Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

IWA23
Yvone

a tak przy tym temacie to uważacie, że każdy lekarz musi dokonać aborcji, nawet jeśli jego przekonania są przeciwko aborcji? czy należy takiego człowieka zmuszać do tego? czy można tu wykorzystać klauzurę sumienia? jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Ja uważam że nie powinno się zmuszać lekarza do dokonania aborcji jeśli jest wbrew jego przekonaniom ale szpital w tedy powinien zapewnić innego gin.

lekarz ma prawo do odmowy-powolujac sie na klauzule-
jesli w danej placowce nie ma lekarza,ktory moglby dokonac abircji,placowka musi wskazac inna

ja mysle,ze to jest w porzadku wobec lekarza
troszke klopotliwe dla kobiety-np jesli musi odbyc daleka droge,w celu wykonania zabiegu

Odnośnik do komentarza

IWA23

Ja byłam w takiej sytuacji tzn podobnej,będąc w drugiej ciąży okazało się że mam guza nadnercza hormonalnie aktywnego,i miałam podjąć decyzję o operacji w trakcie ciąży co wiązało się że może dojść do wcześniejszego porodu a co za tym idzie że mogli by dziecko nie uratować bo za wcześnie,zgodziłam się na operację,jestem egoistką bo nie wyobrażałam sobie życia bez mojego dziecka w tedy 2 letniego i nie wyobrażałam sobie jak on wychowuje się bezemnie,w tedy myśli były tylko przy moim 2l synie nie tym w brzuchu,na szczęście do operacji nie doszło ginekolog się nie zgodził odroczył ją o kilka tyg a potem ja ją odłożyłam udało mi się donosić ciąże do 33tyg,mały ur się przed wcześnie a ja potem miałam operację.

super, ze sie wszytsko dobrze skonczylo i dla Ciebie i dla synka:wink:
takie zakonczenia sa najpiekniejsze:usmiech:

Odnośnik do komentarza

jbio
tak i kolejny temat trójca, bo przecież Ty i Twoje dziecko jesteście sobie równi tak jak Jezus i jego Ojciec..

lubisz piękne porównania więc co powiesz na to:

Woda to...... woda
lód to.. ta sama woda tylko ma inne właściwości (temperaturęitp) i inny wygląd
i na koniec para wodna ... która jest również wodą tą samą co w przypadku ciekłej zwykłej wody i lodu

możesz odpowiedzieć że prosty rachunek matematyczny brzmi 1+1+1=3 otóż zwykła matematyka w ewangelii nie ma reguł tak samo jak Jezus mówił o małżeństwie- że od tej pory nie są już dwojgiem lecz jednym ciałem.. więc 1+1=1 ;)

Odnośnie Trójcy Świętej

Nie uważasz że przyrównywanie siebie samych do Boga jest zuchwałością?

Odnośnik do komentarza

Helena
otworz sobie nowy temat, i wnim dyskutuj na tematy religijne,matematyczne czy tez fizyczne

a właśnie powiedz mi czemu tak Cie obraziła kwestia dziecka w kiblu i że poczułaś się dzieciobójczynią?
Przecież gdy ktoś nazywa mnie ufoludkiem (co jest nieprawdą) to mam to gdzieś ignoruję, nawet trochę mnie to bawi ale gdy ktoś powie , że jestem gruba ( faktycznie przydałoby się schudnąć) to czuję się urażona, trochę zła bo ktoś naruszył mój czuły punkt. . powiedział prawdę o mnie której nie lubię.
Tak tylko głośno myślę.

Odnośnik do komentarza

Iwa naprawdę szacunek dla Ciebie i nie wiem dlaczego napisałaś że to egoizm przecież ratując siebie ratowałaś Was obydwoje , sama mogłaś umrzeć a dziecko tym bardziej niezdolne do samodzielnego życia. A to był gruczolak czy nowotwór złośliwy? I jakie miałaś objawy jak Cie mogę spytać oprócz zmęczenia?

