Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

ja przytyłam już 10kg, ale wkurza mnie tylko jedno. jak ktoś do mnie gada "ja przytyłam 30kg i nie martwię się, więc nie panikuj..". u mnie tak naprawdę diagnostyka cukrzycy zaczęła się od szybko rosnącej wagi. teraz jak trzymam dietę to waga stanęła w miejscu. zobaczymy co diabetolog na to. jaki chleb jecie? używacie jakiś produktów z mąką pszenna?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) niestety i mnie dopadła cukrzyca ciążowa. Wyniki 92/198/167 nie ukrywam, że trochę byłam zaskoczona tym bardziej, że w rodzinie nikt nie chorował na cukrzyce, należę do osób o normalnej sylwetce ciała, w ciąży przytyłam 5 kg i ogólnie żadnych objawów nie miałam. Obecnie jestem w 28 tygodniu ciąży i mam wyznaczoną pierwszą wizytę u diabetologa w ten czwartek. Dodam tylko, że czekam na nią prawie 3 tygodnie a przez ten czas sama stosuje dietę na podstawie wiadomości z netu. Niestety nie ma glukometru więc nie wiem czy robię to dobrze? Z niecierpliwością więc czekam na czwartek żeby w końcu otrzymać specjalistyczną poradę.

Odnośnik do komentarza

Nikusia witaj :) Nic się nie martw, diabetolog odpowiednio Cię nakieruje, dobrze, że już jakąś stosujesz dietę. U mnie też nikt cukrzycy nie ma, ja otyła nie jestem a jednak mnie dopadło. Trzeba przyznać że coraz więcej jest kobiet z cukrzycą ciążowa przez zaniżenie "progów cukrowych". Kiedyś na czczo było chyba 100,a godzinę po posiłku 140.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlsg18a0iy9jpg.png

Odnośnik do komentarza

Hehe te gadanie, że dziecko się domaga też słyszałam juz nie raz :P
ToJA teraz dopiero zerknęłam w kalendarz, że 7.07 to już "za chwilkę". I będziesz miała swoje maleństwo :)

Cześć Nikusia84 moje pierwsze wiadomości na temat cukrzycy też tylko net i dieta jaką tam znalazłam...:) przyznam, że z glukometrem jest prościej a bynajmniej spokojniej dla mnie :P wiem że jest ok.Chociaż ciągle uczę się wszystkiego :) bo to dla mnie nowość.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Ja póki co do tematu podchodzę spokojnie. Wiem, że będę musiała stosować dietę i mocno się kontrolować jednak nie dramatyzuje bo znam dużo dziewczyn z cukrzycą ciążową, które urodziły zdrowe dzieci:) pewnie i Wy niedługo napiszecie, że urodziłyscie zdrowe pociechy czego Wam zyczę z całego serca :) bardziej denerwuje mnie to czekanie na wizyte - 3 tygodnie to długo a brak glukometru powoduje, że nie wiem czy to co teraz jem mi nie szkodzi. Natomiast aktywność zawodowa przy cukrzycy jest mocno ograniczona - posiłki co 2,5 godz i jeszcze kwestia ich przygotowania, ja sobie tego nie wyobrażam. Myslę, że lekarz w takiej sytuacji sam zaleca l4.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny - ja pracowałam miesiąc z dieta - ale to była masakra, często jakieś spotkania nieplanowane coś wypadło posiłek opuszczony a organizm się domaga i po kolejnym cukier 160. no i poza tym w cukrzycy ruch to podstawa a jak sie dłubie przy kompie to mozna zapomniec o ruchu. Jak poszlam na L4 to od razu problemy z nieregularnym jedzeniem i wysokimi cukrami spadaja do minimum :-)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny !
U mnie cukrzyca zdiagnozowana juz w 3 miesiacu wiec niby dobrze ze tak wcześnie ale gdzie tam do końca. .. jakie macie najwyzsze wyniki po jedzeniu? Czasem mysle ze potrawa jest ok a tu wyskakuje 140 . Raczej udaje utrzymywac mi sie poprawne wyniki i staram sie ale mysle ze 140 to jeszcze nie ma az takiej tragedii. Ja juz schudlam 1 kg ogolnie na diecie czuje sie dobrze nawet cellulit zanika !:)
A na sniadanie jajecznica z boczkiem i pomidor z jog. Naturalnym

Odnośnik do komentarza

Ja jajka 2 sztuki codziennie zjadam, diabetolog powiedziala ze to ok. Problem mam z pieczywem bo po razowym mam wysoki cukier jem jedynie wase. A moze wypróbować zwykle pszenne bulki ? Chyba tak dzisiaj zrobie bo bardzo brakuje mi pieczywa a jak bedzie zle to juz nie kombinuje i zostaje mi wasa ..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...