Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Helena

na katolikow ktorzy poddadza sie in vitro kosciol naklada ekskomunike

a ktos tu pisal,ze z kk nikogo nie wyklucza......

ekskomunika to nie wykluczenie, ale kara pozbawiająca prawa uczestniczenia w życiu religijnym czyli uczestnictwa w sakramentach, chrzestnym nie można być. ale nikt nikogo nie wyrzuca z KK.

agusia20112

tez mnie to strasznie razi,jak można będąc wierzącym w Boga,w taki okrutny sposób wypowiadać sie o dzieciach z in-vitro...one są takie same,fizycznie sie nie różnia

a twierdzenia ,że pochodzą od szatana(też słyszałam taką opinie)jest niemoralne

Ale bzdury.. wiesz co.. to tak jak w każdym przypadku. są mądrzy i głupi. jeśli ktoś tak uważa to na pewno do mądrych nie należy:/

Odnośnik do komentarza

ale z drugiej strony, gdyby tak całkowicie odgraniczyć kościół jako instytucję od państwa, jako instytucji, to dlaczego w prawie państwowym uwzględniać dni wolne na święta kościelne? więc tak w 100% tych spraw moim zdaniem nie można odsunąć od siebie, a odnośnie nauk przedmałżeńskich i planowania rodziny, to nam tak samo mówili, że nie można planować, tylko czekać na znaki i spełniać wolę Bożą.... ale kidy my wiemy, że chcemy 3 i koniec, to co poradzimy? ;/

Odnośnik do komentarza

Helena
Yvone

ale przez Was baby okropniaste :ble: przerwałam pakowanie, a jeszcze tyle mam do zrobienia, a zaraz muszę się zbierać.

pakujesz prezenty?:wink:
czy pakujesz sie bo wyprowadzasz?(Ty pisalas o zmianie mieszkania?)

się pakuję, się;) tak, dziś odbieramy klucze do nowego a w sobotę całkowita przeprowadzka:D

Odnośnik do komentarza

Yvone odnosnie tego co pisałaś o polityce-kościół
czasem to mnie przeraża jaką siłę ma kazanie i ksiądz popierający partie

widac to było 11 listopada
albo w wojnie o krzyż po smoleńsku
ja tam nie byłam za usuwaniem krzyża,ale jak widziałam niektórych wiernych,starszych ludzi i taka zawiścią krzyczących przeciwko pilnującym porządku,przeciwko władzy państwowej...jakby mogli to by tymi krzyżami po głowach walili

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Cytując te słowa A więc po pierwsze dlatego, że ludzie są gotowi zbyt wielką cenę płacić za dziecko ja jestem gotowa zapłacić każdą cenę, żeby udało mi się zostać mamą. Każdy rozumie to na swój sposób... Jak jakiś czas temu powiedziałam koleżance na temat in vitro to usłyszałam od Niej "jak to zrobisz to nie mamy o czym rozmawiać! co ty chcesz sobie kupić dziecko? zapłacisz, zrobią Ci zabieg i będziesz szczęśliwa, że masz dziecko za tysiące?" Chyba będe bardziej szczęśliwa jak wydam pieniądze na zabieg in vitro niż jak dam na tacę...

Odnośnik do komentarza

Yvone
Helena

na katolikow ktorzy poddadza sie in vitro kosciol naklada ekskomunike

a ktos tu pisal,ze z kk nikogo nie wyklucza......

ekskomunika to nie wykluczenie, ale kara pozbawiająca prawa uczestniczenia w życiu religijnym czyli uczestnictwa w sakramentach, chrzestnym nie można być. ale nikt nikogo nie wyrzuca z KK.

acha- no to faktycznie roznica:wink:

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
Cytując te słowa A więc po pierwsze dlatego, że ludzie są gotowi zbyt wielką cenę płacić za dziecko ja jestem gotowa zapłacić każdą cenę, żeby udało mi się zostać mamą. Każdy rozumie to na swój sposób... Jak jakiś czas temu powiedziałam koleżance na temat in vitro to usłyszałam od Niej "jak to zrobisz to nie mamy o czym rozmawiać! co ty chcesz sobie kupić dziecko? zapłacisz, zrobią Ci zabieg i będziesz szczęśliwa, że masz dziecko za tysiące?" Chyba będe bardziej szczęśliwa jak wydam pieniądze na zabieg in vitro niż dam na tacę...

