Skocz do zawartości
Forum

Dziecko 17-miesięczne reaguje wrzaskiem na wszystko


wicia255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

bardzo proszę o pomoc.

Mam syna prawie 17 miesięcy, no i mam z nim problem, a mianowicie na wszystkie zakazy, słowo "nie" reaguje wrzaskiem. Ja wiem że nie powinno się za wiele używać słowa "nie" no ale czasem trzeba np dziecko rozrzuca zabawki i wiedząc że nie wolno śmieje się z tego na słowo "nie wolno" wpada dosłownie w szał i wrzeszczy, albo bije ręką mnie albo tatę i się cieszy na słowo "nie rób tak robisz mamie ała oczywiście wrzeszczy. Co zrobić, jak reagować, nie da sie mu nic tłumaczyć bo wpada w taki szał że wrzeszczy i rzuca sie po ziemi, czy przeczekać, pozwolić się wyzłościć i wykrzyczeć, ale to dosc długo trwa a np trzeba wyjść na spacer do sklepu. Przy ubieraniu jest tak samo nie chce to wrzeszczy i sie wyrywa no i ciężko go ubrać ale trzeba czasem na siłe bo nie wyszlibyśmy wogule a czasem poprostu trzeba gdzieś wyjsc i coś załatwić. Strasznie mnie to męczy nie wiem co z nim zrobić i dlaczego tak reaguje.
Wiem że on ewidentnie nie umie sobie poradzić ze swoimi emocjami wpada w szał rzuca sie po podłodze wali głową o podłogę bije się rączkami po głowie, no ii nie wiem jak mu pomóc.

Zapewne to jakiś nasz błąd z przeszłości ale jaki, nie mam pojęcia i jak to naprawić.

Poza tymi atakami złości to bardzo radosne i uśmiechające się do wszystkich dziecko, taki "czaruś"

Dodam jeszcze że mieszkamy w jednym domu z kuzynką syna o 3 mies od niego starszą i nigdy takich akcji nie miała, oczywiście zdarza się że się złości i czegoś nie chce ale nigdy nie jest to taki dziki szał jak u mojego syna. No i nikogo nie bije.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw3e5egwc5z2x0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h3w262ilt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...