Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Helena
A co do spirali to
Spirala miedziana – uwalnia miedź, która powoduje niewielki stan zapalny w macicy, co z kolei uniemożliwia zapłodnienie komórki jajowej. Można ją stosować nieprzerwanie nawet przez 10 lat.

10 lat?
ich zywotnosc to max 5
spirala miedziana -uwalniane sa jony miedzi ktore nie doprowadzaja do zaplodnienia
(plemnik w zetknieciu z miedzia nie nadaje sie do spotkania z jajeczkiem)

Nawet nie sprawdzisz a piszesz że max 5l
proszę są ważne i 10lat

TT380 Active® przez 10 lat, a mini TT380Active przez 5 lat

Odnośnik do komentarza

Helena
Także dlatego, że każda wkładka, niezależnie od tego, z czego jest zrobiona, powoduje lekki stan zapalny w macicy. Może to być przyczyną trudności z zajściem w ciążę lub mieć wpływ na jej przebieg. Stwierdzono, że u kobiet, które stosowały spirale, częściej dochodzi do poronień, więcej jest również ciąż pozamacicznych. Z tego też powodu, jeśli kobieta, która ma założoną spiralę, postanowi zajść w ciążę, po usunięciu wkładki musi odczekać 3 miesiące.

przed zalozeniem spirali rozmawialam z polozna uprawniona do zakladania spirali
a pozniej z moim ginekologiem i

stany zapalne - na moim przykladzie- nie ulegly wiekszemu nasileniu:P
napewno kazdy organizm inny,wiec u kazdego jest inaczej

obfitsze moga byc @- ale moj g dal mi tabletki(ja sporadycznie stosuje)

G powiedzial mi,ze najczesciej nie mazadnych problemow z zajsciem w ciazy(jakwyzej-wszytsko zalezy od organizmu) i nie trzeba nic odczekiwac

ryzyko ciaz pozamacicznych jest takie samo jak uu kobiet ktore nie stosuja spirali

z poronieniami jest tak-ze jak sie zajdzie w te ciaz majac spirale,to jest ryzyko-niestety
ale wieksze jest wtedy gdy sie ja usunie gdy kobieta jest w ciazy

i tu jeszcze dodam,bo kiedys wyczytalam-spirala nie wbija sie w zarodek

Ryzyko jest takie samo bo spirala powoduje stany zapalne i to może prowadzić do poronienia bądź przedwczesnego porodu.

Odnośnik do komentarza

Helena
Także dlatego, że każda wkładka, niezależnie od tego, z czego jest zrobiona, powoduje lekki stan zapalny w macicy. Może to być przyczyną trudności z zajściem w ciążę lub mieć wpływ na jej przebieg. Stwierdzono, że u kobiet, które stosowały spirale, częściej dochodzi do poronień, więcej jest również ciąż pozamacicznych. Z tego też powodu, jeśli kobieta, która ma założoną spiralę, postanowi zajść w ciążę, po usunięciu wkładki musi odczekać 3 miesiące.

przed zalozeniem spirali rozmawialam z polozna uprawniona do zakladania spirali
a pozniej z moim ginekologiem i

stany zapalne - na moim przykladzie- nie ulegly wiekszemu nasileniu:P
napewno kazdy organizm inny,wiec u kazdego jest inaczej

obfitsze moga byc @- ale moj g dal mi tabletki(ja sporadycznie stosuje)

G powiedzial mi,ze najczesciej nie mazadnych problemow z zajsciem w ciazy(jakwyzej-wszytsko zalezy od organizmu) i nie trzeba nic odczekiwac

ryzyko ciaz pozamacicznych jest takie samo jak uu kobiet ktore nie stosuja spirali

z poronieniami jest tak-ze jak sie zajdzie w te ciaz majac spirale,to jest ryzyko-niestety
ale wieksze jest wtedy gdy sie ja usunie gdy kobieta jest w ciazy

i tu jeszcze dodam,bo kiedys wyczytalam-spirala nie wbija sie w zarodek

Raczej trzeba odczekiwać w końcu miałaś w organiźmie obce ciało nawet jak po wyciągnięciu jednej nie zakładasz od razu tylko trzeba odczekać z 3m-ce aby się tam wygoiło.

