Skocz do zawartości
Forum

Luty 2013- mamuśki łączmy się


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

hej
nika_2_2widzę że mamy bardzo duzo wspólnego .nastepna zgodność z tyymi uzywanymi rzeczami, podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami, oczywiście nie puszczając kciuków za lekarzowe wizyty 15-stego.
dziś musiłam podnieść lidkę dostała histerii na schodach, bałam się że spadnie. teraz strasznie zmęczona jestem, ręcę mi mdleją. a ty jak wyciągasz syna z łóżeczka (wyjełaś już szczebelki? podnosisz go czasem?

Odnośnik do komentarza

kupilam tyle ile unioslam :p trzeba sobie dawkowac przyjemnosc hehe A spiochow i bodziakow planuje minimum po 20sztuk na kazdy rozmiar. I do tego kilka dresikow i komplecikow na wyjscie, ze dwa kombinezony, jakas kurteczke, jeszcze jeden kocyk ale tym razem z wloczki dokladnie taki jak czapeczka :) kilka par cieplych bucikow, kilka czapeczek, szaliczki, rekawiczki a wiec jeszcze mnostwo przyjemnosci przed nami :) A powiedzcie mi kochane ile kupic reczniczkow z kapturkiem dla malutkiej? Kupilam narazie 5 sztuk.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

natalinkaaa
kupilam tyle ile unioslam :p trzeba sobie dawkowac przyjemnosc hehe A spiochow i bodziakow planuje minimum po 20sztuk na kazdy rozmiar. I do tego kilka dresikow i komplecikow na wyjscie, ze dwa kombinezony, jakas kurteczke, jeszcze jeden kocyk ale tym razem z wloczki dokladnie taki jak czapeczka :) kilka par cieplych bucikow, kilka czapeczek, szaliczki, rekawiczki a wiec jeszcze mnostwo przyjemnosci przed nami :) A powiedzcie mi kochane ile kupic reczniczkow z kapturkiem dla malutkiej? Kupilam narazie 5 sztuk.

5 sztuk to bardzo dużo:36_19_2: jak dla mnie. przeciew w zwykły duży ręcznik tez można zapakować dziecko.
po co ci tyle bucików, przecież wiekszośc konbinezonów ma takie "szmaciane papucie" a po domu w skarpetach.

Odnośnik do komentarza

Natalinka, ciuszk przeslodkie! :36_3_3:
Wpadam z wizyta, zeby Ci powiedziec, ze na amazonie jest teraz promocja z fisher price, do 24listopada kupujesz 2 zabawki i cena za tansza jest zwracana, moze bylabys zainteresowana dlatego Ci pisze ;) Amazon.fr - ODR FIsher Price

http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/08/products/toys/jeux-jouets/contenu/Mattel/Leaflet-Fisher-FA-2.jpg

Jesli chodzi o fotelik samochodowy to poczekaj na zimowe wyprzedaze, pamietasz pisalam kiedys kupilam fotelik 70%off z concorda. Na prawde warte a tym barddziej wozek, wyprzedaze beda juz na dniach a zawsze pare groszy w kieszeni :))
pozdrawiam was dziewczyny i nie przeszkadzam ;)

Co do reczniczkow to ja mam tylko 2, jak cos to zwykly bede uzywac, spioszkow tez mam malo, jeszcze pewnie dojda prezenty, wiec kupilam tylko po 5 sztuk, Kocykow mam chyba z 10 bo babcia wysala, to ciocia ;) wiec nie kupuj za duzo na pewno jeszcze obsypia Cie prezentami Natalinka ;)

Odnośnik do komentarza

VEOHdzieki kochana, zaraz cos powybieram :) szkoda, ze tylko zabawek to dotyczy, bo chcialam kupic chustawke-transat 4w1 z fishera za 174e :) ale i tak cos kupie, wiec dziekuje za informacje :) A z wozkiem i fotelikiem czekam spokojnie do soldow :) obecnie moim typem jest fotelik romera no ale zobaczymy:p Szczerze mowiac, wybor wozkow sporo mniejszy niz w Polsce :p ale cos sie znajdzie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

Veoh a powiedz mi jeszcze, masz moze jakas liste co trzeba zabrac do szpitala dla Ciebie i maluszka? Bo wlasnie kolezanka mi mowila, ze trzeba 5 pizamek, 5 bodziakow z dlugim rekawkiem, dwie czapki, dwa sweterki te wloczkowe, rekawiczki niedrapki, pake pampersow, kosmetyki dla maluszka i wlasnie ona mi mowila ze trzeba 4 reczniczki :) dlatego kupilam narazie 5szt. A co dla mnie to nie mam pojecia :) Nigdzie w poczekalni nie widzialam listy, pewnie daja w szkole rodzenia ale ja ze wzgledu na zagrozona ciaze nie moge tam chodzic :/ a jakie butelki kupowalas? Slyszalam, ze dodie MAAM sa bardzo dobre :) ale zadnych nie kupilam jeszcze :p i powiedz mi co jeszcze kupowalas dla maluszka z masci, kremow itp. z aptekowych zakupow =) oczywiscie jak znajdziesz chwile.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

