Po schodach chodzę jak zalecali - co 2 stopień. A że mieszkam w bloku 4 pietrowym, to czasem spaceruje na góre i wracam na swoje 1 pietro ;) jeszcze o herbacie z liści malin, ale nie chce tez przesadzić. Mój lekarz zalecił działać w miarę mozliwości, bo Olafek 23.12 ważył 3500g, więc do terminu 17.01 to z 5000g może dobic :/ a ja bardzo bym chciała naturalnie urodzić.

Odnośnik do komentarza
Gość marta1988

Kurcze, dziewczyny ja też bym chciała jakoś przyśpieszyć w naturalny sposób poród, np chodząc po schodach lub wysilać się bardziej przy sprzątaniu ale od tygodnia boli mnie tak kręgosłup, że ledwo chodzić mogę. Zostaje mi więc czekać....
A obniżył wam się już brzuch? Czułyście to jakoś albo lepiej wam się oddycha? Bo ja różnicy w oddychaniu nie czuję ale wydaje mi się, że pępek mam jakoś niżej.

Odnośnik do komentarza

o tym że opadł mi brzuch poinformowali mnie znajomi bo sama bym się nie domyśliła hehe :)
Pytania dzieci są zabójcze :) Byłam ostatnio u siostry i jej 4 letnia córka spytała się czemu mam taki duży brzuszek :) wiec wytłumaczyłam jej że w środku mieszka sobie dzidzia i niedługo ja zobaczy a ona na to z pełną powagą : Ciociu a dlaczego ją ZJADŁAŚ???!!! myślałam że zlecę z krzesła jak to usłyszałam hehe :)

http://www.suwaczek.pl/cache/a4f8c45232.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdv5l3o2tv5.png]Tekst linka[/url][url=

Odnośnik do komentarza

Mnie generalnie bardzo boli kazde podniesienie nogi ale jak sie rozchodze to jest troszke lepiej wiec sprzatam codziennie az musze usiasc bo sie nogi uginaja:) wszystko ze zdrowym rozsadkiem:)no slyszalam ze tatusiowie moga pomoc :P ale odkad mam rozwarcie lekarz kazal sie wstrzymac ze zblizeniami wiec juz nie wiem jak to jest....ja przytylam ze 25:/ a przed ciaza wazylam 53kg ehh....ale w 19tyg dopadla mnke kolka nerkowa i lezalam tydz w szpitalu bo moj wielkoludek uciska na wszystko co mozliwe i mi sie mocz cofal do nerki(bol niesamowity:(podobno porownywalny do porodu)i przez to sie woda zbiera bardzo podobno dlatego tak duzo przytylam...patrzec na siebie nie moge:(po ostatnim ktg moj lekarz zostawil mnie z tegi wzgledu na 3dni na obserwacje w szpitalu pod katem zatrucia ciazowego bo z tyg na tydz puchne...ale na szczescie wszystkie badania ok i zapewnia ze po porodzie wszystko zejdzie :) a reszte sama dopracuje:)MUSZE!!:)Dzis tez mi wyszedl pod pacha bolesny guzek:(ze dwie godz temu doslownie...boli przy ruchach reka i jak dotkne to juz w ogole...i czuje go pod paluchem...ale jutro mam wizyte wiec jestem spokojna pokarze doktorkowi i zobaczymy co to:)mam nadzieje ze mleczko:P bo bardzo chce karmic i obawiam sie czy bd mogla...moj misiu 4.12 wazyl 3kg a przybieral bo 700g w 2tyg wiec jestem bardzo ciekawa ile juz ma i niech juz wychodzi i rosnie w lozeczku a nie w moim brzuchu bo to boli:P ciasno mu a nie rozumie ze w lozeczku czeka na niego tyyyyle miejsca :) odezwe sie jutro po wizycie co z tym guziolem...chyba ze w nocy odjade na porodowke :P buziaki 3majcie sie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5e1e5tf4um.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a te badanie WR to jest konieczne do szpitala? Nie przyjmą mnie na porodówkę bez niego? Bo dzisiaj jak się zapytałam mojego lekarza to on na to, że miałam już robione. Tylko że w pierwszym trymestrze, a wszędzie piszą, że musi być aktualne. Już sama nie wiem co o tym myśleć.. Jedna pielęgniarka powiedziała nawet, że mam "przedwojennego lekarza" :D

I czy bierzecie (brałyście) nadal magnez? Bo ktoś mi powiedział, że tylko do 35 tg można brać, bo inaczej może być problem ze skurczami (działa przecież rozkurczowo). Ja od paru dni przestałam brać i mi strasznie ręce i nogi drętwieją.. Nawet jak pójdę na siusiu to mi zdążą nogi ścierpnąć :/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm42xg6qv1.png

http://s5.suwaczek.com/20120901310123.png

Odnośnik do komentarza
Gość marta1988

U mnie też ciężkie noce. Raz lepiej, raz gorzej ale to nie to samo co przed ciążą. Biodra bolą.
A co do magnezu to ja nie brałam osobno tylko biorę tabletki Prenatal i tam jest już jakaś dawka magnezu. I mam brać do końca ciąży oraz a okres karmienia.

