Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

ITruth absolutnie to nie atak na Ciebie tylko odnośnie tego co pisałaś o invitro
była w piatek w pytaniu na sniadanie kobieta-pierwsze polskie dziecko urodzone mrtoda in vitro
i mówiła jak ja boli jak słyszy ,że dzieci poczęte w ten sposób,to dzieci ze szkła,genetyki i takie tam
ona bardzo sie cieszy że sie urodziła,fizycznie nie różni sie od innych ludzi,ma kochających ją rodziców ,którzy bardzo pragnęli aby się urodziła

co do ilości zarodków,to często po prostu rodzą się ciąże wielorakie i tyle
w naturze też zdarzają się wieloraczki ,rzadziej ale są

uważam,że to troche krzywdzące jak kościół traktuje te pary
wiem wiem,plan boży
ale to samo można powiedzieć o transplantologi...organy pobiera sie od zmarłych,albo od tych co rodzina zgodziła sie o odłączenia aparatury podtrzymującej życie
to tez swego rodzaju interwencja w organizm

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Helena
iszmaona

- Spirala: sa uwalniające hormony lub nie. Zacytuję:

Zasada działania wkładek wewnątrzmacicznych:
Jak każde ciało obce wkładka wewnątrzmaciczna powoduje stan zapalny. W związku z tym w macicy pojawia się duża ilość leukocytów - białych ciałek krwi, które niszczą plemniki oraz często również komórkę jajową. Leukocyty niszcząc endometrium (błonę śluzową macicy) zapobiegają zagnieżdżaniu się zapłodnionej komórki jajowej w jamie macicy, co powoduje wydalenie jej wraz z krwią w czasie miesiączki. Większość obecnie stosowanych wkładek zbudowana jest z użyciem drutu miedzianego, który zwiększa jej skuteczność. Miedź mając właściwości miejscowo drażniące pozwala na zmniejszenie rozmiarów samych wkładek, a co za tym idzie ograniczenie niektórych objawów ubocznych. Nie stwierdzono natomiast negatywnego wpływu miedzi na stan i zachowanie plemników, ani na proces zapłodnienia.
(...)

Jeśli ktoś uważa, że niszczenie plemników i jajeczek jest niewłaściwe to nie stosuje tej metody. Jeślii ktoś uważa, połączona komórka jajowa z plemnikiem to juz życie, to nie zastosuje tej metody. Jeśli dla kogoś zyciem to jeszcze nie jest wówczas jeśli chce to stosuje.
Każdy robi jak uważa.

Helena jakie identyczne pozytywy jak przy NPR można znaleźć w innych metodach, bo jakoś pominęłam.

wszystko zalezy jakich pozytywow szukasz;)
jesli patrzysz pod wzgledem skutecznosci -wygrywa spirala

ja wkleje cos moze o mojej spirali

NovaT jest miedzianą spiralą (wkładką domaciczną) wyprodukowaną z obojętnego dla organizmu ludzkiego tworzywa sztucznego (polietylen) oraz drucika miedzianego nawiniętego na spiralny rdzeń (aktywna powierzchnia całkowita 380 mm2). W dolnej części spirali znajdują się nitki służące do jej usunięcia lub kontroli.

NovaT należy do nowej generacji miedzianych spirali domacicznych o większej powierzchni miedzianej i jest jednym z najbezpieczniejszych środków antykoncepcyjnych jakie są dostępne. Zakrojone na szeroką skalę badania wykazały, że ryzyko zajścia w ciążę podczas roku jej używania wynosi 1 na 200 przypadków, co w praktyce - w połączeniu z pigułką antykoncepcyjną - zapewnia dużą skuteczność. NovaT nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wskazane jest uzupełnienie jej prezerwatywą w trakcie kontaktu z nowym partnerem. Po jej wyjęciu można zajść w ciążę.

dzialanie

spirala działa lokalnie uniemożliwiając zapłodnienie. NovaT odziaływuje na plemniki, komórkę jajową i jej transport do jajowodu. NovaT jest zatwierdzona do używania przez okres 5 lat.