natalinkaaa
VEOHdzieki kochana, zaraz cos powybieram :) szkoda, ze tylko zabawek to dotyczy, bo chcialam kupic chustawke-transat 4w1 z fishera za 174e :) ale i tak cos kupie, wiec dziekuje za informacje :) A z wozkiem i fotelikiem czekam spokojnie do soldow :) obecnie moim typem jest fotelik romera no ale zobaczymy:p Szczerze mowiac, wybor wozkow sporo mniejszy niz w Polsce :p ale cos sie znajdzie :)

na pewno cos znajdziesz ;) nie znam romera. Ja mam transat z bright stars tez maja fajne rzeczy :)) o tutaj np cos takiego Bright Starts - 7064 - Ingenuity Cradle & Sway Swing-Bella Vista Fashion: Amazon.fr: Bébés & Puériculture
ale akurat tego nie mam bo chlop z domu by mnie wygonil :D zartuje ;)
posprawdzaj jeszcze ceny na leguide ---> LeGuide.com - Comparateur de prix, promotions, tendances zawsze moze gdzies na innej stronie zakup tego transatu wyjdzie taniej :)

Edit: co do wyprawki to ja dostalam liste w szpitalu co wziasc, generalanie mam nie brac kosmetykow czy pampersow, chusteczek i etc, tylko ubranka, kocyk, przescieradlo, spiworek,welniany kaftanik, ale ja spakowalam bawielniany. nic nie mowili o reczniku dla maluszka tylko wzielam dla siebie jeden maly, ale tam tez daja wszytsko nawet sczteczke do zebow i paste ;) dla siebie przyszykowalammajtki poporodowe, podpaski. I np musze ich uprzedzic jak bede karmic, Ja zdecyydowalam sie na butle, wic oni i tutaj juz maja swoje mieszanki. Nie biore wiec butelki czy mm
bUTELKi mam z petit terrraillon ale slyszalam, ze avant ponoc swietnie sie sprawdzaja ;) i nie powinno sie kupowac za duzo na poczatku, bo zalezy jak maluszkowi przypasuje ...no a ja np nie swiadom kupilam caly kaplet miarka ze szcztoeczkami i czyszczenia heheh ;) ale coz..
Ja kupilam krem na pupcie i zel z nivea baby. Ale zwiazku z ta calaj jego wada dostalam jakiegos bzika na punkcie chemii ;) i postanowilam poczekac az w szpitalu dostane probki i dowiedziec sie co proponuja dla malenstwa. Chcialabym sie skonsultowac z polozna oraz pediatra w sprawie jakis ekologicznych kosmetykow. Na pewno bede uzywac kosmetykow do minimum. Nawte chusteczki z pampersa zawierja alkohol, wiec na poczatku mam zamiar przecierac pupcie zwykla przegotowana woda i wacikiem. Do kapieli chyba tylko olejek, ale mysle, ze bardziej coz z aptecznych rzeczy zakupie..Bede musiala wysalc H. pewnie na zakupy, ale wole poczekac niz kupowac w ciemno i pozniej wyzucic do kosza. Gdzies znalazlam link co kiedys wam podowalam z bio. Ale jak mowie po konsutlacji z polozna albo pediatra zdecyduja sie na wybor :) ;)

A co do sztuk to Ja mam po 2 pary, tak bylo przynajmniej napisane u mnie :) nie mam tego duzo. 2kocyki, bo gin mowi, ze jak poloza dzidzusia to beda sprawdzac jego temp co 15minut wiec dobrze by bylo go otulic jeszcze doatkowo kocykiem, zeby mi go nie zabrali. Ja przyszykowalam sobie jedna cienka i jedna cieplejsza czapeczke do wysjcia. Zamiast niedrapek mam skarpeteczki dla niego ;) Przescieradlo i 2pieluchy tetrowe. No i bede 4dni w moej klinice po porodzie o ile skonczy sie strajk ;) i nie wyladuje winnym szpitalu. Jak bedziesz sie rejestrowac w szpitalu kochana to wydaje mi sie, ze tam powinni Ci dac liste z wykazem :) popytaj sie moze jak bedziesz przy okazji. Albo moze Twoj maz moglby podejsc i sie podpytac? Mam nadziej, ze na wszytskie pytania odpowiedzialam, Jak cos to sie pytaj ;)))

Odnośnik do komentarza

Sunny
paczanga moze to tylko moje wrazenie, nie obraz sie... wiem, ze jestes juz mama i moze masz wiecej doswiadczenia...
ale nie trzeba krytykowac kazdej jednej wypowiedzi w stylu po co Ci to / na co Ci to..
to jednak jest wybor kazdej z nas- i najprzyjemniejszy czas na zakupowe szalenstwa...
spasuj troche

pewnie masz rację, później zawsze się zastanawiam że to może być źle odebrane, ale ja jestem strasznie bezpośrednia. chciała bym pisać w stylu niki że ja mam tyle albo ja używam tak, niestety dyplomatyczna lampka zapala mi się po jakimś czasie.

natalinkaaaskoro wymagają 4 ręcznikow to by wyglądało że za każdym kompaniem trzeba używać nowego, pranego ręcznika. ile średnio w FR się leży w szpitalu.