Odnośnik do komentarza

curry
jbio
CURRY ale jak tu Cię obronić :) ja też się powinnam Cb czepiac , bo mi nie po drodze z ewolucją, ale szanuję Twoje nie wierzenia :) i nie podważam ...:)

No ładnie ;) Nie chodzi mi o obronę moich przekonań, tylko mnie :36_1_1: Bo można o mnie dużo powiedzieć złego i dobrego ale jeszcze nikt mi nie powiedział, że jestem ograniczona i irracjonalna. Wkurzyłam się :whasa:

ty ograniczona?????
masz bardzo dużą wiedzę,umiesz postawić się w każdej sytuacji
nie oceniasz,nie krytykujesz....może to ograniczenie-nie umiesz oskarżać wszystkich po kolei

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

IWA23
Helena

z poronieniami jest tak-ze jak sie zajdzie w te ciaz majac spirale,to jest ryzyko-niestety
ale wieksze jest wtedy gdy sie ja usunie gdy kobieta jest w ciazy

i tu jeszcze dodam,bo kiedys wyczytalam-spirala nie wbija sie w zarodek

Ryzyko jest takie samo bo spirala powoduje stany zapalne i to może prowadzić do poronienia bądź przedwczesnego porodu.

rozmawialas o tym zlekarzem czy wyczytalas na necie?

Odnośnik do komentarza

iwonek
jbio
IWONEK nie zagmatwałaś . Ja uważam podobnie o swojej, ale zostawiam to dla siebie.
Po co innych drażnić?

a co w tym drażniącego, że sie naprawdę wierzy?:Oczko:

a swoją droga, to byli u mnie ŚJ, porozmawialismy, wymienilismy zdaniami, do porozumienia co prawda nie doszliśmy:Oczko: no ale nie było takiej opcji:Oczko:
Wymieniliśmy się ksiązkami, pozapraszaliśmy na spotkania, ale nie sądzę, że którakolwiek ze stron skorzysta:Oczko:

ale to właśnie świadczy o kulturze wiary
tak jak pisałaś ,wiara sama w sobie zakłada ,że tylko twoja jest prawdziwa.....ale szanujesz innych prawdziwie wierzących .....to świadczy o Twojej dorosłości

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iwonek
Helena, ja myslę, że trzebby tu rozróznić stratę we wczesnych miesiącach ciązy, stratę w koońcówce i stratę dziecka narodzonego. tak myslę, że to nie sa sprawy równoważne....
No ja wiem, ze ty swojego zdania będziesz bronić:Oczko:

ja myslę ,ze każda strata równie boli,jest dla kobiety traumą,końcem swiata
tu chyba nie ma znaczenia wiek dziecka,kochasz je od początku

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iwonek
iszmaona
Helena
no to o Bozym Narodzeniu i Mikolaju bylo,prawda:wink:

u mnie prezenty sa pod choinka,wtedy do nas przychodzi przez balkon Mikolaj i zostawia prezenty:)
jeszcze tylko 37 dni :wink:

oooo przypomnialaś, zapomniałabym zabrać z parapetu list :)
dobrej nocy
ooo ja nawet młodemy nie każę pisac listu bo wiem (o zgrozo!) co chce - "konia, ale takie zywego, takiego bardzo zywego, bede codziennie na nim jexdził i sywiązę do barierki" - pod blokiem (w domyśle):Padnięty:

no to konkretny prezent i praktyczny-przy cenach paliwa,zawsze można na zakupy skoczyć:smile_jump::smile_jump:

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Helena
IWA23
Helena

z poronieniami jest tak-ze jak sie zajdzie w te ciaz majac spirale,to jest ryzyko-niestety
ale wieksze jest wtedy gdy sie ja usunie gdy kobieta jest w ciazy

i tu jeszcze dodam,bo kiedys wyczytalam-spirala nie wbija sie w zarodek

Ryzyko jest takie samo bo spirala powoduje stany zapalne i to może prowadzić do poronienia bądź przedwczesnego porodu.

rozmawialas o tym zlekarzem czy wyczytalas na necie?

Ani nie rozmawiałam ani nie czytałam tylko moja bratowa była w takiej sytuacji w czasie spirali zaszła w ciąże i to samo gin jej powiedział że wyciągnięcie grozi poronieniu więc nie wyciągneli i w 16 tyg zaczęły jej wody odchodzić bo było zapalenie i coś tam uszkodziło ( miedziana powoduje lekki stan zapalny,w ciąży się pogłębiło) i musiała przedwcześnie rodzić i w szpitalu jej powiedzieli że czy wyciągnie czy zostawi ryzyko jest takie samo.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Helena

G powiedzial mi,ze najczesciej nie mazadnych problemow z zajsciem w ciazy(jakwyzej-wszytsko zalezy od organizmu) i nie trzeba nic odczekiwac

