Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Ula, najmocniej przepraszam za moje faux pas z imieniem, sledze Twoja historie z przedprzedszkolem i mi sie pomylilo. Na swoje usprawiedliwienie napisze jeszcze tylko, ze wpadam tu na forum zeby Was poczytac blyskawicznie i jeszcze cos napisac, w tych krotkich chwilach drzemki Annabelle i czesto sa to chaotyczne mysli w biegu, byleby zazyc :)
Reedukacja w domu...to jest mysl, ciekawe czy mozna, ja wiem, ze przeprowadzaja ja w gabinecie kinezysty lub jak to bedzie w moim przypadku u poloznej. Byc moze wlasnie ona zdecydowala by sie na seanse domowe, kwestia zapytania i ustalenia czy reedukacja domowa bylaby w tym przypadku refundowana.
Dotka, super z sukcesem Poldka, a jednak wytrwalosc poplaca.
Jutro mam "wolne", mała idzie do babci, a co ...niech sie przyzwyczaja, ze swiat to nie tylko mama i tata, swoja droga w zeszlym tygodniu oddalam ją tacie i jego zonie na noc do hotelu :) Oni byli przeszczesliwi, my mielismy sie wyspac, ale nic z tego...brakowalo nam malutkiej i bardziej czuwalismy niz spalismy, ale dziadkowie, w tym babcia "przyszywana" byli przeszczesliwi .:) Mala tez, bo przespala im CAŁĄ noc, a rano jak przyszlam lezala rozwalona na lozku z usmiechem od ucha do ucha. Ona chyba wie, ze popalic mozna dac tylko mamie i tacie, bo w nastepna noc zwyczajowo nam sie budzila.
A tak a propos spania.... mam pytanko, czy pozwalalyscie Waszym maluchom drzemac w dzien na brzuszku? Ja sie naczytalam, ze w nocy nie wolno,w dzien moze sobie tak spac o ile jest sie obok, jak ja teraz. Kwestia jednak dalej jest kontrowersyjna,bo jedni pisza, ze niby ta pozycja uciska dziecku przepone, inni zas ze jednak kontrolujac mozna tak klasc malucha....sama nie wiem. Teraz Annabellka tak lezy, ja siedze 5 cm dalej i caly czas patrze, a pozwolam jej na to, bo to jedyna pozycja, kiedy ona przespi mi wiecej jak 30 min. Sama nie wiem, chyba jednak ide ją odwroce, choc to oznacza koniec spania. No to pa, pa!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

U nas Poldek rzadko spal na brzuszku poniewaz nie znosil tej pozycji.W ciagu dnia przekladalam go na boczki a w nocy zawsze na pleckach.
Dziewczyny ale u nas zimno,slonce swieci i jest ok ale wiatr wieje lodowaty,w tym roku zime odczujemy porzadnie.Jade chyba w koncu w piatek do Lyonu malego ubrac na zime,tylko buty jeszcze moga poczekac bo nie moge sie zdecydowac ale chyba kupie jakies trzewiki ,kickersy czy cos w tym stylu.
Wiecie co?Gdybym nie zaczela pisac na jednym forum to pewnie do dzis siedzialabym sama w domu.Wczesniej mialam jeszcze mniej mozliwosci zeby kogos poznac,mialam problem z Poldkiem ktory wlasnie budzil sie co 15 minut zeby cycek possac przez 2 minuty co noc przez jakies 4-5 miesiecy i bylam tak wykonczona ze szukalam pomocy w internecie.Poniewaz moja mama nie karmila piersia ,tesciowa nie znala tego problemu a siostra przechodzila przez to samo i tez nie wiedziala co poradzic wygooglowalam cos tam o nocnym karmieniu i pelno forow sie pojawilo,na jednym napisalam.Smieszne bo nie wiedzialam wczesniej w ogole jak to dziala a strasznie sie wciagnelam.Pozniej czesc dziewczyn z tamtego F pisala tutaj ale jakos znowu zniknely i w miedzyczasie dzieciaki podrosly i towarzystwo sie zaczelo wykruszac.
Nigdy wczesniej bym nie powiedziala ze przez neta mozna wartosciowych ludzi poznac a teraz mam super kolezanke wlasnie poznana przez f.
No i duzo ciekawych rzeczy sie czlowiek dowiaduje.

Odnośnik do komentarza

Witam Kobitki,
Jakas taka zalatana jestem. Dzisiaj w koncu wzielam lek, ktory pomogl mi zapomniec o migrenie, pozostale to do d... Takze wzielam sie do robty, normalne chodze jak nakrecona. Upieklam ciasto, zrobilam salatke, pobawilam sie z corcia, wykapalam, nakarmilam, G. uspil. On niestety nie mozenarazie jej kapac, bo mu sie co z pecami zrobilo, dysk mu sie wysunal i uciska nerw. Mial jakis zabieg - infiltracja- no ae ni a bardzo pomogl, 09.11, ma wizyte u lekarza, zobaczymy co dalej, oby nie operacja. No i ta teraz wszystko na mojej glowie, b on musi sie oszczedzac, zakupy, smieci... wszystko ja. No, ale on nie chce isc na chorobowe, bo jest na okresie probnym, pracy nie ma ciezkiej, takze, niechpracuje... dam jakos rade.

Moja Milla ngdy na brzuszku nie spala, nigdy jej tak niekladlam. Teraz jak juz umie sie obracac na boczki, to zasypia mi na boku, ale pozniej wraca na plecki.
Ja, jak mialam redukcje, to tylko cwiczenia, bez sondy, Pani powiedziala, ze jest mi sonda nie potrzebna i sobie cwiczylysmy, bardzo mi sie to podobalo, nie wdialam, ze ta mozna cwiczyc, zreszta, zawsze mnie chwalila do G., ze nie jedna Francuska ma poblem z tym,zeby zalapac, jak to sie robi.

