Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

pat-k
lutka
a proszę :) i jeszcze jedna szafka, taka jak pokazana tylko bez frontu - na książki

Lutka, podobaja mi sie te meble! I mysle, ze w wersji jasniejszej tez bylyby fajne :) kwestia jeszcze koloru podlogi i scian,

Ciekawe, kiedy my zaczniemy sie w koncu gdzies urzadzac na stale... mam juz dosyc tej tymczasowosci :(

ściany już są jasno żółte choć miały być ecru lub lekko biszkoptowe - nie iwme jak to sie stało, że znów sa żółte :/ narożnik trzeba wybrać (kolory i materiał), myslę o w miarę puchowym dywane, który złagodzi ostry charakter mebli.

Odnośnik do komentarza

gunia43
katja79
Ehhh pojadlam w koncu zrobilam sobie lane kluseczki serka waniliowego którego niestety jesc nie moge ale nie moglam sie pohamowac bede musiala wziasc sie za jaka robote zeby wiecej spalic.
och widze ze powazne tematy podejmujecie celulitowe ja tez mam celulit jak cholercia poprostu robia mi sie az dolki na tylku jak stoje a zawsze mialam tak dopiero jak usiadlam oj bedziemy sie kurowac od czerwca i tyle ale masz racje Lutka najgorzej ze cale lato z celulitem i nadwaga bedziemy sie borykac ale za to za rok bedziemy jak te lale:smile_move:

Katja - a ja po wywodach naszej pani ekspert nic juz nie weim. Postanowilam od dzisiaj stosowac diete dla cukrzykow. Do lekarza wizyte mam za tydzien rano, badan prywatnie tutaj tez nie robia, tylko lekarz, wiec czekam cierpliwie, a jak bede na diecie to moge chyba bezpiecznie czekac na to co powie moj gin w poniedzialek. Zreszta jakbym sie umowila to dopiero na czwartek, bo dzwonilam i tak moge iec termin dodatkowy, wiec nie bee robic paniki na razie. A poza tym to moze mi posluzy, bo ostatnio z tymi slodyczami normalnie przegi8nalam totalnie. I 3 kilo na plus w ciagu 2 tygodni. Nie weim jak mozena sobie tak pofolgowac a teraz musze na siebie patrzec. Ufff. Ale od dzisiaj do dziela! NO i wlasnie popijam pokrzywe.

Gunia moze az tak srogo do tego nie podchodz ogranicz sobie spozycie slodyczy i nie najadaj sie do syta mi pierwszy tydzien to pomagalo bo mialam cukier w normie ale niestety moja cukrzyca sie chyba rozkreca bo teraz juz ograniczone porcje nic nie daja bo cukier wysoki no a dzisiaj po tych kluseczkach mialam 177 czyli duzo ponad norme musze dzis koniecznie kupic sobie ta pokrzywe.
bardzo nie dobra?????????

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

Daffodil
lutka
ale inaczej nie liczę, liczę jak Wy czyli od OM, ktorą miałam 3 sierpnia, i co niedzielę zaczynam nowy tydzień ciąży. Od 3 sierpnia do wczoraj mija 30 tc.

No to nas suwaczek w błąd wprowadza. Ja OM miałam 2 sierpnia, ale rzeczywiście ze względu na dłuższe cykle możesz termin mieć później.

no cały czas do tego dążyłam, Ty tez jesteś w 30 tc :) Gratuluje :)

Odnośnik do komentarza

katja79
pat-k
katja79

Miejmy nadzieje ze damy rade chociaz jak rozmawialam ze swoja sasiadka to mówila ze na poczatku nie bylo mowy o jakimkolwiek ruchu ze wzgledu na obolale i pelne pokarmu piersi nie mówiac juz o wiecznie majacym ochote na cycusia maluszku. mnie przeraza moje wlasne samopoczucie tego lata bo cos mi sie zdaje ze nie bedzie mi lekko dlatego moje drogie odzywiajcie sie zdrowo i nie przesadnie w maju taka dietka zaowocuje:ok: a ja sie przyznam ze od poczatku tej cholernej diety spadlo mi juz prawie dwa kilogramy chociaz to w tej diecie dobre niby mówili ze teraz ja zaczne chudnac a dziecko rosnac bo z takiej diety nie starcza kalorii na odkladanie sie u mamy na boczkach ale nie sadzilam ze to bedzie w takim tepie:36_2_13:

Katja a ktora glukoza wyszla u Ciebie za wysoka, przed czy po obciazeniu?
ja tez staram sie ostatnio ograniczac slodycze, ale kusi mnie zeby jednak kupic glukometr

Patka u mnie wyszlo delikatnie ponad norme po 50g a przy 75g wyszlo mi dobrze na czczo i po godzinie, a po dwóch juz niestety nie...