Odnośnik do komentarza

Hej :)
I po kolejnej w polowie nie przespanej nocy. Mały w nocy buszuje, ja mam milion mysli, a to o porodzie, a to o dzidziusiu itp itd i tak spać się nie da, a jeszcze mąż chrapie do ucha :P

Co do witamin, to ja od 3 trymestru nie biore w ogole, bo jak wzielam to zaraz zwracałam i lekarz kazal odstawic, a zjeśc wiecej owoców i warzyw. Magnezu nie bralam osobno. Wyniki mam eleganckie, więc nie ma spiny co by sie faszerować dodatkowo.
Widzę, że puchnę od zbierającej sie wody w organiźmie, kupilam o numer wieksze buty i juz ledwo wciskam na stopy. brzuch niby sie obniżył, tak wszyscy mówią, ale ja sama nie zauwazylam różnicy, bo całą ciąże dosyć nisko był.
Dzisiaj o 4:30 złapal mnie ból, taki jak przy miesiączce, ale nie wiem czy to skurcz był, bo brzuch się nie napiął, a i Maly sie ruszał. Dzisiaj cmi mnie od rana w dole brzucha tak jak kilka godzin przed spodziewanym okresem, wyczekuje niecierpliwie może to JUZ :)
Eh, przytyłam ze 20kg jak nie lepiej - na wage wchodze jak muszę, czyli tylko u lekarza... zrobiły mi sie rozstepy na brzuchu mimo stosowanych preparatów i picia wody, co by nawilżac... Juz jestem zmęćzona byciem w ciązy, juz naprawde zniosę wszystko byle by zdrowy Synek juz był poza brzuchem :)
Idę jakis obiadek zmontować tzn drugie, bo rosół juz od dawna sobie pyrka - takie smaki na rosół mnie naszły, że nie bylo rady trzeba bylo zgotowac :)

Milego dzionka

Odnośnik do komentarza

Ją po nieprzespanej nocy o 6:30 już okna mylam, później mieszkanie wysprzatałam, gdy M dzwonil kontrolnie aż się uniósł... Echh a ją nie mam co robić... Wpadła kumpela-młodsza a mama 2 słodkich chłopaków i też opr dała...szkoda gadać... Mg też nie kazał mi gin brać a co do wr nic nie mówił że nowe a mam z 1 trymestru

Odnośnik do komentarza

A ja wlasnie szykuje torby i jade na porodowke:) Bylam na wizycie i nie podobaja mu sie moje obrzeki bo sa coraz wieksze i cinienie mialam za wysokie zbadal mnie i mam 3cm rozwarcie:) I juz wszystko gotowedo porodu maluch wazu +/- 3700 :* Doktorek powiedzial ze dostane jakies wlewy i dzis urodze :) nawet zwolnienia do pracy dalszego nie dostalam bo dzis mam urodzic i koniec :P Co najsmieszniejsze po tej informacji spadlo mi ciesnienie hehe :D Fajnie jest wiedziec co mnie czeka :) Jakos dziwnie sie czuje ale to chyba jeszcze nie strach :) Dobra spadam bo tatus juz sie denerwuje ze mam jechac rodzic a siedze na kompie hehe :D Odezwe sie po wszystkim papa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5e1e5tf4um.png

Odnośnik do komentarza

co do WR to nie trzeba mieć aktualnego,
jedyne co było potrzebne do przyjęcia do szpitala karta ciąży z wynikami wpisanymi co były robione i zrobiona grupa krwi-wynik, oraz dowód

Mnie wypuścili dziś na weekend a we wtorek mam się zgłosić i już zostanę do porodu

Nie przesadzajcie z chodzeniem bo możecie doprowadzić do czegoś niedobrego, nie przesadzajcie, jak ma się urodzić dzidziuś to się urodzi w swoim czasie - nic na siłę

Odnośnik do komentarza

No to zaczynamy się pomału sypać, w dobrym tego słowa znaczeniu :)

monika powodzenia! :) życzę jak najszybszego i jak najmniej bolesnego porodu i szybkiego powrotu do domciu z Maleństwem :)

ewi to fajnie że dali Ci wypis na weekend. Możesz wszystko jeszcze dopiąć w domu na ostatni guzik (z pościelą w łóżeczku włącznie :D)

ychna to mi trochę ulżyło, że nie jestem sama w takiej sytuacji. Bo w sumie na chłopski rozum kiłą nie da się tak łatwo zarazić, więc z 1 trymestru powinno starczyć.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm42xg6qv1.png

http://s5.suwaczek.com/20120901310123.png

Odnośnik do komentarza

Alez niektórym fajnie, że juz rodzą :)
Ja dzis mialam te bóle brzucha, a po obiedzie męczy mnie cos biegunka i dziwne samopoczucie. Mam nadzieje, że to zwiastuny ;) Mąż krzyczy, że mam do lekarza dzwonić, ale w sumie te bóle to skurcze przepowiadające bardzo nieregularne, a poza tym Maluszek normalnie sie rusza jak codzień, brzuch sie zbytnio nie napina, a i czkawkę Młody ma co chwile. Ja dałam sobie spokój z kombinacjami, tzn po schodach do domu trzeba sie wtoczyc i z M tez nie ma co sobie odmawiac :P ale co do okien, to mam to w nosie zwyczajnie mi sie nie chce i nie robie. Chociaż nie wiem jak Wy, ja mam taki syndrom "Wicia gniazda", że co chwile sprzątam, zamiatam, odkurzam, piore itd. czysto musi być! Wczesniej az tak mi nie zależało, a teraz...

Dziewczyny, a co do karmienia piersią, macie np. juz jakies diety, do których po porodzie będziecie sie stosować?

Odnośnik do komentarza
Gość marta1988

Monika powodzenia! Daj nam znać koniecznie jak już będziesz po i czy wszystko jest w porządku (chociaż inaczej być nie może) itp. :)
Isabel, biegunka to jest jeden ze "zwiastunów" porodu, chociaż pewnie mogą być też różne przyczyny (np stres). Ale mam nadzieje, że już za chwilę wszystkie będziemy po :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...