Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
jola22
pat-k

no wlasnie, dobrze, ze sie temat stanikow pojawil: co myslicie o tych? 2szt=BIA�Y+BIA�Ystanik do karmienia 85C bawe�na (557125473) - Aukcje internetowe Allegro

Patka biustonosze fajne - cena też kusząca.
Jak my urodzimy to będzie już ciepło, więc takie nieusztywniane jak najbardziej wskazane.
Jedno mi się nie podoba - te szczupłe modelki - przecież my w życiu tak nie będziemy wyglądały po porodzie:hahaha::hahaha:

Takie do karmienia to chyba nigdy nie są usztywniane. Przynajmniej nie widziałam nigdy usztywnianych.
U mnie w HM sa bardzo ladne usztywniane do karmienia wlasnie. I calkiem sexi. Kosztuja po 15 euro czyli tak jak kazdy fajniejszy stanik tutaj.
Mnie sie podoba taki szary z fiszbinami obszyty czarna koronka. Jeden taki to sobie na pewno kupie.

Odnośnik do komentarza

jola22
katja79
jola22

Katja a ile po posiłku mierzysz cukier - może za szybko albo za mało się ruszałaś.
Kurde nie martw się - zobaczysz, że rozpracujesz tą dietę i cukier będzie w normie.:36_2_55:

Jolcia mam mierzyc zawsze godzine po posilku a z ruchem to nie powinno miec nic wspólnego ale chyba musze uskuteczniac jakas gimnastyke i pic pokrzywe na potege:ehhhhhh: teraz tak sie zastanawiam czy stezenie cukru we krwi jest maksymalne po godzinie czy wczesniej???... nigdzie tego nie pisza nie wiecie przypadkieb bo ciekawa jestem czy moga byc momenty kiedy mam jeszcze wiekszy poziom ...oj zwariowac mozna ide szperac w necie dalej..

Katja a może zrób eksperyment - zjedz coś i bez wzmożonego ruchu i picia pokrzywy zmierz cukier po godzinie.
Następnym razem zjedz to samo tylko przez tą godzinę np. idź na 10 minutowy spacerek i wypij pokrzywę.
Zobaczysz, który sposób jest lepszy.

Masz racje Jolcia musze ta chole..na cukrzyce sposobem zalatwic.

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

katja79
gunia43
katja79
kurcze a ja znów sie wkurzylam po pomiarze cukru niby zupke mialam dietetyczna ale drugie danie niekoniecznie i odrazu cukier 160:ehhhhhh: nie wiem juz sama czy zupy zjadlam za duzo i mialam za mala przerwe miedzy posilkami czy co bo juz kiedys jadlam takiego pieczonego kurczaka i bylo ok a teraz kurcze taki wynik:36_2_24: oczywiscie strasznie sie martwie o Maje kurcze tyle sie naczytalam ze ta cukrzyca taka niebezpieczna a jeszcze jak mam takie skoki to juz wogóle:le: co za cholerstwo!!!

Katja - A ta cukrzyca to takie swinstwo, bo nie wiadomo o co biega. Nie czytaj juz nic o jej skutkach, bo sie nieporzebnie nakrecisz. To jak w opisie skutkow ubocznych lekow na ulotkach. Pisza horrory a w gruncie rzeczy zadko takie objawy wystepuja, a napisac trzeba - tak mi to moj lekarz tlumaczyl.
Moze Ty ma jakas inna odmiane np. insulinozalezna. Zapisujesz wyniki? Ja czytalam, ze jest taki rodzaj cukrzycy, ze sama dieta nie pomaga i wtedy trzeba brac insuline - taki rodzaj.
Na pocieszenie tylko tyle Ci powiem, ze moja macocha tez miala cukrzyce ciazowa i cukier, jak mierzyla to bylo 200, 210, 170 itd. Diete niby stosowala, ale tak jakby wcale, a soli to sypala do wsyzstkiego. Tylko, ze cukru nie jadla i nie slodzila, a tak poza tym jadla to co my w domu. Taki typ! A maly urodzil sie bez komplikacji i 10 punktow po urodzeniu dostal. Dzis ma juz 5 lat i okaz zdrowia z niego, choc piersia nie byl wcale karmiony nie choruje zbytnio.

dzieki Guniu za slowa pocieszenia no ja mam nadzieje ze jeszce tak zle nie jest zeby insuline wprowadzac mysle ze ja moze ciagle za duzo jem ale i tak sie nie najadam do syta wlasciwie prawie wszystkie wyniki mam w normie oprócz na czczo bo te mi wychodza zawsze za wysokie ale po jedzeniu jakos do tej pory bylo ok a jak mi skoczyl cukier to wiedzialam dlaczego tak jak wtedy po tym sniadaniu co Wam pisalam zjadlam lane kluseczki z serka homogenizowanego a on byl slodzony niby zjadlam niewiele ale jednak natomiast dzisiaj niic takiego nie bylo no bo nie sadze zeby ten pieczony kurczak tak dal mi sie we znaki...albo za duzo zjadlam albo za malo czasu minelo od zupy no niby 2 h tak jak powinno byc ale wiadomo...

