Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

gunia43
A ja paznokcie musze krotko obcinac, bo zaczely mi sie w Czwartym miesiacu strasznie rozdwajac. No i cere mam jakas dziwna. Jeden dzien sucha, dugi tlusta i takie male krostki na dekolcie i plecach. Mam nadzieje, ze to chwilowe Ale przynajmniej wlosy mam lepsze.

U mnie skóra twarzy jest tak masakrycznie przesuszona, że już nie wiem co mam robić. Przed ciążą miałam cerę mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania, a teraz cała bateria kremów nie pomaga. Ale ostatnio odkryłam, że posmarowanie się na noc grubą warstwą najzwyklejszego Nivea Soft przynosi jakieś rezultaty.

Odnośnik do komentarza

gunia43
Ewciaa
co do zadbania to ja też poszła bym do fryzjera ale jakos czasu brakuje a pozatym te głupie przesądy :(
ja zamierzam od lutego iść na chorobowe do porodu, a poźniej macierzyński i od 1 wzreśnia zamierzam wrócić do pracy

Jakie przesady?

to może głupie co napisze, ale tak słyszałam, że jak się opcina włosy w ciąży to dziecko może mieć "krótki rozum" chodz sama nie wiem co to znaczy

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

mama2
A co zrobicie z maluchami po macierzyńskiem.? Ja biore tesciowa:alajjj: ale wole to niz złobek lub nianke ( z niankami ma doswiadczenie opieowały sie moja córka do 4 roku zycia)

co do malucha to mieszkam z rodzicami i siostrą, każdy pracuje gdzie indziej więc zawsze ktoś będzie w domu to przypilnuje zuśke na te parę godzin dziennie jakoś muszą sobie oradzić, a pozatym mąż we wtorki i czwartki wraca bardzo wczesnie od.8 wiec mała będzie z tatą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
gunia43
Ewciaa
co do zadbania to ja też poszła bym do fryzjera ale jakos czasu brakuje a pozatym te głupie przesądy :(
ja zamierzam od lutego iść na chorobowe do porodu, a poźniej macierzyński i od 1 wzreśnia zamierzam wrócić do pracy

Jakie przesady?

to może głupie co napisze, ale tak słyszałam, że jak się opcina włosy w ciąży to dziecko może mieć "krótki rozum" chodz sama nie wiem co to znaczy
No to u mnie juz po ptokach, bo jakies 3 tygodnie temu wystopniowalam wlosy!!!
;-)

Odnośnik do komentarza

Gunia no właśnie badanie na HIV nie jest obowiązkowe, ale moja gin twierdzi ze powinno być - w razie czego dziecku można pomóc. I ja też jestem tego zdania. Zresztą ostatnio chyba nawet trąbili w TV o tym, ze w większosci krajów to badanie jest obowiązkowe. U nas oczywiście nie.

Odnośnik do komentarza

lutka
Nie znam Pat bo świerzaczkiem jestem, ale też trzymam kciuki.
Co do słyszenia przez dziecko: od 17 tc czy 17 t od zapłodnienia? Rozmawiacie ze swoimi dzidziusiami? Ja jakoś się krępuję :/ czasem coś tak powiem głaskajac brzuszek ale bardzo nieśmiało jeszcze.

Ja próbowałam moje dziecię do jakiś gwałtowniejszych ruchów namówić, ale na razie bezskutecznie :)

Odnośnik do komentarza

lutka
Nie znam Pat bo świerzaczkiem jestem, ale też trzymam kciuki.
Co do słyszenia przez dziecko: od 17 tc czy 17 t od zapłodnienia? Rozmawiacie ze swoimi dzidziusiami? Ja jakoś się krępuję :/ czasem coś tak powiem głaskajac brzuszek ale bardzo nieśmiało jeszcze.

ja czasami w samotności do niej mówie, pytam jak się czuje ?! śmieszne ale jakoś tak potrzebujje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

lutka
A w jakim celu się robi to badanie i czy u kazdej kobiety?
Trzymam mocno kciuki za dobre wyniki, ale chyba niepotrzebnie bo napewno takie będą!!!!

lutka - u mnie dla pewnosci, zue wszystko ok. W NIemczech, bo tam mieszkam, robi sie kobietaom po 30-tce zamiest zwyklach prenatalnych. Daja 100% pewnosci. Ja juz mam 36 lat wiec robilam.

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
mama2
A co zrobicie z maluchami po macierzyńskiem.? Ja biore tesciowa:alajjj: ale wole to niz złobek lub nianke ( z niankami ma doswiadczenie opieowały sie moja córka do 4 roku zycia)

co do malucha to mieszkam z rodzicami i siostrą, każdy pracuje gdzie indziej więc zawsze ktoś będzie w domu to przypilnuje zuśke na te parę godzin dziennie jakoś muszą sobie oradzić, a pozatym mąż we wtorki i czwartki wraca bardzo wczesnie od.8 wiec mała będzie z tatą :)

Ewcia to Ty nie będziesz miała problemu. Jak widać mieszkanie z rodzicami czasem też ma swoje uroki :)

Odnośnik do komentarza

gunia43
lutka
A w jakim celu się robi to badanie i czy u kazdej kobiety?
Trzymam mocno kciuki za dobre wyniki, ale chyba niepotrzebnie bo napewno takie będą!!!!

lutka - u mnie dla pewnosci, zue wszystko ok. W NIemczech, bo tam mieszkam, robi sie kobietaom po 30-tce zamiest zwyklach prenatalnych. Daja 100% pewnosci. Ja juz mam 36 lat wiec robilam.

