Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Małgosia

Logopeda w przedszkolu

Rekomendowane odpowiedzi

kochane, jeśli w waszych przedszkolach są panie logopedy to ja z doświadczenia polecam aby takowa Pani sprawdziła możliwości i mowę waszych dzieci.
Jedna z mam w naszym przedszkolu stwierdziła, że jej syn wyrośnie ze swojej wady (bo wiele dzieci jednak wyrasta z różnych błędów wymowy) ale jej niestety nie wyrósł.
Chłopak teraz chodzi na zajęcia w szkole, ale stres ma poniekąd większy niż w przedszkolu.
Dzieci w wieku szkolnym potrafią być okrutne w swoich ocenach....
Mi i Kubie takie ćwiczenia dawały wiele przyjemności i zabawy- a co więcej widzę olbrzymią poprawę.
Przypomniało mi się właśnie bo dzisiaj mam wizytę u logopedy w szkole i chyba jeszcze będziemy ćwiczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i chyba pogadam sobie sama ze sobą ;)

scieszę się, że poszłam do szkolnej Pani logopedy- znalazła jedną poważna usterkę ;)
mianowicie moj synek mówi źle "s" mimo ćwiczeń w przedszkolu

mamy też ćwiczenia naprzemienne robić żeby pobudzić całe ciało ( to apropo pisania lustrzanego odbicia)

jednak sprawdza się powiedzenie- MAłE DZIECKO MAłY KłOPT- DUżE DZIECKO DUżY KłOPOT ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój Adaś co prawda nie chodzi do przedszkola a do żłobka - ale tam też co kilka miesięcy mają wizyty logopedy i psychologa, którzy obserwują dzieci i w razie wu zwracają uwagę co jest nie tak. U nas póki co wszystko ok :)
Zawsze przed ich wizytami trzeba popisać zgodę na "obserwację" dziecka, a wiem, że są rodzice, którzy nie wyrażają na to zgody :confused:

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przedszkolu gdzie chodziła Paulinka takie badanie było obligatoryjne dla wszystkich dzieci. Po takiej konsultacji rodzice dzieci u których stwierdzono jakieś problemy dostawały karteczkę co to było i czy wymaga leczenia. Teraz w szkole do której chodzi też już ich klasa miała takie konsultacje. Ewentualnie jeśli ktos ma jakieś wątpliwości to może sobie dodatkowo umówić indywidualne konsultacjie z logopeda i ona dokładnie tłumaczy co i jak.

Renata mama Paulinki, Weroniki i Wiktorii
http://www.suwaczek.pl/cache/c8241af4ae.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4dbe1440ea.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas w przedszkolu jest logopeda :). Dla maluszków nie robią zajęć, bo przeważnie dzieciaki jeszcze bardziej się stresują. Pani logopeda była u nas na pierwszym zebraniu dla rodziców i mówiła na co zwracać uwagę, jak były jakieś pytania to bardzo wyczerpująco na nie odpowiadała. I oczywiście w razie wątpliwości zapraszała do siebie do gabinetu wraz z dzieckiem

Areczek :wink2:
http://b4.lilypie.com/5Fump2/.png
Juleczka :smile:
http://b2.lilypie.com/udqbp1/.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Małgosia - pomaga to chyba za dużo powiedziane ;) Jak trzeba to poda pampersa, wyrzuci itp. Staram się go angażować żeby czuł się potrzebny a nie stał z boku. Ważne, że Adaś go akceptuje, a zazdrość o Maciusia minęła mu po ok. 3 tygodniach. Nawet w żłobku Adaś opowiada, że ma braciszka i go kocha :). Może właśnie dzięki temu czuje się takim ważnym starszym braciszkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziubala jak miło się czyta to co napisałaś o swoim dueciku ;)
a rola starszego brata to wielka rola
u mnie jest 3 lata różnicy między chłopakami ( bez miesiąca) teraz jak Bartuś ma juz prawie 3 to są momenty, że się fajnie razem bawią.
I często słyszę jak starszy Kuba mowi- chodź Bartuś pokażę Ci, albo chodź- zobacz to się robi tak.
Fajne chwile
usciskaj chłopaków, super masz pomagacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Małgosia - dzięki :)
Ja nie mogę się doczekać aż Maciuś będzie starszy i będzie się razem bawić z Adasiem. To będzie super :)
Też uściskaj swoich kochanych Synków :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Małgosia - w Krakowie szaro, buro i deszczowo. Ale do Krakowa serdecznie zapraszam :)
Bardzo rozmówki mamy tematyczne dla tego wątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie to cały plus
w tym roku nowościa są zajęcia judo dla dzieci, ale mój B sie rozpłakał i nie chce ;)
mają taniec, elementy baletu połączone z rytmiką, angielski i bardzo dużo zajęc z rysunkiem, plasteliną
dużo śpiewają, natomiast mają bardzo mały wyjść poza przedszkole w sensie wycieczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...