Odnośnik do komentarza

Insana
Helena
otworz sobie nowy temat, i wnim dyskutuj na tematy religijne,matematyczne czy tez fizyczne

a właśnie powiedz mi czemu tak Cie obraziła kwestia dziecka w kiblu i że poczułaś się dzieciobójczynią?
Przecież gdy ktoś nazywa mnie ufoludkiem (co jest nieprawdą) to mam to gdzieś ignoruję, nawet trochę mnie to bawi ale gdy ktoś powie , że jestem gruba ( faktycznie przydałoby się schudnąć) to czuję się urażona, trochę zła bo ktoś naruszył mój czuły punkt. . powiedział prawdę o mnie której nie lubię.
Tak tylko głośno myślę.
ufoludek nie jest obrazliwym slowem
jak ktos powie do mnie gruba,to albo wysle do okulisty,albo powiem "pier***l sie",albo ignor-wszystko zalezy kto by to powiedzial

wcale nie poczulam sie dzieciobojczynia,bo nie jestem,i ja jestem w tego pelni swiadoma
wiem jakie dzialanie ma spirala

poczulam sie urazona,poniewaz wyjechalas do mnie z chamskimi tekstami!
w momencie kiedy zabraklo ci argumentow do obrony twojego zdania
powstrzymala mnie cenzura tego forum-bo ja w przypadku chamstwa i glupoty(ktora tamtymi postami przedstawilas)-nie jestem mila
-napewno nie odpowiedzialabymw rownie bezszzcelny i w obrazajacy sposob
tyle na ten temat

Odnośnik do komentarza

Insana
Iwa naprawdę szacunek dla Ciebie i nie wiem dlaczego napisałaś że to egoizm przecież ratując siebie ratowałaś Was obydwoje , sama mogłaś umrzeć a dziecko tym bardziej niezdolne do samodzielnego życia. A to był gruczolak czy nowotwór złośliwy? I jakie miałaś objawy jak Cie mogę spytać oprócz zmęczenia?

do Iwy też mam pełny szacunek i podziw
ale Ty teraz zaprzeczasz samej sobie
pytam Cię o kwestie kiedy życie matki jest zagrożone i też byłaś przeciw aborcji

Iwa nie musiała dokonywać zabiegu,ale godząc się na operację godziła się z ewentualną utratą ciąży
wiel ,że takich przypadków jest mało,ale jednak się zdarzają,że trzeba wybierać życie kobiety,a utrzymanie ciązy...chociaż tu nasuwa się mi taka zależność,że jak matki sie nie uratuje to ciąża i tak obumrze (może dla niektórych różnica jest ta że ciąża skończy sie naturalnie a nie zabiegiem)

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Insana
Helena
otworz sobie nowy temat, i wnim dyskutuj na tematy religijne,matematyczne czy tez fizyczne

a właśnie powiedz mi czemu tak Cie obraziła kwestia dziecka w kiblu i że poczułaś się dzieciobójczynią?
Przecież gdy ktoś nazywa mnie ufoludkiem (co jest nieprawdą) to mam to gdzieś ignoruję, nawet trochę mnie to bawi ale gdy ktoś powie , że jestem gruba ( faktycznie przydałoby się schudnąć) to czuję się urażona, trochę zła bo ktoś naruszył mój czuły punkt. . powiedział prawdę o mnie której nie lubię.
Tak tylko głośno myślę.

mnie to też zdenerwowało,bo to tak jak bym powiedziała,że Ty spuszczasz dzieci w kiblu bo pijesz kawę(tylko przykład)
bo nie ma medycznych potwierdzeń,że spirala czy tabletki powoduje aborcję,
jest to twoje przekonanie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

INSANA miałaś już pójść z tego wątku, juz się pożegnałaś.

Na temat Twojego zaślepienia i odnośnie dogmatów utworzonych przez chrześcijaństwo nie będę dyskutować poza jednym zdaniem- słowa Jezusa- mój Ojciec większy jest niż ja...Jana 14:28. ale to dla Cb na pewno dowód na to, że trójca istnieje.

Kto Cię tak nakręcił, pod względem religijnym, czemu teraz to wyciągasz jak pytanie było 3 dni temu i zaczęliśmy inny temat. Lubisz drążyć. No ale Twoja racja jest najświętsza...