Dotka, bardzo sie ciesze,ze Poldek polubil HG, oby tak dalej. Kolo nas niedaleko jest Maison de Petit Enfant, to chyba cos takiego jak HG (troche podgladalam przez okno) no i jak bylam w piatek na spacerze to przechodzilam obok i wychodzila z tamtad matka z dzieckiem i to dziecko tak plakalo, uciekalo od mamy i chcialo tam wracac, od razu pomyslalam o Tobie, ze Ty to masz w druga strone i ze nigdy nie jest jak sie chce. No ale widze, ze konsekwencja poplaca.
To teraz czekamy na Twoje kolejne podejscie do siusiania, az jestem ciekawa co Poldek tym razem wymysli? Oczywiscie zycze Ci szybkiego sukcesu, ale Twoje ostatnie opowiesci byly nadzwyczajne, usmialm sie.
Pati, Annabel jest taka malutka, ze moze jesc ile chce, ne przejmuj sie, moja Milla tez mnostwo jadla tez sie o to balam, ale jadla tyle co bylo na pudelku, zreszta, jak cos Cie nie pokoi i masz watpliwosci to zawsze mozesz zapytac swojego lekarza. Mi moj powiedzial, ze na dobe dziecko powinno wypijac: waga w gramach/10+250ml. No i moja tak mniej wiecej pila, jak byla na samym mleku.
Moniq mam pytanko. Gdzies na forum czytalam, ze od jakiegos czasu jestes juz obywatelka Francji. chcialabym wiedziec, czy jest to bardzo skomplikowane i ile mniej wecej moze to trwac, a i czy musialas zrezygnowac z obywatelstwa polskiego. Pytam, bo ten moj len, od 30 lat mieszka we Francji i nigdy nie mial czasu tego zalatwic i przez to Milla ma obywatelstwo polskie, a tak moglaby miec podwojne. Chce go przycisnac, zeby to zalatwil, zreszta z niego taki Polak, jak ze mnie Francuz.

Co do istienia tego watku na tym forum, to powiem Wam, ze to jedna z lepszych rzeczy, ktora mi sie przydarzyla we Francji. Moj G. to sie czasami dziwi skad ja wiem pewne rzeczy, na przyklad jaki zel na zeby kupic, albo, ktory krem z filtrem dla Milli... Czasami, to zaluje, ze ta Francja taka duza, byloby latwiej sie spotkac.
Ula wilgotna szmatka tez pomaga, tylko ja nie wiaze na raczce, tylko daje jej wgotna myjke i sobie ja gryzie, ssie, jak jej wiazalam pieluszke, to plakala, dzieki.

Na pobraniu krwi oczywiscie nie bylam, moja corcia szaleje z zabkami i nie moge sobie chwilami wszystkiego zorganizowac, najgorzej z nia z samego rana, nawet wieczorem jest lepiej, mam nadzieje, ze jutro mi sie uda.

A jeszcze jedno, Dotka, a jak Ty do Polski jadziesz, samochodem, czy samolotem?? no, bo wiesz jak autkem, to zawsze mleka mozesz nakupic i Poldek bedzie mial swoje mleczko. A co do mleka, to przetwory mleczne sa lepiej przyswajalne przez organizm niz samo mleko krowie. Byc moze Maly jeszcze nie moze mleczka, dlatego te kupki takie nie ladne. Musisz uwazac, bo moze to nawet powodowac nadpobudliwosc i nerwowosc u dziecka, wim, bo znajoma tak miala, ze za szybko podala krowie mleko.

Pozdrawiam Was serdecznie, troche ndrobilam zaleglosci:36_2_53:

Odnośnik do komentarza

witam
wpadam jak po ogien i tylko pare info bo czas mnie goni dzisiaj :D

co do naturalizacji (bo tak sie to tu fachowo nazywa) przyznam szczerze ze nie pamietam dokladnie jakie papiery
wiem ze tlumaczenia roznych aktow urodzenia, swojego, kazdego z rodzicow i chyba akt slubu rodzicow tez, zaswiadczenie o niekaralnosci tez bylo potrzebne przetlumaczone, oczywiscie oryginaly do tego
potem zaswiadczenia z FR od pracodawcy ze pracuje od x lat, kopie kart vital, ubezpieczen, wyciagi z banku byly potrzebne, dowod zameldowania (rachunek za prad albo tel tacjonarny), poza tym potem robia wywiad srodowiskowy i wiem ze sie informuja u sasiadow, w pracy itp
potem jestes powolana do zandarmerii i tam panowie wypelniaja papiery zadajc pytania glupie i proste
no i potem skladaja to do prefeektury a potem wydzial d/s zagranicy sklada wniosek do Ministerstwa spraw zagranicznych i nalezy odczekac chyba rok, calosc trwa okolo 1.5-2 lata

potem sie wszystko samo robi i dostajesz pismo ze gotowe, oficjalne nadanie narodowosci w Prefekturze przez mera albo prefekta i juz :) (ale papierowa bieganina jest bardzo zniechecajaca dlatego ja sama tak dlugo sie z tym ociagalam)
co do zrzeczenia sie polskiej narodowosci, tak, sam fakt zlozenia wniosku o fr obywatelstwo jest rownoznaczny z tym ze sie nie ma juz polskiego
tym bardziej ze Polska jako taka nie uznaje podwojnego obywatelstwa, jedynie nie zmusza do podpisanai zadengo paieru ze sie rezygnuje, w praktyce, jesli bym chciala to jadac do Polski moglabym sie legitymowac albo fr dowodem osobistym albo polskim
tyle ze poskie dowody sa nowe i takiego nie posiadam czyli mam tylko francuskie papiery :lol:

dobra, zmykam bo mam jeszcze kupe roboty!! Noas spi wiec korzystam ze go nie ma pod nogami :lol:

