Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Italy
a prosze cie bardzo Daff:smile_move:
Od kilku tygodni coraz większy niepokój budzą pigułki antykoncepcyjne tzw. trzeciej generacji tj np Yasmine, Cilest, Diane, Varnoline, Méliane, Logest oraz inne. Francuska Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Leków apeluje do lekarzy, by jak najszybciej ograniczyli ich przepisywanie kobietom.

Już w roku 2001 zespół prof. Algry przedstawił wyniki badań, które wskazują, że pigułki trzeciej generacji mogą dwukrotnie zwiększać ryzyko udaru mózgu u kobiet oraz sprzyjają powstawaniu zakrzepów w naczyniach kończyn dolnych w większym stopniu niż pigułki drugiej generacji.

Według Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Leków (ANSM) chodzi o pigułki, które zawierają preparaty hormonalne o nazwach dezogestrel i gestoden. Znajdują się one na rynku od lat 90. i - w porównaniu do pigułek starszego typu - rzadziej powodują one tycie i mdłości. Zwiększają jednak dwukrotnie ryzyko zatorów, wylewów krwi do mózgu i zawałów serca.
Dodatkowe zagrożenie udarem u kobiet zażywających pigułki stanowiły oczywiście takie czynniki, jak palenie, nadciśnienie i podwyższony poziom cholesterolu.
Ponad trzydzieści Francuzek, które padły ofiarami tych problemów zdrowotnych, zapowiedziało wniesienie skarg sądowych przeciwko producentom oraz przeciwko samej ANSM - za to, że nie wycofała tych specyfików z rynku. Część skarżących cierpi na częściowy paraliż ciała i inne poważne powikłania. 25-letnia Marion Larat, która ma sparaliżowaną prawą dłoń, przeszła już dziewięć operacji i zaczęła cierpieć na epilepsję - wniosła już skargę do sądu w ubiegłym miesiącu.

Historia pigułki antykoncepcyjnej
Pigułki antykoncepcyjne są oparte na mieszaninie syntetycznych hormonów będących odpowiednikami kobiecych hormonów płciowych.Pigułki pierwszej generacji zostały wprowadzone w latach 60. i zawierały bardzo wysokie stężenia estrogenów i progestagenów. Sprzyjały one powstawaniu zakrzepów w naczyniach krwionośnych, a co za tym idzie ryzyku wystąpienia zawału serca i udaru mózgu.
Druga generacja pigułek została wprowadzona do sprzedaży w latach 70. Zawierały one progestageny i mniejsze dawki estrogenów, dzięki czemu miały nieść ze sobą mniejsze ryzyko powstawania zakrzepów. Badania wskazywały jednak, że mogą one sprzyjać powstawaniu zakrzepów u kobiet palących i z nadciśnieniem. Ponadto zawarte w nich progestageny wywoływały różne niepożądane skutki uboczne, jak tycie czy trądzik.
W następnej dekadzie wprowadzono pigułki trzeciej generacji, które zawierały mniejsze dawki estrogenów, ale też inny zestaw progestagenów, co miało ograniczać skutki wywoływane przez progestageny w pigułkach drugiej generacji.

co prawda ja sie nie bardzo interesuje tabletkami anty
no ale poczytac poczytam- no i co wyczytalam odnosnie powyzszych informacji
zacytuje

wspomniane wcześniej groźne powikłania dotyczą statystycznie czterech pacjentek zażywających te pigułki na dziesięć tysięcy.

no ale tak sobie mysle, w temacie ogolnie tabletek-
na przyklad takie antybiotyki - Polska jest w czolowce Europejskiej jesli chodzi o zazywanie antybiotykow
dosc czesto te antybiotyki sa przepisywane gdy lekarz nie widzi pacjenta
dosc czesto antybiotyki sa przepisywane wtedy gdy zaatakowal wirus -a jak wiadomo antybiotyk nie dziala na wirus

noi jakos nikt glosno nie mowi ze firmy farmaceutyczne na tym bija kase

albo np faszerowanie siebie dzieci- suplementami, witaminami - dosc czesto bez potrzeby
a to tez szkodzi na zdrowie
a i jeszcze dosc czesto takie witaminki suplementy sa dobierane bez konsultacji z lekarzem

no takie Helenka przemyslenia miala:wink:

Odnośnik do komentarza

Helena
Italy
a prosze cie bardzo Daff:smile_move:
Od kilku tygodni coraz większy niepokój budzą pigułki antykoncepcyjne tzw. trzeciej generacji tj np Yasmine, Cilest, Diane, Varnoline, Méliane, Logest oraz inne. Francuska Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Leków apeluje do lekarzy, by jak najszybciej ograniczyli ich przepisywanie kobietom.

Już w roku 2001 zespół prof. Algry przedstawił wyniki badań, które wskazują, że pigułki trzeciej generacji mogą dwukrotnie zwiększać ryzyko udaru mózgu u kobiet oraz sprzyjają powstawaniu zakrzepów w naczyniach kończyn dolnych w większym stopniu niż pigułki drugiej generacji.

Według Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Leków (ANSM) chodzi o pigułki, które zawierają preparaty hormonalne o nazwach dezogestrel i gestoden. Znajdują się one na rynku od lat 90. i - w porównaniu do pigułek starszego typu - rzadziej powodują one tycie i mdłości. Zwiększają jednak dwukrotnie ryzyko zatorów, wylewów krwi do mózgu i zawałów serca.
Dodatkowe zagrożenie udarem u kobiet zażywających pigułki stanowiły oczywiście takie czynniki, jak palenie, nadciśnienie i podwyższony poziom cholesterolu.
Ponad trzydzieści Francuzek, które padły ofiarami tych problemów zdrowotnych, zapowiedziało wniesienie skarg sądowych przeciwko producentom oraz przeciwko samej ANSM - za to, że nie wycofała tych specyfików z rynku. Część skarżących cierpi na częściowy paraliż ciała i inne poważne powikłania. 25-letnia Marion Larat, która ma sparaliżowaną prawą dłoń, przeszła już dziewięć operacji i zaczęła cierpieć na epilepsję - wniosła już skargę do sądu w ubiegłym miesiącu.

Historia pigułki antykoncepcyjnej
Pigułki antykoncepcyjne są oparte na mieszaninie syntetycznych hormonów będących odpowiednikami kobiecych hormonów płciowych.Pigułki pierwszej generacji zostały wprowadzone w latach 60. i zawierały bardzo wysokie stężenia estrogenów i progestagenów. Sprzyjały one powstawaniu zakrzepów w naczyniach krwionośnych, a co za tym idzie ryzyku wystąpienia zawału serca i udaru mózgu.
Druga generacja pigułek została wprowadzona do sprzedaży w latach 70. Zawierały one progestageny i mniejsze dawki estrogenów, dzięki czemu miały nieść ze sobą mniejsze ryzyko powstawania zakrzepów. Badania wskazywały jednak, że mogą one sprzyjać powstawaniu zakrzepów u kobiet palących i z nadciśnieniem. Ponadto zawarte w nich progestageny wywoływały różne niepożądane skutki uboczne, jak tycie czy trądzik.
W następnej dekadzie wprowadzono pigułki trzeciej generacji, które zawierały mniejsze dawki estrogenów, ale też inny zestaw progestagenów, co miało ograniczać skutki wywoływane przez progestageny w pigułkach drugiej generacji.

co prawda ja sie nie bardzo interesuje tabletkami anty
no ale poczytac poczytam- no i co wyczytalam odnosnie powyzszych informacji
zacytuje

wspomniane wcześniej groźne powikłania dotyczą statystycznie czterech pacjentek zażywających te pigułki na dziesięć tysięcy.