Raczej trzeba odczekiwać w końcu miałaś w organiźmie obce ciało nawet jak po wyciągnięciu jednej nie zakładasz od razu tylko trzeba odczekać z 3m-ce aby się tam wygoiło.

tak jak wyzej:
rozmawialas o tym zlekarzem czy wyczytalas na necie?

i dla przypomnienia-ja mam miedziana,i nie wiem jak jest z hormonalna
te dwie sie roznia
przy hormonalnej @ zanika, i byc moze istnieje prawdopodobienstwo ze trzeba czekac-byc moze powodem jest czekanie napowrot @ albo na unormowanie sie @

a wedlug mojego lekarza, nie trzeba odczekiwac przy spirali miedzianej - gdyz nie wplywa na owolucje

jesli jest ztan zapalny-czy kobieta ma spirale czy jej nigdy nie miala normalne jest ze trzeba ja najpierw wyleczyc a pozniej starac sie o bycie w ciazy

Odnośnik do komentarza

agusia20112
nie znam statystyk,ale słyszałam ,że obecne spirale bardzo rzadko zawodzą
i mają taki kształt ,że już nie ma ryzyka przesunięcia w czasie noszenia.....ale to wiedza tylko z ulotek i od ginekologa

tez tak slyszalam;)

no tylko z tymi tamponami trzeba uwazac;)
chociaz nie wiem w jakiej odleglosci tampon jest od spirali, i jakie jest ryzyko, ze przesunie sie
no ale ja uzywam tampony prawie co @, a mam spirale ponadtrzy lata, i lezy jak lezala

Odnośnik do komentarza

Helena
IWA23
Helena

G powiedzial mi,ze najczesciej nie mazadnych problemow z zajsciem w ciazy(jakwyzej-wszytsko zalezy od organizmu) i nie trzeba nic odczekiwac

Raczej trzeba odczekiwać w końcu miałaś w organiźmie obce ciało nawet jak po wyciągnięciu jednej nie zakładasz od razu tylko trzeba odczekać z 3m-ce aby się tam wygoiło.

tak jak wyzej:
rozmawialas o tym zlekarzem czy wyczytalas na necie?

i dla przypomnienia-ja mam miedziana,i nie wiem jak jest z hormonalna
te dwie sie roznia
przy hormonalnej @ zanika, i byc moze istnieje prawdopodobienstwo ze trzeba czekac-byc moze powodem jest czekanie napowrot @ albo na unormowanie sie @

a wedlug mojego lekarza, nie trzeba odczekiwac przy spirali miedzianej - gdyz nie wplywa na owolucje

jesli jest ztan zapalny-czy kobieta ma spirale czy jej nigdy nie miala normalne jest ze trzeba ja najpierw wyleczyc a pozniej starac sie o bycie w ciazy

A ty już ściągałaś spiralę i od razu zakładalaś bez odczekiwania?

Odnośnik do komentarza

IWA23
Helena
IWA23

Ryzyko jest takie samo bo spirala powoduje stany zapalne i to może prowadzić do poronienia bądź przedwczesnego porodu.

rozmawialas o tym zlekarzem czy wyczytalas na necie?

Ani nie rozmawiałam ani nie czytałam tylko moja bratowa była w takiej sytuacji w czasie spirali zaszła w ciąże i to samo gin jej powiedział że wyciągnięcie grozi poronieniu więc nie wyciągneli i w 16 tyg zaczęły jej wody odchodzić bo było zapalenie i coś tam uszkodziło ( miedziana powoduje lekki stan zapalny,w ciąży się pogłębiło) i musiała przedwcześnie rodzić i w szpitalu jej powiedzieli że czy wyciągnie czy zostawi ryzyko jest takie samo.

w takim razie, bede musiala te informacje przyswoic - i uwazac :)
a i jeszcze bede musiala sie wypytac G czy to faktycznie zapalenie powoduje ryzyko poronienia czy poprostu fakt cialaobcego
no bo przy wycaganiu wiadomo jaki powod:wink:

wole miec sprawdzone informacje, lub informacje z netowych wiarygodnych zrodel
bo na necie - jak wiemy, czasem durnosci wypisuja -ktore mijaja sie z rzeczywistoscia:wink:

Odnośnik do komentarza

IWA23

A ty już ściągałaś spiralę i od razu zakładalaś bez odczekiwania?

chodzi Ci czy juz mialam wymiane spirali?

jesli o to,
to jeszcze nie wymienialam
ja mam nadzieje, ze jak nadejdzie czas wymieniania to nasza sytuacja materialna pozwoli na ciaze:wink:
wogole to planowalam zanim minie piec lat - no ale narazie, nie ma sprzyjajacych warunkow :(

