Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

jadzik
Insana
ale właśnie jadzik to zapis nie o rzeźbach tylko żeby nie czcić tego co na niebie, wodach itp a więc tak jak w pogaństwie aby nie czcić gwiazd, Boga słońca itp to jest w takim kontekście i nie ma tu nic niewygodnego poprostu część osób źle interpretuje te zapisy.; Nie tego co w Niebie tylko na niebie a to różnica- trzeba by poznać czym ludzie się w tamtych czasach zajmowali żeby dobrze zinterpretować- dlatego tez w dzień 25 grudnia kiedy był czczony narodziny Boga słońca chrześcijanie wprowadzili Boże narodzenie- tak samo teraz w dzień halloween chrześcvijanie robią marsze holy wins- dla przeciwwagi i pokazania że można świętować inaczej.. a to nie ma związku z pogaństwem tylko jest przeciwwagą.
I wiesz skoro Bóg wybrał Maryje aby zrodziła Mesjasza to kim jest człowiek który ja nazywa bałwanem? wybrana przez Boga bałwanem?

Jadzik Twoje wyznanie całkowicie odrzuca Nowy testament? tak z3 ciekawości wybaczcie nie mogę kontynuować ale już czas na mnie :(

Oj, nie Insana, widzę że całkiem inaczej widzimy te zapisy dekalogu... Ale nie dąże do tego, żeby Cię do czegoś przekonywać... My Maryi nie uznajemy za bałwana, skąd ta myśl? Nowego testamentu też nie odrzucamy, nie wiem skąd te Twoje wnioski? Wiele razy przecież powoływałam się na zapisy Nowego Testamentu ::):

Św. jehowy w straznicy nazywają ją bałwanem bo oddajemy cześć jej wizerunkom czyli bałwochwalstwo czczenie bałwana - i ilustracja Maryi pod spodem

Odnośnik do komentarza

jadzik
Insana
ale właśnie jadzik to zapis nie o rzeźbach tylko żeby nie czcić tego co na niebie, wodach itp a więc tak jak w pogaństwie aby nie czcić gwiazd, Boga słońca itp to jest w takim kontekście i nie ma tu nic niewygodnego poprostu część osób źle interpretuje te zapisy.; Nie tego co w Niebie tylko na niebie a to różnica- trzeba by poznać czym ludzie się w tamtych czasach zajmowali żeby dobrze zinterpretować- dlatego tez w dzień 25 grudnia kiedy był czczony narodziny Boga słońca chrześcijanie wprowadzili Boże narodzenie- tak samo teraz w dzień halloween chrześcvijanie robią marsze holy wins- dla przeciwwagi i pokazania że można świętować inaczej.. a to nie ma związku z pogaństwem tylko jest przeciwwagą.
I wiesz skoro Bóg wybrał Maryje aby zrodziła Mesjasza to kim jest człowiek który ja nazywa bałwanem? wybrana przez Boga bałwanem?

Jadzik Twoje wyznanie całkowicie odrzuca Nowy testament? tak z3 ciekawości wybaczcie nie mogę kontynuować ale już czas na mnie :(

Oj, nie Insana, widzę że całkiem inaczej widzimy te zapisy dekalogu... Ale nie dąże do tego, żeby Cię do czegoś przekonywać... My Maryi nie uznajemy za bałwana, skąd ta myśl? Nowego testamentu też nie odrzucamy, nie wiem skąd te Twoje wnioski? Wiele razy przecież powoływałam się na zapisy Nowego Testamentu ::):

kochana ja tylko pytam z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza

jadzik
Insana
jadzik
Insana- wiem jak Jezus wypowiadał się o faryzeuszach,a le nie rozumiem dlaczego sie do tego odnosisz... Jezus zarzucał im, ze trzymają się Prawa, bez prawdziwej wiary, ze przeinaczali przepisy zakonu (Prawa) na własne potrzeby. Ale co innego trzymać się go takim jakie jest, bez przeinaczania i z prawdziwą wiarą...

no ale Jezus wyraźnie dawał do zrozumienia aby bardziej żyć w zgodzie z tymi przykazaniami niż się czepiać jak jest co zapisane

Tez się z tym zgadzam ::): Ale jak ja mam się trzymać przykazań, jeśli ich nie znam, dlatego je poznaję poprzez czytanie Pisma ::):

iszmaona
Czyli wracamy do punktu wyjścia: interpretacja decyduje o tym w co wierzymy a w co nie, co uznajemy a czego nie.

