Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

insana
yvonn

z tym co głosisz na temat kk absolutnie nie mogę się zgodzić bo to sprzeczne z samą nauka kościoła, (mam pewność nie tylko na podstawie biblii ale również tradycji chrześcijańskiej )

deklaracja dominus jesus (dj)
"istnieje zatem jeden kościół chrystusowy, który trwa w kościele katolickim rządzonym przez następcę piotra i przez biskupów w łączności z nim. (...)
nie wolno więc wiernym uważać, że kościół chrystusowy jest zbiorem kościołów i wspólnot eklezjalnych. Nie mogą też mniemać, że kościół chrystusowy nie istnieje już dzisiaj w żadnym miejscu i dlatego, winien być jedynie przedmiotem poszukiwań prowadzonych przez wszystkie kościoły i wspólnoty. W rzeczywistości elementy tego kościoła już nam danego istnieją łącznie i w całej pełni w kościele katolickim oraz bez tej pełni w innych współnotach"
(dj 17,23)

błędne jest też mniemanie, że kościół uznał inne religie bądź kościoły za równorzędne.
Ekumenizm i dialog międzyreligijny zakłada równość w godności osobistej każdego człowieka bez względu na jego przekonania religijne. Ta równość nie dotyczy absolutnie uznania przez kościół równości "treści doktrynalnych ani tym bardziej jezusa chrystusa- boga, który stał się człowiekiem- w odniesieniu do założycieli innych religii

jadzik iwonek ubiegła mnie z cytatem- no ale ten o nieumytych rekach sens ma ten sam- że nie mamy się kierować tym czy coś jest brudne czy czyste bo prawdziwa nieczystością jest grzech - dlatego jezus tak krytykował żydów że trzymają się pisma a nie rozumieją prawdziwego sensu (dlatego go odrzucili z braku pokory). Ale to prawo to prawo mojżeszowe i jezus sam powiedział odnośnie rozwodów że list rozwodowy został wprowadzony ze względu na ludzka zatwardziałość i zniósł to prawo- wrócił do tego co pierwotne czyli przykazań bożych w tym nie cudzołóż.

i nie biorę do siebie tej dedykacji yvonn bo nie mam sobie nic do zarzucenia
a ja uważam,że każdy powinien je brać do siebie,bo nikt nie jest bez winy,idealny-tylko sam bóg

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
a przyjeżdżacie na jeden dzień ?czy na kilka?

Tym razem tylko na sobotę. W niedzielę obowiązkowo basen bo muszę Lilkę wymordować :D

agusia20112
Curry ty to na tym zjedz,to dopiero jazda

http://www.parkesplanada.pl/images/stories/foto/m_azima2a.JPG

Jechałam na tym ale tylko latem :D Ale bawiłam się świetnie :D Nie wiem jak wytzrymac zima na tym :wrrr:

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Witaj Opsy jak tam noga....wraca do formy?

Agusia :happy:

Wraca,wraca.Jeszcze do 20.12 mam o 2 kulach się podpierać, potem już tylko o jednej.Jak będę się czuła na siłach odrzucić to mam odrzucać :) Dzisiaj mam wolne od rehabilitacji i fizjo.4 razy w tyg mam w klinice się wstawiać.:36_11_1: Tylko że to rozciąganie strasznie przez duże S boli :ehhhhhh: coś za coś :D

czeka mnie jeszcze wyprawa po prezenty gwiazdkowe , a w głowie pustka raczej

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

No prognozy sa takie że w maju będę mogła skakać,biegać :)) oczywiście z głową wszystko.Buty na koturnie musiałam dać bratowej bo niestety jakiś strach mam że może mi się noga powinąć...

