Skocz do zawartości
Forum

Konkurs


Gość iszmaona

Rekomendowane odpowiedzi

Konkursy dla najaktywniejszych forumowiczów istnieją od dawna. Mam taką małą uwagę. Fajnie byłoby wynagradzać forumowiczów, którzy udzielają się w różnych wątkach, chętnie pomagają, służą radą, dobrym słowem. Tymczasem z tego co zauważyłam, wystarczy "nabić" sobie posty w dziale gry i zabawy by stać się bardzo aktywnym uczestnikiem.
Może warto rozważyć propozycję, wyłączenia tego działu z naliczania postów?

Odnośnik do komentarza

iszmaona Nie wiem czy zauważyłaś ale osoby wyróżniane w konkursach na 'najaktywniejszych' bardzo dużo, często i chętnie udzielają się na wszystkich płaszczynach forum- takie jest moje spostrzeżenie! Moim zdaniem jesteś troszkę niesprawiedliwa, bo osoby mające po 8 tyś. postów z pewnością nie 'nabiły' ich sobie na samych "Grach i zabawach"... Nie wiem czy to w ogóle możliwe... Nawet jeśli ten dział zostałby wyłączony- jak sugerujesz- myślę, że ranking najwierniejszych forumowiczek niewiele by się zmienił (jeśli w ogóle)- chyba że kogoś konkretnego proponujesz, no ale raczej nie siebie...?! :hahaha:

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dpcpxb1ea.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9itfxz7too.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz27v1ws8z4.png

Odnośnik do komentarza

mam inne spostrzeżenia, co do pierwszej części twojej wypowiedzi.

nie rozumiem po co ten sarkazm, skoro nie brałam i nie biorę udziału w konkursach.

Uważam po prostu, że osoby które pomagają chętnie innym choćby radą, swoją aktywnością dają dużo więcej, aniżeli osoby tego nie robiące i za to mogłyby być nagradzane.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że osoby które pomagają, radzą itd powinny zostawać nagradzane i uważam, że tak właśnie jest... Nie wiem tylko dlaczego nie mogą przy tym być również aktywne w wątkach 'rozrywkowych' skoro i takie istnieją na forum! Dla mnie również jest to pewien sposób relaksu i odstresowania- nie patrzę na to gdzie i do czego jest to liczone...

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dpcpxb1ea.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9itfxz7too.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz27v1ws8z4.png

Odnośnik do komentarza

gdzies juz kiedys pisało, ze do konkursu o najaktywniejszą osobe na forum nie sa brane pod uwage wątki z gratulacjami i "przywitaj sie" gdzie pisze sie tylko gratuluję badź witaj.....

z ostatniego konkursu, chyba urodziny parenting? o aktywnosci, gdzie bylo 10 forumowiczek wyroznionych to moze ze 4 nicki rzucają mi sie w oczy na ogólnych watkach, reszta "nabija" posty na prywatnych a tak radzą i pomagają tylko danej grupie.....

ja nie biore udziału w tego typu konkursach, w konkursach z serduszkami gdzie sie glosowalo tez nie.....

poza tym wydaje mi sie ze osoby ktore wygrywają konkursy aktywnosci nie klepią w klawiature po to by nabijac posty na konkurs.....

a watek "gry i zabawy" chyba normalnie jest wliczny w konkursy o aktywnosci

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

ale ja nie twierdzę, że dział ten odwiedzany jest tylko dla nabijania sobie postów - to dzieje się przy okazji. Ale jak zauważyłaś panno'em część osób wyróżnionych/wyróżnianych trudno spotkać na innych niż ich własne wątkach.

Poczekajmy co powiedzą Admini.

Odnośnik do komentarza

pewnie nic nie powiedzą czego by nie pisali juz wczesniej....czyli tak jak napisalam do konkursu nie liczą sie glosy z "gratulacji i zyczen" i z "przywitaj sie" itp gdzie pisze sie tylko jedno bądź dwa slowa.....

iszmaona ja to wiem ale mi to nie przeszkadza ::): niech wygrywają, niech sie cieszą z wygranych, niech piszą na prywatnych wątkach, też udzielam sie w prywatnym i pewnie dlatego mi to nie przeszkadza :D

ja nie biore udziału w tym wyściu......

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

Czyli, że to że na prywatnym wątku, na którym jest naście osób, na którym sobie radzimy x razy dziennie, wspieramy - to się nie liczy jako pomoc? Trzeba to robić na wątkach ogólnych?

Też jestem zdania, że posty konkursowe nie powinny się liczyć do ogólnej liczby postów branej pod uwagę w konkursach na aktywność.

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

nie, nie frania....

napisalam przeciez ze radza na prywatych wątkach.....ale nigdzie nie napisalam ze to sie nie liczy!!

a poza tym mi si wydaje ze do konkursu o aktywnosc bierze sie wszystkie posty..... sprawdza sie ile dana osoba nastukala w danym miesiacy i tyle, nie sprawdza sie w jakich watkach i czy polowa z tego nie jest nabita w grach czy gratuacjach.....

