Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze wyjścia, pierwsze rozłąki... czyli mama na imprezie!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Ja równieżuważam, że należy wyjść z domu no i mam pytanie czy jest tutaj mama która karmi piersią i przy pomocy laktatora udała się na imprezę. Jeżli tak bardzo proszę o opis zdarzeń :)
Ile mleka miała przygotowanego ? czy wystarczyło? Czy piła alkohol i kiedy znowu karmiła piersią? Bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza

mi jest trudno zostawiać synka, ale póbuję zachować zdrowy rozsądek i raz na jakiś czas się wyrwac. na szczęście babcia mieszka blisko, więc czasami go popilnuje, żebyśmy mogli wyjśc razem z partnerem na kolację, albo spotkam się z koleżanką na kawę w osiedlowej kawiarni. nie sądzę, aby to było coś złego mieć ochotę wyjśc spotkać się ze znajomymi. to zupełnie normalne :).

Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam się z tym że karmiąca matka nie może pić alkoholu. Oczywiście że w czasie karmienia malucha to niedozwolone... ale nie przeginajmy - pojawienie się dziecka to oczywiście rewolucja w życiu, ale też nie stajemy się nagle ubezwłasnowolnione. Jeśli zrobi sie to z głową to da się. Jestem dietetykiem i robię to świadomie i bezpiecznie. Tak też doradzam pacjentkom. Trzeba przygotować zapas pokarmu. Udać się na odprężającą i relaksującą imprezę z umiarkowana ilością alkoholu (kilka lampek wina / dwa piwa / dwa drinki). Po spożyciu alkoholu nie karmić dziecka przez około 24 h. Potem normalnie. Warto obserwowac dziecko po pierwszym karmieniu, cyz nie jest płaczliwe lub niespokojne.
I to wszystko:)
jeśli raz w miesiącu sobie pofolgujesz to naprawdę świat się nie zawali. A gwarantuję że szczęśliwa i zadowolona mama produkuje lepszy pokarm.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...