no ale tak sobie mysle, w temacie ogolnie tabletek-
na przyklad takie antybiotyki - Polska jest w czolowce Europejskiej jesli chodzi o zazywanie antybiotykow
dosc czesto te antybiotyki sa przepisywane gdy lekarz nie widzi pacjenta
dosc czesto antybiotyki sa przepisywane wtedy gdy zaatakowal wirus -a jak wiadomo antybiotyk nie dziala na wirus

noi jakos nikt glosno nie mowi ze firmy farmaceutyczne na tym bija kase

albo np faszerowanie siebie dzieci- suplementami, witaminami - dosc czesto bez potrzeby
a to tez szkodzi na zdrowie
a i jeszcze dosc czesto takie witaminki suplementy sa dobierane bez konsultacji z lekarzem

no takie Helenka przemyslenia miala:wink:

odnośnie antybiotyków ,mam takie same przemyślenia jak Ty
i jeszcze ostatnio słyszałam ,że Polacy masę leków biorą tych bez recepty i potem mją problemy zdrowotne,wielu kończy w szpitalu

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

curry
Cześć,
zajrzałam na tego bloga co piszecie, poczytałam tylko kilka stron i mi ta laska nie podchodzi... Męcząca jest jakaś... Ja chyba jakaś inna jestem, bo mnie jej podejście nie leży. Jeszcze nie wiem co ale COŚ mi przeszkadza :oczko:

mam podobnie:D
z taka roznica ze ja az tylu stron nie przeczytalam co Ty:P

Odnośnik do komentarza

co do antybiotyków, chwilę właśnie rozmawiałam z panią doktor jak byłam Kalinkę osłuchać i ona powiedziała, że często rodzice domagają się przepisania antybiotyków, bo dziecko ma np katar. szok. ja to dziękuję Bogu, ze bez antybiotyku się udało, a ludzie myślą, że jak nie dostaną antybiotyku to nie są leczeni..
ale za moich czasów, tzn jak ja byłam dzieckiem to zawsze antybiotyk ładowali..

Odnośnik do komentarza

curry
jbio, gdzie jesteś? Tęsknię ... ::(:

W ogóle to muszę Wam powiedzieć, że coś nam dysputa umiera. Tzn. piszemy dużo ale o d...maryni, nie tak jak dawniej :Nieśmiały: Brakuje mi tamtych rozmów.

oj tak, mi też brakuje. takie pogaduchy się zrobiły, a nie dyskusja( nie to, że mi źle z Wami gadać:Oczko:)

Odnośnik do komentarza

jak cos zapomnialam, to przypadkowo- jak przypomne to dopisze:wink:

Agusia, jak po poludniu Twoj Luby?
Curry, no przydalby sie jakis fajny temat:wink:
Frania, jak poszlo M?
Inka, powodzenia na badaniu droznosci jajow:wink:
Italy, jak sie czujesz po bagietce:D?
Jadzik, cale szczescie ze te kolki nie trwaja dlugo;)

Odnośnik do komentarza

Yvone
curry
jbio, gdzie jesteś? Tęsknię ... ::(:

W ogóle to muszę Wam powiedzieć, że coś nam dysputa umiera. Tzn. piszemy dużo ale o d...maryni, nie tak jak dawniej :Nieśmiały: Brakuje mi tamtych rozmów.

oj tak, mi też brakuje. takie pogaduchy się zrobiły, a nie dyskusja( nie to, że mi źle z Wami gadać:Oczko:)

mnie równiez.... nieraz już mi się nasunęło kilka pytań, ale nie chciałam ich wcinać w pogaduchy:Oczko: no a teraz nie pamiętam. No i jbio nie chcę stresowac, bo często w jej stronę;) ew. jadzik;)

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

CURRY ja już wcześniej pisałam, że tęsknię, ale chwilowo siostra mnie absorbuje :)
Jestem na etapie przekabacania jej na Irlandię :)
a chwilę poczekaj a znów jakiś temat wpadnie.
Niedługo Wielkanoc :) symbole jajek, kurczaczków itd, ja nawet nie wiem co one oznaczają :)
i się zacznie dysputa, czemu się obchodzi i jak :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Helena
curry
Cześć,
zajrzałam na tego bloga co piszecie, poczytałam tylko kilka stron i mi ta laska nie podchodzi... Męcząca jest jakaś... Ja chyba jakaś inna jestem, bo mnie jej podejście nie leży. Jeszcze nie wiem co ale COŚ mi przeszkadza :oczko:

mam podobnie:D
z taka roznica ze ja az tylu stron nie przeczytalam co Ty:P

chwilę poczytałam, ale jakoś mnie nie powala ten blog. blog jak blog.

