Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

isabela
biedna Katja, nie mozesz sie dzis obzerac :(

Dziewczyny macie cos takiego, ze chce wam sie czegos i cholera was bierze bo nei wiecie czego konkretnie chcecie? Matko, ja wczoraj mialam cos takiego. Wszystkie szafki przeszukalam, lodowke wrecz wynicowalam i wciaz nie znalazlam tego czegos... Bylam wrecz zdesperowana i wkurzona bo czulam sie glodna, ale nie wiedzialam co bym zjadla. Jakas maxymalna fanaberia ciazowa normalnie

Ja tak mam bardzo czesto i cholera mnie bierze bo nie wiem czego chce

Odnośnik do komentarza

isabela
biedna Katja, nie mozesz sie dzis obzerac :(

Dziewczyny macie cos takiego, ze chce wam sie czegos i cholera was bierze bo nei wiecie czego konkretnie chcecie? Matko, ja wczoraj mialam cos takiego. Wszystkie szafki przeszukalam, lodowke wrecz wynicowalam i wciaz nie znalazlam tego czegos... Bylam wrecz zdesperowana i wkurzona bo czulam sie glodna, ale nie wiedzialam co bym zjadla. Jakas maxymalna fanaberia ciazowa normalnie

Eeee nie, ja raczej wiem czego chcę. Ale w 99% jest to coś czego akurat w domu nie ma :lup: Więc w sumie na jedno wychodzi :36_1_13:

Odnośnik do komentarza

lutka
gunia43
mama2corun - a Ty ile czasu juz w Holandii mieszkasz?
I jak to wyglada z twoim holenderskim? Jestem ciekawa. J mieszkam w Hagen juz 2 lata i kurs skonczylam podstawowy 600 godzin i egzamin zdalam nawet. No i dogadac sie dogadam, ale generalnie ciezko. Duzo jeszcze nie lapie, nie mowiac juz o mowieniu.

a teściowa jest Polką?
MOja tesciowa to taka polska Niemka. Krew niemiecka, ale w Polsce mieszkala tyle lat, ze Polska w duzej czesci zyje. Niemieckiego sie nauczyla w domu od swojej mamy i babci, ale za naturalne uwaza mowienie po polsku i tak tez mowi sie u nich w domu.

Odnośnik do komentarza

mama2
Ja juz jeden pączek i dwa ciastka francuskie na liczniku:uff:
Wiecie co mnie dzis spotkało 3 osoby powiedziały mi ze mam dziwnie nisko juz brzuch (mam dzis bardzo obcisłą bluzke) i mi tez to juz kiedys do głowy przyszło...hmm ciekawa jestem czemu , musze zapytac o to lekarza...eh..
a powiedzcie mi jak u was i waszych mężów sytuacje w pracy w zwiazku z kryzysem , pytam bo jak tak poczytałam posty Joli G to mnie troche zdołowało:uff:

U nas w domu wszystko ok z praca meza. Tylko podwyzki wstrzymali, cholera. A mial niby obiecana, bo wlasie mial dostac po roku pracy w nowej firmie a to zero. Ale on pracuje w takiej firmie duzej gdzie produkuja wentyle roznegio rodzaju, do szybow naftowach jakies zawory tez, wiec brak brak zlecen nie narzekaja. Tutaj jest, z tego co slyszalam, najgorzej z firmami produkujacymi samochody i takie inne dobra konsumpcyjne, bo popyt na nie spada i ludzi zwalniaja, godziny pracy ograniczaja itd. Z produkcji najbardziej, ale i cale zaklady tez polikwidowali. generalnie nie jest az tak zle, ale slychac od znajomych raz to raz tamto.
Ja i tak nie pracuje wiec kryzys mi w tym sensie nie dokuczyl :-)

Odnośnik do komentarza

isabela
biedna Katja, nie mozesz sie dzis obzerac :(

Dziewczyny macie cos takiego, ze chce wam sie czegos i cholera was bierze bo nei wiecie czego konkretnie chcecie? Matko, ja wczoraj mialam cos takiego. Wszystkie szafki przeszukalam, lodowke wrecz wynicowalam i wciaz nie znalazlam tego czegos... Bylam wrecz zdesperowana i wkurzona bo czulam sie glodna, ale nie wiedzialam co bym zjadla. Jakas maxymalna fanaberia ciazowa normalnie

hehe, ja mam tak przez cale zycie chyba. czegos mi sie chce a nie wiem czego... hihi
a tak serio, to tez mi sie teraz zdarza po 10 razy zagladac do lodowki zeby sie okreslic, na co ja wlasciwie mam ochote. czasami tez tak laze po sklepie i szukam tego "czegoś"

