Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

agusia20112
Insana
curry

Ale widzisz względność i indywidualizm spojrzenia na sprawę? Dla Ciebie psychiatryk należy się wierzącym w potwora Spaghetti, dla mnie może się należeć wierzącym w coś innego, a może dla niektórych psychiatryk należy się wierzącym w Boga.

powiem tak wiara to łaska i nie każdemu jest dana, tak samo jak nie każdemu jest dana łaska by być rodzicem czy aby wyjść za mąż

mam nadzieję,że to tylko takie porównanie,a nie,że niewierzącym nie nalezy się bycie rodzicami

oczywiście chodzi o ty że każdy ma łaskę lub jej nie ma wierzący mają dzieci i nie mają tak samo jak niewierący mają dzieci i ich nie mają to nie ma żadnego związku

ahaha czasem moze źlecos formułuję ale dobrze ze pytasz bo faktycznie ktoś by mógł pomysleć :D

Odnośnik do komentarza

Insana
curry
Insana

powiem tak wiara to łaska i nie każdemu jest dana

Nie o to pytałam.

A dla mnie liczy się wiedza naukowa i ta też nie jest każdemu dana hihihi :)

pytasz jak ja mogę wierzyć- mam łaskę wiary tak samo jak nie wszyscy maja dzieci i nie wszyscy mają mężów . Stąd Tobie się to wydaję niepojęte jak większość ludzi na globie wierzy a ty nie. Są rzeczy nieobjęte rozumem. To wytłumacz mi gdzie kończy się wszechświat? ja spadam na cmentarz ale później przeczytam pa.

NIE pytałam jak Ty możesz wierzyć. Przeczytaj uważnie, proszę :) Prosiłam żebyś nie odpowiadała. To o co pytałam to - czy widzisz indywidualizm spojrzenia na sprawę!

Gdzie się kończy wszechświat tłumaczą na fizyce w szkole :D

Błagam nie rozmawiajmy o tym, czy Bóg istnieje. To jest dyskusja trwająca lata i nie ma sensu jej tu powtarzać :)
Jeśli chcesz poczytać coś naukowego na temat to polecam:
R. Dawkins "Bóg urojony"

Odnośnik do komentarza

curry
Insana, nie można kogoś pytać "jak Ty możesz w to wierzyć". Na tym polega wiara, że ktoś wierzy i już. Ja też mogę Cię spytać "jak Ty możesz w ogóle wierzyć" w Boga (to tylko przykład, nie odpowiadaj). Są ludzie, którzy wierzą w takie rzeczy, że mózg staje (np. latającego potwora Spaghetti - SERIO!) ale wierzą. No i co z tego? Wierzysz i już. Na tej samej zasadzie ja nie wierzę i już.

Insana, o tutaj proszę żebyś nie odpowiadała i piszę, że to tylko przykład.
Pisałam Ci właśnie, że nie powinno się o to pytać "jak ktoś może wierzyć" w coś.

Odnośnik do komentarza

Insana

A ty piszesz że jesteś 20 lat i nie wiedziałaś że jesteś w sekcie gdzie nawet sąd we Francji i ONZ w wyrokach nazywa to właśnie sektą i bardzo mi przykro, że o tym nie wiedziałaś.
.

Insana-jak tak pieknie korzystalas z wiki w temacie antykoncepcji-proponuje zagladnac i rowniez wprzypadku swiadkow jehowy

***
nie wszystkie kraje musza uznawac kazda religie/wysnania

np w niektorych miejscach na ziemii,chrzescijanstwo(i jego "odlamy") jest wciaz przesladowane
a np w takich Malediwach nawet nie mozna miec krzyza/pala zawieszonego na szyji-jako wisiorek-bedac chocby na urlopie wypoczynkowym

no a wracajac do swiadkow jehowy-w polsce nie sa uznawani jako sekta,sa wpisani do rejestru kosciolow

Odnośnik do komentarza

curry
Insana
curry

Ale widzisz względność i indywidualizm spojrzenia na sprawę? Dla Ciebie psychiatryk należy się wierzącym w potwora Spaghetti, dla mnie może się należeć wierzącym w coś innego, a może dla niektórych psychiatryk należy się wierzącym w Boga.

powiem tak wiara to łaska i nie każdemu jest dana

Nie o to pytałam.

