Skocz do zawartości
Forum

Podpaski wielorazowe - koniec z infekcjami


Rekomendowane odpowiedzi

Dwu-Kropek
Dla mnie to jakoś niehigieniczne jest mimo wszystko....

Zastanawia mnie dlaczego :) Takie podpaski się pierze. A pierze się po to, żeby coś było czyste, prawda? Bieliznę też pierzesz :) Podpaski wielorazowe są bardziej higieniczne niż jednorazowe, możesz sobie tu poczytać o nich trochę. W skrócie zacytuję najważniejsze "Jednorazówki nie są sterylizowane, bo to zmniejszyłoby ich chłonność. Dlatego mogą zawierać różne bakterie i grzyby, a jeśli były bielone chlorem, również rakotwórcze dioksyny."
Wydaje się nam, gdy patrzymy na białe podpaski jednorazowe, zafoliowane itp., że są sterylne. A to nie jest prawda niestety.

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza
Gość Dwu-Kropek

Higiena - no niby wypiorę, ale jakoś i tak by mnie to przerażało - założyć to samo...

Mimo wszystko... koszta też nie są najniższe.

Na początek trzeba mieć co najmniej 10 podpasek + ten proszek; dodatkowo należy je prać i wiadomo, że nie z ubraniami czyli dodatkowe zużycie wody i prądu...
No i mój czas - zamiast z dziećmi czy robiąc coś innego - spędzę na płukaniu a potem praniu podpasek.

''Jednorazówki'' - oki - z biegiem czasu wyjdą niby drożej, ale z drugiej strony - w ''tych'' też nie będę chodzić kilka lat.... Tak jak garderobę - będzie trzeba zmienić;

Jak dla mnie na 100 % - NIET.

Odnośnik do komentarza

Dwu-Kropek
Higiena - no niby wypiorę, ale jakoś i tak by mnie to przerażało - założyć to samo...

Mimo wszystko... koszta też nie są najniższe.

Na początek trzeba mieć co najmniej 10 podpasek + ten proszek; dodatkowo należy je prać i wiadomo, że nie z ubraniami czyli dodatkowe zużycie wody i prądu...
No i mój czas - zamiast z dziećmi czy robiąc coś innego - spędzę na płukaniu a potem praniu podpasek.

''Jednorazówki'' - oki - z biegiem czasu wyjdą niby drożej, ale z drugiej strony - w ''tych'' też nie będę chodzić kilka lat.... Tak jak garderobę - będzie trzeba zmienić;

Jak dla mnie na 100 % - NIET.

Można prać z ubraniami, z ręcznikami, z czymkolwiek :) Tak więc nie trzeba oddzielnie nastawiać pralki. Zamiast stać i płukać, wrzucasz do pojemnika z zimną wodą. Kilka sekund :)

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

Nie wyobrażam sobie prania podpasek wielorazowych - to co mam nakupować ich z 40 i wrzucać do miski z wodą, która z tymi brudami będzie gdzieś w domu stała, a potem prać osobno albo z innymi rzeczami? Przecież jak nie upiorę od razu, to potem tego nie dopiorę, więc musiałabym prać ręcznie codziennie... Nie widzę tego, tak jak nie widzę prania pieluch tetrowych i dlatego używam jednorazówek.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...