Skocz do zawartości
Forum

Poradniki zakupowe


Rekomendowane odpowiedzi

MadziaK
Gdzie kupujecie jedzenie dla swoich rodzin?

ja jestem "idealistką jedzeniową" większość staram się kupować z pierwszego źródła. raz na kilka miesięcy połówka świniaczka i z tego robię tez wędliny.
na bazarek chodzę i jak czegoś nie ma u tzw babć to idę na stragany. z tego źródła ważywa owoce jaja i nabiał czasem kurak.
jeżdżę też na targ rolny gdzie sprzedają rolnicy w wiekszych ilościach. też warzywa i mąka.
codzienne zakupy w sklepie osiedlowym i piekarni osiedlowej (choć chleb piekę i sama). sprawdzone produkty w biedronce. np mąka cukier oliwa jogurty
kasze i przyprawy (trochę hoduje) w sklepie rozsypne na kilogramy
kawa i frykasy-bakalie często na allegro.

Odnośnik do komentarza

MadziaK
Gdzie kupujecie jedzenie dla swoich rodzin?

A ja zupełnie inaczej niż Paczanga :)
Mięso w sklepach mięsnych, warzywa i owoce w warzywniakach, na targ już nigdy nie zdążę po pracy. Wszystkie pozostałe produkty w marketach, najczęściej duże zakupy raz w tygodniu.
Jak Kuba był malutki i pierwsze obiadki mu gotowałam, to wszystkie warzywa i owoce kupowałam w sklepach ekologicznych, tak dla czystego sumienia :) Teraz już normalne rzeczy wcina.
Absolutnie nie jestem idealistką w tym względzie :) Inna sprawa, że jakbym dostała pół świniaka, to nawet nie wiedziałabym co z tym fantem zrobić :)

Odnośnik do komentarza

Daffodilkażdy ma swojego świra ja mam jedzeniowego. ja tez na początku nie wiedziałam co zrobić z połówką świniaka ale zawsze można się dogadac z gospodarzem że ci pokroi wg twojego życzenia:) rozumiem że na targ nie masz czasu zajrzeć ale może w soboty jest u was gdzieś taki osiedlowy? wtedy warzywa też bedą eko tylko w super cenach.

Odnośnik do komentarza

paczanga
Daffodilkażdy ma swojego świra ja mam jedzeniowego. ja tez na początku nie wiedziałam co zrobić z połówką świniaka ale zawsze można się dogadac z gospodarzem że ci pokroi wg twojego życzenia:) rozumiem że na targ nie masz czasu zajrzeć ale może w soboty jest u was gdzieś taki osiedlowy? wtedy warzywa też bedą eko tylko w super cenach.

Paczanga przyznam, że ja absolutnie nie wierzę w to eko na targach podkrakowskich :whistle: Jak czasem patrzę na te pola uprawne pod kombinatem dymiącym na szaro-żółto, to gdzieś mam taką ekologię :)
Żeby mieć pewność, to od kogoś znajomego trzeba mieć warzywa. Lub z tych sklepów ekologicznych, bo zakładam, że skoro mają certyfikaty, to raz na jakiś czas dostawcę sprawdzają (choć być może błędnie zakładam :)).
No ale tak czy siak w weekendy na targach kupuję, ale ze świadomością, że z eko to ma niewiele wspólnego :)

Odnośnik do komentarza

kupując wózki dla dziewczyn kierowałam się funkcjonalnością,ciężarem,jak się składa i prowadzi.
dla pierwszej córki kupiłam modny w tamtym okresie Tako wózek trzy funkcyjny z wkładanym nosidłem ,na pompowanych duzych kołach
na pewno był wygodny,amortyzacja,na paskach
ale ciężki 19 kg,zajmowała duzo miejsca po złożeniu,kłopotliwy w transporcie
jako spacerówka przede wszystkim za ciężki ,mało zwrotny,przekładana rączka wcale nie ułatwiała sprawy....szybko kupiłam mniejsza i lżejszą spacerówkę

przy drugiej córce zdecydowałam się taż na wózek 3-funkcyjny,ale rozwiązanie było lepsze,po prostu na tej samej ramie montowałam zamiennie gondolę,fotelik a potem spacerówkę
bardzo przydatne w moim przypadku było montowanie fotelika na stelazu,w czasie wizyt w przychodni,załatwiania spraw w urzędzie,po prostu odpinałam fotelik ze śpiącym maluchem i nie musiałam taszczyć wózka
kilka razy przenosiłam córkę też w gondoli,ale była już o wiele cięższym elementem niż fotelik
patrzyłam na to by montaż poszczególnych elementów na ramę był prosty i nie wymagał pomocy osób trzecich
rana po złożeniu zajmowała mało miejsca -to też plus jeśli wózek przewozi sie w aucie
oczywiście w sklepie sprawdziłam wszystkie istotne szczegóły
wybrałam model gdzie nie było potrzeby montowania adapterów do fotelika,nie chciałam dodatkowych elementów o których trzeba by pamietać
wybrałam kółka skrętne,nie każdy je lubi,ale można je zablokować i wtedy są jak w tradycyjnym wózku