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

isabela
JolaG Nie wiem czy Ci sie to przyda, czy w ogole cokolwiek zrobisz. Napisze Ci dokladnie jak to wyglada. Nie jest to proste, przyjemne i szybkie jak robienie dziecka, ale rownie produktywne jesli rzeczywiscie desperacko szukasz pomocy socjalnej. Malo tego, zrobisz wszystko w 2 tygodnie, bo informacje o miesiecznym czekaniu sa, bez obrazy wyssane z palca. Od pieciu lat pisze do 3 magazynow o zyciu i potrzebach Polakow na wyspach. Temat benefitow i pomocy socjalnej nie jest mi obcy, tym bardziej, ze sama korzystam z niektorych ustaw prawnych w przypadku swojej rodziny.

W przypadlku Twojego meza, jesli zamkneli firme i nie dostal wynagrodzenia. Mimo starania sie o zalegle naleznosci powinien zadzwonic do Job centre i zarejestrowac sie (CLAIM FOR JOBSEEKER ALLOWANCE) od reki, co trwa ok 30-40 minut rejestruja go, po czym wyznaczaja date na podpisanie dokumentow w lokalnym biurze - trwa to nie dluzej niz 3 dni! Od dnia rejestracji juz licza sie naleznosci. W Twoim przypadku - kobiety w ciazy, lub/i matki dzieci do 12tego roku zycia nalezy Ci sie tzw. INCOME SUPPORT. Procedura jest taka sama jak w przypadku meza. Jesli nie macie dzieci i jestes ponizej 29 tygodnia ciazy nalezy zglosic sie jako Jobseeker, gdyz Income support dotyczy tylko matek malych dzieci (do 12 roku zycia) i kobiet w ciazy - terminu macierzynskiego. W momencie wizyty w JC mozesz takze claimowac o talony na mleko i odzywki dla noworodka. Nie jest to jakas laska dla biedakow, tylko normalna procedura zdrowego odzywiania Twojego przyszlego dziecka, dotyczy to takze dzieci starszych. Cale procedury w obu przypadkach trwaja do 2 tygodni. Jesli nie macie za co zyc w tym czasie (przedstawienie wyciagow bankowych) i podstawa rejestracji w JC mozecie otrzymac jednorazowa pomoc finansowa na okres czekania na ukonczenie procedur rejestracyjnych.

Co do mieszkania, nigdy nie pisalam, ze otrzymasz doclowe mieszkanie z councilu, Council jest zobowiazany Ci pomoc w szukaniu, wspolpracuja z agencjami, ktore szukaja mieszkan dla osob bedacych na zasilku i pobierajacych home benefit. Co za tym idzie rejestrujesz sie w lokalnym councilu, skladasz aplikacje o home benefit (na podstawie dokumentow z JC) no i zaczynasz procedure szukania mieszkania. Wiadomo, ze agencje i prywatne jednostki nie chca wynajmowac mieszkania ludziom, ktorzy sa na benefitach. Tu wlasnie przydaje sie pomoc cuncilu i agencji z nimi wspolpracujacych.
Tak jak pisalam, nie jest to ani proste, ani latwe, ani przyjemne. Jestescie w stanie zalatwic to w ciagu 2 tygodni. Jesli macie gdzie mieszkac (warunek, ze umowa jest na was) - zalatwianie mieszkania moze przeciagnac sie dluzej, jesli oficjalnie jestescie bezdomni (bez umowy) zalatwienie- wynajecie mieszakania i dokumentacje home benefiu bedzie trwalo duzo szybciej.
Powodzenia Jolu w zalatwianiu.
Isabela - smilas mi sie dzisiaj, hi, hi... jak latalasmy po urzedach i zalatwialysmy rozne rzeczy. NIe pamietam juz co, ae dobrze nam szlo. Mials takie bardzo jasne dluugie wlosy prawie do dupy. Chyba Cie zakodowalam z pierwszych zdjec, bo teraz masz przeciez ktotsze :-)
Generalnie milo bylo! Ale to dowod na to, ze forum wkraczylo juz powaznie w moje zycie .-)


Mama2corun - Ty to kobitko przeszlas juz w zyciu! Dobrze, ze teraz wszystko sie uklada :-)

Tak poza tym to witam wszystkie majowe mamusie tlustoczartkowo !!!!!!!!

