Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Italy
curry
Italy
i wogole uwazam ze dla niektorych paragrafow nie powinno byc czegos takiego jak "kara w zawieszeniu" ...bo kuzwa z domu dziecka bo kuzwa nie karany...bo to bo tamto...co to wogole jest:36_19_1:

Zgodzę się. Albo jest kara albo jej nie ma. A tutaj są tylko pozory kary co daje świetne przyzwolenie do dalszych przestępstw....

Italy

no "oko za oko" brzmi sprawiedliwie:smile_move:

heheheh tylko kata znaleźć trzeba

Może jakieś ogłoszonko na parentingu "Kat potrzebny od zaraz" :oczko:

i tylu mamy madrych ludzi na swiecie a nikt nie wpadl na to jak to prawo "sprawiedliwie" skonstruowac:noooo: bo prawda jest taka ze zadnym panstwie nie jest idealnie...

Mój tata mawiał (najczęściej wtedy gdy wygłaszałam jakieś wzniosłe ideały) "ale kochanie, nie ma sprawiedliwości na świecie"... Ot i tak schodziłam na ziemię.

Odnośnik do komentarza

curry
Italy
curry

Zgodzę się. Albo jest kara albo jej nie ma. A tutaj są tylko pozory kary co daje świetne przyzwolenie do dalszych przestępstw....

heheheh tylko kata znaleźć trzeba

Może jakieś ogłoszonko na parentingu "Kat potrzebny od zaraz" :oczko:

i tylu mamy madrych ludzi na swiecie a nikt nie wpadl na to jak to prawo "sprawiedliwie" skonstruowac:noooo: bo prawda jest taka ze zadnym panstwie nie jest idealnie...

Mój tata mawiał (najczęściej wtedy gdy wygłaszałam jakieś wzniosłe ideały) "ale kochanie, nie ma sprawiedliwości na świecie"... Ot i tak schodziłam na ziemię.

no i ja dzisiaj tez na ta ziemie zeszlam..:36_2_14:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Helena
ze strony racjonalista.pl

"Zupełnie inny jednak obraz wyłania się, kiedy sięgniemy do fragmentarycznie zachowanych źródeł z epoki. W uważanym za szczególnie "gorący" hiszpańskim okręgu Bajadoz w ciągu 1O6 lat (1493-1599) skazano na stos... 20 osób. Podobne liczby zawierają dokumenty z innych archiwów. Według dzisiejszych szacunków, sporządzanych na podstawie źródeł z epoki, na ok. 50 tys. procesów, jakie odbyły się przed trybunałami inkwizycyjnymi w całym kraju w latach 1560-1700 wydano mniej niż 500 wyroków śmierci - około jeden na sto.
Okres wcześniejszy, od roku 1484 do 1560, budzi więcej rozbieżności. Najbardziej niekorzystne dla Torquemady szacunki historyków mówią o stu tysiącach procesów i około dwóch tysiącach wydanych wyroków śmierci (ich wykonywanie, o czym za chwilę, nie jest jednak wcale pewną sprawą).
Przed trybunałami zreorganizowanej przez Torquemadę Inkwizycji stawiani byli złodzieje kościołów, koniokradzi, sodomici czy mordercy, których, co trzeba uwzględnić, spora liczba znajduje się zapewne wśród skazańców."

nie czuję się dobrze cytując to bo dla mnie zabijanie to zło. I w żaden sposob nie popieram inkwizycji, tylko jest dużo nieprawdy, którą powtarzamy.
I jak mają sie te liczby do kar śmierci w naszych czasach...?

za Wiki:

W 2005, według danych Amnesty International, wykonano na świecie co najmniej 2148 wyroków śmierci w 22 krajach. Najwięcej egzekucji (1770) wykonano w Chinach, następny był Iran – 94 wyroki, Arabia Saudyjska – 86 i w USA – 60 egzekucji.

curry, ja jestem za tym, żeby więźniowie pracowali (może nie pod przymusem), ale żeby z tej pensji jakaś częśc poszła na wydatki związane z ich utrzymaniem, a część była odkładana na konto, żeby taki człowiek po wyjściu, po "zresocjalizowaniu" mógł zacząć życie, a nie np z powrotem zaczął kraść.