kochana w tym cytacie to wydaje mi się, że bardziej chodzi o cenę moralną, niszczenie tych zarodków, które się nie przydadzą niż o pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
Cytując te słowa A więc po pierwsze dlatego, że ludzie są gotowi zbyt wielką cenę płacić za dziecko ja jestem gotowa zapłacić każdą cenę, żeby udało mi się zostać mamą. Każdy rozumie to na swój sposób... Jak jakiś czas temu powiedziałam koleżance na temat in vitro to usłyszałam od Niej "jak to zrobisz to nie mamy o czym rozmawiać! co ty chcesz sobie kupić dziecko? zapłacisz, zrobią Ci zabieg i będziesz szczęśliwa, że masz dziecko za tysiące?" Chyba będe bardziej szczęśliwa jak wydam pieniądze na zabieg in vitro niż dam na tacę...

a kupowanie sobie rozgrzeszenia ....jak księża potrafią dawać rozgrzeszenie,bo parafian dach naprawi.....oczywiście nie zawsze,ale znam takie przypadki
po za tym jakie kupowanie dziecka???????

przecież tylko zapłodnienie jest po za organizmem matki,dziecko miesięcy rozwija się w kobiecie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Kiedyś nasza Ulala opowiadała jak poszła do kościoła i usłyszała na kazaniu, że "tylko kobieta oddana Bogu może mieć dzieci". Krew mnie zalewa jak takie herezje słyszę.
Zanim zaszłam i jak już byłam w ciąży modliłam się codziennie, w każdy wolny dzień drałowałam do kościoła, efekt znacie.
Ksiądz też jest człowiekiem i jak każdy z nas może się mylić. Dlatego wierzę w Boga, ale na to co wygłasza kler biorę poprawkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/65vq786iklsvuww1.png
http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w43r8253bs8l9.png
09.11.2012 :angel_star:Wiem, że jesteś tam
Nie widuję Cię, lecz wiem, że jesteś tam
Cały dzień i noc ktoś puka do Twych drzwi
Każdy chciałby wiedzieć jak ma dalej żyć.
Wiem, że jesteś tam
Dla każdego zawsze musisz znaleźć czas
I choć nigdy o nic nie prosiłam Cię
Dzisiaj proszę bez kolejki przyjmij mnie .

Odnośnik do komentarza

Yvone
Helena
Yvone

ale przez Was baby okropniaste :ble: przerwałam pakowanie, a jeszcze tyle mam do zrobienia, a zaraz muszę się zbierać.

pakujesz prezenty?:wink:
czy pakujesz sie bo wyprowadzasz?(Ty pisalas o zmianie mieszkania?)

się pakuję, się;) tak, dziś odbieramy klucze do nowego a w sobotę całkowita przeprowadzka:D

super:usmiech:

Odnośnik do komentarza

Świeżynka81
Kiedyś nasza Ulala opowiadała jak poszła do kościoła i usłyszała na kazaniu, że "tylko kobieta oddana Bogu może mieć dzieci". Krew mnie zalewa jak takie herezje słyszę.
Zanim zaszłam i jak już byłam w ciąży modliłam się codziennie, w każdy wolny dzień drałowałam do kościoła, efekt znacie.
Ksiądz też jest człowiekiem i jak każdy z nas może się mylić. Dlatego wierzę w Boga, ale na to co wygłasza kler biorę poprawkę.

a innowierca???a niewierząca????? noz ku****
to może jak rodzi się chore dziecko-to kara za niewystarczającą wiarę???
czasem jak słyszę takie herezje to zastanawiam się czy mówiący to ludzie sa normalni

to co dziecko to nagroda????

