Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, u mnie pierwszymi objawami był braknokresu-ale przy moich nieregularnych cyklach to nic dziwnego. Ale nietypowe objawy jakich nigdy nie miałam to np. Gorące i pękające dziąsła (tak wiem, dziwny objaw) brak chęci na słodkie i OKROPNY ból piersi. Test w 39dc 2 kreski po minucie dosłownie. Czekaliśmy na taki wynik rok. Pomogły nam testy owu. Trzymam kciuki za wszystkie starajace z całej siły :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam dzisiaj 25 dc. Kochaliśmy się na dzień przed owulacją i w dniu owulacji (miałam silne kłucie jajnika, znikał śluz płodny; obserwuję swoje ciało od dawna więc jestem w stanie stwierdzić kiedy jest owu). Okres powinien przyjść za ok. tydzień (cykle ok. 30-dniowe). Piersi zawsze bolą mnie na dzień po owu, teraz są bardzo tkliwe. Podbrzusze mnie ciągnie w zasadzie od tygodnia (od dnia po owulacji), pobolewają jajniki, mam podwyższona temperaturę (dzisiaj 37.1). Nie jest to pierwszy miesiąc starań - w dodatku zdarzyło mi się mieć już kiedyś podobne objawy. Już myślałam że się udało, ale w dniu spodziewanej miesiączki obudziłam się w przeczuciem (a nawet pewnością), że się nie udało. Możliwe że doszło do mikro-poronienia, bo plamilam przed kilka dni przed okresem (przyszedł na czas). Mam nadzieję, że to uczucie teraz się nie pojawi. Przeczuwam że doszło do zapłodnienia, ale nie wiem na ile to intuicja, a na ile wmawianie sobie :P

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, proszę Was bardzo o opinie. Otóż tak, ginekolog stwierdził u mnie policystyczne jajniki oraz mam niski progesteron. Od 14 dnia cyklu zaczęłam brać luteinę 2x1, oraz kwas foliowy. ostatnią miesiączkę miałam 26 października, owulacja (o ile była) 8 listopada. Stosunki były codziennie od 3 do 9 listopada. Ostatnio jestem bardzo senna, jak nigdy. Oczy same mi się zamykają w pracy, do tego nie mam apetytu, odrzuca mnie od papierosów, wczoraj po zapaleniu było mi niedobrze prawie przez cały dzień. Piersi mam nabrzmiałe, bolą i o dziwo mnie bardzo swędzą po bokach. Podbrzusze mam twarde, wczoraj wieczorem jak leżałam już w łóżku, to mnie trochę bolało.. chciałabym bardzo mieć dzidziusia, ale powiedzcie mi szczerze, czy to możliwe, skoro dopiero pierwszy cykl biorę luteinę?

Odnośnik do komentarza
Gość Olaaaa90

Hej dziewczyny!
A więc w moim przypadku było tak:
Przy pierwszej ciąży mialam bardzo wcześnie objawy jeszcze przed spodziewanym okresem i nawet test był negatywny. Wtedy kawa smierdzala mi grzybem jakąś zdechla scierka, tak samo coca cola smierdzala identycznie no i brzuch delikatnie bolał. Test pokazał mi dwie kreski w dniu spodziewanej miesiączki. A później z dnia na dzień nowe objawy mdłości ból brzucha mam już 4 letniego synka. A dzisiaj dowiedziałam się że jestem w ciąży wizyta lekarska dopiero przede mną więc niewiem który to tydzień. Ale podejrzewam 5 tydzień. A teraz z mężem staraliśmy się rok o drugie dziecko. Jedyny wczesny objaw to ciągły ból piersi trochę nie zwróciłam na to uwagi bo zawsze przed okresem mnie bolała piersi. Natomiast teraz mam ból brzucha i delikatne mdłości i odrzucili mnie od słodyczy które jadłam kilogramami :p no i uczucie mokrosci niby śluzu jako takiego nie jestem w stanie określić ale uczucie mokrosci jest. Teraz czekam na wizytę i aby ciąża przebiegła dobrze
Pozdrawiam przyszłe mamusie i powodzenia w staraniach ;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mi po prostu zaczął spóźniać się okres, więc zrobiłam test, jeden wyszedł pozytywny a drugi negatywny... mega mnie to zdziwiło, więc udałam się do znajomego mojej mamy dr.jankowskiego, który zaśmiał się i powiedział, że tak się czasem dzieje, że są nawet przypadki, że kobieta jest w ciaży a ma okres... Zbadał mnie i faktycznie był tam malutki zarodek, ale w tak wczesnym stadium jeszze ciężko było mu zrobic zdjęcie, ale nawet badania z krwi wykazaly że istnieje szansa ciąży, przy kolejnym badaniu już okazalo się że to faktycznie maluszek ;) Niesamowite uczucie