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

iwonek
Helena
ze strony racjonalista.pl

"Zupełnie inny jednak obraz wyłania się, kiedy sięgniemy do fragmentarycznie zachowanych źródeł z epoki. W uważanym za szczególnie "gorący" hiszpańskim okręgu Bajadoz w ciągu 1O6 lat (1493-1599) skazano na stos... 20 osób. Podobne liczby zawierają dokumenty z innych archiwów. Według dzisiejszych szacunków, sporządzanych na podstawie źródeł z epoki, na ok. 50 tys. procesów, jakie odbyły się przed trybunałami inkwizycyjnymi w całym kraju w latach 1560-1700 wydano mniej niż 500 wyroków śmierci - około jeden na sto.
Okres wcześniejszy, od roku 1484 do 1560, budzi więcej rozbieżności. Najbardziej niekorzystne dla Torquemady szacunki historyków mówią o stu tysiącach procesów i około dwóch tysiącach wydanych wyroków śmierci (ich wykonywanie, o czym za chwilę, nie jest jednak wcale pewną sprawą).
Przed trybunałami zreorganizowanej przez Torquemadę Inkwizycji stawiani byli złodzieje kościołów, koniokradzi, sodomici czy mordercy, których, co trzeba uwzględnić, spora liczba znajduje się zapewne wśród skazańców."

nie czuję się dobrze cytując to bo dla mnie zabijanie to zło. I w żaden sposob nie popieram inkwizycji, tylko jest dużo nieprawdy, którą powtarzamy.
I jak mają sie te liczby do kar śmierci w naszych czasach...?

za Wiki:

W 2005, według danych Amnesty International, wykonano na świecie co najmniej 2148 wyroków śmierci w 22 krajach. Najwięcej egzekucji (1770) wykonano w Chinach, następny był Iran – 94 wyroki, Arabia Saudyjska – 86 i w USA – 60 egzekucji.

curry, ja jestem za tym, żeby więźniowie pracowali (może nie pod przymusem), ale żeby z tej pensji jakaś częśc poszła na wydatki związane z ich utrzymaniem, a część była odkładana na konto, żeby taki człowiek po wyjściu, po "zresocjalizowaniu" mógł zacząć życie, a nie np z powrotem zaczął kraść.

To jest jakiś pomysł :), przynajmniej jest motywacja do pracy.

A co do Inkwizycji... wszystko ok ale rozmawiamy o karze śmierci w zachodnich państwach (bo w Chinach itp. to sę wiesza za poglądy). Musze się nie zgodzić z tym kto był skazywany w procesach inkwizycyjnych. Sodomici, mordercy itp to była tylko przykrywka. Wtedy każdego można było oskarżyć o wszystko. Ktoś zmarł to - ta czarownica go zabiła. Tutaj należy bardzo uważać. Bo ja bym raczej porównała niesłusznie skazanych karą śmierci i niesłusznie skazanych wtedy, tylko że się nie da. No i jeszcze temat wiary - teraz to robi "państwo", wtedy to robił kościół. To chyba jest spora różnica.

Odnośnik do komentarza

iwonek
curry, możemy poszperać, prawdy nie dojdziemy.... niechlubna historia Kościoła, ale czy przez to mam się czuć gorsza, że wierzę? Że wierze mimo, że byli tacy ludzie? Mam przestać wierzyć, skoro tak się działo?

Ale ja przecież tego nie napisałam słońce.

Odnośnik do komentarza

a taka np Joanna d`Arc nie byla ani nie byla morderca ani zlodziejem, ani zadnym rzezimieszek
a spalono ja- ale owszem posmiertnei wymazali jej "winy" i uznana ja za meczennice
proces o herezje mial podloze polityczne

Malgorzata Porete- po krotce nie zgodzila sie uznac autorytetu duchownego kosciola-i na stos z nia
napisala Zwierciadlo dusz unicestwionych

templariusze- tez heretycy- a bo Filip mial u nich dlugi, i naklonil papieza Klemensa-ze to heretycy-tez w wielkim uproszczeniu

przykladow jest wiele, wiele wiele- ale nie mam czasu teraz szukac:wink:

Odnośnik do komentarza

iwonek
możemy poszperać, prawdy nie dojdziemy....

kazdy uznaje taka prawde jaka mu jest blizsza:D :P

curry
iwonek
niechlubna historia Kościoła, ale czy przez to mam się czuć gorsza, że wierzę? Że wierze mimo, że byli tacy ludzie? Mam przestać wierzyć, skoro tak się działo?

