Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

elwira
Daffodil
elwira
witam mamuśki:)

Mój M wczoraj zrobił okupacje kompa, ale raz w tygodniu mu wolno i nie więcej bo jak wpadnie w szal swojej gry to koniec nie ma faceta w domu.

My dzisiaj ciągniemy dalsza walkę z biurokracja, dobrze ze pogoda dopisuje bo tak mi się nie chce, a mam pytanko
- od 2dni a właściwie wieczorami dostaje boli takie lekkie miesiączkowe do tego zgaga, ból krzyża i mały intensywnie łomocze po brzuchu i prze głową w dół, czy któraś z was miała lub ma coś podobnego?

zaczynam dostawać paranoi ze to początki porodu bo podobnie miałam przy Kindze ale ta ciąża jest tak inna od poprzednich ze sama nie wiem

Elwira u mnie na razie bóle krzyża nie występują, zgagi też nigdy w życiu nie miałam, jedynym objawem, który brzmi znajomo są te bóle miesiączkowe, które u mnie pojawiają się ostatnio jak poleżę chwilę na plecach. Nie wiem z czym to jest związane, ale staram się jak ognia unikać tej pozycji. Niestety w nocy dość często nieświadomie właśnie na plecy się odwracam...

Ja już do jakiegoś czasu nie mogę leżeć na plecach i tego nie robię bo nawet jak w nocy nieświadomie się obrócę to ból pleców mnie budzi i nie mam mowy żeby się nie przekręcić na bok, do tego tak jak miałam zaparcia tak nagle zniknęły i nie mogę mówić o biegunce ale normalnie to tez nie jest

wczoraj to tylko do brzucha co chwile -Adaś masz jeszcze czas poczekaj chociaż do kwietnia
elwira - jak mowa o zaparciach u mnie tez to samo dokladnie. Cala ciaze sie rowno meczylam a teraz latam regularnie bez jakichkolwiek problemow. Ciekawe co powie 2-go moj lekarz! Bo jak szyjka twarda to chyba nie ma sie co martwic. A nrzucho mi tak wardnieje, ze hej! Bardziej niz zwykle.

Odnośnik do komentarza

Moj M poszedł z psem na spacer a ja się objadłam poleżałam i zaraz na miasto, nie mam dzisiaj na to ochoty bo Gabrysia obudziła mnie w nocy i nie mogla zasnąć do 5rano a później ja nie mogłam spać:(
Jeszcze jedno , czy wasze maluchy kopia was po wątrobie, mój Adaś to uwielbia aż mi plamy wątrobowe na buzi wyszły.

Daffodil w sumie dzięki za podsuniecie pomysłu zadzwonię i zapytam położnej czy znajdzie chwilkę dla mnie chociaż przy ich podejściu pewnie badania mi nie zrobi, może polka będzie dzisiaj, spróbuje, dzięki

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza

lutka
mama2
Zrobilam sobie sesje pamiatkowa , troche rozneglizowana ale chciałam sie pochwalic moimi zdolnosciami fotograficznymi:36_1_74:

[ATTACH]3572[/ATTACH]

[ATTACH]3573[/ATTACH]

[ATTACH]3574[/ATTACH]

i nowymi majtkami hihi

no prosze jaka sexi mama. Ja bym tak się nie pokazała bo :

a) mam celulit :leeee:
b) majtki w tyłku mnie wkurzają

A tak w jednym zdaniu: zazdroszczę braku celulitu :36_2_18:
w weekend sobie swój pooglądałąm i myslałam ze sie poryczę, jak u starej baby. Poszłąm sie pożalić Miśkowi wiec ugryzł mnie w tyłek i zaczął świnstwa opowiadać. Dobrze, ze on się tym nie przejmuje.
Lutka - To chyba tak juz jest jak z tym malym czlonkiem u facetow. Przeszkadza w sumie tylko im - no choc sa wyjatki, ale z reguly to tak.
Jak tez nie moge patrzec na moje nogi i tylek, zwlaszcza teraz w ciazy. I nie weim czy po da sie z tym cos zrobic. Wydaje mi sie ze szanse sa male.

Odnośnik do komentarza

gunia43
elwira
Daffodil

Elwira u mnie na razie bóle krzyża nie występują, zgagi też nigdy w życiu nie miałam, jedynym objawem, który brzmi znajomo są te bóle miesiączkowe, które u mnie pojawiają się ostatnio jak poleżę chwilę na plecach. Nie wiem z czym to jest związane, ale staram się jak ognia unikać tej pozycji. Niestety w nocy dość często nieświadomie właśnie na plecy się odwracam...