Odnośnik do komentarza

Helena
agusia20112
nie znam statystyk,ale słyszałam ,że obecne spirale bardzo rzadko zawodzą
i mają taki kształt ,że już nie ma ryzyka przesunięcia w czasie noszenia.....ale to wiedza tylko z ulotek i od ginekologa

tez tak slyszalam;)

no tylko z tymi tamponami trzeba uwazac;)
chociaz nie wiem w jakiej odleglosci tampon jest od spirali, i jakie jest ryzyko, ze przesunie sie
no ale ja uzywam tampony prawie co @, a mam spirale ponadtrzy lata, i lezy jak lezala

kiedyś widziałam ulotkę i tam było ,że nowe kształty,ale nie znam szczegółów
nie było tam nic o tamponach

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
a co do prezentów to moja starsza córka też fanka koni
rysuje je,czyta o nich ,ma gierki o koniach
nawet akcesoria do szkoły z motywami koników

teraz też szukam czegoś w temacie
mam juz bransoletkę,pokrowiec na telefon,szablony do rysowania

ja wlasnie nie wiem co moje dostana
moje starsze cztreoletnie jakis czas temu chciala dom przyjaciol myszki miki (nawet nie wiem czy taki domek mozna kupic)
a trzyletnie to niic nie mowilo co chce

Odnośnik do komentarza

Helena
IWA23
Helena

G powiedzial mi,ze najczesciej nie mazadnych problemow z zajsciem w ciazy(jakwyzej-wszytsko zalezy od organizmu) i nie trzeba nic odczekiwac

Raczej trzeba odczekiwać w końcu miałaś w organiźmie obce ciało nawet jak po wyciągnięciu jednej nie zakładasz od razu tylko trzeba odczekać z 3m-ce aby się tam wygoiło.

tak jak wyzej:
rozmawialas o tym zlekarzem czy wyczytalas na necie?

i dla przypomnienia-ja mam miedziana,i nie wiem jak jest z hormonalna
te dwie sie roznia
przy hormonalnej @ zanika, i byc moze istnieje prawdopodobienstwo ze trzeba czekac-byc moze powodem jest czekanie napowrot @ albo na unormowanie sie @

a wedlug mojego lekarza, nie trzeba odczekiwac przy spirali miedzianej - gdyz nie wplywa na owolucje

jesli jest ztan zapalny-czy kobieta ma spirale czy jej nigdy nie miala normalne jest ze trzeba ja najpierw wyleczyc a pozniej starac sie o bycie w ciazy

Ma owulacje, ale tu nie o nią chodzi ale o to że miałaś ciało obce w sobie i masz tam naruszone i to musi się "zagoić",tak jak po każdym zabiegu odczekujesz z zajściem w ciąże tak i po wyciągnięciu spirali.

A co do wcześniejszego twego pytania to miałam spiralę wiec nie jestem taka lewa jeśli chodzi o spirale .

Po za tym podałam artykuł do przeczytania który moim zdaniem jest na kożyść spirali,ale ty wywleklaś cytat o jej ewentualnych wadach i podważasz,niestety spirala też ma wady,na ciebie ona ma dobry ma wpływ a na innę nie i to trzeba w informacjach ująć a ja mam wrażenie że ty chcesz ją przedstawić że jest super bez wad.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Helena
agusia20112
nie znam statystyk,ale słyszałam ,że obecne spirale bardzo rzadko zawodzą
i mają taki kształt ,że już nie ma ryzyka przesunięcia w czasie noszenia.....ale to wiedza tylko z ulotek i od ginekologa

tez tak slyszalam;)

no tylko z tymi tamponami trzeba uwazac;)
chociaz nie wiem w jakiej odleglosci tampon jest od spirali, i jakie jest ryzyko, ze przesunie sie
no ale ja uzywam tampony prawie co @, a mam spirale ponadtrzy lata, i lezy jak lezala

kiedyś widziałam ulotkę i tam było ,że nowe kształty,ale nie znam szczegółów
nie było tam nic o tamponach

kawa na obudzenie:lup:
przy uzywaniu tamponow trzeba uwazac na "sznureczki";)
dla mnie to tez jakos nie do wyobrazenia- zeby tampon sie zaplatal - no ale pewno jakies takie przypadki byly

a jeszcze wlasnie przypomnialo mi sie,ze przy spirali trzeba pamietac o czestej wymianie tamponow - ale bez spirali tez,prawda? :wink:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...