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja tez wpadam na szybko, bo co prawda mala u babci, ale ja mam kue roboty, sprzatanie, praowanie etc.
Wielkie dzieki za rady jak klasc takiego malucha, jetescie nieocenione!
Paulina, wlasnie super temat poruszylas odnonie obywatelstwa! Ja nawet nie wiedzialam, ze PL nie akceptuje podwojnego, co prawda jeszcze nigdzie sie nie dowiadyalam ale rozpatrywalam jak to bedzie z nasza Annabellka, bo ona ma francuskie, lecz swego czasu myslalam, zeby miala tez polskie. Z tego co napisala Moniq to chyba niemozliwe?
My mamy zamiar sie pobrac w grudniu i chcemy wystapic o nadanie obywatelstwa dla mnie, procedura widze dluga i mozolna, a byc moze w ogole bedzie to mozliwe po paru latach malzenstwa? A jak macie Wy tj. Ula? Dotka? Przechodzilyscie to?
Paulina, to co opisalas o kregoslupie G.znam z autopsji. Moj A. mial to samo jak mieszkalismy w PL, przeciazyl sobie do tego stopnia kregoslup karczujac nasz rodzinny ogrodek, do ktorego nikt nie mial reki przez 10 lat, a ten go golymi rekami "wykosil" w 40 min. Na drugi dzien neurolog, rezonans, tabletki i rehabilitacja. Załagodzili sprawe, ale smiem twierdzic, ze do dzisiaj powinien sie oszczedzac...
To forum to jest nie tylko skarbnica wiedzy, ale namiastka spotkan z super babkami...szkoda, ze nie mozemy sie spotykac w realu, zeby to nie tylko bylo namiastka!
Kurcze, zeszlo mi juz 17 z ciazowych kilogramow, jak bym tak sie nie spasla to juz pewnie nie byloby sladu, a tak to jeszcze ponad dycha na karku. No ale trudno, zaciskam pasa, jem juz tylko przyslowiowa salate, moze do wiosny sie uda, bo ilez mozna łazic w ciazowych spodniach!! A to dlatego, ze zaparlam sie ze nic nowego nie kupie w rozmiarze innym niz ten sprzed ciazy :) Czy tylko ja mam takiego fiola?
Dobra, ide pranie ładować do pralki, bo zaczynam smędzic :)
Trzymajcie sie cieplo!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Czesc:)
Ja tez sie melduje na chwile:)
Wiecie co Poldek ma podwojne obywatelstwo ale(paszport i akt urodzenia) dokumenty tylko na francuskie,tak powiedziano mi w knnsulacie,moge w kazdej chwili wystapic o polski paszport dla niego bo sama jestem Polka,poza tym jezeli za pare lat sama tu poczuje ze "zapuszcze korzenie " to wystapie o francuskie dla siebie w sumie za 2 lata moglabym sie juz starac bo po 5 latach udokumentowanego legalnego pobytu mozna skladac papiery.
Paulina ty jestes boska,siedzisz sobie cichutko a jak juz cos szrajbniesz to wypracowanie :) Lubie twoj styl pisania,wiesz co do mleka to on gorzej spi odkad dostaje krowie ale myslalam ze to moze przez HG,biegunka zniknela,zobacze za pare dni co bedzie ale na pewno odszedlby mi spory wydatek bo prawie 13 euro tygodniowo na jego mleko idzie a wczesniej zawsze kupowalam tylko oryginalne pampki wiec okolo 18 euro na pieluchy.Teraz od jakiegos czasu uzywam pampkow carefouroskich i sa niezle jakosciowo bo nie plastykowe i sztywne a kosztuja mnie 11 euro na tydzien...jakby zostal na zwyklym mleku to wydawalabym duzo mniej ,on w sumie ma juz 2 i pol roku wiec to nie dzidzia ,poza tym duzy chlopak jest(w sensie wzrostu i wagi).jedyne co mi jeszcze daje powody do wahania to ze to mleko modyfikowane dodatkowe witami ny ma i jak mi dziecko przez kilka dni z rzedu obiadem pogardzi to wiem ze chociaz cos wartosciowego wypil.

Wiecie co?Ide jutro do fryzjera a poza tym umowilam sie dzis do Pl na dzien przed swietami bo tam to trzeba o kolejkach pomyslec juz dzis.Poza tym mam w planie zaliczyc kosmetyczke ,tutajnie moge znalezc nikogo kompetentnego w poblizu a na oszyszczanie twarzy isci do kobity u ktorej w gabinecie siedzi pies podczas zabiegu nie mam jakos ochoty...
Nic chcialo mi sie do pl jechac ale juz sie zaczynam cieszyc na grudzien,mam nadzieje ze zdaze zrobic wszystko co zaplanowalam.

Odnośnik do komentarza

Witam
Milla wlasnie zasnela po 1.5 godziny usypiania, ZEBY!!! Na koniec dalam jej doliprana, zeby troche mniej ja bolalo i zasnela w ciagu 10 minut, bo chyba zaczelo dzialac. Byla padnieta, nie bylysmy tez dzisiaj na spacerku, bo jak wyszlismy to sie rozpadalo, a szkoda, bo mi te spacerki tez wezszly w krew. No, ale teraz tak juz bedzie. Powinnam wziac sie za ogarniecie kuchni jak ona spi, ale po prostu mi sie nie chce, padam na pysk.

