Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

jbio
iszmaona
jbio

Mateusza 24-
36) A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.
Jezus tu wyznał, że Ojciec wie więcej od Syna.
A przecież gdyby Jezus był częścią Boga Wszechmocnego, znałby te same fakty, co Ojciec. Tak więc Syn i Ojciec nie mogą być sobie równi.

Jana 17
(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
Jezus mówi, że życie wieczne zależy od poznania Boga i jego syna a nie Bogo-syna-ducha świętego.

Dz.Apostolskie 7,56
(55) A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. (56) I rzekł: Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga.
Szczepan przed ukamieniowaniem wyrzekł te słowa.
pierwsza myśl- Jezus stał po prawicy Boga- anie był Bogiem czy w Bogu...
druga, był pełen ducha Bożego, czyli czego? i czemu ten duch nie był w niebie z Jezusem i Bogiem?

I tak bym mogła w nieskończoność...

Ja to rozumiem tak: od razu na poczatku zostało powiedziane, że Nasze=Moje, i w tym kontekście należy rozważać resztę Pisma.

Jeśli rzeczywiście by tak było, to w takim razie PŚ sobie zaprzeczało...

też mi odkrycie :D

Odnośnik do komentarza

jbio
iwonek
J 10:30 ("Ja i Ojciec jedno jesteśmy"
Kto mnie zobaczył, zobaczył też i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca! Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie..." J 14:8-11
pelen Ducha Bozęgo bo Jezus w dniu piećdziesiątnicy dał nam Ducha Bożego - Pocieszyciela - tak jak powiedział - Nie zostawię Was sierotami:)
Tez mogę więcej;) ale po co;)

i zmykam juz::): dobrych nocek, bo nie wiem jak wy, ale niewyspana chodzę:Padnięty: hihi:Oczko:

curry::): Ty to problem będziesz miał jak zaczniesz kumać:Oczko:

ok, w takim razie daję se luz. Masz rację.
Ja nigdy nie uwierzę w trójcę a Wy nie uwierzycie, że ona nie istnieje .
kropka.

i bardzo dobrze, bo już miałam się pytać, dlaczego na siłę chcesz nas przekonać , że Trójcy Świętej nie ma...?;)
My wierzymy, nasza wiara to obejmuje, a Twoje wyznanie nie. i tyle. porównujemy, a mam wrażenie, że bardzo chcesz nas przekonać do swojego;)

Odnośnik do komentarza

iszmaona
jbio
Z trzeciej zaś strony tamte wersety popierają Wam trójcę , ale jak to możliwe, skoro świat nie powstał przez stwarzanie, a dla innych kobitek , jest to bajka o Adamie i Ewie, a jednak ogromne poparcie dla trójcy.
Gdzie tu spójność?

Wszystko jest spójne, dla mnie :)
Świat powstał poprzez stworzenie, ale jak sama wspomniałaś jeden dzień mógł trwać 1000 lat (a raczej duuużo dłużej ;) ) Adam i Ewa? - jak już wspomniałam, metafora.

Odbijam zatem piłeczkę ;) Adama i Ewę bierzesz w sposób dosłowny, a zdania które mówi: Nasz=Swój uznajesz za przejęzyczenie, błąd w tłumaczeniu. Gdzie tu spójność ;)?

dla mnie wyjaśnienie proste, ponieważ dla mnie trójca nie istnieje i potwierdzają to inne wersety.
Nie musi to być przejęzyczenie.
W kolejnym wersecie może być rozwinięta inna podobna myśl i tyle.
Nie umiem wszystkiego wytłumaczyć , ale dla mnie tam nie ma trójcy.
zapomniano tam jeszcze o duchu świętym...dla całości trójcy.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
iwonek
J 10:30 ("Ja i Ojciec jedno jesteśmy"
Kto mnie zobaczył, zobaczył też i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca! Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie..." J 14:8-11
pelen Ducha Bozęgo bo Jezus w dniu piećdziesiątnicy dał nam Ducha Bożego - Pocieszyciela - tak jak powiedział - Nie zostawię Was sierotami:)
Tez mogę więcej;) ale po co;)

i zmykam juz::): dobrych nocek, bo nie wiem jak wy, ale niewyspana chodzę:Padnięty: hihi:Oczko:

curry::): Ty to problem będziesz miał jak zaczniesz kumać:Oczko:

ok, w takim razie daję se luz. Masz rację.
Ja nigdy nie uwierzę w trójcę a Wy nie uwierzycie, że ona nie istnieje .
kropka.

to ja tak na koniec, bo nie o przepychanki słowne chodzi przecież. Jesteś czlowiekiem, posiadasz ciało i duszę (w dusze wierzycie?), skoro człowiek został stworzony na podobieństwo to przeciez moze tak być, że i Bóg posiada te przymioty.

