Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

IWA23
jbio
iszmaona
Swoją drogą, Potop wg Biblii zabił wszystkich grzeszników czy wszystkich ludzi pozostawiajac tylko rodzinę Noego?

Zostali ocaleni tylko Noe z rodziną.
Noe dostał zadanie nie tylko budowania arki ,ale również głoszenia o nadchodzącym potopie.
I został z tego powodu wyśmiewany. Nikt mu w to nie wierzył. On zapraszał ludzi do arki, aby weszli i się uratowali razem z nim.
Efekt, tylko Noe z rodziną do tej arki weszli?
Czyja wina,że tak sie stało Boga? Noego?
Przecież Bóg kazał ostrzegać i Noe to zrobić. Wina ludzi, którzy w ten potop nie uwierzyli.

"Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi ,bo ziemia pełna jest wykroczeń przeciw mnie,zatem zniszczę ich wraz z ziemią (Rdz6,13),i gdzie tu tu jest mowa o głoszeniu.

Masz rację nie ma mowy o głoszeniu. A myślisz, że ludzie nie pytali Noego po ca ta arka?
Ja zawsze tak to odbierałam, i wierzę, że gdyby jakaś szczera osoba się znalazła, mogłaby wejść do arki...

Ale to moja teoria.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

w ksiedze rodzaju rozdzial piaty
(korzystam z internetowje bibli-chcialam poczytac o noe-no ale tez sie cofnelam o rozdzial
i tak jest podany wiek-noi ludzie byli naprawde dlugowieczni:wink:

no ale prehistoryczni ludzie nie byli dlugowieczni,wrecz przeciwnie

noi jak to mam sobie wytlumaczyc na podstawie bibli?

dni stworzenia nie powinny byc brane doslownie
a lata potomkow Adama-jak ma bcy liczona?

Odnośnik do komentarza

Yvone
jbio czy Ty historię Noego i arki rozumiesz dosłownie?

A jak mam to rozumieć? Przecież są historyczne dowody na to, że potop był...ale równiez i Jezus powoływał sie na potop...

Znalazłam werset z 2 Piotra 2
5 i nie powstrzymał się od ukarania starożytnego świata, lecz Noego, głosiciela prawości,ocalił z siedmiorgiem innych, gdy sprowadził potop na świat ludzi bezbożnych

Noego głosiciela prawości...stąd też moje przypuszczenia, że on głosił właśnie o tymże potopie.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Helena
w ksiedze rodzaju rozdzial piaty
(korzystam z internetowje bibli-chcialam poczytac o noe-no ale tez sie cofnelam o rozdzial
i tak jest podany wiek-noi ludzie byli naprawde dlugowieczni:wink:

no ale prehistoryczni ludzie nie byli dlugowieczni,wrecz przeciwnie

noi jak to mam sobie wytlumaczyc na podstawie bibli?

dni stworzenia nie powinny byc brane doslownie
a lata potomkow Adama-jak ma bcy liczona?

Ludzie rzeczywiście byli długowieczni, bo zamierzeniem Boga co do ziemi było aby ludzie żyli wiecznie.
Najdłużej żyjący człowiek żył 960 lat:)

Odnośnie liczenia czasu u Boga.

W liście 2 Piotra 3 są słowa;

8 Ale niech ten jeden fakt nie uchodzi waszej uwagi, umiłowani, że u Jehowy jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat — jak jeden dzień...

Dlatego tez można przypuszczać , że jeden dzień stwarzania mógł trwać co najmniej tysiąc lat, a może i dłużej tego nikt nie wie.

Na pewno nie było magicznej różdżki , i pyk wszystko powstało w 7 dni, bo to nierealne.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
iszmaona
Swoją drogą, Potop wg Biblii zabił wszystkich grzeszników czy wszystkich ludzi pozostawiajac tylko rodzinę Noego?