Totalny brak wiedzy biblijnej...wystarczy poczytać, ale jak sama zaznaczasz poczytać ze ZROZUMIENIEM.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Insana
Iwa naprawdę szacunek dla Ciebie i nie wiem dlaczego napisałaś że to egoizm przecież ratując siebie ratowałaś Was obydwoje , sama mogłaś umrzeć a dziecko tym bardziej niezdolne do samodzielnego życia. A to był gruczolak czy nowotwór złośliwy? I jakie miałaś objawy jak Cie mogę spytać oprócz zmęczenia?

Wybierając operację uważałam że to jest słuszne i mimo do niej nie doszło nie miałam nic sobie do zarzucenia aż pewnego razu znajoma mnie zjechała z góry na dół że powinnam się nie godzić na operację i donosić ciąże bo nawet jak by mi się coś stało to od tego jest ojciec aby potem zająć się dziećmi i je wychować,a do przesunięcia o operacji prze ze mnie przyczynił się mój ginekolog,chorobę miałam zdjagnozowaną we Wrocławiu w jednej klinice w drugiej miałam mieć operację a z trzeciej gin poproszony do konsultacji odmówił zgody na operację,po tym nie dali mnie do żadnego szpitala w razie w jak by coś się działo aby szybko zareagować tylko odesłali do domu w mojej miejscowości poszłam do mojego gin i on mnie dał do szpitala powiedziała że w takim stanie nie mogę być w domu,dla tego potem dzwoniłam tam do kliniki o odłożenie operacji bo byłam w moim szpitalu czułam się bezpiecznie wiedziałam że w razie co będę miała pomoc gdyby jednak mnie nie przyjeli do szpitala i musiała czekać w domu pewnie odbyła by się ta operacja.Na szczęście to był gruczolak,a objawy (piszę te w ciąży) nadciśnienie przy tabletkach często miałam 180/100,problem z cukrem w ciągu jednago dnia potrafił się zmienić z hieperglikemie na hipoglikemie i na odwrót,miałam niski poziom magnezu,potasu,wapnia (przez co mam osteoporoze),kruchość tkanek (lekkie uderzenie,pobranie krwi i duży siniak mega fioletowy),wiotkość mięśni (miałam problem z chodzeniem zwłaszcza po schodach).

Odnośnik do komentarza

IWA23
Insana
Iwa naprawdę szacunek dla Ciebie i nie wiem dlaczego napisałaś że to egoizm przecież ratując siebie ratowałaś Was obydwoje , sama mogłaś umrzeć a dziecko tym bardziej niezdolne do samodzielnego życia. A to był gruczolak czy nowotwór złośliwy? I jakie miałaś objawy jak Cie mogę spytać oprócz zmęczenia?

Wybierając operację uważałam że to jest słuszne i mimo do niej nie doszło nie miałam nic sobie do zarzucenia aż pewnego razu znajoma mnie zjechała z góry na dół że powinnam się nie godzić na operację i donosić ciąże bo nawet jak by mi się coś stało to od tego jest ojciec aby potem zająć się dziećmi i je wychować,a do przesunięcia o operacji prze ze mnie przyczynił się mój ginekolog,chorobę miałam zdjagnozowaną we Wrocławiu w jednej klinice w drugiej miałam mieć operację a z trzeciej gin poproszony do konsultacji odmówił zgody na operację,po tym nie dali mnie do żadnego szpitala w razie w jak by coś się działo aby szybko zareagować tylko odesłali do domu w mojej miejscowości poszłam do mojego gin i on mnie dał do szpitala powiedziała że w takim stanie nie mogę być w domu,dla tego potem dzwoniłam tam do kliniki o odłożenie operacji bo byłam w moim szpitalu czułam się bezpiecznie wiedziałam że w razie co będę miała pomoc gdyby jednak mnie nie przyjeli do szpitala i musiała czekać w domu pewnie odbyła by się ta operacja.Na szczęście to był gruczolak,a objawy (piszę te w ciąży) nadciśnienie przy tabletkach często miałam 180/100,problem z cukrem w ciągu jednago dnia potrafił się zmienić z hieperglikemie na hipoglikemie i na odwrót,miałam niski poziom magnezu,potasu,wapnia (przez co mam osteoporoze),kruchość tkanek (lekkie uderzenie,pobranie krwi i duży siniak mega fioletowy),wiotkość mięśni (miałam problem z chodzeniem zwłaszcza po schodach).