stosujac npr-tez na tej samej zasadzie-kobieta nie dopuszcza mezczyzny-czyli jajeczko nie spotyka sie z plemnikiem-material sie marnuje
z krwia miesieczna opuszcza organizm zmarnowane jajeczko

,zmarnowany plemnik-
i coz z tego ze do wspolzycia nie doszlo??? zmarnowan

tylko taka roznica=ja sie moge kochac w dni plodne
a osoba ktora stosuje npr-nie

ale ta sama zasada stosowania antykoncepcji-nie dopuscic do zaplodnienia

ja za swoja spirale nicnie placilam,za zalozenie tez nie-

npr- jest stosowane przede wszystkim w krajach katolickich-i jaki bys nie wybrala jezyk na guglu,taka informacje znajdziesz

tez prawda

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

curry

Insana

I co do ŚJ to nie zrumieniałaś mojego pytania- jeśli ktoś świadomie się izoluje od reszty, pokazuje swoja inność, a tolerancja to już zupełnie inna kwestia. Ja pytam jaki to ma wpływ na to konkretne dziecko któremu rodzice nie pozwalają iść na urodziny do kolegi bo to przez to on się czuje inny.

Nie odpowiem Ci na to pytanie. Jest to bardzo indywidualne. Nie wiem jak ktoś się czuje. Nie można generalizować w takim przypadku. Snucie hipotez jest bez sensu. Trzeba by analizować konkretny przypadek. Poza tym pytanie jest tendencyjne i z góry zakłada, że ktoś się czuje inny, bo nie idzie na urodziny. Nie uważam aby należało to zakładać z góry. Z powodu kwestii kulturowych i osobowościowych oraz światopoglądowych.

Insana a skąd pogląd , że Świadkowie się izolują?
Ja pierwsze słyszę. Chodzą do normalnych szkół, na zakupy do hipermarketów, do wesołego miasteczka , jeżdżą na wakacje itd.
Izolują sie od kogo od innych wyznań? Ciekawe jakby to było możliwe i po co?
W jaki sposób pokazuje swoją inność? Nie mamy na czolle wypisane Św. i jeśli nie powiesz tego wprost, to nikt nie wie...

Oj jakie biedne to dziecko co nie idzie na urodziny, nie wie co traci prawda?
Ono nic nie traci.
Takie dziecko wie dlaczego nie idzie na takie urodziny, wie dlaczego nie ma Bożego narodzenia czy mikołaja i nie płacze z tego powodu.

Kwestia umiejętnego wytłumaczenia.
Ostatnio moje dziecko zapytało się skąd pochodzi Mikołaj. Kiedy opowiedziałam, że mikołaje nie istnieją, to dziecko oburzone, że trzeba o tym powiedzieć dzieciom, bo nie wolno okłamywać dzieci.

I co? Dziecko , któremu się wiele rzeczy tłumaczy wiele rozumie.

Cieszy się też , że nie obchodzi Bożego narodzenia, gdzyż wie, że
1-Bóg sie wtedy nie urodził
2-Jezus nie urodził sie 25grudnia
3-nie kazał obchodzić swoich urodzin.

Ja nie okłamuje swojego dziecka. A , że te , co wolą tradycje od uznania prawdy i historii, okłamują swoje dzieci nie mój problem...

Moje dzieci nie czekaja na urodziny, święta czy komunię, bo wiedzą , że wtedy są prezenty.
One dostają prezenty średnio raz w miesiącu-takie większe od nas.
Czasem jakieś fajne drobiazgi trafię w lumpeksach to też kupuję.
I sa z rego powodu szczęśliwe...

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
curry

Insana

I co do ŚJ to nie zrumieniałaś mojego pytania- jeśli ktoś świadomie się izoluje od reszty, pokazuje swoja inność, a tolerancja to już zupełnie inna kwestia. Ja pytam jaki to ma wpływ na to konkretne dziecko któremu rodzice nie pozwalają iść na urodziny do kolegi bo to przez to on się czuje inny.

