Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

iszmaona
curry

A takie namawianie... "jeśli kochasz Boga to wstaw to na swoją tablicę" - co sądzisz? To jest ok?

Ja to odbieram jako zachętę "nie wstydź się swojej miłosci do Boga, pokaż ludziom że jest dla Ciebie wazny".

A nie jest to trochę taki szantaż? A jak ktoś kocha i nie wstawi to mniej kocha?

Odnośnik do komentarza

curry
Yvone
ja taka średnia z angielskiego jestem, ale tyle o ile zrozumiałam;)
taki coming out chrześcijan;)
Ani mnie to nie zachęca ani nie przeszkadza, że ktoś coś takiego umieszcza na tablicy na fb. żeby tylko jeszcze za tym szło świadectwo życia to super. żeby miłość do Boga i wyznanie,że Jezus jest moim Panem nie ograniczało się tylko to wstawianie tego typu tekstów na fb;)

A takie namawianie... "jeśli kochasz Boga to wstaw to na swoją tablicę" - co sądzisz? To jest ok?

To już mnie razi.
Już nieraz widziałam łańcuszki tego typu: chore dziecko na wózku, opis choroby i na koniec tekst: jeśli to udostępnisz, to znaczy, że los nie jest Ci obojętny. Większość znajomych tego nie zrobi, zobacz kto ma wielkie serce...
Oczywiście nie jest to cytat, ale tak to mniej więcej brzmi.
Dość porównywalne sytuacje :whistle:

Odnośnik do komentarza

curry
Yvone
ja taka średnia z angielskiego jestem, ale tyle o ile zrozumiałam;)
taki coming out chrześcijan;)
Ani mnie to nie zachęca ani nie przeszkadza, że ktoś coś takiego umieszcza na tablicy na fb. żeby tylko jeszcze za tym szło świadectwo życia to super. żeby miłość do Boga i wyznanie,że Jezus jest moim Panem nie ograniczało się tylko to wstawianie tego typu tekstów na fb;)

A takie namawianie... "jeśli kochasz Boga to wstaw to na swoją tablicę" - co sądzisz? To jest ok?

wiesz, mnie osobiście nie rusza takie gadanie: jeśli coś.. czy ja muszę komuś coś udowadniać i to na fb?
ale pewnie mnóstwo osób poczuje się w obowiązku wstawianie tego na tablicę bo nie pójdzie do nieba..:/

Odnośnik do komentarza

Daffodil
curry
Znalazłam takie coś na fb.

Co o tym sądzicie (ściągnęłam z tablicy jednego z moich znajomych)...

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/230365_512416398789111_1747285656_n.jpg

Curry ja nie mam nic przeciwko, jak ktoś ma ochotę, to niech zamieszcza, FB przyjmie wszystko :)
Aczkolwiek moje wewnętrzne uczucia co do tego pokrywają się z twierdzeniem, że krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje... Chyba ważniejsze, żeby swoją wiarę czynami popierać, a nie wzniosłymi słowami.

dzien dobry

i ja mam podobne zdanie:smile_move:
tylko ja w sumie nie rozumiem po co takie postulaty wogole powstaja...mnie tam nie przeszkadza to kto jakiej jest wiary....i dla mnie nie ma sie czago wstydzic...

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Italy
Daffodil
curry
Znalazłam takie coś na fb.

Co o tym sądzicie (ściągnęłam z tablicy jednego z moich znajomych)...

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/230365_512416398789111_1747285656_n.jpg

Curry ja nie mam nic przeciwko, jak ktoś ma ochotę, to niech zamieszcza, FB przyjmie wszystko :)
Aczkolwiek moje wewnętrzne uczucia co do tego pokrywają się z twierdzeniem, że krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje... Chyba ważniejsze, żeby swoją wiarę czynami popierać, a nie wzniosłymi słowami.

dzien dobry

i ja mam podobne zdanie:smile_move:
tylko ja w sumie nie rozumiem po co takie postulaty wogole powstaja...mnie tam nie przeszkadza to kto jakiej jest wiary....i dla mnie nie ma sie czago wstydzic...