Zostali ocaleni tylko Noe z rodziną.
Noe dostał zadanie nie tylko budowania arki ,ale również głoszenia o nadchodzącym potopie.
I został z tego powodu wyśmiewany. Nikt mu w to nie wierzył. On zapraszał ludzi do arki, aby weszli i się uratowali razem z nim.
Efekt, tylko Noe z rodziną do tej arki weszli?
Czyja wina,że tak sie stało Boga? Noego?
Przecież Bóg kazał ostrzegać i Noe to zrobić. Wina ludzi, którzy w ten potop nie uwierzyli.

skąd zatem dalsze zaludnienie świata? Pozostaje garstka ludzi, po jednej parze zwierząt. Jak zapełnić świat? a choroby genetyczne - rodzinne (w przypadku zarówno ludzi jak i zwierząt)

Odnośnik do komentarza

to przepraszam, rodzeństwo się ze sobą później rozmnażało??

Ja historię Noego biorę jak przypowieść, w cudzysłowie, jest to tylko zobrazowanie tego, że Bóg kara za grzechy.

iszmaona

skąd zatem dalsze zaludnienie świata? Pozostaje garstka ludzi, po jednej parze zwierząt. Jak zapełnić świat? a choroby genetyczne - rodzinne (w przypadku zarówno ludzi jak i zwierząt)

no właśnie...

Odnośnik do komentarza

iszmaona
jbio
iszmaona
Swoją drogą, Potop wg Biblii zabił wszystkich grzeszników czy wszystkich ludzi pozostawiajac tylko rodzinę Noego?

Zostali ocaleni tylko Noe z rodziną.
Noe dostał zadanie nie tylko budowania arki ,ale również głoszenia o nadchodzącym potopie.
I został z tego powodu wyśmiewany. Nikt mu w to nie wierzył. On zapraszał ludzi do arki, aby weszli i się uratowali razem z nim.
Efekt, tylko Noe z rodziną do tej arki weszli?
Czyja wina,że tak sie stało Boga? Noego?
Przecież Bóg kazał ostrzegać i Noe to zrobić. Wina ludzi, którzy w ten potop nie uwierzyli.

skąd zatem dalsze zaludnienie świata? Pozostaje garstka ludzi, po jednej parze zwierząt. Jak zapełnić świat? a choroby genetyczne - rodzinne (w przypadku zarówno ludzi jak i zwierząt)

to moz etez zastanowic
Adam i Ewa byli pierwszymi ludzmi
mieli dwoch synow
jeden zostal zabity

to skad sie wzieli potomkowie Adama,ci dlugowieczni?

Odnośnik do komentarza

Helena

to moz etez zastanowic
Adam i Ewa byli pierwszymi ludzmi
mieli dwoch synow
jeden zostal zabity

to skad potomstwo?

to też właśnie pisałam o tym stworzeniu świata, że jest to tylko obrazek, przykład. że jest to coś czego nie należy rozumieć i brać dosłownie, bo inaczej jest to kompletnie nie trzymające się kupy;)

Odnośnik do komentarza

Yvone
to przepraszam, rodzeństwo się ze sobą później rozmnażało??

Bóg stworzył Adama i Ewę doskonałymi i zgodnie z Jego zamierzeniem od nich mieli się wywodzić wszyscy ludzie (Rodz. 1:28; 3:20).
Jest więc oczywiste, że zwłaszcza wśród kilku pierwszych pokoleń musieli zawierać małżeństwa bliscy krewni.
Nawet po pojawieniu się grzechu groziło wówczas stosunkowo niewielkie niebezpieczeństwo, że dzieci urodzą się z poważnymi wadami, ponieważ ludzie byli wtedy znacznie bliżsi doskonałości, jaką się cieszyli Adam i Ewa.
Świadczy o tym długowieczność ówczesnych ludzi .
Później jednak w Prawie danym za pośrednictwem Mojżesza wyraźnie zakazano zawierania takich małżeństw...

