Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

aśka 79
JADZIKU daję Ci jeszcze 2 dni i 11 możesz rodzić :)

No mam nadzieję :D Już była jedna, która mi dwa dni dawała... :Oczko: :D:D:D

iszmaona
Jadzik nie do końca rozumiem co masz na myśli, bo wiara polega chyba na tym własnie, zeby wierzyć w prawdziwość swoich przekonać religijnych, siłą rzeczy uznając że inni są w błędzie. To nie pycha, ale właśnie wiara. Równie dobrze mogłabyś teraz przejsc na inną wiarę uznając, ze tej prawdziwość jest równie prawdopodobna jak innych?

No nie do końca, bo wg mojego przekonania, Bog będzie nas oceniła wedle naszego poznania... (jest o tym wspomniane w liście do Rzymian). Niektórym nie będzie dane poznać pewnych prawd wiry... Bo np ktoś go źle nauczał, wtedy odpowiedzialność za grzechy tego człowieka bierze ten nauczajacy, a nie on sam, bo popełnia je w nieświadomości i w tej swojej nieświadomości może i tak czynić prawie i sprawiedliwie, na tyle na ile poznał przykazania Boże... Dlatego ja nie uważałm, zę ktoś z innej organizacji jest gorszy, jest na innym poziomie poznania woli Boga. Mam nadzieję, że zrozumiałaś mój tok myślenia... Teraz nie jestem w stanie jaśniej tego wyjaśnić... ::):

iwonek
Curry mój też chyba się boi.:-D Ale z nas hetery :D:D

Mój też się chyba mnie boi ::): Jak ostatnio wyszedł z kolegami z liceum, to i tak powiedział, zę to nie to... Bo oni single i tylko o laskach gadali, a mój o dzieciach :D

aśka 79
wiecie może to głupio zabrzmi , ale w Biblii jest napisane, że Bóg nie opuści swego ludu.

Ale narodem wybranym przez Boga jest jednak Izrael, o tym jest w Piśmie i to się nie zmieniło... Dla pogan Bóg wysłał Jezusa ::): Bo Jezus mówi, że nie przyszedł do tych co się dobrze mają... ::): Ale Izrael często odwracał się od Boga (np grzech złotego cielca, czcili bożka ze złota, ale Bóg im wybaczył).

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

aśka 79
iszmaona
aśka 79
Jakoś za czasów Izraela Bóg się troszczył o swój naród wybrany.

Królestwo Izrael przestało szybko istnieć. A Niewola Babilońska? I ciągłe najazdy na Starożytny Izrael?

No chyba, że masz na myśli innego rodzaju troskę.

Do niewoli babilońskiej poszli Ci , którzy nie usłuchali ostrzeżenia proroków i nie uciekli w góry.
Najazdy kończyły się zwycięstwami, bo właśnie Bóg dbał o swój naród, nie pozwolił mu zginąć.
I czasem pozwalał też na bitwy, więc może jakby tak jak wspomniała Iszamona, jakbyśmy byli jakimś narodem trzeba było się bronić, ale w jaki sposób?

No kiedyś Bóg posłużył sie Samsonem do zabicia około 3000 mężczyzn, za ich niemoralne czyny i bałwochwalstwa...

Asiu przepraszam za szczerość (nie obraź się proszę), ale jesteście całkowicie oderwani od rzeczywistości :D

Odnośnik do komentarza

JADZIK ja wiem, że Izraelici byli narodem wybranym, jednak Bóg kilkakrotnie mówił, że nie opuści swoich sług- mogłam bardziej tego użyć niż swój lud.

Hebrajczyków 13,6
(5) Postępowanie wasze niech będzie wolne od chciwości na pieniądze: zadowalajcie się tym, co macie. Sam bowiem powiedział: Nie opuszczę cię ani pozostawię.
(6) Śmiało więc mówić możemy: Pan jest wspomożycielem moim, nie ulęknę się, bo cóż może mi
uczynić człowiek?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona

Królestwo Izrael przestało szybko istnieć. A Niewola Babilońska? I ciągłe najazdy na Starożytny Izrael?

No chyba, że masz na myśli innego rodzaju troskę.