Hmm... naturalizacja - taki tekst to chyba byl w Seksmisji, chcieli znaturalizowac biednych chlopow, by mogli osiagnac wyzszy pulap czlowieczenstwa i stac sie kobitkami:36_2_54:
No a tak w ogole to Moni, wielkie dzieki za info, jak mu przeczytalam co musi zrobic, to mu sie przypomnialo, dlaczego jeszcze tego nie zrobil, bo to tyle papierow... Len do potegi, no ale go kocham i nic z tym nie zrobie. Jak bede mu o tym gadac, to moze za 2 lata zacznie zbierac papiery.

Pati w grudniu slub, to super, ktos przyjezdza z Polski, czy tylko tak kameralnie??
Gratuluje 17 kg mnie - w miesiac, to rzadkosc, ale zobaczysz, ze ta 10 tez szybko zleci, a sledz cos do tej salaty jeszcze, bo nie bedziesz miala sily, mowie Ci, a kilogramy to same zleca.

Dotka ja tak duze pisze, bo jak sie nazbiera, to trzeba wszystko wypisac, kedys nawet myslalam, ze powinnam sobie w notesiku zapisywac punkty i pozniej je rozwijac, bo to czlowiek nie zapamieta wszystkiego. Ale zrezygnowalam, bo na to tez nie mam czasu. Co do pieluch, to ja tez uzywam, zwlaszcza na noc, pieluch z Lidla, toujours, sa bardzo chlonne, troche tansze od pampersow. My teraz mamy zapas pampkow, bo przywiezlismy z Polski, bo tam sa tansze niz tu, nie rozumiem dlaczego, ale tak jest.
My tez przymierzamy sie do swiat w Polsce, ale jeszcze nie wiemy, jak urlop, kregoslup i pogoda w Polsce, bo my to na pewno swoim autkiem pojedziemy. Bo to co sie dzialo w zeszlym roku w tym kraju, to jakas Alaska. Chcialabym juz wiedziec co i jak, bo moze bysmy gdzies na sylwestra poszli, zwlaszcza, ze znajomi ciagnal. No i oczywiscie w tej sytuacji to fryzjer obowiazkowy, a zapisy na pewno juz trwaja.

Moniq, znalazlam fajny watek zalozony przez Ciebie, chyba sie tam ujawnie:-) mamy butelkowe, trzeba wspierac biedne sterroryzowane dziewczyny z Polski:-)

Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie
Buziaki

Odnośnik do komentarza

No jestem jeszcze na momento zeby cos dopisac:)
Pati dopiero o slubie doczytalam-gratulacje!
Jesli chodzi o wyjazd do PL to jedziemy autem,spimy jedna noc w Niemieckim hotelu (zawsze tym samym) i jedziemy dalej.Mam nadzieje ze pogoda bedzie w miare bo ja sie boje zima jezdzic a bedziemy sie musieli zmieniac za kolkiem.
Moniska ratuj!!! W niedziele moj ma urodziny i zaprosil kilkoro przyjaciol,robimy aperitif a pozniej idziemy na dicho nasze wiejskie :D Pomyslalam zeby nie robic kolacji bo bedziemy do polnocy za stolem siedziec ale jakis wiekszy aperitif i nie wiem co podac.Na pewno zrobie jakas tarte z lososiem i szpinakiem drugie cos quiche albo pizze jakas,poza tym cos do chrupania,no i dalej juz nie wiem...kanapeczki moze takie mini?Z chlebkow tych malutkich okraglych ?Znowu nie chce zeby wszystko na pieczywie bazowalo...Salatka?Kurcze mam czarna dziure w glowie...
W moich ksiazkach jest kilka ciekawych pozycji ale pomyslalam ze ty znasz najlepiej temat wiec uderzam do ciebie.
Paulina wspieraj matki butelkowe ;) Mnie smieszy ten cyckowy terror ktory jest w Polsce rozpowszechniony mimo ze wcale nie krotko bo prawie 9 miechow karmilam piersia .

Odnośnik do komentarza

I znowu pozyteczny temat poruszylyscie .... ceny pampkow i mleka...toz to oszalec mozna, my tez kupujemy te oryginalne, ale na to idzie tyle kasy, ze mysle, na jakie inne by sie przerzucic . Mleko, mlekiem, ale te waciaki po 20 euro mnie o zawrot glowy przyprawiaja. Annabelle nie ma zadnych skornych problemow, wiec moze sprobuje inne, tansze.
Dziekuje za gratulacje.Slub chcemy kameralny, tutaj w Troyes,narazie a moze i tylko, cywilny, mamy oboje male rodziny, nie bedzie problemu z lista gosci zaproszonych do FR z mojej strony, w styczniu chcemy za to udac sie gdziec w egzotyczne, tropikalne ciepelko, ale to jeszcze tylko w sferze planow. Jak bedzie zobaczymy.
Dotka, a "oznajmialas" gdzies w USC w PL ze urodzilas dziecko, czy to podwoe obywateltwo wynika z tego ze jestes Polka? Sorry, ze moze zadaje glupie pytania, ale Wy juz to przechodzilyscie i jestescie mądrzejsze :)
Terror cycka...dostaje dzikiego szalu jak to slysze a w PL slyszalam i czytalam non stop. Tyle tylko, ze dalej mam to w .... Jakos na mnie ten terror nie dziala, jak zreszta zadne formy presji, a tych w PL nie brakuje. Ale mniejsza z tym.
Paulina, o co dokladnie chodzi z ta chusteczka na rączce Milli? O to, ze dziecko to ssie i jest to forma ulgi na bolące dziaselka? Ja sie zatrzymalam na etapie gryzaczkow z plastyku :)
Zmykam, bo zaraz wraca nasze kochanie z pracy i trzeba kapiel szkrabka przygotowac.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