A dla mnie liczy się wiedza naukowa i ta też nie jest każdemu dana hihihi :)

lubie to:lol:

Odnośnik do komentarza

Agusia, były robione badania naukowe, które wykazały, że psychopatia jest bardziej powszechna niż nam się wydaje. W Polsce (nie liczono osób siedzących w więzieniach, zakładach karnych i szpitalach psychiatrycznych z udowodnioną psychopatią) jest około 500.000 osób chodzących obecnie po ulicach z zaburzeniami psychopatycznymi. Każda z tych osób w odpowiednich warunkach może stać się mordercą. Statystycznie mijamy takowego na ulicy raczej dość często.

Odnośnik do komentarza

jbio
agusia20112
ja zawsze tylko się zastanawiam jak odnajduje sie w związku osoba,która postanowiła przyjąć wiarę partnera, i zyć według nowych zasad
wydaj mi się ,że najtrudniej jet kobietom katoliczka co przechodzą na islam

Kiedy ja wychodziłam za mąż mój M, był wierzący ale nie praktykujący ale nie katolik , do żadnej religii wówczas bym go nie podłączyła.

Jednak sam chciał razem ze mną chodzić na nasze spotkania, potem jak ktoś mu zaproponował studium Biblii i po 2 latach został Świadkiem.
Z mojej strony ani ze strony rodziny, żadnego nacisku nie było. Jest dorosłym facetem i sam decyduje w co wierzy :)
I tak juz minęło 5 lat :)

Odnośnie tego przejścia na islam, to one chyba nie muszą przechodzić jak nie chcą?
Moja przyjaciółka jest z muzułmaninem i u nich jest tak samo jak u Oopsy.

Insana
curry
Insana

jak ktoś wierzy w stwora spaghetti to powinien iść do psychiatryka ale to tylko moje zdanie i to nie kwestia religi tylko ogólna :D

Ale widzisz względność i indywidualizm spojrzenia na sprawę? Dla Ciebie psychiatryk należy się wierzącym w potwora Spaghetti, dla mnie może się należeć wierzącym w coś innego, a może dla niektórych psychiatryk należy się wierzącym w Boga.

powiem tak wiara to łaska i nie każdemu jest dana, tak samo jak nie każdemu jest dana łaska by być rodzicem czy aby wyjść za mąż

Wiesz jak byś była katachetą nie chciała bym abyś uczyła moje dzieci,czytając ciebie czasami mam wrażenie że jesteś fanatyczką.

Odnośnik do komentarza

curry
Agusia, były robione badania naukowe, które wykazały, że psychopatia jest bardziej powszechna niż nam się wydaje. W Polsce (nie liczono osób siedzących w więzieniach, zakładach karnych i szpitalach psychiatrycznych z udowodnioną psychopatią) jest około 500.000 osób chodzących obecnie po ulicach z zaburzeniami psychopatycznymi. Każda z tych osób w odpowiednich warunkach może stać się mordercą. Statystycznie mijamy takowego na ulicy raczej dość często.

jak tak na to patrzeć to masz racje,nie zdajemy sobie z tego sprawy

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Wiecie co ja padam, nie mam już siły do tej kobiety, i widzę, że i Wam się nie uda przepowiedzieć jej, żeby dała se spokój.
Co za uparte stworzenie.
HELENA, AGUSIA , CURRY jeszcze raz dzięki za wstawiennictwo.

Do świadomości INSANY nie będę Tobie odpowiadać na żadne pytania, i wdawać się w dyskusje piszę to ostatni raz. I nie życzę sobie abyś na tym wątku wypowiadała się na temat religii Świadków Jehowy skoro GÓWNO o niej wiesz. Ja nie wypowiedziałam ani słowa więcej na temat Twoich wierzeń, choć je znam od podstaw, więc i Ty uszanuj moje.

A to na onecie też czytałam, to o 5krotnym morderstwie noworodków?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Pisałam zaliczenie (2-letniego przedmiotu) na studiach z analizy osobowości seryjnych morderców. Było dużo teorii i podstaw zachowań psychopatycznych oraz analiza na przykładzie Edmunda Kempera III. Potem bałam się wychodzić z domu po ciemku :)
Hmmm jakby tak pomyśleć to nadal się boję ;)

Jak babka zabiła 5 dzieci to pod seryjnego jak najbardziej podchodzi.