Ja juz zaliczylym dwa paczki z mezem w kawiarni. Jeden tradycyjny z dzemem i lukre a drugi z lukrem i masa budyniowa. Teraz mi, cholewcia niedobrze. Ale co tam dobre bylo.

Odnośnik do komentarza

isabela
hej dziewczynki
Wstalam dzis wczesnie bo musze zrobic faworki. Kurcze, normalnie snia mi sie po nocach, chrupiace pelne pudru i pachnace faworki. Juz kiedys dawno temu robilam. Musze znalezc przepis, moze ktoras z Was ma????

NIe4 wim czy sie przyda, bo jestem dopiero na drugiej stronie czytania zaleglosci, ale podaje.
Z tych co znalazlam ten jest taki fajny prosty
Wielkie Żarcie - Szybkie faworki
Moja kolezanka z niego robila i wyszly ponoc super!

Odnośnik do komentarza

isabela
pat-k
isabela
to dziewczeta ..... czestujcie sie. Pomimo pelnego brzucha, az slina cieknie :)

ech.....

Patka Ty kochana zamknij oczy i przejdz do nastepnego postu :)

nie zdązyłam niestety... dzisiaj w nocy na 100% będą mi się pączki śniły :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

jej Guniu, jak to dobrze,, ze to tylko sen, do tego Twoj. :yuppi: Mnie wszelkie zalatwianie meczy jak cholera. Chyba, ze biegam zawodowo, jako obserwator, ale nie znam osoby, ktorej nie stresuje bieganie po urzedach i wypelnianie kilometrowych druczkow.

Mam teraz wlosy do ramion, ale pewnie mialabym juz prawie do pasa gdybym ich nie sciela ;)

Mnie jakis czas temu snilo sie, ze jade do forum (samochodem) weszlam do jakiejsc klatki schodowej i czarna otworzyla mi drzwi. Mialysmy sie tam spotkac i pisac cos... Bylam podekscytowana tym, ze w koncu Was poznam :) To tez jakis rodzaj uzaleznienia od Was. Czasami w ogole nie pisze, ale bylabym chora gdybym nei weszla tu przynajmniej 3x dziennie by poczytac co piszecie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

katja79
isabela
to dziewczeta ..... czestujcie sie. Pomimo pelnego brzucha, az slina cieknie :)

No cóz moje drogie ja sie dzisiaj na nasze forum nie nadaje bo zaleje mieszkanie wlasna slina wiec sle Wam slodkie buziaki:36_3_16::36_3_16: i mówie do jutra bo post Isabeli mnie zalatwil na amen..pa

katja zjedzą dziewczyny pączka za Ciebie.... pomyśl że to wszystko robisz dla Mai ona Ci to wynagrodzi

a jak maja dziś?? bo u mnie znów dzień spokoju i ciszy

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

isabela
wlasnie szukam przepisow w necie. Wiem, ze by byly chrupkie trzeba dodac alkoholu (cos dla kobiet w ciazy ;( ) a najlepiej smazy sie na smalcu z mala iloscia oleju :) ale smalcu nei mam wiec pozostaje mi olej :)

mama2corun, wielki szacun za to jak staralas sie gdy zostalas sama. Mialam podobna sytuacje gdy nas maz zostawil, ale wtedy moi rodzice bardzo mi pomagali finansowo i emocjonalnie, ja jeszcze studiowalam (u mnie byly najpierw dzieci potem konczylam edukacje)

Isabeladziekuje,ale jak wiadomo zdecydowalam sie na dziecko potrafilam je zrobic to kurcze zaslugiwalo na godne zycie nadal zasluguje!wiec to moj zakichany obowiazek.ja niejestem z siebie dumna ze Oliw bez taty ale taka decyzje podjelam i dlaczego miala byc gorsza?najbardziej mnie wtedy zdolowala rozprawa z moim eks my wszystko ugodowo itp.a sedzina kobieta dodam mnie zrownala z ziemia ze jakim prawem decyduje za dziecko ze ma zyc w niepelnej rodzinie wyszlam z placzem...wtedy od niepamietnych czasow moj eks mnie objol jak wyszlismy,bo on ludzkie uczucia juz wtedy zadko okazywal.ah koniec tematu.