O właśnie i ten tekst o wstydzie... czy nie jest tak, że jeśli ktoś jest wierzący to się nie wstydzi i jeśli ma inne poglady to nie wstawi i też się nie wstydzi. Kto się wstydzi?

Odnośnik do komentarza

curry
iszmaona
curry

A takie namawianie... "jeśli kochasz Boga to wstaw to na swoją tablicę" - co sądzisz? To jest ok?

Ja to odbieram jako zachętę "nie wstydź się swojej miłosci do Boga, pokaż ludziom że jest dla Ciebie wazny".

A nie jest to trochę taki szantaż? A jak ktoś kocha i nie wstawi to mniej kocha?

dla mnie nie, ale interpretowac można na różne sposoby. Ponad to myślę, że nie wiele osób traktuje wyznania na FB super powaznie.

Odnośnik do komentarza

Daffodil

Już nieraz widziałam łańcuszki tego typu: chore dziecko na wózku, opis choroby i na koniec tekst: jeśli to udostępnisz, to znaczy, że los nie jest Ci obojętny. Większość znajomych tego nie zrobi, zobacz kto ma wielkie serce...
Oczywiście nie jest to cytat, ale tak to mniej więcej brzmi.
Dość porównywalne sytuacje :whistle:

Przyznam ze tego typu szantaże mnie nie ruszają, i jeśli coś udostępnię to dlatego, ze mi sie podoba/chcę a nie dlatego, że ktoś mnie źle oceni jeślii tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza

curry
Zastanawiam się co do motywacji osoby, która to stworzyła? Chęć szerzenia wiary czy największa liczba udostępnień?

ja myślę, że właśnie chęć pokazania, że ludzie nie wstydzą się Boga. tak jak iszmaona napisała.
iszmaona

Ja to odbieram jako zachętę "nie wstydź się swojej miłosci do Boga, pokaż ludziom że jest dla Ciebie wazny".

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Daffodil

Już nieraz widziałam łańcuszki tego typu: chore dziecko na wózku, opis choroby i na koniec tekst: jeśli to udostępnisz, to znaczy, że los nie jest Ci obojętny. Większość znajomych tego nie zrobi, zobacz kto ma wielkie serce...
Oczywiście nie jest to cytat, ale tak to mniej więcej brzmi.
Dość porównywalne sytuacje :whistle:

Przyznam ze tego typu szantaże mnie nie ruszają, i jeśli coś udostępnię to dlatego, ze mi sie podoba/chcę a nie dlatego, że ktoś mnie źle oceni jeślii tego nie zrobię.

mam podobnie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Daffodil

Już nieraz widziałam łańcuszki tego typu: chore dziecko na wózku, opis choroby i na koniec tekst: jeśli to udostępnisz, to znaczy, że los nie jest Ci obojętny. Większość znajomych tego nie zrobi, zobacz kto ma wielkie serce...
Oczywiście nie jest to cytat, ale tak to mniej więcej brzmi.
Dość porównywalne sytuacje :whistle:

Przyznam ze tego typu szantaże mnie nie ruszają, i jeśli coś udostępnię to dlatego, ze mi sie podoba/chcę a nie dlatego, że ktoś mnie źle oceni jeślii tego nie zrobię.

Iszmaona mam tak samo.
Nie rozumiem tylko motywacji osób tworzących coś takiego :whistle:

Odnośnik do komentarza

Yvone
curry
Zastanawiam się co do motywacji osoby, która to stworzyła? Chęć szerzenia wiary czy największa liczba udostępnień?

ja myślę, że właśnie chęć pokazania, że ludzie nie wstydzą się Boga. tak jak iszmaona napisała.
iszmaona

Ja to odbieram jako zachętę "nie wstydź się swojej miłosci do Boga, pokaż ludziom że jest dla Ciebie wazny".

a ja mysle ze katolicy odbiora to wlasnie jak chec szerzenia wiary a ateisci beda sie doszukiwac jakis innych podtekstow:smile_move:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Italy
Yvone
curry
Zastanawiam się co do motywacji osoby, która to stworzyła? Chęć szerzenia wiary czy największa liczba udostępnień?

ja myślę, że właśnie chęć pokazania, że ludzie nie wstydzą się Boga. tak jak iszmaona napisała.
iszmaona

