Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

agusia20112
IWA23
A ja tak wrócę do tej kobiety z Hipolitowa,pisze że Dowiadujemy się też, że kobieta w wieku 18 lat "zapoznała się ze swoim bliskim wujem" w Hipolitowie, z którym wzięła ślub kościelny.

To skoro bliski wujek to czemu dostała ślub kościelny,czy to nie jest wbrew?

o widzisz ,że slub kościelny to mi uciekło
bardzo to ciekawe w takiej małej wiosce to ksiądz musiał wiedzieć o pokrewieństwie

Wyjścia są dwa albo ksiądz olewawczy albo prasa naciągnęła sprawe .

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
IWA23
A ja tak wrócę do tej kobiety z Hipolitowa,pisze że Dowiadujemy się też, że kobieta w wieku 18 lat "zapoznała się ze swoim bliskim wujem" w Hipolitowie, z którym wzięła ślub kościelny.

To skoro bliski wujek to czemu dostała ślub kościelny,czy to nie jest wbrew?

o widzisz ,że slub kościelny to mi uciekło
bardzo to ciekawe w takiej małej wiosce to ksiądz musiał wiedzieć o pokrewieństwie

Wyjścia są dwa albo ksiądz olewawczy albo prasa naciągnęła sprawe .

bardziej bym sie skłaniała do błędu prasowego,chociaż chyba nie trudno taki fakt sprawdzić,sama nie wiem

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
IWA23
agusia20112

o widzisz ,że slub kościelny to mi uciekło
bardzo to ciekawe w takiej małej wiosce to ksiądz musiał wiedzieć o pokrewieństwie

Wyjścia są dwa albo ksiądz olewawczy albo prasa naciągnęła sprawe .

bardziej bym sie skłaniała do błędu prasowego,chociaż chyba nie trudno taki fakt sprawdzić,sama nie wiem

oj media lubią przekłamywać, żeby tylko sensację wzbudzić, żeby się coś lepiej sprzedało.
no i faktycznie coś nie halo z tym ślubem i tak bliskim wujkiem. trzeba byłoby się zapytać pana czy pani redaktor co miała na myśli pisząc bliskie pokrewieństwo.

Odnośnik do komentarza

jbio
Helena
jbio

JADZIK pewnie Helena zazdraszcza nam tych sekt, też by chciała być ale jeszcze nie wie w jakiej, może w tej z myszką miki , co była wspomniana :)

:sofunny::sofunny::sofunny:

myszki miki nie chce:P

HELENO nie wiesz co tracisz:yuppi:

z bajek to bym wybrala ciasteczkowego potwora-bo ja tez nim jestem:lol:

Odnośnik do komentarza

Helena
jbio
jadzik

Jbio oj my sekciary :Oczko: A Ty Helena z czego tak zacieszasz? :Oczko:

JADZIK pewnie Helena zazdraszcza nam tych sekt, też by chciała być ale jeszcze nie wie w jakiej, może w tej z myszką miki , co była wspomniana :)

:sofunny::sofunny::sofunny:

myszki miki nie chce:P

Ja tam myszkę miki mam już w nadmiarze, Oliwka bajki jako takiej nie lubi, ale książeczki, ma piżamkę z miki, spineczkę itd Więc teżpodziękuję :Oczko:

Odnośnik do komentarza

co do tego "co po smierci"
to ja jako dziecko,mialam cudowny obraz raju:wink: normalnie jak w bajce:usmiech:

a teraz....no jakos tak sobie nie wyobrazam,ze ktoregos dnia przyjdzie mi na zawsze rozsstac sie z moim potworzastym chlopem i moimi dzieciuchami

no ale narazie ciesze sie kazdym dniem i moja rodzina;)

Odnośnik do komentarza

jadzik
Helena
jbio

JADZIK pewnie Helena zazdraszcza nam tych sekt, też by chciała być ale jeszcze nie wie w jakiej, może w tej z myszką miki , co była wspomniana :)

:sofunny::sofunny::sofunny:

myszki miki nie chce:P

Ja tam myszkę miki mam już w nadmiarze, Oliwka bajki jako takiej nie lubi, ale książeczki, ma piżamkę z miki, spineczkę itd

moje wlasnie ogladaja klub myszki miki
mania na "gadzety" na cale szczescie ucichla;)

Odnośnik do komentarza

Chyba dorosłam do tego aby opowiedzieć o 144000 i całej reszcie z tym związanej :)
Zacznę od KRÓLESTWA BOŻEGO.