Ponoc w tym roku ma byc sniezna zima w Polsce. Wiecie cos na ten temat. Ja przyjezdzam na siwta i baaardzo bym chciala snieg, bo juz dwa lata nie widzialam. U mnie jak nawet cos spadnie to zaraz topnieje, bo nie mam minusowej temperatury. Tak jest i dzisiaj, snieg tylko na dachach i to juz resztki.

Odnośnik do komentarza

gunia43
Ewciaa
gunia43

Jakie przesady?

to może głupie co napisze, ale tak słyszałam, że jak się opcina włosy w ciąży to dziecko może mieć "krótki rozum" chodz sama nie wiem co to znaczy
No to u mnie juz po ptokach, bo jakies 3 tygodnie temu wystopniowalam wlosy!!!
;-)

U mnie też, obcinałam dwa miesiące temu, dobrze, że nie jestem przesądna :)

Odnośnik do komentarza

Daffodil
gunia43
A ja paznokcie musze krotko obcinac, bo zaczely mi sie w Czwartym miesiacu strasznie rozdwajac. No i cere mam jakas dziwna. Jeden dzien sucha, dugi tlusta i takie male krostki na dekolcie i plecach. Mam nadzieje, ze to chwilowe Ale przynajmniej wlosy mam lepsze.

U mnie skóra twarzy jest tak masakrycznie przesuszona, że już nie wiem co mam robić. Przed ciążą miałam cerę mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania, a teraz cała bateria kremów nie pomaga. Ale ostatnio odkryłam, że posmarowanie się na noc grubą warstwą najzwyklejszego Nivea Soft przynosi jakieś rezultaty.

Spróbuj różaną maseczkę DERMIKI. Sprzedają ją w saszetkach. Jest bardzo tłusta, super się wchłania, łagodzi podrażnienia i nadaje koloryt skórze. Bradzo wydajna.
I przepięknie pachnie !!!!!!!!!!!

http://s2.pierwszezabki.pl/021/021438990.png
KIEDY DECYDUJESZ SIĘ NA DZIECKO TO ZGADZASZ SIĘ ŻEBY OD TEJ CHWILI TWOJE SERCE PRZEBYWAŁO POZA TWOIM CIAŁEM

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ewciaa
mama2
A co zrobicie z maluchami po macierzyńskiem.? Ja biore tesciowa:alajjj: ale wole to niz złobek lub nianke ( z niankami ma doswiadczenie opieowały sie moja córka do 4 roku zycia)

co do malucha to mieszkam z rodzicami i siostrą, każdy pracuje gdzie indziej więc zawsze ktoś będzie w domu to przypilnuje zuśke na te parę godzin dziennie jakoś muszą sobie oradzić, a pozatym mąż we wtorki i czwartki wraca bardzo wczesnie od.8 wiec mała będzie z tatą :)

Ewcia to Ty nie będziesz miała problemu. Jak widać mieszkanie z rodzicami czasem też ma swoje uroki :)

może i tak ale chciłabym mieszkać sama , spróbować swoich sił, a takto jak się dzidziuś urodzi to moja mama będzie chciała robić wszystko za mnie, a ja sama chce kąpać, przebierać i tak dalej, chodz nie ukrywam troszkę się boję tego :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

figgga
Daffodil
gunia43
A ja paznokcie musze krotko obcinac, bo zaczely mi sie w Czwartym miesiacu strasznie rozdwajac. No i cere mam jakas dziwna. Jeden dzien sucha, dugi tlusta i takie male krostki na dekolcie i plecach. Mam nadzieje, ze to chwilowe Ale przynajmniej wlosy mam lepsze.

U mnie skóra twarzy jest tak masakrycznie przesuszona, że już nie wiem co mam robić. Przed ciążą miałam cerę mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania, a teraz cała bateria kremów nie pomaga. Ale ostatnio odkryłam, że posmarowanie się na noc grubą warstwą najzwyklejszego Nivea Soft przynosi jakieś rezultaty.

Spróbuj różaną maseczkę DERMIKI. Sprzedają ją w saszetkach. Jest bardzo tłusta, super się wchłania, łagodzi podrażnienia i nadaje koloryt skórze. Bradzo wydajna.
I przepięknie pachnie !!!!!!!!!!!

Jedziemy dzisiaj na zakupy, więc na pewno się zaopatrzę. Chociaż mężuś chyba dostanie szału, bo ostatnio tylko kosmetyków kupiłam, że już się w łazience nie mieszczą :) No ale co tam, w końcu jestem w ciąży, wolno mi :))

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
Daffodil
Ewciaa

co do malucha to mieszkam z rodzicami i siostrą, każdy pracuje gdzie indziej więc zawsze ktoś będzie w domu to przypilnuje zuśke na te parę godzin dziennie jakoś muszą sobie oradzić, a pozatym mąż we wtorki i czwartki wraca bardzo wczesnie od.8 wiec mała będzie z tatą :)

Ewcia to Ty nie będziesz miała problemu. Jak widać mieszkanie z rodzicami czasem też ma swoje uroki :)

może i tak ale chciłabym mieszkać sama , spróbować swoich sił, a takto jak się dzidziuś urodzi to moja mama będzie chciała robić wszystko za mnie, a ja sama chce kąpać, przebierać i tak dalej, chodz nie ukrywam troszkę się boję tego :)

Mnie ostatnio mama pytała czy chcę, żeby wzięła parę dni urlopu i przyjechała do nas zaraz po porodzie, żeby pomóc. Ale stwierdziłam, że jeśli mąż dostanie parę dni wolnego (do opieki nad żoną - podobno w szpitalu zaraz po porodzie wypisują), to chcemy spróbować własnych sił. Mam nadzieję, że w szkole rodzenia pokażą co i jak, a poza tym teściowa mieszka niedaleko, więc zawsze może najbardziej niezbędnych wskazówek udzielić :) A cała moja rodzinka na pewno i tak przyjedzie bobasa oglądać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...