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

W konkursach na aktywność bierze się pod uwage całą aktywność użytkowników na przestrzeni 12 miesięcy. Tutejsze forum to prawdziwa społeczność, dlatego nie można uznać części pisanych postów jako "nieistotne" a za wartościowe uznawać jedynie porady i to udzielane w wątkach ogólnych. Byłoby to niezgodne z panującymi tu zasadami. Poza tym, jak zostało już wspomniane, najaktywniejsi użytkownicy piszą znacznie więcej niż pozostali, są to liczby rzędu tysięcy, więc prawdopodobnie wykluczenie z nich postów "mniej wartościowych" niespecjalnie (jesli w ogóle) zmieniłoby czołówkę. Mam nadzieję, że wątpliwości jakoby niesłusznie wybrano wygranych w urodzinowym konkursie zostały rozwiane.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam i doszłam do wniosku, że autorka chyba w dużej mierze moją osobę miała na myśli :hahaha: Bo i na dwóch prywatnych wątkach piszę i 'gry i zabawy' lubię... straszne rzeczy :)
Nazwałaś to nabijaniem postów, a ja nazywam to relaksacyjnym wykorzystaniem nadmiaru czasu w pracy :)
Zresztą 'gry i zabawy' to tak znikomy procent wszystkich moich postów, że podejrzewam, że w 10 wygranych i tak bym się znalazła po wyłączeniu tego wątku z konkursu :)

Druga sprawa jest taka, że chyba mylisz pojęcia. Jak sama nazwa wskazuje jest to konkurs na największą aktywność. A Ty piszesz o pomocy, przydatnych postach itp. Tutaj bardziej obrazowa byłaby ilość podziękowań. Skoro czujesz taką potrzebę, to zawsze możesz zasugerować Redakcji, żeby również taki konkurs zorganizowała :)
Wtedy nie byłoby oskarżeń o sztuczne nabijanie podziękowań, no chyba żeby się ktoś do szantażu i zastraszania posunął :hahaha:

Odnośnik do komentarza

a ja przyznam ze nei bardzo rozumiem zarzutów autorki wątku.

Przeciez nikt nikomu nie zabrania pisac na zadnym wątku ani na grach ani na prywatnych ani na żadnych innych. Odnoszę wrażenie że zazdrości wygranych ... a przecież chce to niech pisze wszędzie tak samo jak te co wygrały. Ma cały rok teraz na to żeby znaleźć się w "10 najlepszych"

co do tych "porad" to nie zawsze te porady sa dawane tam gdzie dziewczyny je chca....bo jak można nie kiedy zauważyc "dobre rady" są dawane na wątkach których nigdy nikt nie pisał i "wtrąca" się w dany wątek pisząc wteyd kiedy ma "dobra rade"

Odnośnik do komentarza

Nie węszę, nie podejrzewam o oszustwo. Zauważyłam, że pisząc po kilkadziesiąt postów dziennie w dziale gry zwiąksza się swoje szanse na wygraną, a skoro konkursy są miesięczne to po co brac pod uwagę roczny przyrost postów?
Zapytałam w dziale dla Admnistratorów, otrzymałam od Redakcji odpowiedż, przyjęłam ją, po co więc dalej ciągnąć temat?

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Nie węszę, nie podejrzewam o oszustwo. Zauważyłam, że pisząc po kilkadziesiąt postów dziennie w dziale gry zwiąksza się swoje szanse na wygraną, a skoro konkursy są miesięczne to po co brac pod uwagę roczny przyrost postów?
Zapytałam w dziale dla Admnistratorów, otrzymałam od Redakcji odpowiedż, przyjęłam ją, po co więc dalej ciągnąć temat?

Pisząc po kilkadziesiąt postów dziennie w innych działach również zwiększa się swoją szansę na wygraną... i co w związku z tym?
Trzeba je wyłączyć z klasyfikacji? A może liczmy tylko te posty, w których poruszamy temat ciąży i dzieci? Dziwne to dla mnie myślenie.

Konkursy są roczne i wątpię, żeby ktokolwiek pisząc posty zastanawiał się nad tym, że za rok, gdzieś tam w odległej przyszłości dostanie nagrodę...

Co do ostatniej części Twojej wypowiedzi uznałam, że jako 'druga strona' również powinnam zaznaczyć swoje stanowisko. Zwłaszcza, że pierwszy post był w tonie wyraźnie oskarżającym o sztuczne nabijanie postów.
Osoby, które znalazły się w pierwszej 10 są aktywne również na innych wątkach, więc jak na mój gust zbyt pochopnie wyciągasz wnioski.

Odnośnik do komentarza

W temacie działu jak wół jest napisane: gdy chcesz coś zaproponować.
W ostatnim zdaniu pierwszego postu wyraźnie napisałam: "moze warto rozważyć?"
Nie przeszło. Ok.

Redakcja się wypowiedziała, wszystko jest zgodne z zasadami przez nich wprowadzonymi - nie widzę sensu dalszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza

anna_:)
tak siedzę i czytam :) I nie rozumiem po co ta kłótnia? PROPONUJE BY ADMIN ZAMKNĄ TEN WĄTEK BY ZAPOBIEC DALSZEJ ZWADZIE.

Anna przecież na forum nie wszyscy muszą się zgadzać ze sobą. Ile ludzi, tyle punktów widzenia. Gdybyśmy chcieli zamykać wszystkie wątki, na których wyrażamy swoje odmienne zdanie, to nie wiem czy byłoby gdzie pisać :)
Iszmaona myśli tak, ja myślę inaczej, chyba nie jest to zbrodnia wymagająca zamykania wątku :)

Odnośnik do komentarza

anna_:)
tak siedzę i czytam :) I nie rozumiem po co ta kłótnia? PROPONUJE BY ADMIN ZAMKNĄ TEN WĄTEK BY ZAPOBIEC DALSZEJ ZWADZIE.

Każda z nas wypowiedziała swoje zdanie. Jesteśmy dorosłe, temat zakończyłysmy kilka dni temu. Po co go odświeżasz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...