Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Koralinka

Odrzucenie od nabiały w czasie ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem w drugiej ciąży. Pierwsza przebiegała bez problemu. Z tą jest nie co inaczej. Mnianowicie odrzuciło mnie od nabiału, na sam smak sera czy mleka robi mi się nie dobrze i mam nudności. Przełknięcie powoduje wręcz natychmiastowe wymioty. Co robić? Boję się, że przez to nie dostarczę odpowiedniej ilosci wapnia i białka mojemu maleństwu

http://www.suwaczki.com/tickers/mh063ieydomnj7b3.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Białko oraz wapń są bardzo ważne w diecie kobiet ciężarnej.
Białko pełnowartościowe oprócz mleka, sera białego znajdują się także w jogurtach naturalnych (czy może Pani jeść?), ser żółty (dużo wapnia), a także jaja, mięso (najlepiej indyk, wołowina, cielęcina), ryby morskie.

Jeżeli chodzi o wapń to są jogurty wzbogacane w wapń np. Calpro (Krasnystaw), sery żółte, a także woda mineralna bogata w wapń np. Muszyna, Muszynianka.
Oczywiście zostaje suplementacja, najlepiej z witaminą D. Niedobór wapnia w czasie ciąży wpływa niekorzystnie na kości kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bajka7

Witam, jestem w podobnej sytuacji co koleżanka. Jest to moja pierwsza ciąża i również czuje mdłości po spożyciu mleka czy białego sera. Czy po porodzie dziecko nie będzie miało problemów ze spożywaniem mleka lub alergii na nabiał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość doriss

Jeśli chodzi o nabiał to dla mnie najlepszy jest 

Twaróg półtłusty trzykrotnie mielony Mleczna Polana który możecie kupić w Polomarkecie. Jesli chodzi o mnie to jest on zdecydowanie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...