teraz chlipie ta pokrzywe zawsze cos a na kolacje kupilam sobie zwykle platki owsiane ...no juz po tym to musi byc ok ale na sama mysl o kolacji mnie mdli..
Szkoda Katja ze nie mam tego linka zapisanego. Ja jak sie tak nakrecilam to trafilam na taki fajny bardzo. A to nie chodzi o to czy zle z Toba czy nie tylko, ze tego co pamietam, to zupelnie inny typ cukrzycy. Jeden jest taki, gdzie mozna skorygowac cukier dieta a inny typ taki, ze dieta nic nie pomaga i trzeba insuline. PO obserwacji i zapisawaniu wynikow lekarz stwierdza jaki Ty masz typ. Jesli dieta nie pomaga to trzeba wstrzykiwac sobie insuline - to tzw. cukrzyca iinsulinozalezna. Ale nic sie nie martw. Pisz wszystko ladnie i lekarka Ci juz poradzi co masz robic. A te zastrzyki nic nie bola, bo to wyglada tak samo jak pobieranie krwi do mierzenia cukru, pstryk i juz.

Odnośnik do komentarza

A ja czekam i czekam na kolezanke. Wlasnie dzwonila, ze dopiero wyszla z domu, wczesniej byla zajeta klotnia z mezem, hehehhe Typowy facet, nie chce mu sie siedziec z 3latka (bo myslal, ze ona corke wezmie ze soba) i drze sie na zone, ze "po nocy NIEWIADOMO GDZIE sie wloczy" (bo gdyby szla z coreczka pewnie nie byloby po nocy) matko, jest godzina 18... Jak to dobrze, ze ja nie zyje z facetem pod jednym dachem, osy ich wiecznie w dupska gryza czy jak??

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

gunia43
Daffodil
jola22

Patka biustonosze fajne - cena też kusząca.
Jak my urodzimy to będzie już ciepło, więc takie nieusztywniane jak najbardziej wskazane.
Jedno mi się nie podoba - te szczupłe modelki - przecież my w życiu tak nie będziemy wyglądały po porodzie:hahaha::hahaha:

Takie do karmienia to chyba nigdy nie są usztywniane. Przynajmniej nie widziałam nigdy usztywnianych.
U mnie w HM sa bardzo ladne usztywniane do karmienia wlasnie. I calkiem sexi. Kosztuja po 15 euro czyli tak jak kazdy fajniejszy stanik tutaj.
Mnie sie podoba taki szary z fiszbinami obszyty czarna koronka. Jeden taki to sobie na pewno kupie.

No proszę czyli coś ładnego do karmienia też się znajdzie. Tylko trzeba poszukać. Wszystkie te, które ja widziałam były w sklepach z rzeczami dla dzieci, więc cudów to tam się spodziewać nie można :)

Odnośnik do komentarza

isabela
A ja czekam i czekam na kolezanke. Wlasnie dzwonila, ze dopiero wyszla z domu, wczesniej byla zajeta klotnia z mezem, hehehhe Typowy facet, nie chce mu sie siedziec z 3latka (bo myslal, ze ona corke wezmie ze soba) i drze sie na zone, ze "po nocy NIEWIADOMO GDZIE sie wloczy" (bo gdyby szla z coreczka pewnie nie byloby po nocy) matko, jest godzina 18... Jak to dobrze, ze ja nie zyje z facetem pod jednym dachem, osy ich wiecznie w dupska gryza czy jak??

Mojemu nic nieprzeszkadza. To chyba kwestia charakteru nie plci.
Ale lepiej samemu, niz z takim zaborca wygodnickim :-)

Odnośnik do komentarza

gunia43
A to moze Was zaineresuje.
Zastanawialyscie sie juz moze jak chcecie rodzic?
Poród - Wybierz pozycję - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

Ja nie chcę się w tym momencie nastawiać na określoną pozycję. Jak już się poród zacznie, to wtedy chcę wypróbować w jakiej mi będzie najwygodniej. To kwestia dość indywidualna. Koleżanka, która planowała rodzić na siedząco, nie dała rady, bo wtedy ją bolało najbardziej. Więc chyba nie ma co planować już teraz...

Odnośnik do komentarza

Daffodil
gunia43
Daffodil

Takie do karmienia to chyba nigdy nie są usztywniane. Przynajmniej nie widziałam nigdy usztywnianych.
U mnie w HM sa bardzo ladne usztywniane do karmienia wlasnie. I calkiem sexi. Kosztuja po 15 euro czyli tak jak kazdy fajniejszy stanik tutaj.
Mnie sie podoba taki szary z fiszbinami obszyty czarna koronka. Jeden taki to sobie na pewno kupie.