Bóg o swój naród wybrany się troszczy jak ten naród postępuje wg Prawa, które Bóg nakazał przestrzegać... Jak nie przestrzegali, to Bóg ich karał... Rozproszenie Żydów też było zapowiedziane przez proroków i tak jest teraz przecież, Żydzi są wszędzie przecież, to tu to tam :Oczko:

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

jadzik
iszmaona
aśka 79

Bóg o swój naród wybrany się troszczy jak ten naród postępuje wg Prawa, które Bóg nakazał przestrzegać... Jak nie przestrzegali, to Bóg ich karał... Rozproszenie Żydów też było zapowiedziane przez proroków i tak jest teraz przecież, Żydzi są wszędzie przecież, to tu to tam :Oczko:

Polacy też :P

Odnośnik do komentarza

jadzik
iszmaona
aśka 79

Bóg o swój naród wybrany się troszczy jak ten naród postępuje wg Prawa, które Bóg nakazał przestrzegać... Jak nie przestrzegali, to Bóg ich karał... Rozproszenie Żydów też było zapowiedziane przez proroków i tak jest teraz przecież, Żydzi są wszędzie przecież, to tu to tam :Oczko:

JADZIK zgadzam się w 100% z pierwszą częścią wypowiedzi:)
ale nie wiem tylko o jakich proroctwach mówisz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

aśka 79
JADZIK ja wiem, że Izraelici byli narodem wybranym, jednak Bóg kilkakrotnie mówił, że nie opuści swoich sług- mogłam bardziej tego użyć niż swój lud.

Hebrajczyków 13,6
(5) Postępowanie wasze niech będzie wolne od chciwości na pieniądze: zadowalajcie się tym, co macie. Sam bowiem powiedział: Nie opuszczę cię ani pozostawię.
(6) Śmiało więc mówić możemy: Pan jest wspomożycielem moim, nie ulęknę się, bo cóż może mi
uczynić człowiek?

A to łapię co miałaś na myśli ::):

Odnośnik do komentarza

aśka 79
jadzik
iszmaona

Bóg o swój naród wybrany się troszczy jak ten naród postępuje wg Prawa, które Bóg nakazał przestrzegać... Jak nie przestrzegali, to Bóg ich karał... Rozproszenie Żydów też było zapowiedziane przez proroków i tak jest teraz przecież, Żydzi są wszędzie przecież, to tu to tam :Oczko:

JADZIK zgadzam się w 100% z pierwszą częścią wypowiedzi:)
ale nie wiem tylko o jakich proroctwach mówisz :)

Wiesz co, trudno mi teraz odesłać Cię do konkretnego cytatu... Bo jeszcze nie mam takiej wiedzy, nie zapisuję sobie, a pamięć zawodzi... Dopiero wszystko poznaję tak na prawdę...

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

Jbio mam pytanie, nie chcę zebyś odebrała je jak atak, bo sama wiesz, że ja to z tych wątpiących i ciekawskich.

Twoje zgromadzenie jest stosunkowo młode. Pierwsze osoby, które je założyły czym się wyróżniły, że ufasz ich interpretacji Pisma? Wasze tłumaczenie Biblii ma tylko kilkadziesiąt lat, skąd więc pewność że jest własciwe?

Odnośnik do komentarza

iszmaona
aśka 79
ISZAMONA ja nie prosiłam i nie proszę,żeby ktoś za mnie walczył.
Jeśli każdy katolik , protestant, żyd czy inni stosowaliby sie do słów Jezusa aby miłować sie nie byłoby wojen.
Nie siedzieliśmy cicho nawet w podziemiu, bo dalej głosiliśmy, ale tak by nie podpaść.
Jezus dał nakaz aby głosić dobrą nowinę , i my się tego trzymamy.

Jeśli ktoś uważa nas za tchórzy, czy cioty to trudno.
Nie będę walczyła za ojczyznę ani przeciwko innemu człowiekowi.

Jbio wojny były zawsze, czy to między plemionami, królestwami czy państwami.

Zmierzam do tego, że wasza społeczność jest niewielka, ale gdyby się rozrosła do takich rozmiarów, że stanowić zaczęłaby 50-80- % członków państwa, wówczas musielibyście się zająć polityką, a co za tym idzie równiez konfliktami różnego typu. Możecie być apolityczni bo jesteście maleńką grupą wyznaniową.

co do polityki- to pewno by szybko jakis sposob wymyslono:D
a co do wojen-Szwajcaria np jest neutralna od 1815
Austria od 1955
a podczas II swiatowej kilka panstw zachowalo neutralnosc
tak wiec bez konfliktow miedzynarodowych mozna zyc;)

Odnośnik do komentarza

iszmaona

Twoje zgromadzenie jest stosunkowo młode. Pierwsze osoby, które je założyły czym się wyróżniły, że ufasz ich interpretacji Pisma? Wasze tłumaczenie Biblii ma tylko kilkadziesiąt lat, skąd więc pewność że jest własciwe?

Hahahha
a ja moge to pytanie przerobic do wyznania rzymsko katolickiego
Wasze zgromadzenie jest dosc stare.pierwsze osoby ktore je zalozyly czym sie wyroznialy ze ufacie ich interpretacji biblii? skad pewnosc ze tlumaczenie bibli jest wlasciwe?
skad pewnosc ze nie bylo np matactwa w dobieraniu ksiag?

takie same pytania mozna zadac roznym wyznawcom,nie tylko sj czy krk.....no o ile ten wyznawca nei jest uzbrojony w karabiny i bomby:lol:

Odnośnik do komentarza

Helena
iszmaona

Twoje zgromadzenie jest stosunkowo młode. Pierwsze osoby, które je założyły czym się wyróżniły, że ufasz ich interpretacji Pisma? Wasze tłumaczenie Biblii ma tylko kilkadziesiąt lat, skąd więc pewność że jest własciwe?