Jutro po rehabilitacji podjadę na miasto i mam w planach kupić sobie kozaczki długie, tylko czy jest sens skoro dopiero 17.01 będę mogła zdjąć ten plastikowy trzewik:D

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

curry
Oooo super! Ja chcę kulig!!! I tą górkę. Pod wyciąg trafię :D A ten kulig gdzie można wykupić? :36_3_1:

Byłam na kuligu w szklarskiej i potem było ognicho w śniegu, super było!!! polecam! ::):

Insana
yvonn

Z tym co głosisz na temat KK absolutnie nie mogę się zgodzić bo to sprzeczne z samą nauka kościoła, (mam pewność nie tylko na podstawie biblii ale również tradycji chrześcijańskiej )

Deklaracja Dominus Jesus (DJ)
"Istnieje zatem jeden Kościół Chrystusowy, który trwa w Kościele katolickim rządzonym przez Następcę Piotra i przez biskupów w łączności z nim. (...)
Nie wolno więc wiernym uważać, że Kościół chrystusowy jest zbiorem Kościołów i Wspólnot eklezjalnych. Nie mogą też mniemać, że Kościół Chrystusowy nie istnieje już dzisiaj w żadnym miejscu i dlatego, winien być jedynie przedmiotem poszukiwań prowadzonych przez wszystkie Kościoły i wspólnoty. W rzeczywistości elementy tego Kościoła już nam danego istnieją łącznie i w całej pełni w Kościele katolickim oraz bez tej pełni w innych współnotach"
(DJ 17,23)

Błędne jest też mniemanie, że Kościół uznał inne religie bądź Kościoły za równorzędne.
Ekumenizm i dialog międzyreligijny zakłada równość w godności osobistej każdego człowieka bez względu na jego przekonania religijne. Ta równość nie dotyczy absolutnie uznania przez Kościół równości "treści doktrynalnych ani tym bardziej Jezusa Chrystusa- Boga, który stał się człowiekiem- w odniesieniu do założycieli innych religii

KK zamyka się w ten sposób na resztę świata, no szok... Ja bym się jednak nie potrafiła podporządkować temu co wymyślili ludzie na przestrzeni wieków, wolę polegać na Piśmie...

Insana

jadzik iwonek ubiegła mnie z cytatem- no ale ten o nieumytych rekach sens ma ten sam- że nie mamy się kierować tym czy coś jest brudne czy czyste bo prawdziwa nieczystością jest grzech - dlatego Jezus tak krytykował Żydów że trzymają się Pisma a nie rozumieją prawdziwego sensu (dlatego go odrzucili z braku pokory). Ale to prawo to prawo mojżeszowe i Jezus sam powiedział odnośnie rozwodów że list rozwodowy został wprowadzony ze względu na ludzka zatwardziałość i zniósł to prawo- wrócił do tego co pierwotne czyli przykazań bożych w tym nie cudzołóż.
Jakie ma znaczenie czy zjesz np świnie czy krowę jak za chwile np przeklniesz albo coś złego pomyślisz

Ja nie robię ani tego, ani tego... Przynajmniej się staram! Swiadomie tego nie robię. Równie dobrze mogłabym być wegetarianką i nie jeśż zadnego mięcha w tym świnki... I wtedy ludzie już inaczej by na to patrzyli, ech. Poczytaj sobie dokładnie list do rzymian. Ale dla Ciebie i tak ważniejsza będzie interpretacja teologów, wybacz, ale to nie dla mnie::):

Jeśli o rozwdy chodzi, to Jezus nie zniósł tego prawa, tylko zaostrzył... JAkie słowa mówią o tym, że zniózł?

Insana

I nie biorę do siebie tej dedykacji Yvonn bo nie mam sobie nic do zarzucenia

"Kto jest bez winy..."