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Świeżynka81
Kiedyś nasza Ulala opowiadała jak poszła do kościoła i usłyszała na kazaniu, że "tylko kobieta oddana Bogu może mieć dzieci". Krew mnie zalewa jak takie herezje słyszę.
Zanim zaszłam i jak już byłam w ciąży modliłam się codziennie, w każdy wolny dzień drałowałam do kościoła, efekt znacie.
Ksiądz też jest człowiekiem i jak każdy z nas może się mylić. Dlatego wierzę w Boga, ale na to co wygłasza kler biorę poprawkę.

a innowierca???a niewierząca????? noz ku****
to może jak rodzi się chore dziecko-to kara za niewystarczającą wiarę???
czasem jak słyszę takie herezje to zastanawiam się czy mówiący to ludzie sa normalni

to co dziecko to nagroda????

na to wychodzi, że tak. kiedyś mi znajomy, młody ksiądź powiedział "musisz się częciej modlić to Was się uda. i pamiętaj dziecko jest darem Boga za Twoje czyny" :glass:

Odnośnik do komentarza

wiecie co-normalnie by mnie to nie przeszkadzalo, co kk mysli o tym czy o tamtym

tak samo,niech sobie Jbio i jej wyznanie nie uznaje ewolucji,albo ze sa przeciw transfuzji
albo np Jadzikowa wiara z ta nieczstoscia podczas @-(hahha coz za przyklad:lol:)

no ale te wyznania nie ingeruja w cale spoleczenstwo-nie narzucaja swoich norm

co prawda wiekszosc polakow jest ochrzona w kk-no ale duza czesc na zasadzie "od ludzi"
ja na dzien dzisiejszy wcale nie czuje sie katoliczka

(ja glupia jak chrzcilam dzieci to glupia posluchalam rodziny..napoczatku chcielismy(ja&m) poczekac az dzieci dorosna i same zdecyduja....no ale dla spokoju zrobilismy tak jak zrobilismu)

Odnośnik do komentarza

Inkaaa
agusia20112
Świeżynka81
Kiedyś nasza Ulala opowiadała jak poszła do kościoła i usłyszała na kazaniu, że "tylko kobieta oddana Bogu może mieć dzieci". Krew mnie zalewa jak takie herezje słyszę.
Zanim zaszłam i jak już byłam w ciąży modliłam się codziennie, w każdy wolny dzień drałowałam do kościoła, efekt znacie.
Ksiądz też jest człowiekiem i jak każdy z nas może się mylić. Dlatego wierzę w Boga, ale na to co wygłasza kler biorę poprawkę.

a innowierca???a niewierząca????? noz ku****
to może jak rodzi się chore dziecko-to kara za niewystarczającą wiarę???
czasem jak słyszę takie herezje to zastanawiam się czy mówiący to ludzie sa normalni

to co dziecko to nagroda????

na to wychodzi, że tak. kiedyś mi znajomy, młody ksiądź powiedział "musisz się częciej modlić to Was się uda. i pamiętaj dziecko jest darem Boga za Twoje czyny" :glass:

No to się teraz przyznaj ilu ludzi zamordowałaś, skoro dziecka nie masz. Bo ja stwierdzam, że też musiałam tylko mam amnezję i nie pamiętam kogo i kiedy.

http://www.suwaczki.com/tickers/65vq786iklsvuww1.png
http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w43r8253bs8l9.png
09.11.2012 :angel_star:Wiem, że jesteś tam
Nie widuję Cię, lecz wiem, że jesteś tam
Cały dzień i noc ktoś puka do Twych drzwi
Każdy chciałby wiedzieć jak ma dalej żyć.
Wiem, że jesteś tam
Dla każdego zawsze musisz znaleźć czas
I choć nigdy o nic nie prosiłam Cię
Dzisiaj proszę bez kolejki przyjmij mnie .

Odnośnik do komentarza

Świeżynka81
Inkaaa
agusia20112

a innowierca???a niewierząca????? noz ku****
to może jak rodzi się chore dziecko-to kara za niewystarczającą wiarę???
czasem jak słyszę takie herezje to zastanawiam się czy mówiący to ludzie sa normalni

to co dziecko to nagroda????

na to wychodzi, że tak. kiedyś mi znajomy, młody ksiądź powiedział "musisz się częciej modlić to Was się uda. i pamiętaj dziecko jest darem Boga za Twoje czyny" :glass:

No to się teraz przyznaj ilu ludzi zamordowałaś, skoro dziecka nie masz. Bo ja stwierdzam, że też musiałam tylko mam amnezję i nie pamiętam kogo i kiedy.