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
katja79
pat-k

Katja a ktora glukoza wyszla u Ciebie za wysoka, przed czy po obciazeniu?
ja tez staram sie ostatnio ograniczac slodycze, ale kusi mnie zeby jednak kupic glukometr

Patka u mnie wyszlo delikatnie ponad norme po 50g a przy 75g wyszlo mi dobrze na czczo i po godzinie, a po dwóch juz niestety nie...

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...

No nie, bo zaraz tu wszystkie zaczniecie wpadać w grubą przesadę i będzie lanie po dupach :lizak: Badania wyszły dobrze, więc nie ma co powtarzać :16_3_46:

Odnośnik do komentarza

pat-k
katja79
pat-k

Katja a ktora glukoza wyszla u Ciebie za wysoka, przed czy po obciazeniu?
ja tez staram sie ostatnio ograniczac slodycze, ale kusi mnie zeby jednak kupic glukometr

Patka u mnie wyszlo delikatnie ponad norme po 50g a przy 75g wyszlo mi dobrze na czczo i po godzinie, a po dwóch juz niestety nie...

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...

Patka a jak było u Ciebie z tą glukoza??
u mnie test 50g wyszedł 7.99 mmol/l a norma to 7.8mmol/l ja dziś powtórzyłam test bo boje się tej cukrzycy, duzo kobiet robi 75g widziałam

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

katja79
Ewciaa
katja co trzeba zrobić jeśli wynik ( nie daj boże) wyjdzie za wysoki??

Ewciu skieruja cie do poradni cukrzycowej u mnie to byla taka klinika jednego dnia dla kobiet w ciazy: lekarz przeprowadzil wywiad, zrobili ktg, pobrali posiew bo podobno przy cukrzycy czesto jakies infekcje sa potem rozdali glukometry bo naleza sie darmowe i wyklad dotyczacy diety i wsio. No i gdyby co (odpukac) bedziesz musiala mierzyc cukier 4 razy dziennie na czczo i godzine po kazdym posilku.

katja ale kto mnie skieruje???, w laboratorium dadzą wyniki i tyle nie przejmuja się resztą

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

katja79
gunia43
katja79
Ehhh pojadlam w koncu zrobilam sobie lane kluseczki serka waniliowego którego niestety jesc nie moge ale nie moglam sie pohamowac bede musiala wziasc sie za jaka robote zeby wiecej spalic.
och widze ze powazne tematy podejmujecie celulitowe ja tez mam celulit jak cholercia poprostu robia mi sie az dolki na tylku jak stoje a zawsze mialam tak dopiero jak usiadlam oj bedziemy sie kurowac od czerwca i tyle ale masz racje Lutka najgorzej ze cale lato z celulitem i nadwaga bedziemy sie borykac ale za to za rok bedziemy jak te lale:smile_move:

Katja - a ja po wywodach naszej pani ekspert nic juz nie weim. Postanowilam od dzisiaj stosowac diete dla cukrzykow. Do lekarza wizyte mam za tydzien rano, badan prywatnie tutaj tez nie robia, tylko lekarz, wiec czekam cierpliwie, a jak bede na diecie to moge chyba bezpiecznie czekac na to co powie moj gin w poniedzialek. Zreszta jakbym sie umowila to dopiero na czwartek, bo dzwonilam i tak moge iec termin dodatkowy, wiec nie bee robic paniki na razie. A poza tym to moze mi posluzy, bo ostatnio z tymi slodyczami normalnie przegi8nalam totalnie. I 3 kilo na plus w ciagu 2 tygodni. Nie weim jak mozena sobie tak pofolgowac a teraz musze na siebie patrzec. Ufff. Ale od dzisiaj do dziela! NO i wlasnie popijam pokrzywe.