Odnośnik do komentarza

Jbio to juz ostatni fragm, bo nie daje mi spokoju;) odnośnie fragm. który podalas jako pierwszy

Mateusza 24-
36) A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.

Flp 2,
On, istniejąc w postaci Bożej,
nie skorzystał ze sposobności,
aby na równi być z Bogiem,

7 lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej.
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11
I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM -
ku chwale Boga Ojca.

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona

to ja tak na koniec, bo nie o przepychanki słowne chodzi przecież. Jesteś czlowiekiem, posiadasz ciało i duszę (w dusze wierzycie?), skoro człowiek został stworzony na podobieństwo to przeciez moze tak być, że i Bóg posiada te przymioty.

podoba mi się:)

Odnośnik do komentarza

Yvone
iszmaona

to ja tak na koniec, bo nie o przepychanki słowne chodzi przecież. Jesteś czlowiekiem, posiadasz ciało i duszę (w dusze wierzycie?), skoro człowiek został stworzony na podobieństwo to przeciez moze tak być, że i Bóg posiada te przymioty.

podoba mi się:)
a wiesz jak mnie? Wszystko wina Heleny :D

Odnośnik do komentarza

kurcze a jeszcze mi się skojarzyło odnośnie tego wersetu :) taki przykład.

mówisz do dzieci "Upieczmy ciasto, takie zeby NAM smakowalo".... Po czym pieczesz je sama i robisz to wg swojego gustu, przepisu, uwzgledniajac jedynie drobna sugestie dzieci jak dodanie rodzynek, czy pomoc w podaniu łyżki. Ale czy to znaczy ze jednoczenie wszyscy pieczecie to ciasto? Czy dzieci raczej asystuja? A jednak, mowilas upieczMY, takie jak MY chcemy... a jesteście przecież odrebnymi osobami...

albo
Jak Polska strzeli gola, to wszyscy kibice mówią "wygraliśmy". Ale po boisku biegało tylko 11. Reszta się z tym po prostu utożsamia.

a może werset 26 mówi o planach, a 27 o realizacji. To że jesteśmy podobni do Boga, to nie oznacza że fizycznie, ale potrafimy przejawiać takie same przymioty. Jezus też potrafi, dlatego zwrot z 26 wersetu jest poprawny?

dobra naprawdę kończę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Yvone
iszmaona

to ja tak na koniec, bo nie o przepychanki słowne chodzi przecież. Jesteś czlowiekiem, posiadasz ciało i duszę (w dusze wierzycie?), skoro człowiek został stworzony na podobieństwo to przeciez moze tak być, że i Bóg posiada te przymioty.

podoba mi się:)
a wiesz jak mnie? Wszystko wina Heleny :D

kurka naprawdę fajne takie ludzie tłumaczenie. wcześniej na to tak nie spojrzałam, a coś w tym jest i jeszcze raz powiem, ze bardzo mi się podoba;)

Odnośnik do komentarza

iwonek
Jbio to juz ostatni fragm, bo nie daje mi spokoju;) odnośnie fragm. który podalas jako pierwszy

Mateusza 24-
36) A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.

Flp 2,
On, istniejąc w postaci Bożej,
nie skorzystał ze sposobności,
aby na równi być z Bogiem,

7 lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej.
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11
I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM -
ku chwale Boga Ojca.

Iwonek ale co te wersety mają poświadczyć? na moją czy Twoją korzyść?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
iwonek
Jbio to juz ostatni fragm, bo nie daje mi spokoju;) odnośnie fragm. który podalas jako pierwszy

Mateusza 24-
36) A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.

Flp 2,
On, istniejąc w postaci Bożej,
nie skorzystał ze sposobności,
aby na równi być z Bogiem,

7 lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8 uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej.
9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11
I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM -
ku chwale Boga Ojca.

Iwonek ale co te wersety mają poświadczyć? na moją czy Twoją korzyść?

ejjj, no na korzyść Jezusa Chrystusa - Boga:)...

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

iwonek

curry::): Ty to problem będziesz miał jak zaczniesz kumać:Oczko:

To chyba rzeczywiście prawda :36_6_5:

iszmaona
jbio
iszmaona

Ja to rozumiem tak: od razu na poczatku zostało powiedziane, że Nasze=Moje, i w tym kontekście należy rozważać resztę Pisma.

