Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

nie każde małżeństwo można unieważnić
a po za tym nie chodzi o to ,że facet mnie chce,tylko ja faceta?? czemu sie zakłada,że to zawsze facet ma ochotę?
po za tym wiele leków szkodzi-wspomniane antybiotyki
a hormony sie bierze nie tylko jako antykoncepcję

i mój przykład
karmiła 22 miesiace,w tym czasie naturalne metody się nie sprawdzają...to co miałabym sie podtrzymywacz od sexu? co w tym złego ,że nie chciałam

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Insana

Czy nie uważasz, że kobieta nie ma obowiązku być na każde zawołanie faceta jeśli chodzi o seks?

a przepraszam do czego to napisane? bo nie rozumiem?
tak samo dziala w druga strone-mezczyzna nie jest na kazde zawolanie kobiety

Podobnie jest ze spiralą- powłoki z metali powodują stan zapalny, który wpływa na to że zarodek nie może się zagnieździć i jest wydalany. więc tak naprawdę kobieta która ma spiralę co miesiąc teoretycznie traci dziecko. I nie jest to wymysł katolików na stronie wikipedii możecie bez problemów znaleźć opis działania spirali.

wedlug jakiej Ty wikipedi sprawdzalas dzialanei spirali?

Odnośnik do komentarza

Ja z mężem nic nie stosuje od 9 lat i mamy 2 zaplanowane córeczki - jak będzie następna to się ucieszę i to bardzo a nawet martwi mnie perspektywa że mogę już nie mieć dzieci(normalnie nam się wiedzie 2 pokojowe mieszkanie bez szaleństw) . wiem wiem mój gin się w czoło puka jak mu to mówię :D:D:D to już taka rutyna po porodzie szybko nam przypisują i nawet położna co była zaraz po w domu mi wykład zrobiła i ulotki a antykoncepcji. czyżby miała działę od firmy farmaceutycznej? :)

Utrzymanie dziecka jak się chce może nie być takie drogie zwłaszcza kolejnego gdzie najdroższe rzeczy typu łóżeczko wózek i ciuszki się ma- dziewczyny tu się udzielają w pieluchach ekologicznych to też zmniejsza koszty. Jedzenie- nie muszą być słoiczki hipp a utarte jabłka od babci czy tam nawet ze sklepy więc jak się chce to można a ile takie dziecko zje.. jak gotujesz dla 4 osób to i dla tej jednej więcej ziemniaków starczy i kawałek mięska.

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana

Czy nie uważasz, że kobieta nie ma obowiązku być na każde zawołanie faceta jeśli chodzi o seks?

a przepraszam do czego to napisane? bo nie rozumiem?
tak samo dziala w druga strone-mezczyzna nie jest na kazde zawolanie kobiety

dokładnie to że nie musi się codziennie kochać co za tym idzie bać się niechcianej ciąży i co za tym idzie uzywać środków anty :) faktycznie skrót myslowy mógł byc niezrozumiały

Odnośnik do komentarza

Helena
iszmaona
agusia20112
i co??co jako wierząca-mam nie oprawiać sexu z parterem?

istnieja metody naturalne, które naprawdę się sprawdzają. Wymagają jednak pewnych wyrzeczeń. To kwestia chęci.

Jesli jestes wierzaca,to tylko wspolzycie seksualne moze byc godziwe jedynie w malzenstwie.)(zawartym w kosciele).Kosciol katolicki nie uznaje wszelkich aktow z zastosowaniem sztucznych metod antykoncepcji-jesli stosujesz,jest to rownoznaczne z grzechem.
w takim przypadku nie powinni nawet przystapic do komunii sw.
Ponadto,jesli malzonkowie zamiast wspolzycia -intensywnie sie pieszcza w celu osiagniecia orgazmu(czy to seks oralny,analny czy tez onanizm)-rowniez grzesza.

nie: pytałam księdza i mi odpowiedział seks oralny z mężem to nie grzech. Nawet byliśmy na rekolekcjach o seksualności i ksiądz zachęcał facetów do większej aktywności w tej dziedzinie..