Gunia moze az tak srogo do tego nie podchodz ogranicz sobie spozycie slodyczy i nie najadaj sie do syta mi pierwszy tydzien to pomagalo bo mialam cukier w normie ale niestety moja cukrzyca sie chyba rozkreca bo teraz juz ograniczone porcje nic nie daja bo cukier wysoki no a dzisiaj po tych kluseczkach mialam 177 czyli duzo ponad norme musze dzis koniecznie kupic sobie ta pokrzywe.
bardzo nie dobra?????????
Ujdzie. Takie zielsko, ale serio mozna przezyc. Ja pije dosc goraco to wtedy mi latwiej, bo tak smau nie czuje. A dieta to dobrze mi zrobi na samopoczucie i moze syfki znikna, bo te tochyba serio od slodyczy mi sei porobily. Zawsze jakies tam mialam, ale to co teraz mam na plecach to normalnie masakra! NO i Maksiowi posluzy zdrowa dietka.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
lutka
Gunia no i tak mi wychodzi, cykle dłuższe więc i ciąża krótsza przy tym samym liczeniu od OM :) No więc można mi gratulowac, zaczęłam wczoraj 30 tc :P

Nie ma tak dobrze, gratulacje są na koniec 30. tygodnia :hahaha:

po co gratulowac zakończenia? Nowy rok się swiętuje w pierwszym dniu a nie ostatnim :D, tak samo urodziny.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
katja79

Patka u mnie wyszlo delikatnie ponad norme po 50g a przy 75g wyszlo mi dobrze na czczo i po godzinie, a po dwóch juz niestety nie...

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...

No nie, bo zaraz tu wszystkie zaczniecie wpadać w grubą przesadę i będzie lanie po dupach :lizak: Badania wyszły dobrze, więc nie ma co powtarzać :16_3_46:

bo po obciazeniu mialam nie tak daleko od gornej granicy normy i to mi nie daje spokoju. Eksperta na forum nie bede pytac, bo mi pewnie napisze, zebym sluchala swojego lekarza ;)
ale ok, postaram sie wyluzowac :36_17_8:

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
Daffodil
pat-k

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...

No nie, bo zaraz tu wszystkie zaczniecie wpadać w grubą przesadę i będzie lanie po dupach :lizak: Badania wyszły dobrze, więc nie ma co powtarzać :16_3_46:

bo po obciazeniu mialam nie tak daleko od gornej granicy normy i to mi nie daje spokoju. Eksperta na forum nie bede pytac, bo mi pewnie napisze, zebym sluchala swojego lekarza ;)
ale ok, postaram sie wyluzowac :36_17_8:

patka ale ile dokłądnie miałaś??? i jaka jest norma???

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

lutka
Gunia no i tak mi wychodzi, cykle dłuższe więc i ciąża krótsza przy tym samym liczeniu od OM :) No więc można mi gratulowac, zaczęłam wczoraj 30 tc :P

NO to teraz juz wsyzstko jasne. I gratulacje!!!!!! Masz termin podobnie jak ja.
Ale jak to jest na prawde u mnie to sie jeszcze okaze. Mnie sie wydaje, ze ze mna moze byc roznie, bo kochalismy sie dosc czesto (wakcje to w koncu byly :-) !!!!)a co do owulacji to nie mam bladego pojecia. I okres mam tak nieregularnie zawsze.
Z USG w 12 tc wychodzi mi dwa dni pozniej :-(

Odnośnik do komentarza

pat-k
katja79
pat-k

Katja a ktora glukoza wyszla u Ciebie za wysoka, przed czy po obciazeniu?
ja tez staram sie ostatnio ograniczac slodycze, ale kusi mnie zeby jednak kupic glukometr

Patka u mnie wyszlo delikatnie ponad norme po 50g a przy 75g wyszlo mi dobrze na czczo i po godzinie, a po dwóch juz niestety nie...

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...

Patka mysle ze Daffodil ma racje nie ma potrzeby zebys powtarzala badanie skoro bylo wszystko dobrze, nie mam tych wyników bo mi zabrali a nie pamietam jak tam bylo nie chcialabym zebys sie niepotrzebnie nakrecala.

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
pat-k
katja79

Patka u mnie wyszlo delikatnie ponad norme po 50g a przy 75g wyszlo mi dobrze na czczo i po godzinie, a po dwóch juz niestety nie...

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...

Patka a jak było u Ciebie z tą glukoza??
u mnie test 50g wyszedł 7.99 mmol/l a norma to 7.8mmol/l ja dziś powtórzyłam test bo boje się tej cukrzycy, duzo kobiet robi 75g widziałam

Dużo kobiet robi 75g, bo przy 50g bardzo często wychodzi wynik niepewny, który o niczym nie mówi. 75g jest zdecydowanie bardziej pewne.