Ja już do jakiegoś czasu nie mogę leżeć na plecach i tego nie robię bo nawet jak w nocy nieświadomie się obrócę to ból pleców mnie budzi i nie mam mowy żeby się nie przekręcić na bok, do tego tak jak miałam zaparcia tak nagle zniknęły i nie mogę mówić o biegunce ale normalnie to tez nie jest

wczoraj to tylko do brzucha co chwile -Adaś masz jeszcze czas poczekaj chociaż do kwietnia
elwira - jak mowa o zaparciach u mnie tez to samo dokladnie. Cala ciaze sie rowno meczylam a teraz latam regularnie bez jakichkolwiek problemow. Ciekawe co powie 2-go moj lekarz! Bo jak szyjka twarda to chyba nie ma sie co martwic. A nrzucho mi tak wardnieje, ze hej! Bardziej niz zwykle.

no właśnie mam to samo ale wizytę mam dopiero 27marca wiec muszę coś wykombinować żeby wcześniej ktoś mnie pooglądał

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza

po Waszych postach weszlam na wage... od poczatku ciazy mam 10kg na plusie... Kurcze, widze tooo

Mialysmy dzis szlaony poranek. O 5 nad ranem nasz kot bil sie z lisem, narobili takiego wrzasku, ze chyba wszystkich sasiadow pobudzili. Najbardziej smialam sie z mojej corki, ktora zlapala klucze, szlafrok pod pache i poleciala na dwor w samych gatkach i koszulce przed pepek... z wrzaskiem na ustach, ze zabije tego cholernego lisa. W londynie lisy to gorsza plaga chyba niz szczury. Wszedzie ich pelno, mnoza sie i wlaza do kazdego kata. Nie boja sie nikogo, potrafia lazic po ulicy w ciagu dnia. Nie cierpie tych cholerstw. Musze postarac sie o proce. Najgorszy jest okres cieczki lisow, wyadaja przerazajace dzwieki z siebie, brzmi to jakby ktos kogos zabijal, a dokladnie podduszal... Juz wladze miasta twierdza, ze nie panuja nad ta plaga...

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

elwira
Moj M poszedł z psem na spacer a ja się objadłam poleżałam i zaraz na miasto, nie mam dzisiaj na to ochoty bo Gabrysia obudziła mnie w nocy i nie mogla zasnąć do 5rano a później ja nie mogłam spać:(
Jeszcze jedno , czy wasze maluchy kopia was po wątrobie, mój Adaś to uwielbia aż mi plamy wątrobowe na buzi wyszły.

Daffodil w sumie dzięki za podsuniecie pomysłu zadzwonię i zapytam położnej czy znajdzie chwilkę dla mnie chociaż przy ich podejściu pewnie badania mi nie zrobi, może polka będzie dzisiaj, spróbuje, dzięki

Mój synalek ma nogi na dole, więc do wątroby trochę mu daleko...

Odnośnik do komentarza

katja79
Ehhh pojadlam w koncu zrobilam sobie lane kluseczki serka waniliowego którego niestety jesc nie moge ale nie moglam sie pohamowac bede musiala wziasc sie za jaka robote zeby wiecej spalic.
och widze ze powazne tematy podejmujecie celulitowe ja tez mam celulit jak cholercia poprostu robia mi sie az dolki na tylku jak stoje a zawsze mialam tak dopiero jak usiadlam oj bedziemy sie kurowac od czerwca i tyle ale masz racje Lutka najgorzej ze cale lato z celulitem i nadwaga bedziemy sie borykac ale za to za rok bedziemy jak te lale:smile_move:

Katja - a ja po wywodach naszej pani ekspert nic juz nie weim. Postanowilam od dzisiaj stosowac diete dla cukrzykow. Do lekarza wizyte mam za tydzien rano, badan prywatnie tutaj tez nie robia, tylko lekarz, wiec czekam cierpliwie, a jak bede na diecie to moge chyba bezpiecznie czekac na to co powie moj gin w poniedzialek. Zreszta jakbym sie umowila to dopiero na czwartek, bo dzwonilam i tak moge iec termin dodatkowy, wiec nie bee robic paniki na razie. A poza tym to moze mi posluzy, bo ostatnio z tymi slodyczami normalnie przegi8nalam totalnie. I 3 kilo na plus w ciagu 2 tygodni. Nie weim jak mozena sobie tak pofolgowac a teraz musze na siebie patrzec. Ufff. Ale od dzisiaj do dziela! NO i wlasnie popijam pokrzywe.