Odnośnik do komentarza

Insana
Ja z mężem nic nie stosuje od 9 lat i mamy 2 zaplanowane córeczki - jak będzie następna to się ucieszę i to bardzo a nawet martwi mnie perspektywa że mogę już nie mieć dzieci(normalnie nam się wiedzie 2 pokojowe mieszkanie bez szaleństw) . wiem wiem mój gin się w czoło puka jak mu to mówię :D:D:D to już taka rutyna po porodzie szybko nam przypisują i nawet położna co była zaraz po w domu mi wykład zrobiła i ulotki a antykoncepcji. czyżby miała działę od firmy farmaceutycznej? :)

Utrzymanie dziecka jak się chce może nie być takie drogie zwłaszcza kolejnego gdzie najdroższe rzeczy typu łóżeczko wózek i ciuszki się ma- dziewczyny tu się udzielają w pieluchach ekologicznych to też zmniejsza koszty. Jedzenie- nie muszą być słoiczki hipp a utarte jabłka od babci czy tam nawet ze sklepy więc jak się chce to można a ile takie dziecko zje.. jak gotujesz dla 4 osób to i dla tej jednej więcej ziemniaków starczy i kawałek mięska.

pieluchy ekologiczne jak wszystko eco-kosztuje i to sporo,pranie to woda,prąd to koszt i to nie mały
po za tym też mam dwa pokoje i uwierz nie miałabym gdzie łóżeczka postawić,chyba,że na środku
a leki-jedna córka ma AZS , ciągle coś....ostatnio straszna enzema- zaliczyłam 4 lekarzy ,maści po 40 zł i nie dożej ,że kasy poszło ,to zero efektu:36_2_58:
szczepionki kosztują-wiem nie obowiązkowe,ale nie chciałabym narażać dziecka na rota wirusy czyt pneumokoki i na szpital

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Insana
Helena
Insana

Czy nie uważasz, że kobieta nie ma obowiązku być na każde zawołanie faceta jeśli chodzi o seks?

a przepraszam do czego to napisane? bo nie rozumiem?
tak samo dziala w druga strone-mezczyzna nie jest na kazde zawolanie kobiety

dokładnie to że nie musi się codziennie kochać co za tym idzie bać się niechcianej ciąży i co za tym idzie uzywać środków anty :) faktycznie skrót myslowy mógł byc niezrozumiały

ale sex to pożądanie a nie mechaniczne działanie....czasem nasz ochotą i już
jak chce zjeść czekoladę to jem

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana
chodzi o działanie wczesnoporonne hormonów i spirali nie wiem czy doczytałyście

to tylko Kosciol Katolicki nie uznaje spirali,jako srodka antykoncepcyjnego,tylko jako srodek wczesnoporonny(co nie jest zgodne z prawda)

cytat z wikipedii ;Wkładki mają kilka niezależnych sposobów działania:

drażniące działanie wkładki powoduje zmianę konsystencji śluzu, co spowalnia ruch plemników;
jony miedzi działają plemnikobójczo;
obecność wkładki utrudnia przemieszczanie się plemników i jaja;
jako ciało obce wkładka wywołuje niewielki stan zapalny w macicy (jałowy, bez obecności bakterii), co zmniejsza możliwość prawidłowego zagnieżdżenia się zarodka po zapłodnieniu jaja;
jeżeli wkładka uwalnia dodatkowo hormon, powoduje zmianę struktury endometrium, co zmniejsza szanse zagnieżdżenia się zarodka i zmienia strukturę śluzu macicy, co unieruchamia plemniki.

jak nie ma możliwości zagnieżdżenia się to co się z nim dzieje?

no litości

Odnośnik do komentarza

Insana
Ja z mężem nic nie stosuje od 9 lat i mamy 2 zaplanowane córeczki - jak będzie następna to się ucieszę i to bardzo a nawet martwi mnie perspektywa że mogę już nie mieć dzieci(normalnie nam się wiedzie 2 pokojowe mieszkanie bez szaleństw) . wiem wiem mój gin się w czoło puka jak mu to mówię :D:D:D to już taka rutyna po porodzie szybko nam przypisują i nawet położna co była zaraz po w domu mi wykład zrobiła i ulotki a antykoncepcji. czyżby miała działę od firmy farmaceutycznej? :)

Utrzymanie dziecka jak się chce może nie być takie drogie zwłaszcza kolejnego gdzie najdroższe rzeczy typu łóżeczko wózek i ciuszki się ma- dziewczyny tu się udzielają w pieluchach ekologicznych to też zmniejsza koszty. Jedzenie- nie muszą być słoiczki hipp a utarte jabłka od babci czy tam nawet ze sklepy więc jak się chce to można a ile takie dziecko zje.. jak gotujesz dla 4 osób to i dla tej jednej więcej ziemniaków starczy i kawałek mięska.