wpadam na ratunek ale szybciutko

co do aperitif, ja robie rozne rzeczy jak robie taki wiekszy aperitif:
kupuje serek boursin albo tartare z czosnkiem i szczypiorkiem, szynke, na kazdy plaster szynki rozsmarowuje ser dosc plasko, potem zwijam szynke w rulon, tne na kawalki i nabijam na wykalaczki, wszyscy to uwielbiaja i znika w mgnieniu oka
zeby bylo ladnie na stole mozesz wziac kalafiora albo kapuste i nabic te szynke z wykalaczka na glowke kapusty wkolo, prezentuje sie fajnie

poza tym robie tez na szybkiego rzeczy w piekarniku: ciasto francuskie kupuje gotowe, kupuje parowki knacki i owijam je w ciescie, kroje na kawalki, smaruje zoltkiem i zu do piekarnika na 15minut, to tez takie niby koreczki, robie do tego sosy ketchup, inny jakis ziolowy, to sie robi w ostatniej chwili ale przygotowac mozesz wczesniej
w piekarniku robie tez mini croque monsieur, chlebek tostowy, na to sos bechamel nieduzo, szynka i na wierzch drugi chlebek, tarty ser na gore i zapiekam chwilke, mozesz przygotowac wczesniej i tylko odgrzac 5 min w piekarniku
poza tym Francuzi uwielbiaja nasze polskie koreczki, ser, rzodkiewka, szynka czy co tam chcesz
robie tez koreczki takie: szynka surowa wedzona (jambon cru), ser zolty jedno winogrono, pyszne

to tak na szybko ale dosc pracochlonne
poza tym to robie keksy (na forum w dziale kulinarnym sa przepisy) na slono z szynka, serem, albo z cukinia i serem kozim....

co do salatek, robie takie francuskie, ryz, pomidory, kukurydza, tunczyk albo szynka w kosteczke, ogorki, wszystko w kawaleczki, najlepiej zrobic wszystko osobno i potem kazdy sobie robi salatke z tgo co mu sie podoba, dodaje potem sos vinaigrette i juz
inne salatki to np ziemniaki ugotowane dzien wczesniejn potem skrojone w plaserki, do tego ser feta w kosteczke i salata garunek la MACHE (to sa te male listki co trzeba dobrze myc bo rosna w piasku) oliwa z oliwek i ocet jakis zapachowy z malin czy balzamiczny

to tyle na razie

Odnośnik do komentarza

No to jeszcze cos skrobne bo moi w lazience urzeduja:)
Moniq dzieki za szybka odpowiedz,na pewno zrobie ta szynke zawijana w roladki,o koreczkach tez pomysle i moglabym zrobic jakis keks na slono z oliwkami czy cos ale mam piekarnik do bani a dostalam od sasiadki urzadzenie do pieczenia chleba i tam tez cake mozna piec tylko ze jej jeszcze nie probowalam i nie bede ryzykowac przed impreza.

Jeszcze raz szybciutko na temat obywatelstwa-nic nigdzie w PL nie zglaszalam ,rozmawialam tu w konsulacie i musialabym zameldowac w Pl (umiejscowic to sie nazywa) dziecko a moi rodzic zmienili mieszkanie na mniejsze i mam nieaktualne papiery (dowod osobisty na stary adres) wiec musze najpierw zrobic nowy a to trwa miesiac i trzeba odbierac osobiscie i tutaj utknelam w martwym punkcie bo tyle czasu w PL nigdy nie siedze.

Co do pampkow to mi odpowiadaja te z carefuru bo sa z takiego tworzywa jak oryginalne tylko troche wieksze wypadaja rozmiarowo,cena ok i chlonnosc tez.

Dobra lece na kolacje papaty :Hi ya!:

Odnośnik do komentarza

Hej!!
Dotka, Zazdroszcze CI czasu dla siebie!! Fryzjer, zakupy, plany... JA TEZ CHCE!!!! :(

Pati,gratulacje slubu, to bardzo pyzytywna odmiana.. Pamietam jak dzis kiedy dzien po swoim slubie, jak Artus mial 6 mce, poszlam do niego i powiedzialam ze teraz jestesmy prawdziwa rodzina.. To poczucie bezpieczenstwa i stabilizacji.. Zobaczysz :) Bardzo sie ciesze. Kameralne sluby sa naleppsze. Tylko dlawas :)

Moniq widze ze internet to twoj drugi dom.. Blog; forum i mysle ze jeszcze inne ciekawe miejsca. Ja tez moglabym siedziec przed kompem ile wlezie, ale na szczescie nie mam na to czasu.. tak jak zreszra i ty :)

My swieta spedzamy we francji.. Baaaaaaaardzo bym chciala poleciec do domu, ale nie zrobie tego mojemu mezowi.. To beda jego pierwsze swieta we Francji od 4 lat! Wiec nie ma o czymmowic.. JEstem tez ciekawa co tesciowa upichci.. A ze nie umie kompletnie gotowac, to jeszcze bardziej podsyca moja cikawosc :D hihi jestem okropna :D

17kg w miesiac, to az nie fo uwierzenia!!! Obys w anemie nie wpadla..

dotka i moniq eksperyment z kaszka jak naraze nie przynosi rezultato.. Pierwsza noc to byl koszmar, po kaszce Adas nie mogl spac, ciagle ulewal, 2h go usypialam.. do23:30; po czym obudzil sie o 2:30à i potem co 2-3h.. ledwo zywa bylam.. dzisiejsza noc to samo, tyleze ladnie zasnal.. buuuuu co robic????? :(

Pozatym u nas wreszcie w miare zdrowo. Wyleczylam Artusia z zapalenia oskrzeli, obylo sie bez antybiotyku.. Drenaze, inahalacje, masc rozgrzewajaca i witaminy pomogly. Praca sie oplacila.. uffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
Adas tez zdrowy, poza tymi nocnymi eskapadami.

