Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

jbio
wiem, że do mojej, ale zapomniałam, że tam jest symbol.
Jeszcze raz powtarzam, że chodziło mi jak Jezus traktował Marię- nie jak kogoś specjalnego, którego trzeba darzyć czcią, lecz jak kobietę, matkę...
Cześć należała się tylko jego Ojcu...

no ale przykazanie "czcij ojca swego i matke swoją" to on by nie czcił swojej matki ?

Odnośnik do komentarza

INSANA dobrze wiesz, że jest oddawanie czci a okazywanie komuś szacunku...

Szanował swoją matkę jak sam przykazał, ale to wszystko.

A co zrobił KK?
świętą, na obrazach do której bądź przez którą się modlicie.

Nie znajdziesz w PŚ ani jednego słowa oddawaj cześć Marii, ale chwała Ojcu, Cześć Ojcu itd.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

no ale mimo wszystko należy jej się cześć jako tej, która wybrał Bóg, która zrodziła zbawiciela
i tak jak przytaczasz kanę galilejską- Jezus spełnił "prośbę" Maryi tak samo my wiemy, że ona nam wyprasza u Boga łaski dla nas gdy modlimy się za jej wstawiennictwem

Odnośnik do komentarza

jbio
a który to werset co cytujesz?

ja rozumiem, że należy się szacunek ale nie cześć i chwała, uznawanie za świętą i modlenie...
Jezus kazał zanosić modlitwy przez niego nie przez Marię...

tak trochę żartobliwie- katolicy widocznie maja więcej wtyk w niebie;P

Odnośnik do komentarza

Brak nieśmiertelności duszy jest sprzeczny z nauką o zmartwychwstaniu. Bez duszy nieśmiertelnej (duszy jako formy i naszego "ja") nie byłoby zmartwychwstania, lecz ponowne stwarzanie z prochu ziemi (Rdz 2:7), a tego Biblia nie uczy

Odnośnik do komentarza

jbio
Insana
czyli jest to jakiś "niebyt" bez świadomości?

dokładnie.

Jezus czy Łazarz nie wspomnieli absolutnie nic na temat swej świadomości podczas gdy byli w stanie śmierci- czy jak to ująć.
Gdyby gdzieś byli, gdyby coś się działo na pewno opowiedzieliby o tym.

ale gdyby dusza była "śmiertelna" to by nie zmartwychwstali bo ich "ja" już by nie istniało

Odnośnik do komentarza

jbio
czyżby dla Boga nie było możliwe odtworzenie człowieka?

to gdzie Jezus i Łazarz byli?

i zależy czym dla Cb jest dusza...

dusza, po grecku , hebrajsku itd, ale to już też przerabialiśmy.

no ale w Biblii nie ma nic o odtwarzaniu tylko o zmartwychwstaniu

my w KK wierzymy, ze dusza nieśmiertelna staje przed Bogiem i jeśli w momencie śmierci odrzuca Boga to nawet Boże miłosierdzie nie pomoże bo człowiek sam siebie skazuje na potępienie, albo idzie w oczyszczający ogień czyśćca- ma nadzieję na zbawienie lub odrazu moze oglądać Stwórcę i być w "niebie"

Odnośnik do komentarza

jak umrzesz spytasz Boga- gdzie był Łazarz:)

Mt 10:28
"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który i duszę i ciało może zatracić w piekle"

Łk 12:4nn
"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła (geennan). Tak, mówię wam: Tego się bójcie"

"Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy [wszystko] się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków" (Łk 16, 9)

Dz 2, 26-27 "Dlatego ucieszyło się moje serce i rozradował się mój język, także i moje ciało spoczywać będzie w nadziei, że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani ani nie dasz Świętemu Twemu ulec skażeniu".

Ap 6, 9-10 "A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?".

Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny widze ,że wracacie do tematu "życia po śmierci"-chyba dopiero po własnej dowiemy sie jak jest na prawdę
czy cos na nas czeka
moja babcia mówiła,że zycie jest tu na ziemi i trzeba je przeżyć jak najlepiej,bo nie wiadomo co dalej
ale tez mówiła,że wielu ludziom w czasie wojny świadomość Nieba-pomagała,nie bali sie tak śmierci,mieli nadzieję że po drugiej stronie będzie ten Raj

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Insana
curry
jbio

Nie mam pojęcia.
Chyba miała, ale ponieważ to wielki przywilej być matką Zbawiciela razu się zgodziła, która by się nie zgodziła.

W Biblii jest coś na ten temat czy nie? :)

"Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego"
więcej o tym Łk 1-38
anioł przyszedł i jej zwiastował a ona się zgodziła

jako sluzebnica panska nie miala innego wyjscia jak sie zgodzic:wink:

Odnośnik do komentarza

Yvone
jbio
a który to werset co cytujesz?

ja rozumiem, że należy się szacunek ale nie cześć i chwała, uznawanie za świętą i modlenie...
Jezus kazał zanosić modlitwy przez niego nie przez Marię...

tak trochę żartobliwie- katolicy widocznie maja więcej wtyk w niebie;P

:hahaha:

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana
curry

W Biblii jest coś na ten temat czy nie? :)

"Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego"
więcej o tym Łk 1-38
anioł przyszedł i jej zwiastował a ona się zgodziła

jako sluzebnica panska nie miala innego wyjscia jak sie zgodzic:wink:

miała wybór, mogła się nie zgodzić, bo ma wolną wolę, ale chciała być posłuszna Bogu i wypełniać Jego plan.

Odnośnik do komentarza

Yvone
Helena
Insana

"Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego"
więcej o tym Łk 1-38
anioł przyszedł i jej zwiastował a ona się zgodziła

jako sluzebnica panska nie miala innego wyjscia jak sie zgodzic:wink:

miała wybór, mogła się nie zgodzić, bo ma wolną wolę, ale chciała być posłuszna Bogu i wypełniać Jego plan.

a moze sie bala?:wink:

no ale przekomarzac sie nie bedziemy:usmiech:

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana
curry

W Biblii jest coś na ten temat czy nie? :)

"Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego"
więcej o tym Łk 1-38
anioł przyszedł i jej zwiastował a ona się zgodziła

jako sluzebnica panska nie miala innego wyjscia jak sie zgodzic:wink:

Mi się wydaje, że ten anioł przyszedł, oświadczył swoje no i co ona miała zrobić?

Helena
Yvone
Helena

jako sluzebnica panska nie miala innego wyjscia jak sie zgodzic:wink:

miała wybór, mogła się nie zgodzić, bo ma wolną wolę, ale chciała być posłuszna Bogu i wypełniać Jego plan.

a moze sie bala?:wink:

no ale przekomarzac sie nie bedziemy:usmiech:

Skoro Bóg ją wybrał to chyba wiedział kogo wybiera, nie jakąś krnąbrną laskę tylko posłuszną babkę, która będzie wszystko znosić w pokorze. Ta mi się wydaje hehe

Yvone
ja dziś czytałam, że wczoraj piorun uderzył w pałac na Watykanie i że to znak od Boga...


Yvonne
, tak a propos tego co napisałaś na wątku o abdykacji... Jak przeczytałam to od razu odżył we mnie mój przykład z Zeusem (pamiętasz?). Przepraszam ale nie mogłam mieć innego skojarzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...