Gdy wyszlam za maz,nie stosowalam zadnej antykoncepcji-nie bylo to zadne npr
po czterech latach malzenstwa pojawilo sie pierwsze planowane dziecko,rok pozniej kolejne
teraz mam spirale,gdyz w obecnej chwili nie mozemy sobie pozwolic na ciaze-
i to nie w sensie ze mnie nie stac na wyprawke-poprostu nie wyobrazam sobie mieszkania w bloku,w gromada dzieci
zycia z jednej pensji(jak jest top teraz obecnie) przez x lat
i wiele wiele wiecej jest materialnych spraw-niestety w swiecie materialnym miloscia dziecka nie utrzymasz...

a wrocic po urlopie macierzynskim do zycia zwodowego,nie jest zawsze latwo

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Insana a Twój mąż równie wierzący? czy to Ty decydujesz o sposobie zabezpieczenia i o tym kiedy sex
po za tym powiedz mi jak in-vitro?? skoro bóg nie chce by kobieta była matką -to nie.
lepiej aby dzieci miały takie jak Waśniewska?

a czym Waśniewska się różni od tej co usunęła? efekt końcowy ten sam

Odnośnik do komentarza

Insana
Helena
Insana
chodzi o działanie wczesnoporonne hormonów i spirali nie wiem czy doczytałyście

to tylko Kosciol Katolicki nie uznaje spirali,jako srodka antykoncepcyjnego,tylko jako srodek wczesnoporonny(co nie jest zgodne z prawda)

cytat z wikipedii ;Wkładki mają kilka niezależnych sposobów działania:

drażniące działanie wkładki powoduje zmianę konsystencji śluzu, co spowalnia ruch plemników;
jony miedzi działają plemnikobójczo;
obecność wkładki utrudnia przemieszczanie się plemników i jaja;
jako ciało obce wkładka wywołuje niewielki stan zapalny w macicy (jałowy, bez obecności bakterii), co zmniejsza możliwość prawidłowego zagnieżdżenia się zarodka po zapłodnieniu jaja;
jeżeli wkładka uwalnia dodatkowo hormon, powoduje zmianę struktury endometrium, co zmniejsza szanse zagnieżdżenia się zarodka i zmienia strukturę śluzu macicy, co unieruchamia plemniki.

jak nie ma możliwości zagnieżdżenia się to co się z nim dzieje?

no litości

no litosci...

Odnośnik do komentarza

Insana
agusia20112
Insana a Twój mąż równie wierzący? czy to Ty decydujesz o sposobie zabezpieczenia i o tym kiedy sex
po za tym powiedz mi jak in-vitro?? skoro bóg nie chce by kobieta była matką -to nie.
lepiej aby dzieci miały takie jak Waśniewska?

a czym Waśniewska się różni od tej co usunęła? efekt końcowy ten sam

niczym....chodzi o pytanie....dla czego kobnieta chcąca dziecka nie może zajść w ciążę-bezpładność...a takie dzieciobójczyni tak
nie było to agreement za aborcją....temat już inny

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
po za tym skąd wiadomo że bóg ma coś przeciw antykoncepcji???
to człowiek takia jak Ty,ja ustaliła takie zasady i to dopiero jak takowe środki powstały

stąd wiadomo, że dał przykazanie nie zabijaj - a działanie wczesnoporonne jest również zabijaniem dziecka . ( w większości nieświadomym bo o tym się głośno nie mówi założę się że część z Was pierwsze słyszy )