Ale ja przecież tego nie napisałam słońce.
ja tez nie:wink:

Odnośnik do komentarza

curry
iwonek
curry, możemy poszperać, prawdy nie dojdziemy.... niechlubna historia Kościoła, ale czy przez to mam się czuć gorsza, że wierzę? Że wierze mimo, że byli tacy ludzie? Mam przestać wierzyć, skoro tak się działo?

Ale ja przecież tego nie napisałam słońce.
no nie:) to do Heleny było;) taki cytacik zrobiłam;)

Helena

ale co mnie zastanawia- chrzescijanie, papiestwo tez wybilo duzo niewinnych ludzi(wyprawy krzyzowe, inkwizycja)- ale mimo tego wiele ludzi wyznaje ich wiare

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze ale natłukłyście wieczorową porą, postaram się odnieść do wszystkich ważniejszych spraw, ale nie obiecuję, że wszystko na raz :)

Najpierw coś o cyborgu :wink: Chyba nie jestem, a przynajmniej na razie trzeciego oka na czole nie zauważyłam :hahaha:
Iszmaona a tak serio, to dopiero jak o tym napisałaś, to zaczęłam się zastanawiać. W pierwszej chwili byłam mocno zaskoczona, bo moim zdaniem wcale nie robię jakoś specjalnie dużo, ani nie kosztuje mnie to dużo wysiłku i tak sobie pomyślałam o paru rzeczach, które na pewno organizację mi ułatwiają. Postaram się tu wypisać parę :)

1) Bardzo sporadycznie gotuję obiad na jeden dzień. Z reguły od razu na dwa, dzięki czemu co drugi dzień mam spokój z garami.
2) Raz na jakiś czas kupuję górę mięsa, robię 15 kotletów i zamrażam. Są na czarną godzinę, jak nie mam czasu na pichcenie :)
3) Z założenia nie włączam w domu kompa. Uzasadniać nie trzeba, wiadomo jaki to pożeracz czasu :)
4) W domu gruntowne porządki robię raz w tygodniu, codziennie tylko pobieżne odgruzowanie chałupy. To że nie ścieram kurzy codziennie absolutnie nie spędza mi snu z powiek :)
5) I ostatnie, ale chyba najważniejsze. Mam męża, który zajmuje się domem i dzieckiem na równi ze mną. Dla przykładu wczoraj wracając z pracy, sam z własnej woli kupił kiełbachę i pieczarki i przywitał mnie słowami, że zrobi zapiekankę ziemniaczaną na dzisiejszy obiad. O takich sprawach jak mycie garów, sobotnie sprzątanie mieszkania czy wyjście z Kubą na sanki nawet nie muszę wspominać, bo u nas jest to absolutnie oczywista sprawa.

I chyba tyle mi do głowy przychodzi w tej chwili. Jak się obudzę porządnie, to pewnie mi się jeszcze coś przypomni :)
Fakt faktem, że w tygodniu śpię niedużo. Dzień zaczynam o 5.15, a kończę koło północy, bo bez książek żyć nie mogę :) Odsypiam w weekend.

Odnośnik do komentarza

Aga super, że w pracy tak ekspresowo się uwinęłaś. No i że M. jakąś inicjatywę wykazuje :)

Curry ja też bardzo długo brałam tabletki hormonalne. W sumie chyba z 10 lat. Przestałam w momencie jak lekarka kazała mi sobie zrobić przerwę na 2 miesiące i zrobić wszystkie badania, próby wątrobowe, krzepliwość itp. I wtedy odkryłam, że można mieć sporą ochotę na seks :) Tabletki mi mocno libido przytłumiały. Nie tak że od razu, tylko stopniowo się to działo. Już nawet myślałam, że to ze starości :hahaha: A jednak nie :) Na razie nie wracam do hormonów, tylko na gumkach jedziemy.

Co do postu to ja osobiście nie przestrzegam, ale wiadomo motywacji nie mam :)
Ale znam sporo katolików, którzy przestrzegają. Niby nic wielkiego, bo np. rezygnacja ze słodyczy czy wieczornego piwa, ale jednak.