Odnośnik do komentarza

elwira
Moj M poszedł z psem na spacer a ja się objadłam poleżałam i zaraz na miasto, nie mam dzisiaj na to ochoty bo Gabrysia obudziła mnie w nocy i nie mogla zasnąć do 5rano a później ja nie mogłam spać:(
Jeszcze jedno , czy wasze maluchy kopia was po wątrobie, mój Adaś to uwielbia aż mi plamy wątrobowe na buzi wyszły.

Daffodil w sumie dzięki za podsuniecie pomysłu zadzwonię i zapytam położnej czy znajdzie chwilkę dla mnie chociaż przy ich podejściu pewnie badania mi nie zrobi, może polka będzie dzisiaj, spróbuje, dzięki

ja dostaje z glowki w miejsce, gdzie powinna byc watroba, ale pewnosci nie mam, czy ta watroba nadal tam jest. ostatnio burczalo mi w jelitach w miejscu, gdzie moim zdaniem powinny byc juz zdecydowanie pluca

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

katja79
Daffodil
katja79
Ehhh pojadlam w koncu zrobilam sobie lane kluseczki serka waniliowego którego niestety jesc nie moge ale nie moglam sie pohamowac bede musiala wziasc sie za jaka robote zeby wiecej spalic.
och widze ze powazne tematy podejmujecie celulitowe ja tez mam celulit jak cholercia poprostu robia mi sie az dolki na tylku jak stoje a zawsze mialam tak dopiero jak usiadlam oj bedziemy sie kurowac od czerwca i tyle ale masz racje Lutka najgorzej ze cale lato z celulitem i nadwaga bedziemy sie borykac ale za to za rok bedziemy jak te lale:smile_move:

Ja to tak po cichu liczę na to, że nas to lato zmobilizuje do walki :lizak: Jak myślicie? :hahaha:

Miejmy nadzieje ze damy rade chociaz jak rozmawialam ze swoja sasiadka to mówila ze na poczatku nie bylo mowy o jakimkolwiek ruchu ze wzgledu na obolale i pelne pokarmu piersi nie mówiac juz o wiecznie majacym ochote na cycusia maluszku. mnie przeraza moje wlasne samopoczucie tego lata bo cos mi sie zdaje ze nie bedzie mi lekko dlatego moje drogie odzywiajcie sie zdrowo i nie przesadnie w maju taka dietka zaowocuje:ok: a ja sie przyznam ze od poczatku tej cholernej diety spadlo mi juz prawie dwa kilogramy chociaz to w tej diecie dobre niby mówili ze teraz ja zaczne chudnac a dziecko rosnac bo z takiej diety nie starcza kalorii na odkladanie sie u mamy na boczkach ale nie sadzilam ze to bedzie w takim tepie:36_2_13:

Katja a ktora glukoza wyszla u Ciebie za wysoka, przed czy po obciazeniu?
ja tez staram sie ostatnio ograniczac slodycze, ale kusi mnie zeby jednak kupic glukometr

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Daffodil
katja79
Ehhh pojadlam w koncu zrobilam sobie lane kluseczki serka waniliowego którego niestety jesc nie moge ale nie moglam sie pohamowac bede musiala wziasc sie za jaka robote zeby wiecej spalic.
och widze ze powazne tematy podejmujecie celulitowe ja tez mam celulit jak cholercia poprostu robia mi sie az dolki na tylku jak stoje a zawsze mialam tak dopiero jak usiadlam oj bedziemy sie kurowac od czerwca i tyle ale masz racje Lutka najgorzej ze cale lato z celulitem i nadwaga bedziemy sie borykac ale za to za rok bedziemy jak te lale:smile_move:

Ja to tak po cichu liczę na to, że nas to lato zmobilizuje do walki :lizak: Jak myślicie? :hahaha:

celulit to kurcze ciezki temat... ja od lat walcze przez pigulki antykoncepcyjne. mialam kiedys wyklad kosmetologa, ze mozna go zlikwidowac (zmniejszyc) tylko glebokimi i dosyc bolesnymi masazami... reszta to tylko tymczasowe srodki.
ale moze nam te spacery codzienne z wozeczkiem pomoga na poczatek??