Nie odpowiem Ci na to pytanie. Jest to bardzo indywidualne. Nie wiem jak ktoś się czuje. Nie można generalizować w takim przypadku. Snucie hipotez jest bez sensu. Trzeba by analizować konkretny przypadek. Poza tym pytanie jest tendencyjne i z góry zakłada, że ktoś się czuje inny, bo nie idzie na urodziny. Nie uważam aby należało to zakładać z góry. Z powodu kwestii kulturowych i osobowościowych oraz światopoglądowych.

Insana a skąd pogląd , że Świadkowie się izolują?
Ja pierwsze słyszę. Chodzą do normalnych szkół, na zakupy do hipermarketów, do wesołego miasteczka , jeżdżą na wakacje itd.
Izolują sie od kogo od innych wyznań? Ciekawe jakby to było możliwe i po co?
W jaki sposób pokazuje swoją inność? Nie mamy na czolle wypisane Św. i jeśli nie powiesz tego wprost, to nikt nie wie...

Oj jakie biedne to dziecko co nie idzie na urodziny, nie wie co traci prawda?
Ono nic nie traci.
Takie dziecko wie dlaczego nie idzie na takie urodziny, wie dlaczego nie ma Bożego narodzenia czy mikołaja i nie płacze z tego powodu.

Kwestia umiejętnego wytłumaczenia.
Ostatnio moje dziecko zapytało się skąd pochodzi Mikołaj. Kiedy opowiedziałam, że mikołaje nie istnieją, to dziecko oburzone, że trzeba o tym powiedzieć dzieciom, bo nie wolno okłamywać dzieci.

I co? Dziecko , któremu się wiele rzeczy tłumaczy wiele rozumie.

Cieszy się też , że nie obchodzi Bożego narodzenia, gdzyż wie, że
1-Bóg sie wtedy nie urodził
2-Jezus nie urodził sie 25grudnia
3-nie kazał obchodzić swoich urodzin.

Ja nie okłamuje swojego dziecka. A , że te , co wolą tradycje od uznania prawdy i historii, okłamują swoje dzieci nie mój problem...

Moje dzieci nie czekaja na urodziny, święta czy komunię, bo wiedzą , że wtedy są prezenty.
One dostają prezenty średnio raz w miesiącu-takie większe od nas.
Czasem jakieś fajne drobiazgi trafię w lumpeksach to też kupuję.
I sa z rego powodu szczęśliwe...

O właśnie! I dlatego napisałam, że na pytanie nie odpowiem bo jest tendencyjne. Dziękuję jbio.

Odnośnik do komentarza

bo jak ttos zyje zgodnie ze swoja wiarą i tym co mu przekazują rodzice.nie ma powodu byc nieszczęśliwy
tak jak moje dzieci nie chodzą za cukierkami w Halowen ,bo nie uznaję tego
my idziemy palić świeczki dziadkowi,babci i innym co odeszli

dziewczyna co czeka do slubu z seksem bo tak wierzy w czystość,też nie będzie nieszczęśliwa bo robi to z własnej woli...choć inne jej mówią,że tyle traci

a zakładanie,że ktoś co ma inne założenia wiary niż katolicy jest błędne

nie tylko wierzący katolik jest szczęśliwy w zyciu

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
bo jak ttos zyje zgodnie ze swoja wiarą i tym co mu przekazują rodzice.nie ma powodu byc nieszczęśliwy
tak jak moje dzieci nie chodzą za cukierkami w Halowen ,bo nie uznaję tego
my idziemy palić świeczki dziadkowi,babci i innym co odeszli

dziewczyna co czeka do slubu z seksem bo tak wierzy w czystość,też nie będzie nieszczęśliwa bo robi to z własnej woli...choć inne jej mówią,że tyle traci

a zakładanie,że ktoś co ma inne założenia wiary niż katolicy jest błędne

nie tylko wierzący katolik jest szczęśliwy w zyciu

Pewnie, że tak. Masz rację. Ale ja już chyba nie mam siły kolejny raz tego tłumaczyć.