Odnośnik do komentarza

Insana
yvonn
Z tym co głosisz na temat KK absolutnie nie mogę się zgodzić bo to sprzeczne z samą nauka kościoła, (mam pewność nie tylko na podstawie biblii ale również tradycji chrześcijańskiej )
Deklaracja Dominus Jesus (DJ)
"Istnieje zatem jeden Kościół Chrystusowy, który trwa w Kościele katolickim rządzonym przez Następcę Piotra i przez biskupów w łączności z nim. (...)
Nie wolno więc wiernym uważać, że Kościół chrystusowy jest zbiorem Kościołów i Wspólnot eklezjalnych. Nie mogą też mniemać, że Kościół Chrystusowy nie istnieje już dzisiaj w żadnym miejscu i dlatego, winien być jedynie przedmiotem poszukiwań prowadzonych przez wszystkie Kościoły i wspólnoty. W rzeczywistości elementy tego Kościoła już nam danego istnieją łącznie i w całej pełni w Kościele katolickim oraz bez tej pełni w innych współnotach"
(DJ 17,23)
Błędne jest też mniemanie, że Kościół uznał inne religie bądź Kościoły za równorzędne.
Ekumenizm i dialog międzyreligijny zakłada równość w godności osobistej każdego człowieka bez względu na jego przekonania religijne. Ta równość nie dotyczy absolutnie uznania przez Kościół równości "treści doktrynalnych ani tym bardziej Jezusa Chrystusa- Boga, który stał się człowiekiem- w odniesieniu do założycieli innych religii
jadzik iwonek ubiegła mnie z cytatem- no ale ten o nieumytych rekach sens ma ten sam- że nie mamy się kierować tym czy coś jest brudne czy czyste bo prawdziwa nieczystością jest grzech - dlatego Jezus tak krytykował Żydów że trzymają się Pisma a nie rozumieją prawdziwego sensu (dlatego go odrzucili z braku pokory). Ale to prawo to prawo mojżeszowe i Jezus sam powiedział odnośnie rozwodów że list rozwodowy został wprowadzony ze względu na ludzka zatwardziałość i zniósł to prawo- wrócił do tego co pierwotne czyli przykazań bożych w tym nie cudzołóż.
Jakie ma znaczenie czy zjesz np świnie czy krowę jak za chwile np przeklniesz albo coś złego pomyślisz
I nie biorę do siebie tej dedykacji Yvonn bo nie mam sobie nic do zarzucenia

Insana ale ja prosiłam o potwierdzenie w Piśmie Świętym , bo DJ jest stworzona przez ludzi, przez KK i wiadomo, ze zawsze tam będzie napisane , ze są naj.
a swoją drogą co ja takiego niezgodnego piszę o KK, że trzeba miłować swoich braci i siostry, że szanować innych ludzi- a co w tym niezgodnego? przecież Jezus nauczał, ze najważniejsze przykazanie to przykazanie miłości.
Super, ze nie masz sobie nic do zarzucenia, to tylko się chwali. ale szczerze gdybym nie była wierząca to nie zachęciłabyś mnie swoimi wypowiedziami do KK. ciągle widzę w Twoich wypowiedziach pogardę do wszystkiego co nie jest związane z KK i ciągłe przekonywania jaki to KK jest najważniejszy. a mnie czasami wstyd za to jak się katolicy zachowują, jak są "wierzący-niepraktykujący", jak nie starają się zgłębiać wiary a już bardzo mi jest wstyd za to, ze nie dają świadectwa swoim życiem. poza tym mieszanie ciągłe życia religijnego z polityką nie jest fajne, zamiatanie wszystkiego pod dywan, nastawienie na pieniądz.
Mam świadomość, że KK tu na ziemi jest grzeszny, jest pełen niedociągnięć, a wciąż uważa się za ten jedyny i ma gdzieś poszanowanie drugiego człowieka, który nie jest w KK i został wychowany w innej wierze lub sam odnalazł swoją drogę i spotkał Boga w innym zgromadzeniu.
ja wychodzę z założenia, że nie ważne w jakim kościele jesteś, ale najważniejsze jest to jak postępujesz i jakim człowiekiem jesteś. i religia nie powinna dzielić ludzi, wystarczy, że poglądy polityczne i pieniądze to robią. Bóg bez względu jak Go nazwiemy jest Bogiem i powinien łączyć ludzi.