A jak tam spia inne maluchy???
Caluje was!

http://www.suwaczek.pl/cache/9dcb3fae61.png
http://www.suwaczek.pl/cache/8e9604386d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/98bda9a4a3.png

Odnośnik do komentarza

ulalal, super awatarek!!!!
co do nocnych przejsc z Adasiem, a jak on to mleczko pije? moze troche za szybko i potem tak mu sie ulewa? a z checia ja wypil czy nie bardzo? a jak sie obudzil potem to dawalas mu cyca? albo kaszke jeszcze? czy moze to cos innego go obudzilo? kolki???
no bo jesli to glod go budzi to nie to samo jak kolki, jesli mu sie zle odbilo to mozliwe ze go brzuszek bolal, to wiek na kolki jest....

co do slubu, ja tym razem bez, nie mowie ze nigdy nie wezmiemy ale na razie nie jest to absolutnie w planach :) moim skromnym zdaniem sam fakt wizecia slubu nie jest znakiem bezpieczenstwa ale rozumiem ze mozemy sie czuc jako spokojniejsze potem....
w moim przypadku byla zwykla euforia bo slub itp (dla niewtajemniczonych jestem po jednym slubie i rozwodzie :lol: ) ale potem przyszlo rozczarowanie, nie slubem ale osoba
wiec jak doszlo do rozwodu to sobie powiedzialam ze nie slub zapewnia bezpieczenstwo ale to z kim jestesmy :D

co do swiat, moj K jeszcze nigdy nie byl na swieta w PL, mamy za malo urlopu zeby jechac do PL, poza tym warunki na drogach itp troche nie przestraszyly z opowiadan tych co jechali do PL zima
w tym roku wigilia w domu jak zwykle, z tesciami prawdopodobnie a Boze Narodzenie nie wiem u kogo ( u tesciow albo u szwagra)

co do netu, to moj drugi dom, masz racje, jestem tu dosc czesto, na forum, blog jakos idzie swoim wolniejszym rytmem, do tego scrap ktory zajmuje sporo miejsca i czasu, interesy z nim zwiazane (zamowienia na stronki i albumy, ktore realizuje tutaj i rozniez do Polski), dom, dzieci, K no i troche tv i tzw swietego spokoju :lol: i 24godz zapelnione i jeszcze za malo :D

Odnośnik do komentarza

Hello,
Zaczne od slubu ;) moze i nie jest gwarancja pozostania razem forever i nie dlatego go bierzemy. Dla nas to bedzie dopelnienie, taki symboliczny akt naszego uczucia i zwiazanie sie jednym nazwiskiem, oboje tego chcemy, to taka kropka nad "i". Nie mamy parcia, po prostu tego pragniemy.

Ula, spokojnie, te moje 17 kg to razem z bobasem, mysle ze z 10 to bylo bebe i wszelkie plyny, a pozostale7 to dopiero sadlo :)

Czytajac Wasze perypetie z karmieniami, kaszkami, przedszkolem, przestawianiem na nocnik mam poczucie bycia wiecznie w tyle. A to dlatego, ze macie starsze od mojego dzieci, to wszystko co Wy przechodzicie teraz, ja bede za pare miesiecy :)

Bylo krotko, musze uciekac ...jak zwykle Annabelle nie daje popisac, trzymajcie sie!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tylko dopisze do Dotki, kupilismy te pampersy w Carrefourze...to takie ceratkowe? Zaraz zaloze malej, ale sie zastanawiam czy nie sa za bardzo plastykowe, bo te oryginalne takie przyjemniejsze w dotyku sa. a moze Ty kupujesz jeszcze inne carrefourowskie? Te na opakowaniu maja symbol mimalnej ceny, taka 1 w koleczku,a tak sie zastanawiam moze moj A. nie dopatrzyl innych sklepowej marki, bo te sa jakies zupelnie inne niz oryginaly. Buzka

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Moniq co prawda toprawda z tym slubem..Ale mowilam oczywiescie o tych slubach z milosci, przemyslalych;, z mysla o dzieciach i sobie. My chcielismy wszystko dzielic, chcialam sie polaczyc z moim mezem na wszystkie mozliwe sposoby :P Mozliwe ze bede tego zalowac, ale jak narazie jest ok :)
Monia, a dzici masz obydwoje w obecnego zwiazku? To nie moja sprawa, ale pytam bo jestem ciekawa jak to sie ulozylo wszystko. Ludzie po, rozwodzie zazwyczaj nie chca popelniac tego bledu po raz drugi; wiec doskonalme Cie rozumiem :) Ja gdyby nie slub moglabym miec problem we francji, ubezpieczenie itd. NIe mam pojecia, ale podejrzewam ze nie mialabym z gorki :P

Jezeli chodzi o Adasia, to on generalnie pije szybko i duzo ulewa, ale to standart. BUtlelke pil normanie, nie za specjalnie sie rwoal do jedzenia ale wypic ok 120ml, a wczoraj 150ml. Tylko wczoraj dalam mu z mlekeim modyfikowanym a nie moim. W nocy budzi sie i sie kreci. Gada chwile a potem zaczyna plakac, czeka az go wezme. Gdy go biore to na rece to caly czas sie kreci, czeka na piers; Ladnie pije i zasypa przy piersi albo zaraz po tym jak mu sie odbije.. W nocy jak go podnosze to mu sie nie odbija. Przyznam sie ze jestem juz takzmleczona w nocy, ze dla swietego spokoju biore go od razu do cycka bo wiem ze chwile potem bedzie spal.. Nie wiem czy to brzuch, kaszelek ma maly, chyba to nie to.. Jak sie budzil po kaszce to dalam mu cycka, a nie powinnam??? Mialam kupe mleka, byloby mi baardzo ciezko jakbym mu nie dala :p Mam duuuzo mleka!! Mam tez wrazenie ze ciagle chce mu sie kupe;, pruka sporo.. A kupke robi 1 na dzien; a wczoraj nawet 1 na dwa dni..
:( nie wiem co robic

http://www.suwaczek.pl/cache/9dcb3fae61.png
http://www.suwaczek.pl/cache/8e9604386d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/98bda9a4a3.png