A jakby się czepić i iść tropem myślenia Insany to dzieci wychowane w duchu KK tez muszą być nieszczęśliwe, przecież mają tyle ograniczeń i nakazów. Nie to co dzieci ateistów, które robią co chcą w Święta, a nie siedzą na kolacji u babci Zosi albo co niedziela stoją i się nudzą na mszy. Piszę te bzdury tylko dlatego, że chcę pokazać irracjonalność takiego sposobu myślenia.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Czasami mam wrażenie ze gorliwi wyznawcy zrobią wszystko by zdyskredytować inna religie..posuna się do wszystkigo...ale na ich Religi rysa nawet nie może powstac

Dlatego właśnie to jest tak niebezpieczne. I stąd wojny religijne, krucjaty, itp.

Odnośnik do komentarza

najbardziej irracjonalnymi osobami na globie są właśnie ateiści. nie tylko irracjonalnie ale niesamowicie ograniczeni w pojmowaniu świata co z resztą już tu ktoś pisał wcześniej.

I najbardziej mnie śmieszy jak o
Kościele Katolickim wypowiadają się osoby , które ani do niego nie należą, ani nie praktykują i generalnie nie mają pojęcia w co my w ogóle wierzymy.

jbio nie wierzysz w Mikołaja ale wierzysz, że koniec świata miał nastąpić około 40 razy- że były to proroctwa od Boga a potem jak się okazało nieprawdą wymyślili wersję że to ludzki błąd bo wiesz ja mam Strażnicę w której jest dokładnie napisane że to Jehowa objawił koniec świata... a wy się teraz wypieracie. ale jak pisałaś ty bardzo lubisz być okłamywana więc tak trzymaj :)

A wiesz co to jest tzw. "rok liturgiczny" akurat 25 przypada obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia.. trzeba mieć naprawdę zerowe pojęcie żeby takie bzdury wypisywać serio nie wiem co oni wam wciskają w tych zborach . I skoro Jezus dla ciebie nie jest Bogiem- to błagam nie nazywaj się chrześcijaninem ...

I nie wiesz zapewne że był ktoś taki jak Święty Mikołaj- poczytaj żywoty świętych- to autentyczna osoba i to że teraz się ludzie za niego przebierają to cześć tradycji chrześcijańskiej ale skąd możesz to wiedzieć jak w Piśmie Świętym tego nie napisali ni w Strażnicy. Także ja swoich dzieci nie okłamuję była taka osoba i obdarowywała biednych, dzieliła się swoim majątkiem z ubogimi..

Ta najniebezpieczniejszy obecnie jest Islam i postepująca islamizacja jak jest w danej społeczności od 2-55 muzułmanów to juz ostro za

Odnośnik do komentarza

To niemożliwe, żeby Jezus urodził się w grudniu lub styczniu. Biblia nie podaje żadnej konkretnej daty. Mówi jedynie: „W tej samej krainie byli też pasterze, przebywający pod gołym niebem i strzegący nocą swych trzód. Nagle stanął przy nich anioł Jehowy i (...) rzekł do nich: (...) ‚Narodził się wam dzisiaj Wybawca, którym jest Chrystus Pan’” (Łukasza 2:8-11).

Fakty wskazują na to, że Jezus urodził się mniej więcej na początku października. W okolicach Betlejem grudzień i styczeń to najchłodniejsze miesiące. Pasterze nie mogli wtedy nocować ze stadami pod gołym niebem. Aby chronić owce przed zimnem, w tym okresie zaganiali je na noc do zadaszonych owczarni.

Data tych świąt

James G. Frazer napisał w książce Złota gałąź: „Ewangelie nie wspominają o dniu narodzenia Chrystusa i zgodnie z tym starożytny Kościół święta takiego nie obchodził” (Warszawa 1978, s. 300).

