Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Insana

jadzik masz poniekąd rację - ale to się tyczy bardziej tych osób które nigdy nie miały możliwości poznać Jezusa a nie tych które go poznały ale odrzuciły - bo jak wg Ciebie rozumiesz to, że Ojca można poznać tylko przez syna? A skoro Syn 9Jezus) będąc na ziemi ustanowił swój Kościół zesłał na ten Kośćól Ducha Świętego aby nigdy nie zbłądził to widzisz inną drogę ? Bo mnie to ciekawi . A jak w twoim stowarzyszeniu jest kwestia odpuszczania grzechów traktowana na zasadzie osobistej rozmowy z Bogiem czy jak? Bo Jezus też się o tym wypowiedział i sam będąc na ziemi odpuszczał grzechy. Jak to u was jest?

Ale ty nadal upierasz się przy tym, że KK jest tym jedynym który założył Chrystus... Tak? U nas nie ma spowiedzi. Jezus odpuszczał, ale poza nim już nikt inny...

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Helena
iszmaona

Twoje zgromadzenie jest stosunkowo młode. Pierwsze osoby, które je założyły czym się wyróżniły, że ufasz ich interpretacji Pisma? Wasze tłumaczenie Biblii ma tylko kilkadziesiąt lat, skąd więc pewność że jest własciwe?

Hahahha
a ja moge to pytanie przerobic do wyznania rzymsko katolickiego
Wasze zgromadzenie jest dosc stare.pierwsze osoby ktore je zalozyly czym sie wyroznialy ze ufacie ich interpretacji biblii? skad pewnosc ze tlumaczenie bibli jest wlasciwe?
skad pewnosc ze nie bylo np matactwa w dobieraniu ksiag?

takie same pytania mozna zadac roznym wyznawcom,nie tylko sj czy krk.....no o ile ten wyznawca nei jest uzbrojony w karabiny i bomby:lol:

Takie moje jak i Twoje :DNie musisz mnie zadawać takich pytań, bo sama je zadałam kilkadziesiat stron wczesniej :D bo ja równiez biorę pod uwagę ludzka pomyłkę/ułomność.

Ale końcem XVII wieku, nagle znalazł się człowiek który zaczał na własną rękę interpretować Pisma, uznając za błędną tradycję wielowiekową i zapoczatkował nowy ruch.
z "profila" nie wymienilam-bo mi np chodzilo o Yvone,Iwnonek,Insana i wszytskie inne gleboko wierzace nalezace do kk
ale akurat Ciebie to nei mialam na mysli:sofunny:

iszmaona
Helena
co do polityki- to pewno by szybko jakis sposob wymyslono:D
a co do wojen-Szwajcaria np jest neutralna od 1815
Austria od 1955
a podczas II swiatowej kilka panstw zachowalo neutralnosc
tak wiec bez konfliktow miedzynarodowych mozna zyc;)

Ale myślisz, że żeby uniknąć agresji wystarczy byc neutralnym? To nie sa biało czarne sprawy, i proste tez nie są. Historia jest dużo bardziej skomplikowana.
Szwajcaria była neutralna, ale III Rzesza i tak łamała tę neutralność. Jej obszary powietrzne niejednokrotnie były naruszane. To, że cieszyli się względnym spokojem spowodowane było tylko i wyłącznie tym, że Niemcy walczyli na zbyt wielu frontach, zeby świadomie atakować kolejny. Gdyby Hitler nie poniósł klęski, kwestią czasu byłby atak na państwa neutralne.
No i to, że jest neutralna nie znaczy ze jest zdemilitaryzowana.

Szwajcaria miala jakas wojne domowa-cos mi sie kojarzy-chyba katolicy z kims tam
wiec agresja byla w tym ze panstwie
ale nie kojarze wojen ani starc jak juz sie stala neutralna
zreszta historii sie uczylam ponad dekade temu:D

Niemcy planowali zajac Szwajcarie, no ale to oni chcieli zlamac ich neutralnosc
a nie ze Szwajcaria chcial cos tam pokombinowac na wojnie

agusia20112
Insana
agusia ufam Bogu w sprawie planowania rodziny ale też używam rozumu- czyli z premedytacja nie współżyje w dni kiedy wiem że mogą być płodne w nadziei ze skoro wierzę to nie będzie ciąży więc to nie do końca tak jak napisałaś.

a co w dni plodne to sekst to przestepstwo,ze piszesz premedytacja????