No tak :Oczko:

ale przecież w Ewangeliach jest wyraźnie napisane jakie to przykazania dlatego pewnie moje pytanie czy uznajesz n. test

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Czyli wracamy do punktu wyjścia: interpretacja decyduje o tym w co wierzymy a w co nie, co uznajemy a czego nie.

no dlatego nie ma cosię bawić w samodzielne interpretacje od tego są teologowie ludzie znający oryginalny język i zwyczaje ludzi. Jak się szamemu interpretuje można pobłądzić..

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana
Helena

daj zrodlo,chetnie poczytam:wink:

o Adolfie z wirtualnej encyklopedii "wiki":D

..
co ciekawsze zaznaczyłam tak to faktycznie znaczy że był katolikiem.... że się urodził w chrześcijańskiej rodzinie no tak padło nie wybierał tego
a zobacz sobie nawet na tvn czy innych programach jak są wróżbici- to oni maja często święte obrazki, nawet Michała Archanioła figurka stoi i bynajmniej nie ma to nic związku z katolicyzmem to typowe dla praktyk okultystycznych abyś się nabrał że to dobre ale to tez by trzeba dużo poczytać na ten temat.

hahha wybralas,tylko te ktore Tobie odpowiadaly,i to jeszcze wyrwane z kontekstu:D

dzieki za propozycje,szkoda mi czasu na ogladanie wrozbitow:wink:

co polecasz do czytania?

jak zaczynasz się interesować to polecam właśnie to zcasopismo "Miłujcie się" masz tak szeroki przekrój temetycznny jak wrócę wieczorem poszukam i dam namiary

Miłujcie się!

póki co poczytaj sobie tam są chyba archiwalne numery

Odnośnik do komentarza

Insana
trzeba by poznać czym ludzie się w tamtych czasach zajmowali żeby dobrze zinterpretować- dlatego tez w dzień 25 grudnia kiedy był czczony narodziny Boga słońca chrześcijanie wprowadzili Boże narodzenie- tak samo teraz w dzień halloween chrześcvijanie robią marsze holy wins- dla przeciwwagi i pokazania że można świętować inaczej.. a to nie ma związku z pogaństwem tylko jest przeciwwagą.
I wiesz skoro Bóg wybrał Maryje aby zrodziła Mesjasza to kim jest człowiek który ja nazywa bałwanem? wybrana przez Boga bałwanem?

(

chrzescijanie "specjalnie" wybierali daty swiat chrzescijanskich zeby te przypadaly w swieta poganskie- zeby bylo latwiej spacyfikowac ludnosc,oczernic ich wiare ect

co do halloween-dawno dawno temu,gdy na naszych polskich ziemiach zamieszkiwali slowanie obchodzili tzw dziady w nocy z 31 pazdziernika na 1 listopada-
i tez nie rozumiem komu przeszkadza amerykanski halloween?

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana
trzeba by poznać czym ludzie się w tamtych czasach zajmowali żeby dobrze zinterpretować- dlatego tez w dzień 25 grudnia kiedy był czczony narodziny Boga słońca chrześcijanie wprowadzili Boże narodzenie- tak samo teraz w dzień halloween chrześcvijanie robią marsze holy wins- dla przeciwwagi i pokazania że można świętować inaczej.. a to nie ma związku z pogaństwem tylko jest przeciwwagą.
I wiesz skoro Bóg wybrał Maryje aby zrodziła Mesjasza to kim jest człowiek który ja nazywa bałwanem? wybrana przez Boga bałwanem?