ja to kocham ten blog: Klocek na Kredce, Kredka na Bąku, a Muchy w Nosie. jest jednej z moich wrześniówek. która kocham jak siostrę. i czekam na jej przyjazd z rodzinkom do mnie z utęsknieniem.
może to reklama- ale mam nadzieję, że wybaczycie;)

jbio
CURRY ja już wcześniej pisałam, że tęsknię, ale chwilowo siostra mnie absorbuje :)
Jestem na etapie przekabacania jej na Irlandię :)
a chwilę poczekaj a znów jakiś temat wpadnie.
Niedługo Wielkanoc :) symbole jajek, kurczaczków itd, ja nawet nie wiem co one oznaczają :)
i się zacznie dysputa, czemu się obchodzi i jak :)

i jeszcze jest Wilki Post wcześniej, to o Wielkanocy faktycznie będzie można podyskutować;)
ale mam nadzieję, że nam naturalnie przyjdzie jakiś temat, bo fajnie się z Wami dyskutuje i wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć:)

Odnośnik do komentarza

jbio
CURRY ja już wcześniej pisałam, że tęsknię, ale chwilowo siostra mnie absorbuje :)
Jestem na etapie przekabacania jej na Irlandię :)
a chwilę poczekaj a znów jakiś temat wpadnie.
Niedługo Wielkanoc :) symbole jajek, kurczaczków itd, ja nawet nie wiem co one oznaczają :)
i się zacznie dysputa, czemu się obchodzi i jak :)

i jeszcze jest Wilki Post wcześniej, to o Wielkanocy faktycznie będzie można podyskutować;)
ale mam nadzieję, że nam naturalnie przyjdzie jakiś temat, bo fajnie się z Wami dyskutuje i wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć:)

Odnośnik do komentarza

Yvone
curry
jbio, gdzie jesteś? Tęsknię ... ::(:

W ogóle to muszę Wam powiedzieć, że coś nam dysputa umiera. Tzn. piszemy dużo ale o d...maryni, nie tak jak dawniej :Nieśmiały: Brakuje mi tamtych rozmów.

oj tak, mi też brakuje. takie pogaduchy się zrobiły, a nie dyskusja( nie to, że mi źle z Wami gadać:Oczko:)

Zgadzam się... troche szkoda...

iwonek
Yvone
curry
jbio, gdzie jesteś? Tęsknię ... ::(:

W ogóle to muszę Wam powiedzieć, że coś nam dysputa umiera. Tzn. piszemy dużo ale o d...maryni, nie tak jak dawniej :Nieśmiały: Brakuje mi tamtych rozmów.

oj tak, mi też brakuje. takie pogaduchy się zrobiły, a nie dyskusja( nie to, że mi źle z Wami gadać:Oczko:)

mnie równiez.... nieraz już mi się nasunęło kilka pytań, ale nie chciałam ich wcinać w pogaduchy:Oczko: no a teraz nie pamiętam. No i jbio nie chcę stresowac, bo często w jej stronę;) ew. jadzik;)

No wiesz co??? Ja tu czekam na takie rzeczy jak pies na kiełbasę, a Ty cisza! :wink: Ja Cię bardzo proszę aby to się więcej nie powtórzyło :zwyrazami_milosci:
Pisz te swoje uwagi, myślę że dziewczyny też się ucieszą :))

Odnośnik do komentarza

iwonek
Yvone
curry
jbio, gdzie jesteś? Tęsknię ... ::(:

W ogóle to muszę Wam powiedzieć, że coś nam dysputa umiera. Tzn. piszemy dużo ale o d...maryni, nie tak jak dawniej :Nieśmiały: Brakuje mi tamtych rozmów.

oj tak, mi też brakuje. takie pogaduchy się zrobiły, a nie dyskusja( nie to, że mi źle z Wami gadać:Oczko:)

mnie równiez.... nieraz już mi się nasunęło kilka pytań, ale nie chciałam ich wcinać w pogaduchy:Oczko: no a teraz nie pamiętam. No i jbio nie chcę stresowac, bo często w jej stronę;) ew. jadzik;)

wcinaj się wcinaj-obowiązkowo!