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Yvone
Helena

to moz etez zastanowic
Adam i Ewa byli pierwszymi ludzmi
mieli dwoch synow
jeden zostal zabity

to skad potomstwo?

to też właśnie pisałam o tym stworzeniu świata, że jest to tylko obrazek, przykład. że jest to coś czego nie należy rozumieć i brać dosłownie, bo inaczej jest to kompletnie nie trzymające się kupy;)

jbio
Yvone
to przepraszam, rodzeństwo się ze sobą później rozmnażało??

Bóg stworzył Adama i Ewę doskonałymi i zgodnie z Jego zamierzeniem od nich mieli się wywodzić wszyscy ludzie (Rodz. 1:28; 3:20).
Jest więc oczywiste, że zwłaszcza wśród kilku pierwszych pokoleń musieli zawierać małżeństwa bliscy krewni.
Nawet po pojawieniu się grzechu groziło wówczas stosunkowo niewielkie niebezpieczeństwo, że dzieci urodzą się z poważnymi wadami, ponieważ ludzie byli wtedy znacznie bliżsi doskonałości, jaką się cieszyli Adam i Ewa.
Świadczy o tym długowieczność ówczesnych ludzi .
Później jednak w Prawie danym za pośrednictwem Mojżesza wyraźnie zakazano zawierania takich małżeństw...

czyli wychodzi na to,ze biblie mozna zinterpretowac na wszelkie sposoby-niekoniecznie zgodne z tym co sie zdarzylo

skas pewnosc ze interpretacja kk jest prawdzwa?
skad pewnosc ze interoretaja sj jest prawdziwa?
(te dwa wyznania,bo o tych przede wszytskim mowa w naszym watku,no jest jeszcze Jadzikowe wyznanie:wink:)

Odnośnik do komentarza

Jbio przepraszam , że to napiszę bo wszystko co głosisz jest częścią Ciebie, Twojej wiary, ale to bujdy. To jest ta część PŚ ktorej dosłownie nie nalezy traktować. To przenośnia, metafora, coś co ma ułatwic zrozumienie. Nie potrafie pojąć jak inteligentna osoba moze wierzyć w to, że ludzie pochodza od Adama i Ewy? Że świat powstał w 6 dni? Wbrez nauce, wbrew rozsądkowi, wbrew niepodważalnym dowodom. Nie pojmuję :noooo:

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Jbio przepraszam , że to napiszę bo wszystko co głosisz jest częścią Ciebie, Twojej wiary, ale to bujdy. To jest ta część PŚ ktorej dosłownie nie nalezy traktować. To przenośnia, metafora, coś co ma ułatwic zrozumienie. Nie potrafie pojąć jak inteligentna osoba moze wierzyć w to, że ludzie pochodza od Adama i Ewy? Że świat powstał w 6 dni? Wbrez nauce, wbrew rozsądkowi, wbrew niepodważalnym dowodom. Nie pojmuję :noooo:

az normalnie musze napisac;)

jak Jezus mogl zmartwychwstac?
jak mogl przemienic wode w wino?
cudownei uleczac?
takie przyklady na szybkosci:wink:

czary mary?

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Helena Ty nie jestes letnia, Ty mrozisz :D a tak wogóle to niewierny Tomasz z Ciebie ;)

no ja wiem,ze jest we mnie jakas czesc tomasza:D
ja musze miec potwierdzenie czegos-rzeczowe,konkrety
i to nie tylko z biblia,taka jestem;)

nie mroze,tylko dopytuje:wink:....tak mi sie przynajmniej wydaje,ze nie mroze;P

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Jbio przepraszam , że to napiszę bo wszystko co głosisz jest częścią Ciebie, Twojej wiary, ale to bujdy. To jest ta część PŚ ktorej dosłownie nie nalezy traktować. To przenośnia, metafora, coś co ma ułatwic zrozumienie. Nie potrafie pojąć jak inteligentna osoba moze wierzyć w to, że ludzie pochodza od Adama i Ewy? Że świat powstał w 6 dni? Wbrez nauce, wbrew rozsądkowi, wbrew niepodważalnym dowodom. Nie pojmuję :noooo:

Ależ proszę, na tym polega wiara :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
jbio
Jest więc oczywiste, że zwłaszcza wśród kilku pierwszych pokoleń musieli zawierać małżeństwa bliscy krewni.

a w którejś tam księdze (Prawa?) Bóg zakazuje kontaktów pomiędzy krewnymi. Czyli sam sobie przeczy?

W księdze Kapłańskiej 18 rozdziale o tym mowa.
A czemu sobie zaprzecza?
Skoro ludzie już oddalili sie od doskonałość, powziął Bóg kroki, aby sobie nawzajem nie szkodzili przez kontakty cielesne z rodziną.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Helena
w ksiedze rodzaju rozdzial piaty
(korzystam z internetowje bibli-chcialam poczytac o noe-no ale tez sie cofnelam o rozdzial
i tak jest podany wiek-noi ludzie byli naprawde dlugowieczni:wink:

no ale prehistoryczni ludzie nie byli dlugowieczni,wrecz przeciwnie

noi jak to mam sobie wytlumaczyc na podstawie bibli?

dni stworzenia nie powinny byc brane doslownie
a lata potomkow Adama-jak ma bcy liczona?

Ludzie rzeczywiście byli długowieczni, bo zamierzeniem Boga co do ziemi było aby ludzie żyli wiecznie.
Najdłużej żyjący człowiek żył 960 lat:)

Odnośnie liczenia czasu u Boga.

W liście 2 Piotra 3 są słowa;

8 Ale niech ten jeden fakt nie uchodzi waszej uwagi, umiłowani, że u Jehowy jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat — jak jeden dzień...

Dlatego tez można przypuszczać , że jeden dzień stwarzania mógł trwać co najmniej tysiąc lat, a może i dłużej tego nikt nie wie.

Na pewno nie było magicznej różdżki , i pyk wszystko powstało w 7 dni, bo to nierealne.

O ten fragment mi chodziło jak pisałam że chce go znaleźć ::):

iszmaona
Jbio przepraszam , że to napiszę bo wszystko co głosisz jest częścią Ciebie, Twojej wiary, ale to bujdy. To jest ta część PŚ ktorej dosłownie nie nalezy traktować. To przenośnia, metafora, coś co ma ułatwic zrozumienie. Nie potrafie pojąć jak inteligentna osoba moze wierzyć w to, że ludzie pochodza od Adama i Ewy? Że świat powstał w 6 dni? Wbrez nauce, wbrew rozsądkowi, wbrew niepodważalnym dowodom. Nie pojmuję :noooo:

iszmaona
jbio
Jest więc oczywiste, że zwłaszcza wśród kilku pierwszych pokoleń musieli zawierać małżeństwa bliscy krewni.

a w którejś tam księdze (Prawa?) Bóg zakazuje kontaktów pomiędzy krewnymi. Czyli sam sobie przeczy?

Iszmaona- jest o tym, ze w rodzinie nie można się żenić... Ale Prawo zostało nadane za czasów Mojżesza, czyli później niż za czasów adama i ewy. Ale z tego co kojarzę i pamiętam z naszych rozważań, to po wyjąściu Adama i Ewy z raju napotkami oni jakieś ludy zamieszkałe poza rajem... Musiałabym męża dopytać, on lepiej się orientuję...

Odnośnik do komentarza

Tylko w tysiąclatce jest tak:

2 P 3,08 Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u
Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.

Jest "Pana" czyli Boga nie "Jehowy" :D Bo dalej jest:

2 P 3,18 Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen.

Czyli Pan (Bóg) nie równa się Jezus Chrystus ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...