(

chrzescijanie "specjalnie" wybierali daty swiat chrzescijanskich zeby te przypadaly w swieta poganskie- zeby bylo latwiej spacyfikowac ludnosc,oczernic ich wiare ect

co do halloween-dawno dawno temu,gdy na naszych polskich ziemiach zamieszkiwali slowanie obchodzili tzw dziady w nocy z 31 pazdziernika na 1 listopada-
i tez nie rozumiem komu przeszkadza amerykanski halloween?

Tak mi się od razu przypomina sytuacja kiedy w moim rodzinnym miasteczku została zorganizowana jakaś kwesta kościelna dokładnie w tą samą niedzielę kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Cel był jasny dla wszystkich, konkurencja dla bezbożnika Owsiaka... Bez komentarza.
Ja bardzo często odnoszę wrażenie, że ci praktykujący katolicy lubią takie happeningi organizować jak dla przykładu to Holy Win podanę przez Insanę.

Również nie rozumiem tego całego szumu wokół Halloween. Czemy Andrzejek nikt nie bojkotuje? Przecież tutaj też sporo czarów i magii w założeniu.

Odnośnik do komentarza

bałwochwalstwo-oddawanie czci fałszywym bóstwom, bogom.
Jeśli Marię darzy się czcią jaka należy się Bogu, klęka się przed nią modli się do niej to co to jest ?
Czy Maria też jest Bogiem?
A jak masz zanosić modlitwy do Boga? nie przez Jezusa czasem?

Jana 14:6, 14 (Romaniuk): „Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie może przyjść do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Uczynię wam wszystko, o co tylko poprosicie w moje imię”.
Jezus mówi tu wyraźnie, że jedynie poprzez niego możemy przystępować do Ojca i zanosić prośby w jego imię.

Widzę, że boli Cię ta transfuzja

Dz.Ap 15
(29) Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!

Jak widzisz inny fragment PŚ o którym zapomniałaś mówi, aby powstrzymywać się od krwi.

JADZIK czekamy na Twoją niespodziankę :) i lekkiego porodu życzę:)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
jbio nie do Maryi a przez Maryję , za jej wstawiennictwem modlimy się do Boga. tak jak prosimy o wsparcie świętych.
nawet modlitwa Zdrowaś Mario jest Prośbą o modlitwę, a nie modlitwą bezpośrednio skierowaną do Maryi.

Rozumiem, ale czemu przez nią skoro Jezus kazał przez siebie? I skąd modlitwa Zdrowaś Mario, skoro Jezus dał wzór modlitwy. Otaczacie ją zbyt wielkią czcią jak dla mnie. Ona zyskała uznanie w oczach Boga aby móc urodzić Jezusa i to wszystko. Jest matką Syna Bożego.

Mateusza 6-13
(9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!
(10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
(11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
(12) i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
ale ja modlę się do Jezusa z pomocą Maryi.
Może się Tobie wydawać, że zbyt wielka cześć jest jej oddawana, ale chyba możemy, co? :Oczko:
a zyskała uznanie u Boga , żeby być Matką Boga, a to jest naprawdę wiele!

no pewnie , że możecie.
Ale poczytaj jakie to dziwne, zyskała uznanie Boga aby być Matką Boga...

To tak jakbyś Ty uznała uznanie swojego Ojca aby być swoim ojcem.
Uważasz ,że to normalne?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
ja to widzę inaczej
Matka-osoba która daje życie,nosi 9 miesięcy ciążę,rodzi dziecko,wykarmia je
Maria -matka syna Bożego,wpół dała życie Jezusowi,nie była tylko "inkubatorem",była jego matka do końca,była jego rodziną...jak uznaje sie wielkość Jezusa to i jego rodziny

AGUŚ ale ja to wszystko rozumiem, tylko dlaczego sporządza się jej wizerunki i otacza je czcią?
Dlaczego się za jej pośrednictwem modli, skoro powinno tylko przez Jezusa.

Ja również oddaje jej szacunek , bo jest Matką Syna Bożego i odegrała ważną rolę w jego życiu, ale to wszystko.

Nie można jej czcić na równo z Bogiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...