Skocz do zawartości
Forum

Gaz rozweselający jako znieczulenie przy porodzie. Warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja skusiłam się na gaz rozweselający i drugi raz już bym tego nie zrobiła. Mdliło mnie z bólu już wcześniej, ale po tych 6 wdechach od razu zwymiotowałam. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje już zupełnie, a wcale nie bolało mniej. Czułam się jak bym była strasznie pijana i ta nieświadomość, strach sprawiały, że było jeszcze gorzej. Zdecydowanie nie polecam.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgevoae8fdp.png

Odnośnik do komentarza

Paczanga mieszkam w Pl :) w pomorskim wojewodztwie :) a miasto ma ok 50 tys mieszkancow ... Nie jest jakies kosmicznie duze :) szpital tylko 1 :)

Do wody rodzilam najstarszego syna w 2001 roku, kolejni ńiestety nie mmieli takiej mozliwosci, bo albo sala zajeta albo odpowiednio przeszkolonej poloznej na dyzurze ńie bylo ... Albo poprostu im sie nie chcialo i taka wymowka ... Bez porownania ... Dominik urodzil sie taki spokojny, wogole nie plakal ... Z tej wody taki wyjety :) nie mial szoku ... Kolejni dwaj juz tacy spokojni nie byli ... Jakby teraz sie udalo do wody to bede chciala ... Wtedy tensa nie moge jedynie ....

Zzo u mnie tez nie daja na żądanie :( ba nawet zaplacic nie mozna bo na etacie ńie ma anastezjologa caly czas ... Jedynie do operacji przychodzi ...

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Dostalam gaz przy porodzie i jednego jestem pewna- nigdy wiecej!!!
to co sie ze mna dzialo bylo straszne, czulam sie jakby mi litr wodki dozylnio podali; zawroty glowy, chwilowe utraty swiadomosci, kompletny brak poczucia czasu, pozniej okropny bol glowy (10 razy gorszy niz na kacu). Dla mnie to byla masakra... Nie wspominajac o tym, ze bolu nie zniwelowalo, a wrecz przeciwnie, baaaardzo potegowalo.

Po moich przezyciach, nikomu nie powiedzialabym: sprobuj, moze pomoze, a moze nie. Mi nie pomoglo, a bardzo, bardzo pogorszylo. To juz wole rodzic "na zywca", niz fundowac sobie takie "atrakcje".

Przy okazji (bo chyba nikt o tym nie wspomnial). Gaz nie jest obojetny dla dziecka, bardzo szybko przedostaje sie do jego ukladu i moze otepiac tak samo (albo i bardziej), niz nas.

Odnośnik do komentarza

U mnie w szpitalu stosuje się gaz. Ja nie chciałam, bo uważam, że lepiej być świadomym i współpracować z lekarzem, a nie mieć jazdy w trakcie porodu. No i chciałam świadomie przywitać dziecko. Ale wiele dziewczyn brało. Raczej nie zauważyłam hurraoptymistycznych opinii, raczej negatywne bądź obojętne. Ale sama nie brałam więc ciężko mi coś obiektywnie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Ja uzylam gazu przy pierwszym porodzie i przy drugim tez zamierzam zastosowac. Pomogl mi przy oddychaniu podczas skurczy, nie oglupil mnie i bylam swiadoma. Czulam sie rozluzniona ale nie pijana i nie mialam zadnych halucynacji i jazd. Ja moge akurat pozytywnie wypowiedziec sie na temat gazu

Odnośnik do komentarza

Aaneczka86
solange63
Gaz nie jest obojetny dla dziecka, bardzo szybko przedostaje sie do jego ukladu i moze otepiac tak samo (albo i bardziej), niz nas.

Skąd masz takie informacje ?

z medycznych pism, ale spokojnie. ten aspekt jest pomijany, bo dotyczy czasu przyjmowania gazu przez matke. nie ma dlugofalowych skutkow ubocznych, a z organizmu jest usuwany dosc szybko.

Tylko, np. gdy porod trwal dlugo i rodzaca przyjmowala gaz w duzych ilosciach, to dziecko po porodzie moze miec problemy ze zlapaniem piersi, bo jest rozluznione i senne.

Odnośnik do komentarza

curry
... Ale sama nie brałam więc ciężko mi coś obiektywnie powiedzieć.

bo obiektywnie sie nie da. kazda ma subiektywne odczucia w tej kwestii. ja bym podzielila na 3 x 33,3%. jednym przynosi ulge, inne rodzace maja obojetny stosunek, a innym definitywnie szkodzil lub denerwowal. troche rosyjska ruletka...

ja mialam watpliwa przyjemnosc zaliczyc sie do ostatniej grupy :ehhhhhh:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...