W dziele Britannica — edycja polska podano następującą informację: „Niejasna jest wciąż przyczyna, dla której B[oże] N[arodzenie] świętuje się 25 grudnia, jednak najprawdopodobniej powodem było pragnienie wczesnych chrześcijan uzgodnienia tej daty z rzymskim pogańskim świętem oznaczającym ‚narodziny niezwyciężonego słońca’ (...). W to święto czczono przesilenie zimowe, gdy dni znów zaczynają się wydłużać, a słońce pojawia się wyżej na niebie. Tradycyjne obyczaje związane z B.N. są wynikiem zbieżności świętowania narodzin Chrystusa z pogańskimi obrzędami związanymi z rolnictwem i słońcem podczas przesilenia zimowego. U Rzymian Saturnalia (17 grudnia) były okazją do zabaw i wymiany podarków” (Poznań 1998, t. 5, s. 88).

W New Catholic Encyclopedia przyznano: „Data narodzin Chrystusa jest nieznana. W Ewangeliach nie podano ani dnia, ani miesiąca (...). Według hipotezy H. Usenera (...), uznawanej obecnie przez większość uczonych, narodziny Chrystusa przesunięto na dzień zimowego przesilenia dnia z nocą (25 grudnia według kalendarza juliańskiego, 6 stycznia — według egipskiego), ponieważ w dniu, w którym słońce rozpoczyna swój powrót na północ, pogańscy czciciele Mitry obchodzili dies natalis Solis Invicti (narodziny Słońca Niezwyciężonego). Dnia 25 grudnia 274 roku Aurelian ogłosił boga-słońce naczelnym patronem cesarstwa i poświęcił mu świątynię na Polu Marsowym. Boże Narodzenie pojawiło się w czasie, gdy kult słońca był w Rzymie szczególnie rozpowszechniony” (1967, t. 3, s. 656)

Żadne świadectwa historyczne nie potwierdzają, że pierwsi chrześcijanie czcili rocznicę narodzin Chrystusa. Wiadomo natomiast, że upamiętniali jego śmierć (1 Koryntian 11:23-26).
Dopiero jakieś 300 lat po narodzinach Jezusa chrześcijaństwo zaczęło 25 grudnia oficjalnie świętować Boże Narodzenie.
Na uwagę zasługuje fakt, że w połowie XVII wieku w Anglii parlament zakazał obchodzenia tego święta. Nieco później w Stanach Zjednoczonych podobne orzeczenie wydał Sąd Generalny Massachusetts. Dlaczego? Stephen Nissenbaum w książce The Battle for Christmas (Bitwa o Boże Narodzenie) wyjaśnił: „Kojarzenie narodzin Jezusa z dniem 25 grudnia nie ma uzasadnienia ani biblijnego, ani historycznego”. W książce tej nadmieniono również, że dla żyjących w Massachusetts purytan „Boże Narodzenie było zwykłym pogańskim świętem, urządzanym pod przykrywką chrześcijańskiej uroczystości”.

Tyle na temat kiedy Jezus się urodził, prawie bez Biblii a świeckie świadectwa.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Co wspólnego z Jezusem i jego narodzeniem ma Święty Mikołaj?

Zwyczaj:
W wielu krajach Święty Mikołaj to postać przynosząca dzieciom prezenty. Jak głosi tradycja, ma on siedzibę przy kole podbiegunowym, gdzie w przygotowywaniu podarunków, o które sporo dzieci prosi go listownie, pomagają mu skrzaty.

Pochodzenie: Według popularnego poglądu mit o Świętym Mikołaju zawdzięcza swe istnienie Mikołajowi, biskupowi Myry w Azji Mniejszej (obecnie w Turcji). „Niemal wszystko, co napisano o Świętym Mikołaju, opiera się na legendach” — czytamy w The Christmas Encyclopedia. Tak więc ani z historycznego, ani z biblijnego punktu widzenia Święty Mikołaj nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem.