Odnośnik do komentarza

curry
Pisałam zaliczenie (2-letniego przedmiotu) na studiach z analizy osobowości seryjnych morderców. Było dużo teorii i podstaw zachowań psychopatycznych oraz analiza na przykładzie Edmunda Kempera III. Potem bałam się wychodzić z domu po ciemku :)
Hmmm jakby tak pomyśleć to nadal się boję ;)

mi wystarczy spojrzec na kilka sekund na jakis straszny film,i juz sie boje wszystkiego:lol:

ale dziwie sie sobie bo dalam rade jedej ksiazce stephens kinga-a moj maz to byl w wielkim szoku :sofunny:

Odnośnik do komentarza

Insana
jak możesz zaufać niedoskonałemu człowiekowi taki niedoskonały człowiek który źle interpretuje pismo Święte? "strzeżcie się fałszywych proroków" ryzykujesz życie wieczne dla grupy osób która istnieje ponad 100 lat i podważa (omylnie) prawdy wiary? I czy to nie oni są właśnie ta religią fałszywą? nie interpretujesz tego tak?

A ilu fałszywych proroków było/jest w KK... Zarzucasz wiele ŚJ, odnosisz się do historii, ale jakie to ma znaczenie, nie znasz grupy ludzi z jaką obcuje w Bogu teraz jbio... Wiec nie możesz przez pryzmat historii oceniać jak jbio żyje, w co wierzy... Dla mnie KK ma wiele rzeczy nie do przejścia, oślepiających prawdziwą wiarę...

Insana
A nie piszę tego bo moja prawda jest najprawdziwsza ale sekty są naprawdę niebezpieczne bo manipulują ludźmi . Sposób werbowania- przyjaxni, mili, przyjacielscy ludzie chcący rozmawiać , interesują się , tym bardziej w naszych czasach gdzie rodzice nie maja czasu dla dzieci, świat schodzi na psy, ludzie nie maja autorytetów.

Dobrze, że nie wiesz do jakiej społeczności ja należę, bo byś mnie też od sekciarzy nazwała :Oczko: Bo w jakimś tam spisie właśnie za sektę została uznana, choć znamion sekty nie nosi... Ludzie mili, przyjacielscy, chcą rozmawiać, bardzo się interesują swoim życiem nawzajem, ale żeby pomagać raczej, a nie zaszkodzić, czy coś wyłudzić. W KK osobiście nigdy nie spotkałam się, żeby ktoś był tak szczerze chciał pomagać, czy nawet pogadać...

Insana
nigdy nie napisałam , że jesteście gorsze . Nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy

Wybacz, ale ja też z Twoich wypowiedzi to odczytałam, jeśli nawet nie miałaś tego na myśli... Piszesz, że nie atakujesz tylko dyskutujesz, ale robisz to w taki sposób, że trudno tego nie odebrać za atak... Ja mam wrażenie, że myślisz, że jak ktoś nie wierzy tak jak Ty, to źle wierzy... Ciągle podpierasz się prawdami wiary i odnosisz je do krzyża, niby piszesz, że to nic takiego,a le ciągle powracasz do tematu... A to prawdy wiary katolickiej, w innych odłamach chrześcijaństwa krzyż nie ma aż takiego znaczenia jak w kk, to tylko przedmiot, kawa drewna. A tylu katolików klęka przed nim, żeby się pomodlić.

Odnośnik do komentarza

Michalina ma 6 lat, a Maja 3,5 :)
Dziękuję, miło mi, że tak myślisz. To mieszkanko wynajmujemy, ale udało nam się dogadać z landlordem, że zrobimy remont po swojemu, on zapłaci i mam to co sobie dla dziewczynek wymarzyłam. W sumie fototapeta z mojej kasy, ale co tam warto było :)
A 2 dni temu mąż skończył kłaść panele więc full wypas :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Michalina ma 6 lat, a Maja 3,5 :)
Dziękuję, miło mi, że tak myślisz. To mieszkanko wynajmujemy, ale udało nam się dogadać z landlordem, że zrobimy remont po swojemu, on zapłaci i mam to co sobie dla dziewczynek wymarzyłam. W sumie fototapeta z mojej kasy, ale co tam warto było :)
A 2 dni temu mąż skończył kłaść panele więc full wypas :)

u mnie 8,5 i młodsza 3,5
pokoik na prawdę fajny:36_2_25:

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

jbio
JADZIK myślę, że i tak dostaniesz niezłą kontrę :)
Takie mam wrażenie, że dla niektórych katolicyzm to najważniejsza odmiana chrześcijaństwa, i będzie bronił swoich racji z fanatyczną gorliwością...

Wiem, wiem... Ale ciężko mi było nie napisać niczego :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...