Już nie pamiętam. Chyba też mam amnezję :ehhhhhh:

Odnośnik do komentarza

Z tego co mnie zawsze na religii uczono, to Bóg nas za życia nie nagradza, a po śmierci, większość świętych doznało za życia wielu cierpień, za karę? Więc niech oni się zdecydują, bo się w swoich poglądach gubią.

http://www.suwaczki.com/tickers/65vq786iklsvuww1.png
http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w43r8253bs8l9.png
09.11.2012 :angel_star:Wiem, że jesteś tam
Nie widuję Cię, lecz wiem, że jesteś tam
Cały dzień i noc ktoś puka do Twych drzwi
Każdy chciałby wiedzieć jak ma dalej żyć.
Wiem, że jesteś tam
Dla każdego zawsze musisz znaleźć czas
I choć nigdy o nic nie prosiłam Cię
Dzisiaj proszę bez kolejki przyjmij mnie .

Odnośnik do komentarza

Helena
Inkaaa
Helena
no ale tez wyczytalam,ze kk zamiast zaplodnienia metoda in-vitro poleca adopcje lub leczenie nieplodnosci
a oczywiscie najlepsza metoda na nieplodnosc jest naprotechnologia

good luck

Przykre jest dla mnie to, że KK nie pomyśli, że nie dla każdego naprotechnologia sie nadaje i nie każdy może wyleczyć się z niepłodności... No, ale cóz... jakby pary starające się o in vitro przekazały całą sumkę na tacę to było by w porządku pewnie...

dlatego raz na zawsze powinno sie oddzielic panstwo polskie od kosciola katolickiego
polacy nie tylko sa katolikami

tak jest!

agusia20112
Świeżynka81
U mnie w mieście jest głęboko wierzący ginekolog, który nawet tabsów anty nie przepisuje. Ma 8 dzieci.

i niech ma,ma do tego prawo
tak jak ja mam prawo mieć dwoje i nic ponad to
a inna kobieta ma prawo nie mieć wcale
albo dokonać zapłodnienia in-vitro

kazdy jest wolnym człowiekiem i nie powinno sie za niego decydować

a kobieta z problemami płodności,ma prawo dokonać zabiegu zapłodnienia na kasę chorych,ona tez płaci podatki i składki

tak jest!

Yvone
co do oddzielenie kościoła od państwa, a i tez w druga stronę państwa od kościoła ( chodzi mi głównie o zaangażowanie przedwyborcze- które mnie zawsze doprowadza do szału) byłoby najlepszym rozwiązaniem. kościół to kościół, państwo to państwo.
ale przez Was baby okropniaste :ble: przerwałam pakowanie, a jeszcze tyle mam do zrobienia, a zaraz muszę się zbierać.

a no i śnieg u nas pada;)

tak jest!

Howgh! ... po pogańsku :D

Odnośnik do komentarza

Helena
wiecie co-normalnie by mnie to nie przeszkadzalo, co kk mysli o tym czy o tamtym

tak samo,niech sobie Jbio i jej wyznanie nie uznaje ewolucji,albo ze sa przeciw transfuzji
albo np Jadzikowa wiara z ta nieczstoscia podczas @-(hahha coz za przyklad:lol:)

no ale te wyznania nie ingeruja w cale spoleczenstwo-nie narzucaja swoich norm

co prawda wiekszosc polakow jest ochrzona w kk-no ale duza czesc na zasadzie "od ludzi"
ja na dzien dzisiejszy wcale nie czuje sie katoliczka

(ja glupia jak chrzcilam dzieci to glupia posluchalam rodziny..napoczatku chcielismy(ja&m) poczekac az dzieci dorosna i same zdecyduja....no ale dla spokoju zrobilismy tak jak zrobilismu)

O właśnie i o to chodzi. KK próbuje we wszystko ingerować i narzucać z góry. Religia taka, a nie inna w szkole. Antykoncepcja. In Vitro. Aborcja. I można wymieniać i wymieniać. Przecież każda bardzo wierząca osoba i tak będzie przestrzegać zaleceń KK. Nawet jeśli nie będzie to zapisane literą prawa. Nie weźmie tabletki anty., nie dokona aborcji, nie dokona zapłodnienia In Vitro. A jak ktoś nie wierzy to dlaczego mu to narzucać? Czy to jest w porządku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...