Odnośnik do komentarza

Insana
agusia20112
Insana

widzisz i tu pytanie do niego - tak samo jak poznał 2 razy że jestem w ciąży już po kilku dniach
ale mówił mi, że jemu się czerwona lampka zapala jak ja mam większą niż zazwyczaj chęć i to zazwyczaj się potwierdza

ps. ale nie zachęcam do takiej metody na pół na czuja u nas się sprawdza nam pasuje liczymy się z wpadką co niekoniecznie musi być dobre dla innych :)

czyli przeczucie??
to z Twoja większa "chcicą" -no to rozumiem,wiadomo w dni płodne chce sie ,
czyli jak Ty masz ochotę,on wie,ze są dni płodne(ale w sumie pewności nie macie)

bo tak jak pisałaś,raczej nie można powiedzieć w Twoim przypadku o zabezpieczeniu...bo nie stosujesz sie do rygorów tej metody...a tylko opieracie sie na Twoim zachowaniu

no nie tylko z chcica ale z tym, że już się dobrze poznaliśmy przez te 9 lat razem wszystko ogólnie razem biorąc- wiem, że to żadna metoda z punktu widzenia np lekarzy bo mój lekarz mnie wyśmiewa wręcz wiem o tym i mi z tym dobrze-

iszmaona nie wiem musiałabym spytać lekarza jak to wygląda czy skrócenie ewentualne szyjki jest jakimś przeciwwskazaniem do urodzenia bo jak usuwają całą szyjkę to w ogóle zajść nie można ? czy np ze skrócona szyjką można zajść ale już donosić trudno? Też nie wiem założyłam wątek ale nie ma za specjalnie dziewczyn z takimi doświadczeniami aby się mogły podzielić.


Ja miałam skróconą szyjkę z powodu przerostu szyjki po pierwszym porodzie.
A co do sexu no to nie uważam że jest przereklamowany i z rana uwielbiam :)

Odnośnik do komentarza

Insana
jbio jeszcze jedno- mówisz, że twoja organizacja jest neutralna (pod każdym względem również politycznym) a przez 10 lat należała do ONZ ???. Jak można krytykować ONZ i jednocześnie do niego należeć??

ps. operacje pokojowe ONZ - czytaj militarne

czekam na ustosunkowanie się jbio do tych faktów.

Odnośnik do komentarza

jadzik a jakiś jeszcze Kościół (katolicki nie tylko KRK :P) założył Jezus z tego co wiem przekazał wszystko w ręce Piotra czyli skały na której zbuduje jego Kościół nic mi nie wiadomo aby było więcej tych Kościołów ( wiem tylko o odłamach które powstały dużo później jak np anglikanie, luteranie itp)

Odnośnik do komentarza

Insana
Insana
jbio jeszcze jedno- mówisz, że twoja organizacja jest neutralna (pod każdym względem również politycznym) a przez 10 lat należała do ONZ ???. Jak można krytykować ONZ i jednocześnie do niego należeć??

ps. operacje pokojowe ONZ - czytaj militarne

czekam na ustosunkowanie się jbio do tych faktów.

dla mnie to nie sa fakty.
jeśli nawet było popierane to nie wiem kiedy i nie wiem dlaczego, więc jak mam się ustosunkować?

a w Twoje fakty ja za bardzo nie wierzę, wiesz o tym.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Aśku a jak tam Twój mezuś....skruchę okazał??

okazał, spróbowałby nie :)

Najpierw z rana był sms, przepraszam Kochanie za mój egoizm :)

Jak wrócił z pracy, nawet obiadu nie zjadł a za zaległą robotę się wziął...
Tak więc podwórko lśni, szafy dokręcone, rowerek się naprawia:36_2_25:

czyli musi od czasu do czasu coś nabroić, aby było lepiej :)

:23_30_126: za pamięć.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Insana
Insana
jbio jeszcze jedno- mówisz, że twoja organizacja jest neutralna (pod każdym względem również politycznym) a przez 10 lat należała do ONZ ???. Jak można krytykować ONZ i jednocześnie do niego należeć??

ps. operacje pokojowe ONZ - czytaj militarne

czekam na ustosunkowanie się jbio do tych faktów.

dla mnie to nie sa fakty.
jeśli nawet było popierane to nie wiem kiedy i nie wiem dlaczego, więc jak mam się ustosunkować?

a w Twoje fakty ja za bardzo nie wierzę, wiesz o tym.

kurcze to dziwne że tego nie wiesz ale zapewne jak wpiszesz w wyszukiwarkę onz świadkowie jehowy dowiesz się więcej: Guardian 8 października 2001

11 październik 2001.

Do wszystkich zainteresowanych.