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
pat-k
katja79

Patka u mnie wyszlo delikatnie ponad norme po 50g a przy 75g wyszlo mi dobrze na czczo i po godzinie, a po dwóch juz niestety nie...

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...

Patka a jak było u Ciebie z tą glukoza??
u mnie test 50g wyszedł 7.99 mmol/l a norma to 7.8mmol/l ja dziś powtórzyłam test bo boje się tej cukrzycy, duzo kobiet robi 75g widziałam

mi na czczo wyszlo 5,8 mmol/l (wg tego laboratorium gorna granica normy na czczo to wlasnie 5,8)
a po obciazeniu 75g po 2 godzinach mialam 6,5 mmol/l (gorna granica normy po obciazeniu 7,8)
wiec nie wiem.... niby w normie wszystko, ale nie jakos super

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

gunia43
lutka
Gunia no i tak mi wychodzi, cykle dłuższe więc i ciąża krótsza przy tym samym liczeniu od OM :) No więc można mi gratulowac, zaczęłam wczoraj 30 tc :P

NO to teraz juz wsyzstko jasne. I gratulacje!!!!!! Masz termin podobnie jak ja.
Ale jak to jest na prawde u mnie to sie jeszcze okaze. Mnie sie wydaje, ze ze mna moze byc roznie, bo kochalismy sie dosc czesto (wakcje to w koncu byly :-) !!!!)a co do owulacji to nie mam bladego pojecia. I okres mam tak nieregularnie zawsze.
Z USG w 12 tc wychodzi mi dwa dni pozniej :-(

2 dni później to prawie zadna różnica. USG z 12 tc wskazało na 15 maja i tak sobie wcześniej sama obliczyłam. UFFFFF w końcu mnie ktoś zrozumiał :)

Odnośnik do komentarza

pat-k
katja79
pat-k

Katja a ktora glukoza wyszla u Ciebie za wysoka, przed czy po obciazeniu?
ja tez staram sie ostatnio ograniczac slodycze, ale kusi mnie zeby jednak kupic glukometr

Patka u mnie wyszlo delikatnie ponad norme po 50g a przy 75g wyszlo mi dobrze na czczo i po godzinie, a po dwóch juz niestety nie...

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...
Patka - ja panikowalam, bo nie mialam wcale badania, ale Ty normalnie przesadzasz kobietko!!!!
Wszystko u Ciebie z cukrem OK!!!! Zrozumiano? !!!!
Bo po dupsku dostaniesz, tak jak to JOla22 mawia!

Odnośnik do komentarza

pat-k
Ewciaa
pat-k

A duzo ponad norme wyszlo po 2 godzinach?? cholera, kusi mnie, zeby powtorzyc to badanie, ale to duze obciazenie dla organizmu i mojego i maluszka...

Patka a jak było u Ciebie z tą glukoza??
u mnie test 50g wyszedł 7.99 mmol/l a norma to 7.8mmol/l ja dziś powtórzyłam test bo boje się tej cukrzycy, duzo kobiet robi 75g widziałam

mi na czczo wyszlo 5,8 mmol/l (wg tego laboratorium gorna granica normy na czczo to wlasnie 5,8)
a po obciazeniu 75g po 2 godzinach mialam 6,5 mmol/l (gorna granica normy po obciazeniu 7,8)
wiec nie wiem.... niby w normie wszystko, ale nie jakos super

patka czym TY się przejmujesz wystko w granicach normy wiec jest ok u mnie przekroczyło i u katji też więc ja powtórzyłam
a miałaś 50g??? czy odrazu 75g???

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

lutka
Daffodil
lutka
Gunia no i tak mi wychodzi, cykle dłuższe więc i ciąża krótsza przy tym samym liczeniu od OM :) No więc można mi gratulowac, zaczęłam wczoraj 30 tc :P

Nie ma tak dobrze, gratulacje są na koniec 30. tygodnia :hahaha:

po co gratulowac zakończenia? Nowy rok się swiętuje w pierwszym dniu a nie ostatnim :D, tak samo urodziny.

Oj Lutka nie kombinuj :) Tak się przyjęło, że gratulacje są jak na liczniku 30 tygodni :) A ja tam urodziny obchodzę na koniec roku, a nie na początek :) Jeszcze by tego brakowało, jakbym w tym roku miała obchodzić 28. zamiast 27. :lup:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...