Jeśli rzeczywiście by tak było, to w takim razie PŚ sobie zaprzeczało...

też mi odkrycie :D

:sofunny:

iwonek
Yvone
jbio
ISZAMONA nie posiadam duszy, człowiek jest duszą :)

ja tego chyba też nie łapię..:/
ja tez nie, ale może curry też cos na temat powie:Oczko:

Czy aby na pewno tego chcesz? :noooo: hihihi :hahaha:

Odnośnik do komentarza

iwonek
Yvone
iszmaona

a wiesz jak mnie? Wszystko wina Heleny :D

kurka naprawdę fajne takie ludzie tłumaczenie. wcześniej na to tak nie spojrzałam, a coś w tym jest i jeszcze raz powiem, ze bardzo mi się podoba;)

na forum powinna byc opcja Lubię to :36_1_21:

Możesz dodac do ulubionych: zaraz nad nickiem

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Jbio mogłabyś mi wskazać podstawowe różnice pomiędzy KK a ŚJ? Obiecuję, ze nie będe wypytywała o nic, chcę tylko wiedzieć, a wolę od Ciebie się dowiedzieć niż szukać w necie i trafic na stronę jakiegos oszołoma.

Z pomocą książki Prowadzenie rozmów na podstawie pism.

Jakie wierzenia Świadków Jehowy odróżniają ich od innych religii?

1) Biblia: Świadkowie Jehowy wierzą, że cała Biblia jest natchnionym Słowem Bożym, toteż zamiast stosować się do zasad opartych na tradycji ludzkiej, trzymają się Biblii jako podstawy wszystkich swych wierzeń.

2) Bóg: Oddają cześć Jehowie jako jedynemu prawdziwemu Bogu i chętnie mówią innym o Nim i o Jego miłościwych zamierzeniach wobec ludzkości. Każdego, kto publicznie świadczy o Jehowie, uważa się zazwyczaj za członka jednej społeczności religijnej — Świadków Jehowy.

3) Jezus Chrystus: Nie wierzą, że Jezus Chrystus wchodzi w skład Trójcy, lecz że — jak mówi Biblia — jest Synem Boga, pierwszym stworzeniem Bożym; wierzą, że istniał, zanim został człowiekiem, i że jego życie zostało przeniesione z nieba do łona dziewicy Marii; że jego złożone w ofierze doskonałe życie ludzkie umożliwia wszystkim wierzącym dostąpienie zbawienia i życia wiecznego; że od roku 1914 z upoważnienia Bożego Chrystus króluje nad całą ziemią.

4) Królestwo Boże: Wierzą, że Królestwo Boże jest jedyną nadzieją dla ludzkości; że jest to rzeczywisty rząd; że już wkrótce zniszczy ono obecny zły system rzeczy, ze wszystkimi ludzkimi rządami włącznie, i zaprowadzi nowy system, w którym zapanuje prawość.

5) Życie w niebie: Wierzą, że 144 000 chrześcijan namaszczonych duchem będzie królować razem z Chrystusem w jego niebiańskim Królestwie. Nie wierzą, że każdy „dobry” człowiek idzie do nieba.

6) Ziemia: Wierzą, że pierwotne zamierzenie Boże wobec ziemi zostanie urzeczywistnione; że cała ziemia będzie zaludniona czcicielami Jehowy i że będą się oni cieszyć życiem wiecznym jako ludzie doskonali; że nawet zmarli zostaną wskrzeszeni, aby otrzymać sposobność zaznawania tych błogosławieństw.

7) Śmierć: Wierzą, że zmarli nie mają żadnej świadomości; że nie odczuwają cierpień ani przyjemności gdzieś w dziedzinie duchowej; że istnieją tylko w pamięci u Boga i dlatego całą ich nadzieją na przyszłe życie jest zmartwychwstanie.

8) Dni ostatnie: Wierzą, że od roku 1914 żyjemy w dniach ostatnich tego złego systemu rzeczy; że ludzie miłujący prawość ocaleją z nadchodzącej zagłady i będą mogli żyć na oczyszczonej ziemi.

9) Oddzielenie od świata: Usilnie starają się nie należeć do świata, co według wypowiedzi Jezusa miało być cechą charakterystyczną jego naśladowców. Okazują bliźnim szczerą miłość chrześcijańską, ale nie biorą udziału w życiu politycznym ani w wojnach żadnego narodu. Dbają o zaspokajanie potrzeb materialnych swoich rodzin, ale unikają typowej dla świata pogoni za dobrami materialnymi i sławą, a także za rozrywkami.

10) Stosowanie się do rad biblijnych: Wierzą, że istotne znaczenie ma stosowanie się na co dzień do rad Słowa Bożego — w domu, w szkole, w interesach i w zborze. Każdy, bez względu na swą przeszłość, może zostać Świadkiem Jehowy, jeżeli porzuci praktyki potępione w Słowie Bożym i usłucha Boskich rad. Gdyby jednak potem dopuszczał się cudzołóstwa, rozpusty, homoseksualizmu, narkomanii, pijaństwa, kłamstwa lub kradzieży, zostanie wykluczony z ich organizacji.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...