Co mówi Biblia: „Odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim”. Nasi bliźni to przede wszystkim członkowie rodziny (Efezjan 4:25).
Ponadto Biblia zachęca, byśmy ‛miłowali prawdę’ oraz ‛mówili prawdę w swoim sercu’ (Zachariasza 8:19; Psalm 15:2).
Wmawianie dzieciom, że prezenty bożonarodzeniowe przynosi Mikołaj (lub Dzieciątko Jezus), może się wydawać niewinną zabawą.
Ale czy słuszne i rozsądne jest oszukiwanie najmłodszych, nawet jeśli się nie ma złych intencji? Czy nie zakrawa na ironię, że w czasie święta, które rzekomo przysparza Jezusowi chwały, dzieci wprowadza się w błąd?

Tyle na temat św mikołaja.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Insana
najbardziej irracjonalnymi osobami na globie są właśnie ateiści. nie tylko irracjonalnie ale niesamowicie ograniczeni w pojmowaniu świata co z resztą już tu ktoś pisał wcześniej.

I najbardziej mnie śmieszy jak o
Kościele Katolickim wypowiadają się osoby , które ani do niego nie należą, ani nie praktykują i generalnie nie mają pojęcia w co my w ogóle wierzymy.

jbio nie wierzysz w Mikołaja ale wierzysz, że koniec świata miał nastąpić około 40 razy- że były to proroctwa od Boga a potem jak się okazało nieprawdą wymyślili wersję że to ludzki błąd bo wiesz ja mam Strażnicę w której jest dokładnie napisane że to Jehowa objawił koniec świata... a wy się teraz wypieracie. ale jak pisałaś ty bardzo lubisz być okłamywana więc tak trzymaj :)

A wiesz co to jest tzw. "rok liturgiczny" akurat 25 przypada obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia.. trzeba mieć naprawdę zerowe pojęcie żeby takie bzdury wypisywać serio nie wiem co oni wam wciskają w tych zborach . I skoro Jezus dla ciebie nie jest Bogiem- to błagam nie nazywaj się chrześcijaninem ...

I nie wiesz zapewne że był ktoś taki jak Święty Mikołaj- poczytaj żywoty świętych- to autentyczna osoba i to że teraz się ludzie za niego przebierają to cześć tradycji chrześcijańskiej ale skąd możesz to wiedzieć jak w Piśmie Świętym tego nie napisali ni w Strażnicy. Także ja swoich dzieci nie okłamuję była taka osoba i obdarowywała biednych, dzieliła się swoim majątkiem z ubogimi..

Ta najniebezpieczniejszy obecnie jest Islam i postepująca islamizacja jak jest w danej społeczności od 2-55 muzułmanów to juz ostro za

ale ty się wypowiadasz, o światłach a nie należysz do tej społeczności
Przecież każdy może swoje zdanie wypowiedzieć

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Insana
najbardziej irracjonalnymi osobami na globie są właśnie ateiści. nie tylko irracjonalnie ale niesamowicie ograniczeni w pojmowaniu świata co z resztą już tu ktoś pisał wcześniej.

I najbardziej mnie śmieszy jak o
Kościele Katolickim wypowiadają się osoby , które ani do niego nie należą, ani nie praktykują i generalnie nie mają pojęcia w co my w ogóle wierzymy.

ale ty się wypowiadasz, o światłach a nie należysz do tej społeczności
Przecież każdy może swoje zdanie wypowiedzieć

Biedna Insano jakbyś czytała o mnie od początku to wiedziałabyś,że ja nie jestem od urodzenia Świadkiem, i moi rodzice też nie, więc wiem w co wierzy KK i jak to tam jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Insana
iszmaona
Insana
Poza tym ta metoda nie leczy bezpłodności te pary nadal zostają bezpłodne i skuteczność jest stosunkowo niska.- NPr ma dużo większą skuteczność z tego co wiem .

nie rozumiem. Jeśli jest stwierdzona bezpłodność, wówczas nic nie pomoże. Ale jeśli niepłodność wtedy szanse na dziecko są.