Odnośnik do komentarza

agusia20112

i mój przykład
karmiła 22 miesiace,w tym czasie naturalne metody się nie sprawdzają...to co miałabym sie podtrzymywacz od sexu? co w tym złego ,że nie chciałam

trochę z tematu zeszłyśmy :D
Myślę, że antykoncepcja hormonalna jest po prostu wygodna. Nie tylko pewna, ale przede wszystkim wygodna. Nie wymaga wyrzeczeń, obliczeń, sprawdzania. I tu o tę wygodę chodzi najbardziej, a nie o wyjatkowa pewność. Bo jak wpsomniałam metody naturalne dają prawie 100 % pewność, pod warunkami których spełnienie jest konieczne, zeby tę pewność zachować. A to nie tak proste jak połknięcie tabletki.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
agusia20112

i mój przykład
karmiła 22 miesiace,w tym czasie naturalne metody się nie sprawdzają...to co miałabym sie podtrzymywacz od sexu? co w tym złego ,że nie chciałam

trochę z tematu zeszłyśmy :D
Myślę, że antykoncepcja hormonalna jest po prostu wygodna. Nie tylko pewna, ale przede wszystkim wygodna. Nie wymaga wyrzeczeń, obliczeń, sprawdzania. I tu o tę wygodę chodzi najbardziej, a nie o wyjatkowa pewność. Bo jak wpsomniałam metody naturalne dają prawie 100 % pewność, pod warunkami których spełnienie jest konieczne, zeby tę pewność zachować. A to nie tak proste jak połknięcie tabletki.

tabletke nalzey polykac o tej samej porze kazdego dnia-wtedy ma najlepsze dzialanie
to tak samo jak z pomiarami w npr;)
choc przy tabletkach mozna wspolzyc jesli sa dni plodne;)

Odnośnik do komentarza

iszmaona
agusia20112

i mój przykład
karmiła 22 miesiace,w tym czasie naturalne metody się nie sprawdzają...to co miałabym sie podtrzymywacz od sexu? co w tym złego ,że nie chciałam

trochę z tematu zeszłyśmy :D
Myślę, że antykoncepcja hormonalna jest po prostu wygodna. Nie tylko pewna, ale przede wszystkim wygodna. Nie wymaga wyrzeczeń, obliczeń, sprawdzania. I tu o tę wygodę chodzi najbardziej, a nie o wyjatkowa pewność. Bo jak wpsomniałam metody naturalne dają prawie 100 % pewność, pod warunkami których spełnienie jest konieczne, zeby tę pewność zachować. A to nie tak proste jak połknięcie tabletki.

już dawno zeszłyśmy
po prostu chcę poznać odpowiedzi kogoś kto żyje zgodnie z wiarą i chce nawracać innych
i chodzi o konkretny przykład
czy jako katoliczka miałabym nie uprawiać sexu?

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Insana
agusia20112
po za tym skąd wiadomo że bóg ma coś przeciw antykoncepcji???
to człowiek takia jak Ty,ja ustaliła takie zasady i to dopiero jak takowe środki powstały

stąd wiadomo, że dał przykazanie nie zabijaj - a działanie wczesnoporonne jest również zabijaniem dziecka . ( w większości nieświadomym bo o tym się głośno nie mówi założę się że część z Was pierwsze słyszy )

tylko kto udowodnił działanie poronne tabletek??

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że się wtrącam w dyskusję. Chciałam tylko napisać, że pewne prawa w naszym kraju są narzucane w imię wiary i Boga. Tylko, że jest cała masa osób innej wiary lub niewierzących (ja jestem oficjalnie niewierząca, nie chrzczona, do kościoła nie uczęszczam oczywiście) i dlaczego (skoro mamy świeckie państwo) ktoś ma podejmować za mnie decyzje o moim ciele i o moim dziecko, bo tak chce wiara i kościół? Dla mnie za dużo w dyskusji rządzących jest argumentów wynikających z religii skoro decyduje się o całym społeczeństwie żyjącym w świeckim państwie. Podobnie jest z resztą z In-Vitro.

To tylko tak w ramach dygresji :)
Już się nie wtrącam :*

Odnośnik do komentarza

Co to jest in vitro- samo założenie jest piękne żeby pary które nie mogą mieć dzieci wreszcie się ich doczekały. ale jakim kosztem? zapładnia się 10 zarodków a rodzi się jedno dziecko co z reszta? czy to jest ludzkie?
To jest tak samo jak z tym cierpieniem.. nam to trudno pojąć ale widocznie nie wszystkim jest dane by być rodzicami .

I czy samym argumentem za in vitro jest że kobieta CHCE mieć dziecko? Znowu egoizm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...