znajoma mądra,bo nie jej to dotyczyło,ciekawe jak by sama postąpiła
bo te co dużo krzyczą ,to czasem same postawione w danej sytuacji juz całkiem inaczej postępują
w Twoim przypadku w decyzji powinni jak najbardziej uczestniczyć mąż i lekarze,którzy dokładnie by Ci przedstawili sytuację
a znajomi powinni zyc swoim życiem
bo to zawsze drzazgę się widzi u kogoś,a u siebie to belki nie zauważa

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Tak apropos ciężkich wyborów.
Wczoraj obejrzałam sobie film NAD ŻYCIE o Agacie Mróz. Popłakałam sobie a jakże, ale nie o tym.
W momencie kiedy dowiedziała się, że jest dawca szpiku, bum wiadomość-jest w ciąży. I dylemat.
Usunąć , poddać się przeszczepowi i czekać na nowe dzieci, czy dać szansę temu maleństwu?
Jak wiemy wybrała to drugie. I wszystko byłoby dobrze, bo po porodzie doszło do przeszczepu, ale niestety sepsa wygrała...
Takich przykładów jest wiele, mi po głowie chodzi jeszcze niedawno zmarła Magda Prokopowicz.
Przed kolejną chemią dowiedziała się o ciąży. Chemię dostała i owszem ale później w 3 trymestrze. Ona wygrała w tamtym momencie i życie i Leosia. Miała okazję jeszcze 4 lata obserwować jak synek się rozwija.

Co nas czeka?

AGUSIA rzeczywiście masz rację, te co głośno krzyczą , robią zaś co innego, więc wniosek jak dla mnie prosty mówmy zawsze o sobie, a nie bądźmy czyimś sumieniem.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Tak apropos ciężkich wyborów.
Wczoraj obejrzałam sobie film NAD ŻYCIE o Agacie Mróz. Popłakałam sobie a jakże, ale nie o tym.
W momencie kiedy dowiedziała się, że jest dawca szpiku, bum wiadomość-jest w ciąży. I dylemat.
Usunąć , poddać się przeszczepowi i czekać na nowe dzieci, czy dać szansę temu maleństwu?
Jak wiemy wybrała to drugie. I wszystko byłoby dobrze, bo po porodzie doszło do przeszczepu, ale niestety sepsa wygrała...
Takich przykładów jest wiele, mi po głowie chodzi jeszcze niedawno zmarła Magda Prokopowicz.
Przed kolejną chemią dowiedziała się o ciąży. Chemię dostała i owszem ale później w 3 trymestrze. Ona wygrała w tamtym momencie i życie i Leosia. Miała okazję jeszcze 4 lata obserwować jak synek się rozwija.

Co nas czeka?

AGUSIA rzeczywiście masz rację, te co głośno krzyczą , robią zaś co innego, więc wniosek jak dla mnie prosty mówmy zawsze o sobie, a nie bądźmy czyimś sumieniem.

czytałam komentarze po tym filmie i tez opinie podzielone(ale to normalne)wiele osób zarzuca jej ,że postąpiła bardzo samolubnie i nieodpowiedzialnie,że jako osoba publiczna miała lepszą opiekę i zmarnowała prace i zaangażowanie lekarzy
ja nie oglądałam jeszcze tego filmu więc cięzko mi wyrazić swoje zdanie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