W czym NPR ma większą skutecznosć?

ponoć w efektywności czyli w ilości dzieci które się rodzą bo in vitro to ponad 30% tylko reszta to niestety niepowodzenia :(

bezpłodnośc to chyba całkowita niemożliwość posiadania dzieci(jakieś wady macicy i podwiązane jajowody/nasieniowody) a niepłodność da się wyleczyć albo wstrzelić w odpowiedni dzień cyklu facet też musi uważać na jedzenie- szczegółów nie znam w każdym razie skuteczność tej metody jest większa niż in vitro u par niepłodnych z jakiś tam względów ( ostatnio czytałam chyba na wp.pl , że naukowcy są zdania że za niepłodność odpowiadają faceci :D w większości to nad nasieniem można popracować i będzie git :D) więcej ruchu mniej fajek i browarów, trochę relaksu , zdrowsze jedzenie , witaminki..
Insana ale na metode in-vitro decydują się pary, które inne sposoby zwiodły. Wiadomo, ze najpierw próbuje sie naturalnie, bez stresu, później zaczynają się wizyty u lekarzy, badania, zmiana lekarza itd itd a in-vitro to ostateczność. Naprotechnologię to wiesz gdzie można sobie wsadzić (za przeproszeniem), kiedy kłopoty są tak duze ze i końskie dawki hormonów nie pomagają?
Sama nie miałaś kłopotów z zajściem w ciążę, więc raczej chyba rad typu: więcej ruchu, mniej fajek dawać nie powinnaś ;)

cyt:
1. Czy naprotechnologia jest szansą na biologiczne potomstwo dla każdej niepłodnej pary?

Nie.
NaProTechnologia jest metodą wykluczającą wszelkie rodzaje rozrodu wspomaganego. Rozród wspomagany jest zaś w zasadzie jedyną drogą dla par z zaawansowaną niepłodnością męską, jedyną drogą dla par z niedrożnością jajowodów, jedyną drogą dla par z zaawansowaną endometriozą oraz dla wielu innych przypadków niepłodności.

Odnośnik do komentarza

jbio
To niemożliwe, żeby Jezus urodził się w grudniu lub styczniu. Biblia nie podaje żadnej konkretnej daty.

no ale kto twierdzi, że to się wydarzyło w grudniu czy styczniu?
Skoro Biblia nie wskazuje tej daty, to dlaczego stworzenie daty będące symbolem ma być czymś niewłaściwym?

Odnośnik do komentarza

Helena
IWA23

Tak samo można zajść czy przy tabl anty czy przy spirali.
Każda co stosuje wybraną metode anty czy chemiczna czy naturalna będzie widziała bardziej zalety a mniej wad,tak samo jest między mamami co stosują wielo i jednorazówki czy są to kobiety karmiące piersią czy butelką ,tu nie ma co przekonywać się wzajemnie która matoda lepsza bezpieczniejsza czy zdrowsza tu chodzi o dobranie odpowiedniej metody dla siebie takiej co nam odpowiada bo wiadomo że jak jest w jakimś stopniu wygodne to i zdrowsze dla psychiki kobiety dla stosującej anty chemiczne daje spokój ducha że nie zajdzie w ciąże dla stosującej nauralne metody że nic nie ingeruje w jej organizm itd :)

dokladnie:wink:

ja nikogo do spirali nie namawiam,choc uwazam ze jest super(oczywiscie tzreba sie przyzwyczaic,oswoic-ale nprtez tzreba sie nauczyc-tu i tu potzreba czasu)

dla mnie naprawde jest bez roznicy co kto stosuje-ale nie dam bzdurnego* slowa na spirale powiedziec

* niezgodnego zprawda

Helena ale co bzdurnego jest w stwierdzeniu, że spirala (może nie Twoja akurat, nie wiem) nie dopuszcza, do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki? Przecież, takie jest jej zadanie. No więc dla osoby która taką komórkę uważa za życie, będzie to środek wczesnoporonny.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
jbio
To niemożliwe, żeby Jezus urodził się w grudniu lub styczniu. Biblia nie podaje żadnej konkretnej daty.

no ale kto twierdzi, że to się wydarzyło w grudniu czy styczniu?
Skoro Biblia nie wskazuje tej daty, to dlaczego stworzenie daty będące symbolem ma być czymś niewłaściwym?