MILIONY ludzi na całym świecie zna modlitwę „Ojcze nasz”, nazywaną też Modlitwą Pańską.
Obydwa określenia odnoszą się do słynnej modlitwy wzorcowej, którą podał sam Jezus Chrystus.
Poruszył w niej bardzo głębokie sprawy.
Jezus powiedział do swych słuchaczy:
MATEUSZA 6,10 (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!
(10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.

CZYM JEST KRÓLESTWO BOŻE
Królestwo Boże to rząd utworzony przez Jehowę Boga — rząd, na którego czele stoi wyznaczony przez Boga Król.
Kto nim jest? Jezus Chrystus.
Ten Władca, znacznie potężniejszy od wszelkich ludzkich władców, został nazwany „Królem królujących i Panem panujących” (1 Tymoteusza 6:15).
Dzięki swej mocy może wyświadczyć o wiele więcej dobra niż jakikolwiek, nawet najlepszy, człowiek będący u władzy.

Skąd to Królestwo będzie panować? Jezus po męczeńskiej śmierci został wskrzeszony.
Wkrótce potem poszedł do nieba (Dzieje 2:33).
I właśnie tam Królestwo Boże ma swą siedzibę. Dlatego w Biblii nazwane jest także „niebiańskim królestwem” (2 Tymoteusza 4:18). Ale chociaż ma siedzibę w niebie, będzie sprawować rządy nad ziemią (Objawienie 11:15)

Jezus nie będzie rządził sam.
U jego boku zasiądzie wielu współwładców. Na przykład apostoł Paweł napisał do Tymoteusza: „Jeśli dalej trwamy, razem też będziemy królować” (2 Tymoteusza 2:12).
Tak więc Paweł, Tymoteusz i inni wierni ludzie zostali wybrani przez Boga, by wspólnie z Jezusem panowali w niebiańskim Królestwie.

Ile osób będzie panowało?

Podobnie jak w każdym rządzie, liczba władców w niebiańskim Królestwie Bożym nie jest duża w porównaniu z liczbą ludzi, którzy będą mu podlegać.
Jezus do osób mających sprawować z nim władzę rzekł: „Nie bój się, mała trzódko, gdyż wasz Ojciec uznał za dobre dać wam królestwo” (Łukasza 12:32).
Ta „mała trzódka” będzie liczyć 144 000 osób (Objawienie 14:1).
Nie jest to wiele w zestawieniu z milionami tych, którzy będą się cieszyć bezkresnym życiem na ziemi jako lojalni poddani tego Królestwa (Objawienie 21:4)

Kto wybiera tych, którzy pójdą do nieba?

2 Tesaloniczan 2,14BT
(13) Lecz my zawsze winniśmy dziękować Bogu za was, bracia umiłowani przez Pana, że wybrał was Bóg do zbawienia jako pierwociny przez uświęcenie Ducha i wiarę w prawdę.
(14) Po to wezwał was przez nasze głoszenie Ewangelii, abyście dostąpili chwały Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Rzymian 9:16: BT
(16) [Wybranie] więc nie zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie.

Osoby, mające królować z Jezusem wybiera Bóg, nikt inny.

To w takim skrócie, temat wymaga większego opisu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Chyba dorosłam do tego aby opowiedzieć o 144000 i całej reszcie z tym związanej :)
Zacznę od KRÓLESTWA BOŻEGO.

