Skocz do zawartości
Forum

Jakie szczepienie w wieku przedszkolnym?


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie mi dziewczyny- jakie jest obowiązkowe szczepienie w wieku przedszkolnym? Wyszłam trochę z rytmu, bo po okresie niemowlęcym była duża przerwa w szczepieniach,a tu przy ostatniej wizycie pani doktor wspomniała, że jak Tomek wyzdrowieje to trzeba go zaszczepić (we wrześniu skończył 5 lat). Czy to jakaś pojedyncza szczepionka, czy kilka, z opcją wykupienia szczepionki skojarzonej? No i czy wasze dzieci też były szczepione zaraz po skończeniu 5 lat, bo zawsze mi się wydawało, że najbliższe szczepienie czeka nas w wieku 6 lat (czyli po skończeniu).

Odnośnik do komentarza

ja znalazłam takie informacje: okres przedszkolny 6 rok życia BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI - domięśniowo szczepionką DTaP zawierająca bezkomórkowy komponent krztuśca
POLIOMYELITIS - doustnie szczepionką atenuowaną poliwalentną OPV poliwalentną (1,2,3 typ wirusa) Pierwsza dawka przypominająca szczepionki przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi (komponent bezkomórkowy). Patrz również - "Informacje uzupełniające" - część III PSO Pierwsza dawka przypominająca - szczepionka atenuowana (OPV). posprawdzaj w kalendarzach szczepień, choć też mi się wydaje, że od 6 roku życia...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...