Nie rozumiem, to czcicie symbol czegoś? czy konkretny dzień kiedy się urodził Jezus?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Insana
najbardziej irracjonalnymi osobami na globie są właśnie ateiści. nie tylko irracjonalnie ale niesamowicie ograniczeni w pojmowaniu świata co z resztą już tu ktoś pisał wcześniej.

I najbardziej mnie śmieszy jak o
Kościele Katolickim wypowiadają się osoby , które ani do niego nie należą, ani nie praktykują i generalnie nie mają pojęcia w co my w ogóle wierzymy.

Insana, coraz bardziej widać, że brakuje Ci argumentów :)

Miło mi wiedzieć, że uważasz, że jestem ograniczona, wybacz, nie skomentuję bo musiałabym napisać Ci coś niegrzecznego.

Ty się wypowiadasz o tabletach anty a ich nie bierzesz. Jak również o ŚJ a do nich nie należysz. Kolejna HIPOKRYZJA!

Odnośnik do komentarza

jbio
iszmaona
jbio
To niemożliwe, żeby Jezus urodził się w grudniu lub styczniu. Biblia nie podaje żadnej konkretnej daty.

no ale kto twierdzi, że to się wydarzyło w grudniu czy styczniu?
Skoro Biblia nie wskazuje tej daty, to dlaczego stworzenie daty będące symbolem ma być czymś niewłaściwym?

Nie rozumiem, to czcicie symbol czegoś? czy konkretny dzień kiedy się urodził Jezus?

radujemy się z powodu narodzenia Jezusa. Nie jest to czczenie symbolu - wyczuwam czepialstwo - jedynie upamiętnienie narodzin Jezusa.

Ja nie rozumiem co złego widzicie w radowaniu się z narodzin?

ŚJ mają jakieś nabożeństwa?
Macie swoje sale królestwa czy jakoś tak. Co w tych salach się znajduje. Puste ławy?

Odnośnik do komentarza

Tak w sumie to im bardziej Insana mnie atakuje tym bardziej się przekonuje, że jestem w religii prawdziwej.
Jak to Jezus zapowiedział w Jana 15
(20) Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: Sługa nie jest większy od swego pana.
Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać.

Tak się właśnie czuję. Bo prześladowania to nie tylko bicie, czy kary cielesne , to również ataki słowne :)
Interpretacja własna.
:zwyrazami_milosci:

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona

radujemy się z powodu narodzenia Jezusa. Nie jest to czczenie symbolu - wyczuwam czepialstwo - jedynie upamiętnienie narodzin Jezusa.

Ja nie rozumiem co złego widzicie w radowaniu się z narodzin?

ŚJ mają jakieś nabożeństwa?
Macie swoje sale królestwa czy jakoś tak. Co w tych salach się znajduje. Puste ławy?

Nie ma nic złego, ale czemu Jezus sam nie obchodził swoich urodzin, czemu nie powiedział macie obchodzić dzień moich urodzin?

Czemu wyczuwasz czepialstwo? Skoro nie urodził się w tychże miesiącach co wspomniałam, po co ktoś ustalił taką datę?
Ma to swoje uzasadnienie, ale i tak nikogo to nie obchodzi, a nie ma nic wspólnego z Jezusem...

A odnośnie czego te puste ławy w naszych salach?też nie rozumiem?
Po pierwsze nie mamy ław, po drugie już kiedyś to pisałam.

Ja wyczuwam jakąś złość w Twoich odpowiedziach i naprawdę nie wiem na co i za co.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...