Odnośnik do komentarza

Skasowała mi się połowa posta więc pisze od nowa . Mam 26 lat i od sierpnia staramy się z mężem o dziecko. Wcześniej odkladalam długo ta chwilę bo prowadzę wlasna działalność i wciąż moment wydawal mi się nie odpowiedni. W końcu gdy stwierdziliśmy, że jest dobry czas myślałam że to taka latwizna zajść w ciążę i napewno uda nam się od razu. Bardzo się mylilam. Mimo że nie staramy się jeszcze długo po kilku cyklach z negatywnym wynikiem zaczelam się podlamywac zwłaszcza że co chwilę dowiaduje się o kolejnych ciazach koleżanek. W tym miesiącu staraliśmy się naprawdę intensywnie. Robiłam testy owulacyjne i gdy tylko zaczely wychodzić pozytywnie dzialalismy 4 dni pod rząd. @ mam zawsze jak w zegarku i yeraz powinnam miec 13tego także jeszcze tydzień. Od 5tego zaczelam mieć klucia jakby w jajnikach które nie przypominają mi tych na @ , które zazwyczaj pojawiają się u mnie dzień przed lub wcale. Dodatkowo bolą mnie piersi najbardziej po bokach i mam wiecznie uczucie zmęczenia ale tak że zamykają mi się oczy nawet teraz
Nie wiem czy to możliwe że są to objawy ciąży bo jest jeszcze wcześnie. Nie chce się znów rozczarować chociaż w głębi duszy mam nadzieję że może się udało. Pozdrawiam Was ciepło

Odnośnik do komentarza

Kat92 - chyba możemy razem trzymać kciuki za nasze fasolki! - @ także wypada mi na 13 - zostały nam jeszcze 2 dni niepewności :( Z moich objawów: mam bardzo bolące piersi (chyba nigdy nie bolały aż tak), biały wodnisty śluz i przez ostatnie 3 dni kłucie w dole brzucha - jest to taki ciągnący ból utrzymujący się przez kilka godzin (zazwyczaj wieczorami). Sama nie wiem, czy te objawy faktycznie coś znaczą, czy po prostu od czytania objawów na forum wmówiłam sobie to wszystko :( Z mężem staramy się od lipca i też każdy miesiąc, gdy @ jednak nadchodziła był dla mnie okropny :(

Odnośnik do komentarza

Trzymam za nas kciuki. Ja w napadzie szajby w niedziele zrobiłam test choć mąż pukal mi w głowę że jeszcze za wcześnie i oczywiście wyszedł negatywny. Ale chyba rzeczywiście było zbyt wcześnie żeby coś wykazalo więc poczekam do dnia @. Obecnie cycki bola mnie bardzo zwłaszcza po bokach, ale sutki nie. Coraz częściej pobolewa mnie podbrzusze i już panikuje że to na okres. Oprócz tego śluz w kolorze bialka kurzego i ciągle uczucie wilgotności. Podwyższona temp w pochwie 37.4. I wyczulenie na zapachy ( chociaż nie wiem czy sobie nie wmawiam. Obawiam się tylko że może znowu mam objawy urojonej ciąży i nic z tego nie bedzie

Odnośnik do komentarza

wydaje mi się, że zrobilysmy za wcześnie. Czytałam tu wiele takich wpisow że dziewczynom wychodziły negatywne wyniki a za jakiś czas pojawiały się dwie kreski. Także myślę że jest jeszcze szansa. Ale przyznam, że jak w niedziele zobaczyłam jedna kreskę, chociaż zaklinalam ten test przez 10 minut to czułam się jakby ktoś dał mi w twarz kolejny raz. Jeszcze się łudze choć martwia mnie te bóle brzucha- boję się że to na okres i co poczuje tam wilgotność to biegnę do lazienki sprawdzać czy to okres.

Odnośnik do komentarza

U mnie też ból piersi zaczął się ponad tydzień przed okresem co wcześniej raczej się nie zdarzało. Teraz jestem dwa dni przed spodziewanym terminem okresu - piersi wciąż bolą i odczuwam coraz częstsze bóle w podbrzuszu obawiam się, że może to zwiastowac okres , ale jak na razie staram się zaklinac rzeczywistość

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...