Ostatnio sekcja d/s organizacji pozarządowych otrzymywała liczne zapytania w sprawie przynależności Strażnicy, Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego z siedzibą w Nowym Jorku do Departamentu Informacji Publicznej (DPI). Organizacja ta złożyła wniosek o przystąpienie do DPI w roku 1991 i została przyjęta w roku 1992. Akceptując swoją przynależność do DPI, organizacja zgodziła się akceptować wymagane do tego kryteria, włącznie ze wsparciem i okazywaniem szacunku dla zasad Karty Narodów Zjednoczonych, akceptowaniem zobowiązań i środków jakimi prowadzone są efektywne programy informacyjne w okręgach wyborczych i dla szerokiej publiczności na temat działań ONZ.

W październiku 2001 Strażnica, Towarzystwo Biblijne i Traktatowe zgłosiło wniosek o przerwanie swej przynależności do DPI. Zgodnie z tym wnioskiem, dnia dnia 9 października 2001 podjęła DPI decyzję o wykluczeniu Strażnicy, Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego ze swych szeregów.

Z uszanowaniem
Paul Hoeffel
szef biura prasowego Sekcji
d/s organizacji pozarządowych ONZ

Odnośnik do komentarza

Insana
helena

tak przestępstwo karane ekskomunika czyli wywaleniem z kościoła - ale się uśmiałam dobre to było - chodzi o to aby oprócz zaufania używać rozumu ..

ale co Ty wogole piszesz?
jaki rozum jaka premedytacja
to nei ma noc do smiechu, bo piszesz nie wiadomo o czym

Odnośnik do komentarza

a więc należeliście do ONZ aby za darmo korzystać z jej biblioteki- a jak należeliście to rozumiem popieracie wszelkioe działania przez nie prowadzone w tym działania militarne skąd więc taka niechęc do katolików którzy sa w wojsku skro sami byliście częścią organizacji prowadzącej akcje militarne?????? Czekam na wyjaśnienie a tu masz oficjalne pismo Brooklynu:

WORLD HEADQUARTERS OF JEHOVAH'S WITNESSES
25 Columbia Heights, Brooklyn, NY 11201-2483 • Tel. 718 560-5000
XXXX 1 listopad 2001 Nr XXXXX

Via CompuServe

Komitet Oddziału
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Drodzy Bracia:

Z powodu publikowanych przez naszych przeciwników twierdzeń, że posiadamy ukryte powiązania z Organizacją Narodów Zjednoczonych, wiele naszych oddziałów domaga się w tej sprawie wyjaśnień, więc odpowiadamy. Ten okólnik zastępuje i odpowiada na ten który wcześniej wysyłaliśmy do wszystkich oddziałów. Każdemu, kto w ramach obszaru Waszego oddziału domagałby się wyjaśnień, możecie odpowiedzieć zgodnie z tym, co poniżej stwierdzono:

"Naszym celem rejestracji się w Departamencie Informacji Publicznej (DPI) jako pozarządowa organizacja (NGO) w roku 1991 była chęć uzyskania dostępu do materiałów analitycznych na temat zdrowia, ekologii i problemów socjalnych znajdujących się w bibliotekach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Korzystaliśmy z ich biblioteki na wiele lat przed rokiem 1991, ale w tym roku stało się konieczne zarejestrować się jako NGO aby móc dalej mieć ten dostęp. Papiery rejestracyjne ONZ, które wypełniliśmy i które posiadamy w swych plikach, nie posiadają żadnych stwierdzeń, które by wchodziły w konflikt z naszymi chrześcijańskimi wierzeniami. Więcej, organizacje pozarządowe są informowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych, że "przynależność NGO do DPI nie oznacza włączenia jej do systemu Organizacji Narodów Zjednoczonych, ani nie daje stowarzyszonym organizacjom lub ich pracownikom specjalnego statusu, przywilei czy immunitetów."

Kryteria jakie musi spełniać organizacja pozarządowa ONZ, przynajmniej w swojej ostatniej wersji - wciąż zawiera język pod którym nie możemy się podpisać. Gdy sobie z tego zdaliśmy sprawę, natychmiast wystąpiliśmy o wyrejestrowanie. Jesteśmy wdzięczni za zwrócenie nam że uwagi na tą sprawę.

Ufamy, że to co wyżej napisaliśmy, będzie pomocne w odparciu prób podejmowanych przez naszych przeciwników w celu naszego zdyskredytowania.