Odnośnik do komentarza

Heja:)
Ja tylko na sekunde,bo Poldek jeszcze biega i musze go kapac.
Mialam dzis glupia sytuacji w HG jedna z opiekunek mnie wkurzyla na maksa i nawer pobeczalam sie w domu bo bylo mi przykro ale dzis juz niebede opisywac bo pozno jest.
Rano bylam zrobic wlosy i fajnie wyszlo ,poza tym Pati kurcze z tymi pampkami to tak pozniej myslalam zebys tylko nie kupila tych carefuru 1 -cena bo oni maja jeszcze inne i te sa swietne.Takie opakowanie foliowe standart,rozmiar Poldka ma takie opakowanie srebrne na brzegach i na zdjeciu jest duzy bobas na niebieskim tle.
One sa z takiego materialu podobnego jak pampki,jakby papier miekki jakis czy cos ,ogolnie niezle mi pasuja najbardziej z tych wszystkich tanich.
Ula kurcze malemu chyba mleko sie nie spodobalo skoro sie tak prezy i moze baki smierdzace puszcza?Twoje mleko jest latwiej trawione i kupy nawet po nim sa inne niz po proszkowym-musztardowe:D
U nas kurka nie bylo tego problemu bo Poldek byl juz duzy a Adas ma jeszcze wrazliwy brzuszek,moze powinnas jakos stopniowo to mleko dozowac?
Cyce beda przepelnione bo byly czesto oprozniane to normalne,nie sciagasz sobie troche pokarmu?To pomaga pozniej juz tyle nie wraca,jesli bedziesz w nocy karmic twoje cialo bedzie produkowac pokarm tak dlugo jak bedzie zapotrzebowanie.
Latwo mi gadac bo juz mam to za soba.
Zajrze pozniej moze bo M goni,na kompie musi pracowac.

Odnośnik do komentarza

Hello
Wszystko przeczytalam, napisalyscie sie dzisiaj;-)
Ja w koncu wolniejsza, przed chwila wyslalam rodzince zdjecia Milli, beda mieli co ogladac, niech sie ciesza.

W kwestii formalnej, to nie ma zadnego problemu z wciagnieciem na ubezpieczenie partnerki, nawet jesli jest sie bez slubu, ja tak jestem ubezpeczona, a slubu to chyba nigdy nie bedzie, bo nie zgadzamy sie co do jego wygladu. Ja chce slub cywilny, najlepiej we Francji, taki w 15 minut, klku znajomych kolacja, moze ze 2 osoby z Polski. On za to huczna impreza w Polsce na 150 osob, nigdy w zyciu nie wydam tylu pieniedzy, wole je przeznaczyc na cos innego na przyklad na remont domu, jak go kiedys kupimy:-)
I w ten prosty sposob slubu nie bedzie, moze i dobrze, nawet nie mam czasu sie nad tym zastanowic.
Pati, wilgotny material, troche ochladza napuchniete dziasla i jednoczesnia, ta jego szorstkosc, delikatnie je masuje, Milla to dostaje szlu tak ja dziasla swedza.
No ale dzisiaj pieknie zasnela, w 5 minut, pewnie obudzi sie jutro kolo 6, czasami budzi sie kolo 3, ale to daje jej troszke wody, buzi i zasypia znowu. Kochane to moje dziecko.
Ula i Pati, wysle Wam na prywatna skrzynke linka do mojego profilu na nk, bo Ty Moni, to chyba nie masz tam profilu?
Dzisiaj krotko, bo padam ze zmeczenia.
Buziaki i spokojnej nocki kazdej z Was zycze

Odnośnik do komentarza

hello, wpadam sztbciutko i zmykam

paulina, jestem na nk, 'monika pajak' :D ale rzadko tam bywam

hihi, fajne to podejscie do slubu, zupelnie odwrotne niz bym pomyslala :D on by chcial na setke ludzi?? oszalal?? :lol:

ulalala, pytaj kochana, pytaj, nie ma sprawy
tak, obu chlopcow mam z obecnego zwiazku, moje malzenstwo poza smutkiem i ciezkimi doswiadczeniami damsko-meskimi przynioslo mi tez ciezka dawke poronien i innych problemow z ciaza, najwyrazniej to nie tamten mial byc ojcem moich dzieci ( choc wowczas tak nie myslalam)

dziewczyny maja racje, niebycie malzenstwem nie przeszkadza w podciagnieciu Ciebie na karte vital, bedac w konkubinacie to wszystko sprawe rozwiazuje, we Fr nie potrzebne wiele zeby takie sprawy zalatwic :lol:
co do maluszka, moze faktycznie mu mleko nie spasowalo, nie za bardzo sie w tym orientuje ale chyba wlasnie moglabys odciagac wlasne mleko i dodawac do niego kaszki, moze w ten sposob latwiej przemycisz kaszke i podajac stopniowo np pol na pol z mlekiem modyfikowanym przechodz z cyca na butle w nocy??
poszukam jutro mojego zeszytu z notatkami o butlach, kupkach itp ktory mialam do 5go miesiaca chlopcow, choc moi w wieku 2 miesiecy przesypiali noce, no ale chociaz sprawdze jak to ilosciowo bylo i z kupami tez.... moze mnie to na jakis pomysl naprowadzi ;)