No proszę czyli coś ładnego do karmienia też się znajdzie. Tylko trzeba poszukać. Wszystkie te, które ja widziałam były w sklepach z rzeczami dla dzieci, więc cudów to tam się spodziewać nie można :)
Taki znalazlam. Chyba niezly. Przynajmniej jakos wyglada. W normalnym sklepie jest jednak wiekszy wybor
H&M Shop Online

Odnośnik do komentarza

Daffodil
gunia43
A to moze Was zaineresuje.
Zastanawialyscie sie juz moze jak chcecie rodzic?
Poród - Wybierz pozycję - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

Ja nie chcę się w tym momencie nastawiać na określoną pozycję. Jak już się poród zacznie, to wtedy chcę wypróbować w jakiej mi będzie najwygodniej. To kwestia dość indywidualna. Koleżanka, która planowała rodzić na siedząco, nie dała rady, bo wtedy ją bolało najbardziej. Więc chyba nie ma co planować już teraz...
Tez tak mysle, ale zawsze warto wiedziec, jaka pozycja jest lepsza chocby w teorii i jaki ma sie wybor. Ja sprobuje na siedzaco a jak nie dam rady to chyba ze znieczuleniem.

Odnośnik do komentarza

gunia43

Mojemu nic nieprzeszkadza. To chyba kwestia charakteru nie plci.
Ale lepiej samemu, niz z takim zaborca wygodnickim :-)

Nie sadze, ze wszyscy tacy sa, ale przyznajce, ze faceci maja we krwi egoizm i wygodnictwo. Jesli wziac pod uwage grupe kobiet i grupe mezczyzn. Z grupy kobiet jak sie postaramy to znajdziemy kilka mega egoistek. Z grupy mezczyzn ciezko bedzie znalezc tego, ktory nie jest mega egoista, co nie znaczy, ze nie ma pojedynczych przypadkow.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

gunia43
Daffodil
gunia43

U mnie w HM sa bardzo ladne usztywniane do karmienia wlasnie. I calkiem sexi. Kosztuja po 15 euro czyli tak jak kazdy fajniejszy stanik tutaj.
Mnie sie podoba taki szary z fiszbinami obszyty czarna koronka. Jeden taki to sobie na pewno kupie.

No proszę czyli coś ładnego do karmienia też się znajdzie. Tylko trzeba poszukać. Wszystkie te, które ja widziałam były w sklepach z rzeczami dla dzieci, więc cudów to tam się spodziewać nie można :)
Taki znalazlam. Chyba niezly. Przynajmniej jakos wyglada. W normalnym sklepie jest jednak wiekszy wybor
H&M Shop Online

Te szare rzeczywiście bardzo ładne. Muszę się w naszym H&M rozglądnąć.

Odnośnik do komentarza

gunia43
Daffodil
gunia43
A to moze Was zaineresuje.
Zastanawialyscie sie juz moze jak chcecie rodzic?
Poród - Wybierz pozycję - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

Ja nie chcę się w tym momencie nastawiać na określoną pozycję. Jak już się poród zacznie, to wtedy chcę wypróbować w jakiej mi będzie najwygodniej. To kwestia dość indywidualna. Koleżanka, która planowała rodzić na siedząco, nie dała rady, bo wtedy ją bolało najbardziej. Więc chyba nie ma co planować już teraz...
Tez tak mysle, ale zawsze warto wiedziec, jaka pozycja jest lepsza chocby w teorii i jaki ma sie wybor. Ja sprobuje na siedzaco a jak nie dam rady to chyba ze znieczuleniem.

A to na pewno... Ja cały czas myślę o porodzie w wodzie... Jeszcze się zastanowię po spotkaniu z położną.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
gunia43
Daffodil

Ja nie chcę się w tym momencie nastawiać na określoną pozycję. Jak już się poród zacznie, to wtedy chcę wypróbować w jakiej mi będzie najwygodniej. To kwestia dość indywidualna. Koleżanka, która planowała rodzić na siedząco, nie dała rady, bo wtedy ją bolało najbardziej. Więc chyba nie ma co planować już teraz...
Tez tak mysle, ale zawsze warto wiedziec, jaka pozycja jest lepsza chocby w teorii i jaki ma sie wybor. Ja sprobuje na siedzaco a jak nie dam rady to chyba ze znieczuleniem.

A to na pewno... Ja cały czas myślę o porodzie w wodzie... Jeszcze się zastanowię po spotkaniu z położną.

ja po moich poprzednich porodach napewno wybiore porod ze znieczuleniem zewnetrznooponowym ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ewcia właśnie zajrzałam na NK i zdjęcia rzeczywiście śliczne.