jeśli chodzi o foteliki,wybierałam te z małym przedziałem wagowym,zawsze nowe,słyszałam kiedyś od eksperta,że materiały z których są foteliki po 5 latach nie spełniają już swoich norm bezpieczeństwa
patrzyłam na opinie klientów,na wyniki w testach,na producenta
sprawdzałam jak sie montuje w aucie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o zakup jedzenia kieruję się przede wszystkim jakością,patrzę na sprawdzonego producenta
jak mam okazje to warzywa kupuję na giełdzie prosto od rolników,jajka zawsze z farmy,gdzie kury hodowane są na wolności,a nie w klatkach,mam jednego sprawdzonego sprzedawcę
jedzenia eco nie kupuję często,jest duzo droższe

podobnie jak Daff większe zakupy robię w markecie dwa razy na miesiąc
jeśli chodzi o żywność typu makarony,kasze to mam sprawdzonych producentów,kilka razy skusiłam sie ceną i pożałowałam

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
jeśli chodzi o zakup jedzenia kieruję się przede wszystkim jakością,patrzę na sprawdzonego producenta
jak mam okazje to warzywa kupuję na giełdzie prosto od rolników,jajka zawsze z farmy,gdzie kury hodowane są na wolności,a nie w klatkach,mam jednego sprawdzonego sprzedawcę
jedzenia eco nie kupuję często,jest duzo droższe

podobnie jak Daff większe zakupy robię w markecie dwa razy na miesiąc
jeśli chodzi o żywność typu makarony,kasze to mam sprawdzonych producentów,kilka razy skusiłam sie ceną i pożałowałam

jaki makaron preferujesz. ja czasem robię sama np do rosołu. do sosow do niedawna kupowałam lubelle później taki z biedronki ale ostatnio z żadnego nie jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza

paczanga
agusia20112
jeśli chodzi o zakup jedzenia kieruję się przede wszystkim jakością,patrzę na sprawdzonego producenta
jak mam okazje to warzywa kupuję na giełdzie prosto od rolników,jajka zawsze z farmy,gdzie kury hodowane są na wolności,a nie w klatkach,mam jednego sprawdzonego sprzedawcę
jedzenia eco nie kupuję często,jest duzo droższe

podobnie jak Daff większe zakupy robię w markecie dwa razy na miesiąc
jeśli chodzi o żywność typu makarony,kasze to mam sprawdzonych producentów,kilka razy skusiłam sie ceną i pożałowałam

jaki makaron preferujesz. ja czasem robię sama np do rosołu. do sosow do niedawna kupowałam lubelle później taki z biedronki ale ostatnio z żadnego nie jestem zadowolona.

Wymagająca z Ciebie gospodyni :)
Ja głównie Lubellę kupuję.

Odnośnik do komentarza

paczanga
agusia20112
jeśli chodzi o zakup jedzenia kieruję się przede wszystkim jakością,patrzę na sprawdzonego producenta
jak mam okazje to warzywa kupuję na giełdzie prosto od rolników,jajka zawsze z farmy,gdzie kury hodowane są na wolności,a nie w klatkach,mam jednego sprawdzonego sprzedawcę
jedzenia eco nie kupuję często,jest duzo droższe

podobnie jak Daff większe zakupy robię w markecie dwa razy na miesiąc
jeśli chodzi o żywność typu makarony,kasze to mam sprawdzonych producentów,kilka razy skusiłam sie ceną i pożałowałam

jaki makaron preferujesz. ja czasem robię sama np do rosołu. do sosow do niedawna kupowałam lubelle później taki z biedronki ale ostatnio z żadnego nie jestem zadowolona.

jak na razie właśnie Lubelle,nie klei się i wszystkim smakuje
raz kupiłam łazanki z biedronki pól kilo za 1,85 i pies zjadł,mimo przestrzegania czasu gotowania zrobiła się jedna klucha

sama nie umiem robić makaronu,ale jadła kilka razy taki domowy i jest super

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

najłatwoej zrobić makaron lany do rosołu. roztrzepujesz jajo i wklecasz do niego mąkę póżniej w zależności od konsynstencji przez sito lub jak gęstyto zwilżam deskę rozsmarowuje nożem masę konsystencji ciastoliny i zpycham nożem do goracej zupy cienkie kawałeczki (mój sposób). mój sposób na męża który nie je zielieniny blenderem łacze jajo mąkę i zieleninkę (koper lub częsciej pietruchę) i mam go w rosole:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...