Odnośnik do komentarza

Yvone
Helena
curry
Cześć,
zajrzałam na tego bloga co piszecie, poczytałam tylko kilka stron i mi ta laska nie podchodzi... Męcząca jest jakaś... Ja chyba jakaś inna jestem, bo mnie jej podejście nie leży. Jeszcze nie wiem co ale COŚ mi przeszkadza :oczko:

mam podobnie:D
z taka roznica ze ja az tylu stron nie przeczytalam co Ty:P

chwilę poczytałam, ale jakoś mnie nie powala ten blog. blog jak blog.

ja to kocham ten blog: Klocek na Kredce, Kredka na Bąku, a Muchy w Nosie. jest jednej z moich wrześniówek. która kocham jak siostrę. i czekam na jej przyjazd z rodzinkom do mnie z utęsknieniem.
może to reklama- ale mam nadzieję, że wybaczycie;)

jbio
CURRY ja już wcześniej pisałam, że tęsknię, ale chwilowo siostra mnie absorbuje :)
Jestem na etapie przekabacania jej na Irlandię :)
a chwilę poczekaj a znów jakiś temat wpadnie.
Niedługo Wielkanoc :) symbole jajek, kurczaczków itd, ja nawet nie wiem co one oznaczają :)
i się zacznie dysputa, czemu się obchodzi i jak :)

i jeszcze jest Wilki Post wcześniej, to o Wielkanocy faktycznie będzie można podyskutować;)
ale mam nadzieję, że nam naturalnie przyjdzie jakiś temat, bo fajnie się z Wami dyskutuje i wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć:)

Właśnie post... Co sądzicie o nieprzestrzeganiu?

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Jak idę ze swoim do przyhcodni to B od razu goni do takiej niedużej zwykłej tablicy. Lekarz nie widuje go w innym stanie niż całego uwalonego kredą.

moja ma to samo:36_11_1: i w domu takowa mamy i krede jej pochowalam:sofunny:

Martek73
Daffodil
iszmaona

Jak ktoś lubi sprzątać dużo ;) kuzynka całą ścianę pomalowała taką farbą, teraz codzienie odkurza i myje podłogę, bo krusząca się kreda jest źródłem ogromnych ilości pyłu, że o ubraniach dziecka nie wspomnę.

Nie nadążam za Wami......

No w sumie coś w tym jest. Z podobnego powodu jak kupowaliśmy tablicę, to zdecydowałam się na wersję magnetyczną, bez kredowej z drugiej strony :)
Ale i tak jestem podniecona faktem, że takie farby tablicowe są, bo nie miałam pojęcia o ich istnieniu :smile_move:

A my mamy tablicę magnetyczną i można po niej również pisakiem malować i oczywiście ścierać.
Super sprawa
super super szkoda tylko ze mela to sciera rekawami jak maluje a nie wszystkie pisaki sie spieraja:noooo:

Helena
jak cos zapomnialam, to przypadkowo- jak przypomne to dopisze:wink:

Agusia, jak po poludniu Twoj Luby?
Curry, no przydalby sie jakis fajny temat:wink:
Frania, jak poszlo M?
Inka, powodzenia na badaniu droznosci jajow:wink:
Italy, jak sie czujesz po bagietce:D?
Jadzik, cale szczescie ze te kolki nie trwaja dlugo;)

ze tak brzydko to ujme:noooo: "troche mi sie odbija":36_11_1:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