A przy okazji zdjęć na NK dowiedziałam się właśnie, że moja koleżanka w ciąży. Super. Ale przyznam, że odważna jest dziewczyna, bo jeszcze brzuszka nie ma w ogóle. Po opisie tylko można się domyślić... Ja do tej pory mam opory przed wrzucaniem takich zdjęć, a niektórzy w pierwszym trymestrze już szaleją.

Daffodil też się jakoś bałam dawać,ale w końcu to już 30 tydzień i napewno wszytsko będzie w porządku wiec nie mam czego się wstydzić

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

jola22
No to nadrobiłam zaległości.

Juz jestem po wizycie - nic nowego sie nie dowiedziałam.
Zmierzono mi ciśnienie, zbadano mocz, położna zmierzyła mi brzuch i powiedziała, że jak na ten tydzień ciąży to jest w sam raz.
Moja Juleńka leży sobie w poprzek - główkę ma po prawej a dupkę po lewej stronie.
Ma czas do 36 tygodnia żeby fiknąć kozła.
Nadal mam brać żelazo, bo jak to położna określiła "w ciągu 3 dni hemoglobina nie mogła mi podskoczyć o jedno oczko do góry z 10 na 11". Dziwne to, no, ale który wynik jest dobry nie mam pojęcia.
Dostałam też szczepionkę z przeciwciałami - trochę bolało, ale byłam dzielna.
No i tak wyglądała moja cała wizyta.

Po wizycie skoczyłam na zakupy, no i kupiłam mojej Julci 2 pary spodenek.
Zaraz będą zdjęcia.

Jolcia ogólnie wiadomości dobre, a Julcia napewno się obruci ma czas

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

isabela
Daffodil

A to na pewno... Ja cały czas myślę o porodzie w wodzie... Jeszcze się zastanowię po spotkaniu z położną.

choc wodny tez mnie przekonuje, podobno spowalnia akcje porodowa, ale jest mniej bolesny

No właśnie, to mnie trochę zniechęca. Zwłaszcza, że pierwsze porody i tak nie postępują w tempie ekspresowym :)

Odnośnik do komentarza

CZEŚĆ MAMUŚKI:) CZYTAM I CZYTAM I TAK SOBIE MYŚLĘ ŻE WY TO ZAKUPOHOLICZKI JESTEŚCIE:36_6_5::36_6_5:A JA JAKO JEDYNA NIC:)ALE TEŻ BĘDĘ NIEDŁUGO WAM SIĘ CHWALIĆ;)):lizak::lizak:TYLKO NA RAZIE MAM PROBLEM Z SWOIM ZDROWIEM Z TYMI ŻYLAKAMI MAM SKIEROWANIE DO CHIRURGA I BĘDĘ MIAŁA PODOBNO ROBIONE USG ŻYŁ. PRZY PORODZIE W RAZIE JAKIEGOŚ ZATORU ISTNIEJE OGROMNE NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA ZDROWIA MOJEGO I MALEŃSTWA:36_19_2::36_19_2::36_19_2:WIECIE MAM JAKIEŚ DZIWNE PRZECZUCIA JESLI CHODZI O PORÓD I DO TEGO JESZCZE JAKIEŚ KOMPLIKACJE JUŻ WYSTĄPIŁY !!!!JAKOŚ DZIWNIE ZACZYNAM SIĘ BAĆ

http://www.suwaczek.pl/cache/76b1a6931d.png

Odnośnik do komentarza

amelcia8
CZEŚĆ MAMUŚKI:) CZYTAM I CZYTAM I TAK SOBIE MYŚLĘ ŻE WY TO ZAKUPOHOLICZKI JESTEŚCIE:36_6_5::36_6_5:A JA JAKO JEDYNA NIC:)ALE TEŻ BĘDĘ NIEDŁUGO WAM SIĘ CHWALIĆ;)):lizak::lizak:TYLKO NA RAZIE MAM PROBLEM Z SWOIM ZDROWIEM Z TYMI ŻYLAKAMI MAM SKIEROWANIE DO CHIRURGA I BĘDĘ MIAŁA PODOBNO ROBIONE USG ŻYŁ. PRZY PORODZIE W RAZIE JAKIEGOŚ ZATORU ISTNIEJE OGROMNE NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA ZDROWIA MOJEGO I MALEŃSTWA:36_19_2::36_19_2::36_19_2:WIECIE MAM JAKIEŚ DZIWNE PRZECZUCIA JESLI CHODZI O PORÓD I DO TEGO JESZCZE JAKIEŚ KOMPLIKACJE JUŻ WYSTĄPIŁY !!!!JAKOŚ DZIWNIE ZACZYNAM SIĘ BAĆ

amelcia napewno wszytko będzie dobrze, skonsultuj się z lekarzem, nic się nie martw jestesmy z Tobą

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...