Italy ja do kary śmierci nie potrafię się ustosunkować. To jest sprawa, na którą nie mam jasno wyrobionego zdania :/
Serce mi w wielu przypadkach mówi, że lepiej by było dla świata, gdyby dany człowiek zniknął z powierzchni ziemi, ale z drugiej strony to jest jednak zabicie człowieka. Nie chciałabym w czymś takim uczestniczyć.
Argument Agi o tym, że musimy ich utrzymywać absolutnie mnie nie przekonuje. Jakby nie było sama z moich podatków utrzymuję wielu nierobów, ale to nie powód, żeby ich wymordować wszystkich :) Tak jest ten świat skonstruowany, trzeba to zaakceptować i nie wnikać za bardzo w kwestie finansowe.

A co do tego czy szaleniec by powstrzymał się od zbrodni, gdyby wiedział, że czeka go kara śmierci? Nie sądzę. Psychopaci chyba w większości są przekonani o tym, że im się wszystko upiecze.

Czytam, czytam i końca nie widzę :)

Odnośnik do komentarza

Helena
iwonek
Helena i jakie zasługi hitlerowców w medycynie? ja o zbrodniczych eksperymentach medycznych czytałam......... a nie o zasługach w tej kwestii...

oczywiscie ze eksperymenty byly zbrodnicze ale dzisiejsza medycyna z wielu ich eksperymentow korzysta

i tu masz wiele racji....normalnie aby sprawdzić leki,trzeba wielu badań,
a hitlerowcy ,łamali normy moralne,ale dzieki temu szybciej mieli wyniki czy leki działają

absolutnie tego nie popieram.....było to nie ludzkie....ale medycyna poszła do przodu to fakt

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Witajcie dziewczynki

zaraz zacznę Was czytać
Daff juz to nie raz pisałam ,super,że masz tak wszystko poukładane jesli chodzi o plan dnia,no i męża masz który jest dla Ciebie prawdziwym partnerem we wszystkim

Aga powiem Ci, że ja to dopiero zaczynam doceniać jak trochę forum poczytałam. Dla mnie to było zawsze coś tak oczywistego, że nawet sobie nie wyobrażałam, że może być inaczej :)
U mnie w domu było podobnie. Tata też zawsze mamie pomagał bardzo. Wprawdzie nigdy nie gotował, ale za to zawsze on robił nam śniadania, kolacje i kanapki do szkoły. Jak tak sobie przypominam dzieciństwo, to chyba nawet częściej się z nami bawił niż mama.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Aga super, że w pracy tak ekspresowo się uwinęłaś. No i że M. jakąś inicjatywę wykazuje :)

Curry ja też bardzo długo brałam tabletki hormonalne. W sumie chyba z 10 lat. Przestałam w momencie jak lekarka kazała mi sobie zrobić przerwę na 2 miesiące i zrobić wszystkie badania, próby wątrobowe, krzepliwość itp. I wtedy odkryłam, że można mieć sporą ochotę na seks :) Tabletki mi mocno libido przytłumiały. Nie tak że od razu, tylko stopniowo się to działo. Już nawet myślałam, że to ze starości :hahaha: A jednak nie :) Na razie nie wracam do hormonów, tylko na gumkach jedziemy.

Co do postu to ja osobiście nie przestrzegam, ale wiadomo motywacji nie mam :)
Ale znam sporo katolików, którzy przestrzegają. Niby nic wielkiego, bo np. rezygnacja ze słodyczy czy wieczornego piwa, ale jednak.

Italy ja do kary śmierci nie potrafię się ustosunkować. To jest sprawa, na którą nie mam jasno wyrobionego zdania :/
Serce mi w wielu przypadkach mówi, że lepiej by było dla świata, gdyby dany człowiek zniknął z powierzchni ziemi, ale z drugiej strony to jest jednak zabicie człowieka. Nie chciałabym w czymś takim uczestniczyć.
Argument Agi o tym, że musimy ich utrzymywać absolutnie mnie nie przekonuje. Jakby nie było sama z moich podatków utrzymuję wielu nierobów, ale to nie powód, żeby ich wymordować wszystkich :) Tak jest ten świat skonstruowany, trzeba to zaakceptować i nie wnikać za bardzo w kwestie finansowe.

A co do tego czy szaleniec by powstrzymał się od zbrodni, gdyby wiedział, że czeka go kara śmierci? Nie sądzę. Psychopaci chyba w większości są przekonani o tym, że im się wszystko upiecze.