Odnośnik do komentarza

Yvone
Insana ale ja prosiłam o potwierdzenie w Piśmie Świętym , bo DJ jest stworzona przez ludzi, przez KK i wiadomo, ze zawsze tam będzie napisane , ze są naj.
a swoją drogą co ja takiego niezgodnego piszę o KK, że trzeba miłować swoich braci i siostry, że szanować innych ludzi- a co w tym niezgodnego? przecież Jezus nauczał, ze najważniejsze przykazanie to przykazanie miłości.
Super, ze nie masz sobie nic do zarzucenia, to tylko się chwali. ale szczerze gdybym nie była wierząca to nie zachęciłabyś mnie swoimi wypowiedziami do KK. ciągle widzę w Twoich wypowiedziach pogardę do wszystkiego co nie jest związane z KK i ciągłe przekonywania jaki to KK jest najważniejszy. a mnie czasami wstyd za to jak się katolicy zachowują, jak są "wierzący-niepraktykujący", jak nie starają się zgłębiać wiary a już bardzo mi jest wstyd za to, ze nie dają świadectwa swoim życiem. poza tym mieszanie ciągłe życia religijnego z polityką nie jest fajne, zamiatanie wszystkiego pod dywan, nastawienie na pieniądz.
Mam świadomość, że KK tu na ziemi jest grzeszny, jest pełen niedociągnięć, a wciąż uważa się za ten jedyny i ma gdzieś poszanowanie drugiego człowieka, który nie jest w KK i został wychowany w innej wierze lub sam odnalazł swoją drogę i spotkał Boga w innym zgromadzeniu.
ja wychodzę z założenia, że nie ważne w jakim kościele jesteś, ale najważniejsze jest to jak postępujesz i jakim człowiekiem jesteś. i religia nie powinna dzielić ludzi, wystarczy, że poglądy polityczne i pieniądze to robią. Bóg bez względu jak Go nazwiemy jest Bogiem i powinien łączyć ludzi.

Ale pięknie napisałaś :36_3_15:

Odnośnik do komentarza

Oopsy Daisy
Starania to w planie jest tak od marca/kwietnia.W każdym bądź razie bankowo w przyszłym roku.Psychicznie jestem już gotowa !

Czyli byle do wiosny :)) Trzymam kciuki!

Jadzia, ognicho na śniegu to ja też chcę i być musi!!!

Odnośnik do komentarza

Yvone
Insana ale ja prosiłam o potwierdzenie w Piśmie Świętym , bo DJ jest stworzona przez ludzi, przez KK i wiadomo, ze zawsze tam będzie napisane , ze są naj.
a swoją drogą co ja takiego niezgodnego piszę o KK, że trzeba miłować swoich braci i siostry, że szanować innych ludzi- a co w tym niezgodnego? przecież Jezus nauczał, ze najważniejsze przykazanie to przykazanie miłości.
Super, ze nie masz sobie nic do zarzucenia, to tylko się chwali. ale szczerze gdybym nie była wierząca to nie zachęciłabyś mnie swoimi wypowiedziami do KK. ciągle widzę w Twoich wypowiedziach pogardę do wszystkiego co nie jest związane z KK i ciągłe przekonywania jaki to KK jest najważniejszy. a mnie czasami wstyd za to jak się katolicy zachowują, jak są "wierzący-niepraktykujący", jak nie starają się zgłębiać wiary a już bardzo mi jest wstyd za to, ze nie dają świadectwa swoim życiem. poza tym mieszanie ciągłe życia religijnego z polityką nie jest fajne, zamiatanie wszystkiego pod dywan, nastawienie na pieniądz.
Mam świadomość, że KK tu na ziemi jest grzeszny, jest pełen niedociągnięć, a wciąż uważa się za ten jedyny i ma gdzieś poszanowanie drugiego człowieka, który nie jest w KK i został wychowany w innej wierze lub sam odnalazł swoją drogę i spotkał Boga w innym zgromadzeniu.
ja wychodzę z założenia, że nie ważne w jakim kościele jesteś, ale najważniejsze jest to jak postępujesz i jakim człowiekiem jesteś. i religia nie powinna dzielić ludzi, wystarczy, że poglądy polityczne i pieniądze to robią. Bóg bez względu jak Go nazwiemy jest Bogiem i powinien łączyć ludzi.