a poki co zmykam bo godzina jak widac nie najwczesniejsza, jeszcze mam kilka rzeczy do zrobienia a jutro do pracy, wieczorem do szwagra na kolacje a w sobote na kolejna imrpreze :lup: kiedy ja odpoczne?? :lol:

buziole

Odnośnik do komentarza

Kobietki.. ratujcie! Tylko w was nadzieja! Dzisiaj Adas budzil mnie w nocy co godzine... a czasami nawet 40minut.. JEstem wykonczona.. W dzien to samo, budzi sie co chwila, nie ma ani jednej dluzszej drzemki.. Tylko cycek go uspokaja.. Co jest? O 6 zrobilmala kupe i koniec.. Musze o tym powiedziec pediatrze, bo je jak szalony a kupy prakycznie nie robi! Co to taka jedna kupka na tyle litrow mleka?
Jestem wykonczona.... LEdwo patrze na oczy.. Rano nawet powiedzialam sobie koniec cycka, ale potem.... koniecznosc wygrala.. Do tej pory nie odciagalam sobie mleka z braku czasu.. I myslenie mi sie wlacza;; Co jest?? Zabki, kolka, brzuch, za cieplo, nie wygodnie, cos innego???? Moze to ta kawa bezkofzinowa albo ciasta PRINCE? Wszystko teraz wydaje mi sie winne..

Rety... CZlowiek nie wyspany to i cierliwosc inna.. Mala glupota a mi sie plakac chce albo krzycze niesamowicie..
Wszystko sie odbija na moim drugim dziecku.. Widze ze przezywa ze mamusia nie ma dla neigo czasu.. Wczoraj jak moj maz wrocil z pracy to Artus nie odstepowal mnie na krok.. A jak poszlam na gore uspic Adasia, to sie rozplakal, zebym go nie zostawiala.. No serce mi krwawi.. CZuje ze to wszystko ponad moje sily..Moze to tez z braku sil spowodowanym brakiem snu..?..ehh I jeszcze maz jest na mnie ciagle obrazony, ze sie wtracam jak jest z Artusiem.. Jak slysze ze placze, to ide do nich i pytam co sie stalo, a moj maz od razu foch, ze nie da mu samemu nic zrobic.. Wczoraj Artur az zwymiotowal kolacje z placzu.. a moj maz nie chcial mi dac go przytulic, uspokoic, bo on tu jest i wie co robic, aja mu nie pozwalam.. Dziecko zaczelo wymiotowac z placzu a on wrzucil go niemal do wanny, zostawiajac salego, wazne tylko zeby niezwymiotowal na podloge...NIgdy tego nie pojme... Oczywiscie przytulilam dziecko.. Sertce muy walilo jak szalone, cay sie trzasl... i wykapalam sama w spokoju, na co moj maz zamknal sie w pokoju i sie do mniz niz oedzywal... Cos go zabolalo? ZA cholere go nie zrozumiem...... I jeszcze mam probowac go zrowumiec, jak jestem zarobiona i wykonczona, ze kompletnie nie mogemyslec.. DZialam jak robot.. Wiem co trzeba zrobic, o ktorej i potem SPAC! A tu spac nie mozna!; Do tego wszystkiego sluchanie jeszcze krzykow i placzu mojego Artusia za sciana, wyprowadza mnie momentalnie z rownowagi... MAz tez zmeczony po calym dniu w pracy, wiec generalnie nie jest milo... i nie mamy nawet kiedy porozmawiac, przytulic sie do siebie..
Do tego jutro jak bedziely mieli w koncu dzien dla siebie, on chce jechac na obiad do mamy.........................; Rozumiem, ale :(

Ratujcie mnie.. CHCE SPAC..................................
POslucham wszystkigo i sie dostosuje, jak zadziala!!!!!!!!jeste w stanie zrezygnowac nawet z karmienia piersia.. trudno.... juz nie moge :(

Apropos wesela, moje bylo na 130 osob, aslub tez tylko cywilny :D BYlo ok, ale czy potrzebne az tak huczne, sama nie wiem.

http://www.suwaczek.pl/cache/9dcb3fae61.png
http://www.suwaczek.pl/cache/8e9604386d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/98bda9a4a3.png

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewcznki
Ula straszniemi przykro, ze Adas ma taki kryzys, ale mi sie wydaje ze to moze zabki sie zaczely. Moze sprobu j zelu na dziasla, ten dolodent, co pisala Monik, jest dobry. Byc moze to tez zaparcia, jak Milla miala kiedys problem, to lekarz mi powiedzial, zebym kupila wode HEPAR, i podala pol na pol z ta co zwykle daje, razem z mlekiem, Ty tak nie mozesz, bo karmisz piersia, no ale moze chociaz troszke, pol na pol do wypicia.
Ciezko radzic, jak sie nie mialo takich problemow i nie karmilo sie piersia... A moze po prostu zwiekszyl sie Adasiowi apetyt i teraz musi dostosowac laktacje do swoich wymagan, on rosnie, takze potrzebuje wiecej.
No, powiem ci Ulus, ze Ci nie zazdroszcze, mi sie wydaje, ze tu Dotka najwiecej pomoze, zadzwon do niej, zobaczysz, ona podejdzie do tematu z dystansem, a Ty jestes zbyt zmeczona i rozemocjonowana i jeszcze maz... Jak wypoczniejsz to wszystko sie ulozy.

Zycze powodzenia i daj znac co i jak

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...