Hahahha
a ja moge to pytanie przerobic do wyznania rzymsko katolickiego
Wasze zgromadzenie jest dosc stare.pierwsze osoby ktore je zalozyly czym sie wyroznialy ze ufacie ich interpretacji biblii? skad pewnosc ze tlumaczenie bibli jest wlasciwe?
skad pewnosc ze nie bylo np matactwa w dobieraniu ksiag?

takie same pytania mozna zadac roznym wyznawcom,nie tylko sj czy krk.....no o ile ten wyznawca nei jest uzbrojony w karabiny i bomby:lol:

Pewności żadnej, bo ostatecznie zawsze wszystko sprowadza się do terminu "wiara".

Odnośnik do komentarza

Helena
iszmaona

Twoje zgromadzenie jest stosunkowo młode. Pierwsze osoby, które je założyły czym się wyróżniły, że ufasz ich interpretacji Pisma? Wasze tłumaczenie Biblii ma tylko kilkadziesiąt lat, skąd więc pewność że jest własciwe?

Hahahha
a ja moge to pytanie przerobic do wyznania rzymsko katolickiego
Wasze zgromadzenie jest dosc stare.pierwsze osoby ktore je zalozyly czym sie wyroznialy ze ufacie ich interpretacji biblii? skad pewnosc ze tlumaczenie bibli jest wlasciwe?
skad pewnosc ze nie bylo np matactwa w dobieraniu ksiag?

takie same pytania mozna zadac roznym wyznawcom,nie tylko sj czy krk.....no o ile ten wyznawca nei jest uzbrojony w karabiny i bomby:lol:

Dlatego "my" lubimy korzystać z różnych przekładów i je analizować, jeśli pojawią się jakieś różnice... ::):

iwonek
jadzik, ja Ci dwa dni dawałam, bo myslałam, że się solidnie do tych okien przyłozyłas:hahaha:

No wiesz, diwe strony umyłam... :uff2: Ale plastiki, to już nie to... DO niedawna miałam jeszcze stare drewniane, jakbym tamte umyła, to pewnie bym urodziła, a te rach ciach i już czyste :hahaha: Ale teraz czuję główkę już praktycznie w kroku, ból jest, ale skurczu brak:Szok::uff2:

Odnośnik do komentarza

curry
Ja z główką w kroku chodziłam od 31 tc jak mi Lilka się pchała na świat za wcześnie :sofunny:

No ja też już od dawna tą główkę tam mam :Oczko: Ale teraz ona wierci się jak szalona i dzidzia jeździ nią po miednicy... :uff2: Moze się wypcha w końcu::):

Odnośnik do komentarza

jadzik
curry
Ja z główką w kroku chodziłam od 31 tc jak mi Lilka się pchała na świat za wcześnie :sofunny:

No ja też już od dawna tą główkę tam mam :Oczko: Ale teraz ona wierci się jak szalona i dzidzia jeździ nią po miednicy... :uff2: Moze się wypcha w końcu::):

Ja na przyspieszenie poszłam na zakupy. Chodziłam 3 h po sklepie :hahaha: Byłam tak padnięta jak wróciłam, że nie wiedziałam co ze sobą zrobić... A o 4 nad ranem odeszły mi wody :D

Odnośnik do komentarza

Jadzik, nie chce cię martwic, ale jak jeszcze jeździ ta główka, to nie zeszła do kanalu chyba.... Bo jak luźno głowka jest, to jeszcze nie będzie porodu natentychmiast.....

Masz może taka piłkę do ćwiczeń? Ja tak Tymka do kanału sprowadziłam, aż czułam jak mi cos dosłownie pyknęło;) Położna mi powiedziała:ooo jescze do porodu z tydzień będzie, główka luźno" a ja na piłce poskakałam, wpyknełam jego głowkę i na drugi dzień się zaczęło;)
Ale radzic można...;) Dziecko niby samo wie, kiedy ma się urodzić;) Gorzej, jak tak mu tam dobrze i zmuszac do wyjścia trzeba;)

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Iwonek- no lekarz powiedział w środę, że główka bardzo niziutko, a badał mnie ginekogogicznie (po tym badaniu zrobił wielkie oczy, zę to już moze być zaraz...) A potem jesczze na USG sprawdził gdzie ta główka. No ja nie wiem dokłdanie jak to jest... Piłki nie mam. Przysiady porobię :Oczko:

curry- przy Oliwce też wyszłam na miasto i poszło ::): Teraz musze z Oliwką chodzić jak już coś... I trochę się boję, zę wody mi odejdą na spacerze z nią:uff2:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...