i właśnie od takich katolików powinno sie brać przykład!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pełen szcunek

Insananie sztuka sie nazywać katolikiem

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
agusia20112

i właśnie od takich katolików powinno sie brać przykład!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pełen szcunek

Insananie sztuka sie nazywać katolikiem

agusia bez przesady. mnie tez ciągle daleko do dobrego przykładu..

ja nie jestem katoliczką ,nie praktykuję
ale czytając Twoje wpisy,czuje sie bliżej Boga
potrafisz na prawdę o nim mówić-nie krytykując przy tym innych

i mimo ,że różnimy się w sprawach aborcji,antykoncepcji to nie odczytałam w twoich wypowiedziach wrogości do mnie

a Insana i jej obraz KK jakoś mnie odstrasza

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
agusia20112

i właśnie od takich katolików powinno sie brać przykład!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pełen szcunek

Insananie sztuka sie nazywać katolikiem

agusia bez przesady. mnie tez ciągle daleko do dobrego przykładu..

i do tego brak u ciebie pychy
wręcz się nie doceniasz

tak sobie myslę,że jakby więcej katolików myślało podobnie do Ciebie,było by o wiele lepiej na tym naszym świecie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

curry
Yvone
Insana ale ja prosiłam o potwierdzenie w Piśmie Świętym , bo DJ jest stworzona przez ludzi, przez KK i wiadomo, ze zawsze tam będzie napisane , ze są naj.
a swoją drogą co ja takiego niezgodnego piszę o KK, że trzeba miłować swoich braci i siostry, że szanować innych ludzi- a co w tym niezgodnego? przecież Jezus nauczał, ze najważniejsze przykazanie to przykazanie miłości.
Super, ze nie masz sobie nic do zarzucenia, to tylko się chwali. ale szczerze gdybym nie była wierząca to nie zachęciłabyś mnie swoimi wypowiedziami do KK. ciągle widzę w Twoich wypowiedziach pogardę do wszystkiego co nie jest związane z KK i ciągłe przekonywania jaki to KK jest najważniejszy. a mnie czasami wstyd za to jak się katolicy zachowują, jak są "wierzący-niepraktykujący", jak nie starają się zgłębiać wiary a już bardzo mi jest wstyd za to, ze nie dają świadectwa swoim życiem. poza tym mieszanie ciągłe życia religijnego z polityką nie jest fajne, zamiatanie wszystkiego pod dywan, nastawienie na pieniądz.
Mam świadomość, że KK tu na ziemi jest grzeszny, jest pełen niedociągnięć, a wciąż uważa się za ten jedyny i ma gdzieś poszanowanie drugiego człowieka, który nie jest w KK i został wychowany w innej wierze lub sam odnalazł swoją drogę i spotkał Boga w innym zgromadzeniu.
ja wychodzę z założenia, że nie ważne w jakim kościele jesteś, ale najważniejsze jest to jak postępujesz i jakim człowiekiem jesteś. i religia nie powinna dzielić ludzi, wystarczy, że poglądy polityczne i pieniądze to robią. Bóg bez względu jak Go nazwiemy jest Bogiem i powinien łączyć ludzi.

Ale pięknie napisałaś :36_3_15:

Polać jej :36_15_9:

Odnośnik do komentarza

no u mnie w domu to jeszcze mi mówili, że trzeba być grzecznym, bo jak ktoś dostanie w wigilię to będzie cały rok dostawał :sofunny:
a tak serio, ja od dziecka zawsze liczyłam, że ktoś ten dodatkowy talerz wykorzysta..
i fakt to jakiś taki przedziwnie magiczny czas. ja to od rana zawsze słucham sobie" Kolędę dla nieobecnych" i myślę, że zamiast dostawiać talerze, my ciągle zabieramy jakiś.. co roku kogoś zabraknie..:( no ale takie życie.
i nie mogę doczekać się pasterki i jak huknie cały kościół Wśród nocnej ciszy..
lubię święta:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...