Ja to odbieram jako zachętę "nie wstydź się swojej miłosci do Boga, pokaż ludziom że jest dla Ciebie wazny".

a ja mysle ze katolicy odbiora to wlasnie jak chec szerzenia wiary a ateisci beda sie doszukiwac jakis innych podtekstow:smile_move:

Niekoniecznie :) Ja się nie doszukuję innych podtekstów. Po prostu się zastanawiam nad tym i też sądzę, że jest to chęć szerzenia wiary ale dla mnie w trochę manipulatorski sposób.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Italy

a ja mysle ze katolicy odbiora to wlasnie jak chec szerzenia wiary a ateisci beda sie doszukiwac jakis innych podtekstow:smile_move:

Curry jakiego podtekstu się doszukujesz? :D

Jeszcze nie wiem ale znajdę :oczko:

Italy
curry
Zajrzałam na fb.... kolejne osoby od tej pierwszej udostępniają... :)) Niektóre wiem na pewno, że nie bardzo związane z wiarą :Szok:

to tak jak by sie bali ze ich z grona przyjaciol wykasuja:sofunny:

No właśnie motywacja.... motywacja mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza

curry
Italy
Yvone

ja myślę, że właśnie chęć pokazania, że ludzie nie wstydzą się Boga. tak jak iszmaona napisała.

a ja mysle ze katolicy odbiora to wlasnie jak chec szerzenia wiary a ateisci beda sie doszukiwac jakis innych podtekstow:smile_move:

Niekoniecznie :) Ja się nie doszukuję innych podtekstów. Po prostu się zastanawiam nad tym i też sądzę, że jest to chęć szerzenia wiary ale dla mnie w trochę manipulatorski sposób.

no i wlasnie dlatego wlasnie ja jestem ateistka:smile_move: bo jak dla mnie to oni wszyscy w jakis tam sposob manipuluja ludzmi....:smile_move:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Italy
curry
Italy

a ja mysle ze katolicy odbiora to wlasnie jak chec szerzenia wiary a ateisci beda sie doszukiwac jakis innych podtekstow:smile_move:

Niekoniecznie :) Ja się nie doszukuję innych podtekstów. Po prostu się zastanawiam nad tym i też sądzę, że jest to chęć szerzenia wiary ale dla mnie w trochę manipulatorski sposób.

no i wlasnie dlatego wlasnie ja jestem ateistka:smile_move: bo jak dla mnie to oni wszyscy w jakis tam sposob manipuluja ludzmi....:smile_move:

no i po co zaczynałaś temat :D teraz musze zapytać :P

a obchodzisz święta Bożego Narodzenia? Święcisz koszyk?

Odnośnik do komentarza

Italy
i wiecie co wam jeszcze powiem...ze ja to taka dziwna jestem....bo czasami mi jednak brakuje tego...tego czegos....tego chodzenia do kosciola...modlenia sie ...tego bezpieczenstwa w srodku...uczucia ze jest ktos gdzies....ze jest cos pozniej....
szkoda tylko ze nie ma takiej religii ktora by do mnie pasowala...

eee to żadna z Ciebie ateistka. Po prostu zagubiona dusza pragąca wiary. Czyli jak kilka z nas tutaj :)

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Italy
curry

Niekoniecznie :) Ja się nie doszukuję innych podtekstów. Po prostu się zastanawiam nad tym i też sądzę, że jest to chęć szerzenia wiary ale dla mnie w trochę manipulatorski sposób.

no i wlasnie dlatego wlasnie ja jestem ateistka:smile_move: bo jak dla mnie to oni wszyscy w jakis tam sposob manipuluja ludzmi....:smile_move:

no i po co zaczynałaś temat :D teraz musze zapytać :P

a obchodzisz święta Bożego Narodzenia? Święcisz koszyk?

obchodze to moze za duzo powiedziane...:smile_move: ubieram choinke a na swieta jezdze w gory:smile_move: jak wypadaja swieta we Wloszech to szanuje moich tesciow i przychodze na obiad...ale oni oplatkiem sie nie dziela:smile_move:

http://www.ticker.7910.org/as1cHhQ-O7-0010MDAwMTUwbHwyNTdkfE1lbGNpYSBpcw.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...