odkąd założyłam wątek często zastanawiam się nad problemem
i dziś tez jakoś tak dzień nastraja do refleksji
niby nie podoba mi się że tak bardzo wszystko w około jest konsumpcyjne,że zastanawiając się w przypadku nieplanowanej ciąży brałabym pod uwagę kasa czy dziecko...ale tak myślą,że jakby pieknie nie brzmiało ,ze kolene dziecko się wychowa,to niestety tak nie jest-wszystko kosztuje, i na prawdę bałabym się ,że w razie choroby byłoby mnie nie stać na leki,lekarzy...nie mówiąc o specjalistycznych wizytach,które muszą byc prywatne bo na fundusz to terminy po pół roku czekania....a nie mając pomocy rodziny,trudno by było wrócić do pracy mając pod opieką 3 czy 4 dzieci...
Emilka ma koleżankę z klasy(jedna z 7 rodzeństwa),bardzo żal mi jej bardzo wynoszone ubrania,zdarte buty(jest 4 z kolei)....owszem poczęstuję obiadem,dam batona do szkoły,ale więcej nie jestem w stanie...dziewczynka jest taka jakaś smutna,i wiem ,że dzieciom od małego trzeba wpajać,że są inne wartości niz pieniądz,ale na pewno jest przykro jak reszta dzieci z klasy ma porządne ubrania,zabawki,prezenty na mikołaja....dzieci jednak często rozmawiają o tym co mają .a ona nawet jak sa wyjazdy do kina nie jeździ
i tak jak na to patrzę z perspektywy wiary,to zawsze ludzie patrzyli na wygodę i siebie
od początku chrześcijaństwa....nawet Jezus urodził sie w stajence,bo nikt nie przyjął do domostwa brzemiennej kobiety,a potem ludzie nie zrobili nic by Jezusa nie ukrzyżowano .
nikt nie chciał sie narażać .
ale wracając to moich rozważań ,to dochodzę do wniosku,że nic nie jest czarne,ani biale...jest wiele szarości

i jeszcze o chorych dzieciach,jak to dobrze,że są organizacje które pomagają potrzebujących
dziś było o mamie chorej dziewczynki,i o akcji szycia lalek ze sprzedaży których dochód idzie na leczenie ....i ta kobieta powiedziała,że dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli ,których obchodzi los jej dziecka-bo niestety na pomoc państwa i służby zdrowia nie może liczyć

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Oopsy Daisy
Ja cały czas oglądałam na seans-online.eu i też bez limitu.Wczoraj oglądam , a tam komunikat że przekroczyłam limit :alajjj:

No nic powracając do tematu:D

ja ostatnio ogladam na http://zalukaj.tv/szukaj
ale szczerze,nawet nie wiem czy jest limit

no a od dzis mam juz w zakladce
senas-online.eu i kinomaniak.pl:D

Odnośnik do komentarza

Helena
Oopsy Daisy
Ja cały czas oglądałam na seans-online.eu i też bez limitu.Wczoraj oglądam , a tam komunikat że przekroczyłam limit :alajjj:

No nic powracając do tematu:D

ja ostatnio ogladam na Filmy i Seriale Online Wyszukiwarka filmĂłw
ale szczerze,nawet nie wiem czy jest limit

no a od dzis mam juz w zakladce
senas-online.eu i kinomaniak.pl:D

Na zalukaju musisz wysłać sms oni ci odsyłają kod który wpisujesz i to aktywuje twoje konto na tydz czasu i możesz oglądać przez ten tydz co chcesz i ile chcesz.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Helena
Oopsy Daisy
Ja cały czas oglądałam na seans-online.eu i też bez limitu.Wczoraj oglądam , a tam komunikat że przekroczyłam limit :alajjj:

No nic powracając do tematu:D

ja ostatnio ogladam na Filmy i Seriale Online Wyszukiwarka filmĂłw
ale szczerze,nawet nie wiem czy jest limit

no a od dzis mam juz w zakladce
senas-online.eu i kinomaniak.pl:D

Na zalukaju musisz wysłać sms oni ci odsyłają kod który wpisujesz i to aktywuje twoje konto na tydz czasu i możesz oglądać przez ten tydz co chcesz i ile chcesz.

ja nie wysylalam smsa
mam zalozone konto,ale i tak nie zawsze sie loguje-i filmy ogladam
czasem jest tak,ze w polowie sie zacina,ale cofam kawalek film i dziala:wink:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...