Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co mnie tylko dziwi? To idiotyczne wyliczanie tych tygodni. Jedni robią to od ostatniej @ drudzy od owulacji. Mówię tu też o badaniach hcg. Ino w moim przypadku kiedy na pierwszym badaniu byłam 4 dni przed planowaną @ (ja wiem może 8 dni po późnej owulacji) w żaden sposób nie wychodził mi 4 tydzień który mi pierwszy lekarz wpisał... ja wydaje mi się mogłam być ma tym pierwszym badaniu maksymalnie 3 dni po zagniezdzeniu (o ile miało miejsce) ☺ i weź tu się potem nie stresuj ze nic nie widac ☺ a już inna kwestia jest taka ze ja nie wiem skąd tak wcześnie miałam jakieś przeczucia

Odnośnik do komentarza

Malutka55 wg wiek ciąży powinno liczyć się od dnia zapłodnienia. Wiele kobiet nie wie, kiedy występuje u nich owulacja, dlatego przyjęto, że wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia miesiączki, to jest reguła Naegelego
I wg tej reguły jeśli ktoś mówi Ci że jesteś w 4 tygodniu ciąży to powinnaś odjąć dwa tygodnie i masz przybliżony czas prawdziwej ciąży liczony od zapłodnienia.

Paula23 nie dziwię Ci się ani trochę. Ja jak się starałam to bardziej próbowałam sobie nieraz wmówić ze biorę wszystko na luz, że się nie przejmuję. W rzeczywistości było inaczej. Podświadomie wciąż o tym myślałam, smuciłam się i było mi źle. Dopiero jak zaczęłam dosłownie na siłę szukać sobie zajęć (przestałam też wtedy udzielać się na forum), wtedy zaskoczyło. Poprosiłam też męża by nie rozmawiać na ten temat, żeby nie siedziało mi to wciaż w głowie.

Odnośnik do komentarza

Mycha dokładnie tak mam... Staram się być na luzie ale nie wychodzi bo mimo wszystko to siedzi głęboko we mnie i nie da się tego tak po prostu wyprzeć z serca i z głowy :( nawet podświadomie się o tym myśli szczególnie gdy zbliża się @... a widok bliskich osób z brzuszkiem które nie do końca się z tego cieszą i udało im się za pierwszym razem wcale nie pomaga w wyluzowaniu :(

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f3e3k1e47vn77.png

Odnośnik do komentarza

Paula23 dla mnie też to było najgorsze...świadomość ile osób jest nieszczęśliwych bo "wpadli" :( zresztą u mnie niektórzy tez dopytywali, kiedy będzie dzidziuś, czy nie rośnie mi tam już coś w brzuchu...ok raz można zapytać, ale mam wujka, który na jednej imprezie potrafił dopytywać po 5-6 razy aż przestawałam mu zwyczajnie odpowiadać, tak jakby go wśród nas nie było. Przestałam go też całkowicie lubić i raczej to się już nie zmieni.
Pamiętaj, że mimo wszystko jak już uda Ci się przełamać, jak już nie będziesz tak bardzo o tym myśleć, to naprawdę organizm może się odblokować. To jest bardzo trudne, ale warte prób. Może przestań liczyć dni, kiedy masz mieć owulację? Nie mierz temperatury jeśli to robisz. Pamiętaj o regularnym kochaniu się co 2-3 dni i ciesz się tym, bez zbędnego myślenia. Na pewno dasz radę :*

Odnośnik do komentarza

Wiecie co Wam powiem Dziewczyny, to jest prawda że jak się chce to nie wychodzi. Opowiem Wam 2 przypadki, pierwszy to taki gdzie mój były zdradził mnie z moja koleżanka, i wpadli, z tego co wiem to 4 razy się spotkali.. a ja z nim 3 miesiące bez żadnych zabezpieczeń się kochałam i nic... Eh, a drugi przypadek to moja bratowa, 6 lat temu była z takim chłopakiem, było ok, chcieli mieć dziecko, 2 lata się starali i nic, odpuścili, zaczęło się między nimi psuć, w sylwestra się poklocili ale i się pogodzilic, a wiadomo seks na zgodę i wtedy wpadli. Ten chłop zostawił ja w sierpniu , ona we wrześniu urodziła, a w październiku innej dziecko zrobił. I gdzie tu sprawiedliwośc?

Odnośnik do komentarza

Natusi ja często się nakreacałam na ciążę, a zawsze dostawałam @. Teraz mija tydzień odkąd nie mam okresu. Jak się czuje? Ogólnie to normalnie, czasami coś za boli. Tylko ból podbrzusza jest trochę inny niż na okres. Taki delikatny, momentami nawet przyjemne takie uczucie gilgotania he he nie wiem jak to określić. Jutro się okaże co i jak :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...