Odnośnik do komentarza

veohmyślę że zgodne z moim podejście do kosmetyków. mam nadzieję że trafisz na kompetentny "eko personel medyczny" ale ja jak chciałam porady w PL o kosmetykach eko i postępowaniu nazwijmy to naturalnym nic nie wiedzieli. np każdy ortopeda mówił że chusty są ok ale jak sie pytałam jak wiazać lub jakich błędów unikać żaden nic nie wiedział bo on tylko przeczytał że jest to dobre.

Odnośnik do komentarza

natalinkaaa
Paczanga no wlasnie na jedna kapiel uzywaja dwa reczniki z tego co udalo mi sie dowiedziec. W ogole tu maja dziwny system mycia dzieci, najpierw na sucho sie namydla a potem do wody czy jakos tak :) A w szpitalu zostajesz zwykle 3 dni chyba ze cearka lub komplikacje, to dluzej.

widzę sterylność ponad wszystko z tą kompilą.
położne będę wiedziały najlepiej jakie kosmetyki z reguły uczulają dzieci. u nas mówią o tym juz w szkole rodznia

Odnośnik do komentarza

Natalinka ciuszki wspaniałe, trochę żałuję, że wsyztsko dostałam, bo teraz chętnie bym kilka rzeczy kupiła, a tu zapowiada się, że jeszcze ciuszki dostanę od kuzynki mojego M., więc mnie ta przyjemnośc omija.
\Co do wyprawki "szpitalnej" to lepiej się dowiedzieć, strasznie dużo tych ręczników, ale skoro trzeba:) ja mam dwa z kapturkiem, dwa rożki - jeden usztywniany, dwa koce grube (ten który zrobiłam, i jeden kupiłam) i jak na razie nic nie dokupuje, bo wiem, że ludzie będą się pytać co potrzeba to wtedy będę naciągać:) ale zapewne potrzebne będą tylko pampersy, bo reszta już jest oprócz chusty.

Macie jakieś namiary? Która najlepsza, czy te na allegro to nie jakieś tandety?

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8iikldrje9wc.png

Odnośnik do komentarza

Naataalkaa to super, ze tyle rzeczy dostalas :) to napewno wielka pomoc, zwlaszcza, ze kazda rzecz dla dzidziusia duzo kosztuje :) a jak cos Ci sie bardzo spodoba, to zawsze mozesz dokupic. A ja uwazam, ze im wiecej tych ciuszkow sie ma, tym latwiej pozniej jest, bo nie trzeba latac miedzy pralka, suszarka i zelazkiem coddziennie, zwlaszcza, ze dla dzidziusia robisz osobne pranie. Nasza Lenka po dwoch miesiacach pojdzie do zlobka, wiec zdecydowanie wolny czas bede wolala spedzac z nia :) Ja tez dostane napewno pelno rzeczy, bo mama i siostra ktore sa w USA juz nakupily pelno ubranek ale odbiore je dopiero w kwietniu jak pojade do Polski :) i wiadomo, ze pozniej kazdy kto przychodzi, przynosi jakies prezenty dla maluszka wiec szafa peknie w szwach ;p

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

Kochana, ale ja mam już ok. 20 bodziaków z krótkim i długim rękawem z każdego rozmiaru od 56 do 68- kilka 74. Ok. 15 sukienek, kilkanaście pajaców, półśpiochów. Kilka par dresów, ok. 20 jak nie i węcej czapeczek... no i obietnice, że już kolejne reklamówki czekają, bo chrześnica wyrosła:)
mogłabym nie prać przez tydzień albo i dłużej i by mi starczyło. :) Cieszę się i jak się Helenka urodzi to na pewno będę kupowała ale zdecydowanie już większe rozmiary ok. 74-80 gdy już będzie raczkować i zdzierać:) kolana i łokcie raczkując:)

Szczerze to się doczekać już tego prania nie mogę, płyny do prania czekają, ale mam zamiar to zrobić pod koniec grudnia na początku stycznia, aby się nie zdążyły zakurzyć zbytnio:)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8iikldrje9wc.png

Odnośnik do komentarza

natalinkaaaja miałam chustę elastyczną nie markową i bardzo się rozciagała, trudno zakładac, marny konfort. pytałam koleżankę która nosi "nałogowo" w chuście. radzi kupić markową używaną bo taka użwana lepiej się nosi, coś z włuknami jest lepiej. ja napaliłam się na chustę kółkową (ona też poleca), bardzo prostą w założeniu i można w niej nosić od urodzenia. moja nałogowa nosicielka czesto nosi w takim nosidełku maj tai, ona zamówiła szyte u jakiejś dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...