IWONEK dobrze kumam, że to Ty nie chcesz mnie teraz denerwować :)
Ależ Kochana moja tylko jedna osoba umiała to robić.
Więc jeśli coś Ci się nasunie dawaj :)
I to nawet teraz jak siostra jest, bo co dwie głowy to nie jedna, a u mnie będa 3 głowy :)

Tak się teraz zastanowiłam czy Jezus pościł jakoś szczególnie i iedy . Musze posprawdzać.
Ja nie poszczę :)
Teraz mój M ma post, bo mnie wedżajna boli :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

no to ja sie zapytam o cos...bo wczoraj znowu probowalam dyskutowac z Misiem i znowu mi nie wyszlo:36_11_1:

Kara smierci...:yyy: bo ostatnio w jakis tam wiadomosciach trabili ze do konca 2014 roku wyjdzie 90 seryjnych mordercow i pedofili itp...wszyscy ci co za komuny dostali po 25 lat i tyle:36_11_1: i teraz jak ja mam z domu dziecko wypuscic:36_1_4:

i teraz moje pytanie...kto jest za kto przeciw i dlaczego

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Pod względem kary śmierci to w Izraelu było prościej.
Jeśli ktoś świadomie pozbawił kogoś życia , była kara życie za życie.
Jeśli niechcący czy nieumyślnie, było 6 miast ucieczki gdzie mógł się schronić, uciec tam a mściciel go nie dopadł :)

Dzisiaj. Serce mówi podobnie, jeśli umyślnie to kara śmierci jak najbardziej, jeśli nieumyślnie więzienie.
Rozum- tylko Bóg ma prawo odebrać życie, bo on je dał...
Moje zdanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Pod względem kary śmierci to w Izraelu było prościej.
Jeśli ktoś świadomie pozbawił kogoś życia , była kara życie za życie.
Jeśli niechcący czy nieumyślnie, było 6 miast ucieczki gdzie mógł się schronić, uciec tam a mściciel go nie dopadł :)

Dzisiaj. Serce mówi podobnie, jeśli umyślnie to kara śmierci jak najbardziej, jeśli nieumyślnie więzienie.
Rozum- tylko Bóg ma prawo odebrać życie, bo on je dał...
Moje zdanie.

no dobra czyli co...jak by bylo referendum to glosowala bys sercem czy rozumem:smile_move:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

jbio
IWONEK dobrze kumam, że to Ty nie chcesz mnie teraz denerwować :)
Ależ Kochana moja tylko jedna osoba umiała to robić.
Więc jeśli coś Ci się nasunie dawaj :)
I to nawet teraz jak siostra jest, bo co dwie głowy to nie jedna, a u mnie będa 3 głowy :)

Tak się teraz zastanowiłam czy Jezus pościł jakoś szczególnie i iedy . Musze posprawdzać.
Ja nie poszczę :)
Teraz mój M ma post, bo mnie wedżajna boli :)))

W ogóle w PŚ są zalecenia co do postu? Czy tylko to co pisała Jadzik o produktach zakazanych?

Italy
no to ja sie zapytam o cos...bo wczoraj znowu probowalam dyskutowac z Misiem i znowu mi nie wyszlo:36_11_1:

Kara smierci...:yyy: bo ostatnio w jakis tam wiadomosciach trabili ze do konca 2014 roku wyjdzie 90 seryjnych mordercow i pedofili itp...wszyscy ci co za komuny dostali po 25 lat i tyle:36_11_1: i teraz jak ja mam z domu dziecko wypuscic:36_1_4:

i teraz moje pytanie...kto jest za kto przeciw i dlaczego

Co do wyjścia to słyszałam jakieś głosy, że ich nie wypuszczą. Ale chcę Cię pocieszyć, ze obecnie w Polsce jest około 500 000 osób psychopatycznych, które nie są w żadnych zakładach ani szpitalach, itp. Nie sa zamknięte. I chodzą po ulicach. Te 90 było na tyle głupich, że w tamtych (!) czasach dali się złapać. Tak czy inaczej mi się też nie podoba, że mają wyjść.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...