Czytam, czytam i końca nie widzę :)

absolutnie nie pisałam aby ich wymordować,bo ich utrzymanie kosztuje
chodziło mi o to by więźniowie tez pracowali
by nie było tak,że czuja sie w areszczie jak na wakaxjach

nie wiem czy we wszystkich zakładach ,ale widziałam takie gdzie posiłki do wyboru(bo może wegetarianin),siłownia,świetlica i inne rozrywki)....
a takie dzieci w domu dziecka....ukarane tylko za to ,że nik ich nie chciał...ni mają często tego...a i stawka na ich jedzenie mniejsza
tylko to mnie razi

co do kary śmierci-uważam ,że czasem aż sie prosi
ale sama bym takiej nie zasądziła(za duża odpowiedzialność)

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny...

Daff mi terz nie chodzilo zeby ich wszystkich wymordowac bo w wiezieniu hotel maja...tylko tak jakos ta izolacja to troche za mala kara:noooo:
odizolowac to ja moge kogos kto okradl, oszukal, ale nie zamordowal z premedytacja...

i wiecie co ...tak nawiazujac do kar...a co myslicie o pedofilach:36_2_39: bo system ten problem to tez ma tak srednio rozwiazany:36_11_1:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

curry absolutnie nie chodzi mi o tortury głodem i stanie z biczem nad więźniami. tylko o takie same zasady jak każdy ma w życiu, czyli pracuję, zarabiam, mam za co kupić jedzenie. jak popracuję mniej, mam mniej jedzenia. wszystko zależne od niego.
Mam wrażenie , ze w tych czasach bardziej się chroni prawa przestępców niż zwykłych obywateli, ale tak jak już napisałaś, sprawiedliwości na świecie nie ma;)

witajcie z rana. lecę doczytać:)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.
Miło się znów Was czyta:)

IWONEK ja wiedziałam o 40 dniowym poście Jezusa:) ale dzięki za przypomnienie.
Mi raczej chodziło o taki post jak dzisiaj w kościołach.
Ten werset o poszczeniu też znałam, ale pytanie ; czy Jezusowi chodziło tu o poszczenie codziennie, czy raczej jak czujesz potrzebę to pość.
I czy Jezus pościł akurat w piątek?
Jeszcze nic nie sprawdzałam , bo nie mam czasu :)
To tylko z głowy tak se piszę :)

Odnośnie kary śmierci.
Wczoraj napomknęłam o tym w irlandzki towarzystwie bab.
I one też stwierdziły, że w Izraelu życie za życie to było to, plus miasta ucieczki dla nieumyślnych zabójców.
Oczywiście najpierw trzeba dowieść, że ktoś jest winny.
Poruszyłyśmy jeszcze sprawę więzień.
Bo taki Bravik co zabił prawię setkę nastolatków ma celę jak marzenie z netem i internetem...
Gdzie tu nie wiem racjonalność? Więzienie ma być karą a nie nagrodą.
W Tajlandii czy gdzieś tam, nie ma nic ani neta ani tv, a jak rodzina nie da Ci jeść to chodzisz głodny. To rodzina musi dbać o więźnia.
A w PL? Jak więzień ma ochotę na bara, bara przychodzi żonka czy panienka i jazda do pokoju zwierzeń, nosz *****, toć to lepiej zabić i iść se posiedzieć.
Nie pracujesz, masz ciepło i se pobzykać możesz...

CURRY masz rację i Twój Tato miał , nie ma sprawiedliwości na tym świecie.

Wczoraj też dowiedziałam się, że moja starsza, będzie we wrześniu flower girl na weselu koleżanki- jak miło mi się zrobiło , powód- bo ładnie na zdjęciach wychodzi :)

Do później kobitki.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Italy
Czesc dziewczyny...

Daff mi terz nie chodzilo zeby ich wszystkich wymordowac bo w wiezieniu hotel maja...tylko tak jakos ta izolacja to troche za mala kara:noooo:
odizolowac to ja moge kogos kto okradl, oszukal, ale nie zamordowal z premedytacja...

i wiecie co ...tak nawiazujac do kar...a co myslicie o pedofilach:36_2_39: bo system ten problem to tez ma tak srednio rozwiazany:36_11_1:

dokładnie...uznaja ,że to choroba podleczą i wypuszczają ...i facet znów dzieci krzywdzi
sterylizacja przymusowa i tu nie przemawia do mnie fakt o jego prawach
"*****" nikomu do zycia nie jest niezbedny

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...