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

lutka
a proszę :) i jeszcze jedna szafka, taka jak pokazana tylko bez frontu - na książki

Lutka, podobaja mi sie te meble! I mysle, ze w wersji jasniejszej tez bylyby fajne :) kwestia jeszcze koloru podlogi i scian,

Ciekawe, kiedy my zaczniemy sie w koncu gdzies urzadzac na stale... mam juz dosyc tej tymczasowosci :(

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
katja co trzeba zrobić jeśli wynik ( nie daj boże) wyjdzie za wysoki??

Ewciu skieruja cie do poradni cukrzycowej u mnie to byla taka klinika jednego dnia dla kobiet w ciazy: lekarz przeprowadzil wywiad, zrobili ktg, pobrali posiew bo podobno przy cukrzycy czesto jakies infekcje sa potem rozdali glukometry bo naleza sie darmowe i wyklad dotyczacy diety i wsio. No i gdyby co (odpukac) bedziesz musiala mierzyc cukier 4 razy dziennie na czczo i godzine po kazdym posilku.

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

oj tak patka, tylko konkretne drogie i bolesne potraktowanie celilitu coś da, a pewnie i tak wróci po pewnym czasie. Sam wózek raeczj nei pomoże, ale gdyby połączyć długie spacery, z silownią przynajmniej 1 w tyg i masazem rękawica sizalową to pewnie się poprawi.Bo ja nawet nie myśle o całkowitym zlikwidowaniu go, ale chociaż o poprawie o połowę. Liczę na to.

Odnośnik do komentarza

pat-k
katja79
Daffodil

Ja to tak po cichu liczę na to, że nas to lato zmobilizuje do walki :lizak: Jak myślicie? :hahaha:

Miejmy nadzieje ze damy rade chociaz jak rozmawialam ze swoja sasiadka to mówila ze na poczatku nie bylo mowy o jakimkolwiek ruchu ze wzgledu na obolale i pelne pokarmu piersi nie mówiac juz o wiecznie majacym ochote na cycusia maluszku. mnie przeraza moje wlasne samopoczucie tego lata bo cos mi sie zdaje ze nie bedzie mi lekko dlatego moje drogie odzywiajcie sie zdrowo i nie przesadnie w maju taka dietka zaowocuje:ok: a ja sie przyznam ze od poczatku tej cholernej diety spadlo mi juz prawie dwa kilogramy chociaz to w tej diecie dobre niby mówili ze teraz ja zaczne chudnac a dziecko rosnac bo z takiej diety nie starcza kalorii na odkladanie sie u mamy na boczkach ale nie sadzilam ze to bedzie w takim tepie:36_2_13:

Katja a ktora glukoza wyszla u Ciebie za wysoka, przed czy po obciazeniu?
ja tez staram sie ostatnio ograniczac slodycze, ale kusi mnie zeby jednak kupic glukometr

Patka u mnie wyszlo delikatnie ponad norme po 50g a przy 75g wyszlo mi dobrze na czczo i po godzinie, a po dwóch juz niestety nie...

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

lutka
no dobra nie wytrzymam........ gunia a kiedy miałsś ostatni okres?

LUTKA - Juz nie pamietam:-) Gdzies mialam zapisane ale na kalendarzyku. Nie weim czy go jeszcze mam. Zaraz sprawdze.
Lekarzowi podawalam 26 lipca jako date OM. Ale nie weim czy czegos nie poknocilam.

U mnie w ksiazce piisze tak:
Zgodnie z zasada Naegelego do obliczenia przyblizonej daty rozwizania doliczajac 9 miesiecy plus 7 dni - razem 280 dni - do pierwszego dnia Twojego ostatniego cyklu. Trzeba dokonac stosownych korekt w tych rachubach w zaleznosci od dlugosci cyklow; jesli zatem masz cykle 26-dniowe to, dodaj 9 miesiecy plus 5 dni - czyli 278 dni. W przypadku cyklow 3 dniowych nalezy doliczyc 9 miesiecy i 11 dni- 284 dni itd.

Ja tak nie liczylam tylko z tabeli, ktora jest na tej metodzie oparta i przyjmuje cykl jako 28 dniowy. W tej ksiazce pod data 26 lipca mam date przyblizonego porodu czyli 2 maj. Tyle wiem.

Ja nie umiem dokladniej wyliczyc bo owulacji nigdy nie czulam u siebie dokladnie, a cykle mam od 26 do 32 dni wiec nie mam co kombinowac i zdaje sie na lakarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...