MILIONY ludzi na całym świecie zna modlitwę „Ojcze nasz”, nazywaną też Modlitwą Pańską.
Obydwa określenia odnoszą się do słynnej modlitwy wzorcowej, którą podał sam Jezus Chrystus.
Poruszył w niej bardzo głębokie sprawy.
Jezus powiedział do swych słuchaczy:
MATEUSZA 6,10 (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!
(10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.

CZYM JEST KRÓLESTWO BOŻE
Królestwo Boże to rząd utworzony przez Jehowę Boga — rząd, na którego czele stoi wyznaczony przez Boga Król.
Kto nim jest? Jezus Chrystus.
Ten Władca, znacznie potężniejszy od wszelkich ludzkich władców, został nazwany „Królem królujących i Panem panujących” (1 Tymoteusza 6:15).
Dzięki swej mocy może wyświadczyć o wiele więcej dobra niż jakikolwiek, nawet najlepszy, człowiek będący u władzy.

Skąd to Królestwo będzie panować? Jezus po męczeńskiej śmierci został wskrzeszony.
Wkrótce potem poszedł do nieba (Dzieje 2:33).
I właśnie tam Królestwo Boże ma swą siedzibę. Dlatego w Biblii nazwane jest także „niebiańskim królestwem” (2 Tymoteusza 4:18). Ale chociaż ma siedzibę w niebie, będzie sprawować rządy nad ziemią (Objawienie 11:15)

Jezus nie będzie rządził sam.
U jego boku zasiądzie wielu współwładców. Na przykład apostoł Paweł napisał do Tymoteusza: „Jeśli dalej trwamy, razem też będziemy królować” (2 Tymoteusza 2:12).
Tak więc Paweł, Tymoteusz i inni wierni ludzie zostali wybrani przez Boga, by wspólnie z Jezusem panowali w niebiańskim Królestwie.

Ile osób będzie panowało?

Podobnie jak w każdym rządzie, liczba władców w niebiańskim Królestwie Bożym nie jest duża w porównaniu z liczbą ludzi, którzy będą mu podlegać.
Jezus do osób mających sprawować z nim władzę rzekł: „Nie bój się, mała trzódko, gdyż wasz Ojciec uznał za dobre dać wam królestwo” (Łukasza 12:32).
Ta „mała trzódka” będzie liczyć 144 000 osób (Objawienie 14:1).
Nie jest to wiele w zestawieniu z milionami tych, którzy będą się cieszyć bezkresnym życiem na ziemi jako lojalni poddani tego Królestwa (Objawienie 21:4)

Kto wybiera tych, którzy pójdą do nieba?

2 Tesaloniczan 2,14BT
(13) Lecz my zawsze winniśmy dziękować Bogu za was, bracia umiłowani przez Pana, że wybrał was Bóg do zbawienia jako pierwociny przez uświęcenie Ducha i wiarę w prawdę.
(14) Po to wezwał was przez nasze głoszenie Ewangelii, abyście dostąpili chwały Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Rzymian 9:16: BT
(16) [Wybranie] więc nie zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie.

Osoby, mające królować z Jezusem wybiera Bóg, nikt inny.

To w takim skrócie, temat wymaga większego opisu :)

ooooooooo jak dla mnie to dopiero początek,temat pewnie jest szeroko omówiony i wytłumaczony,ja mam wiele pytań

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112

Helena widzisz nawet jbio skusiłaś

heheh, zbytnio kusić mnie nie musiała. Ja też tęsknię do takiego raju.
A tak mi się skojarzyło.
Czy po śmierci jakby była możliwość wybrałybyście życie w niebie czy na ziemi?

Bo jeśli byłoby życie po śmierci, to ja mimo wszystko wolałabym ziemię i jej wszystkie piękne uroki.
Całe szczęście, że i my możemy tego doczekać i za naszego życia, a nie myślę o wycieczkę na Haiti :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...