Wasi bracia,
Prezes Komitetu

kopia dla: Administration Offices Desks Legal Department
Office of Public Information

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Insana ale powiedz co to wspólnego z wiarą Aśki...ona nie odpowiada za innych
to tak jakby ona Tobie zarzuciła,że jak możesz należeć do kościoła gdzie tylu pedofilów krzywdzących dzieci....przeciez Ty nie masz wpływu na to

Aśka wierzy w Słowo Boże ,pisane w Biblii a nie w szefów organizacji

ma dużo wspólnego- skoro potępia się wojsko i wszystko co z nim związane jak można należeć do organizacji takiej jak ONZ? no właśnie na temat wojska nie ma w bibli

Odnośnik do komentarza

Insana
agusia20112
Insana ale powiedz co to wspólnego z wiarą Aśki...ona nie odpowiada za innych
to tak jakby ona Tobie zarzuciła,że jak możesz należeć do kościoła gdzie tylu pedofilów krzywdzących dzieci....przeciez Ty nie masz wpływu na to

Aśka wierzy w Słowo Boże ,pisane w Biblii a nie w szefów organizacji

ma dużo wspólnego- skoro potępia się wojsko i wszystko co z nim związane jak można należeć do organizacji takiej jak ONZ? no właśnie na temat wojska nie ma w bibli

ale czy to Aśka należy do ONZ????

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana
helena

tak przestępstwo karane ekskomunika czyli wywaleniem z kościoła - ale się uśmiałam dobre to było - chodzi o to aby oprócz zaufania używać rozumu ..

ale co Ty wogole piszesz?
jaki rozum jaka premedytacja
to nei ma noc do smiechu, bo piszesz nie wiadomo o czym

no właśnie ja nie wiem o czym ty do mnie wogole piszesz

Odnośnik do komentarza

INSANA ja nie mam dowodów na to, że tak było. powtarzam w Twoje nie wierzę.
Jak pisze Agusia ja nie odpowiadam za to co było kiedyś i kogokolwiek.
Odpowiadam za siebie, i za to w co wierzę.
Skoro mamy miłować swych bliskich, gdzie tu mowa o wojsku i wojnach, no wybacz.
A Ty potrzebujesz w Biblii słów nie wolno pójść do wojska, żeby nie iść?
Nie wystarczą słowa Jezusa , że kto mieczem wojuje od miecza zginie?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Insana
jbio
Insana

czekam na ustosunkowanie się jbio do tych faktów.

dla mnie to nie sa fakty.
jeśli nawet było popierane to nie wiem kiedy i nie wiem dlaczego, więc jak mam się ustosunkować?

a w Twoje fakty ja za bardzo nie wierzę, wiesz o tym.

kurcze to dziwne że tego nie wiesz ale zapewne jak wpiszesz w wyszukiwarkę onz świadkowie jehowy dowiesz się więcej: Guardian 8 października 2001

11 październik 2001.

Do wszystkich zainteresowanych.

Ostatnio sekcja d/s organizacji pozarządowych otrzymywała liczne zapytania w sprawie przynależności Strażnicy, Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego z siedzibą w Nowym Jorku do Departamentu Informacji Publicznej (DPI). Organizacja ta złożyła wniosek o przystąpienie do DPI w roku 1991 i została przyjęta w roku 1992. Akceptując swoją przynależność do DPI, organizacja zgodziła się akceptować wymagane do tego kryteria, włącznie ze wsparciem i okazywaniem szacunku dla zasad Karty Narodów Zjednoczonych, akceptowaniem zobowiązań i środków jakimi prowadzone są efektywne programy informacyjne w okręgach wyborczych i dla szerokiej publiczności na temat działań ONZ.

W październiku 2001 Strażnica, Towarzystwo Biblijne i Traktatowe zgłosiło wniosek o przerwanie swej przynależności do DPI. Zgodnie z tym wnioskiem, dnia dnia 9 października 2001 podjęła DPI decyzję o wykluczeniu Strażnicy, Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego ze swych szeregów.

Z uszanowaniem
Paul Hoeffel
szef biura prasowego Sekcji
d/s organizacji pozarządowych ONZ

Insana non stop wytykasz cos swiadkom jegowy, jakby twoj kosciol rzymsko katolicki byl chodzacym idealem....jakby nigdy nei robil czegos na przekor swoim zasadom,jakby nie manipulowal ludem, jakby wladza koscielna nei tworzyla swoich zasad dla dobra wlasnego

co ty chcesz w koncu pokazac?
co udowodnic?

Odnośnik do komentarza

nie trzyma- wywala
takim samym prawem jak ty grzeszysz- proste
dzięki za opinie ale czekam na konkretną odpowiedź od jbio bo do niej było pytanie i czekam na odpowiedz a nie odwracanie kota ogonem lub obrażanie się .

a dla nie w temacie osób tu obraz ze Strażnicy jak to ONz ukazane za apokaliptyczną bestię - nierządnicę :D czyli mozna ujeżdżać bestię jak się z tego korzyść najwyraźniej

(Ilustracja ta ukazała się również w polskiej
Strażnicy nr 19 z 1968, na s. 8)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...