Jolu G pamietaj cel uswieca srodki a jak juz sie cos zacznie to z gorki pojdzie,zobaczysz jeszcze wszystkiego nieprzeczytalam wiec niewiem co napisalas.dobra czytam dalej bo sporo dzis naskrobalyscie.ja po kursie przed wyjsciem pranie wstawilam teraz je powiesilam.

a sie wkurzylam w nocy bo pisalam ze mam ochote na male co nieco z M i wyprysznicowalam sie wybalsamowalam itp.M poszedl pod prysznic i ja czekam na niego i co zasnelam....a on mnie nieobudzil jak wrocil....:(


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

wczoraj cora do mnie mowi "ale masz duzy brzuuuchhh ..i piersi tez masz taaaakie duze...." po czym dotyka mi piersi i mowi" no tak napełniają sie mleczkiem, czuje to, musza byc pełne bo jak sie dzidziu urodzi to bedzie miał jedzonko":36_1_13::36_1_13:i przy tym taka powazna mina i to jak dotykała piersi , jakby je badała czy jest juz mleko

Odnośnik do komentarza

isabela
JolaG Nie wiem czy Ci sie to przyda, czy w ogole cokolwiek zrobisz. Napisze Ci dokladnie jak to wyglada. Nie jest to proste, przyjemne i szybkie jak robienie dziecka, ale rownie produktywne jesli rzeczywiscie desperacko szukasz pomocy socjalnej. Malo tego, zrobisz wszystko w 2 tygodnie, bo informacje o miesiecznym czekaniu sa, bez obrazy wyssane z palca. Od pieciu lat pisze do 3 magazynow o zyciu i potrzebach Polakow na wyspach. Temat benefitow i pomocy socjalnej nie jest mi obcy, tym bardziej, ze sama korzystam z niektorych ustaw prawnych w przypadku swojej rodziny.

W przypadlku Twojego meza, jesli zamkneli firme i nie dostal wynagrodzenia. Mimo starania sie o zalegle naleznosci powinien zadzwonic do Job centre i zarejestrowac sie (CLAIM FOR JOBSEEKER ALLOWANCE) od reki, co trwa ok 30-40 minut rejestruja go, po czym wyznaczaja date na podpisanie dokumentow w lokalnym biurze - trwa to nie dluzej niz 3 dni! Od dnia rejestracji juz licza sie naleznosci. W Twoim przypadku - kobiety w ciazy, lub/i matki dzieci do 12tego roku zycia nalezy Ci sie tzw. INCOME SUPPORT. Procedura jest taka sama jak w przypadku meza. Jesli nie macie dzieci i jestes ponizej 29 tygodnia ciazy nalezy zglosic sie jako Jobseeker, gdyz Income support dotyczy tylko matek malych dzieci (do 12 roku zycia) i kobiet w ciazy - terminu macierzynskiego. W momencie wizyty w JC mozesz takze claimowac o talony na mleko i odzywki dla noworodka. Nie jest to jakas laska dla biedakow, tylko normalna procedura zdrowego odzywiania Twojego przyszlego dziecka, dotyczy to takze dzieci starszych. Cale procedury w obu przypadkach trwaja do 2 tygodni. Jesli nie macie za co zyc w tym czasie (przedstawienie wyciagow bankowych) i podstawa rejestracji w JC mozecie otrzymac jednorazowa pomoc finansowa na okres czekania na ukonczenie procedur rejestracyjnych.

Co do mieszkania, nigdy nie pisalam, ze otrzymasz doclowe mieszkanie z councilu, Council jest zobowiazany Ci pomoc w szukaniu, wspolpracuja z agencjami, ktore szukaja mieszkan dla osob bedacych na zasilku i pobierajacych home benefit. Co za tym idzie rejestrujesz sie w lokalnym councilu, skladasz aplikacje o home benefit (na podstawie dokumentow z JC) no i zaczynasz procedure szukania mieszkania. Wiadomo, ze agencje i prywatne jednostki nie chca wynajmowac mieszkania ludziom, ktorzy sa na benefitach. Tu wlasnie przydaje sie pomoc cuncilu i agencji z nimi wspolpracujacych.
Tak jak pisalam, nie jest to ani proste, ani latwe, ani przyjemne. Jestescie w stanie zalatwic to w ciagu 2 tygodni. Jesli macie gdzie mieszkac (warunek, ze umowa jest na was) - zalatwianie mieszkania moze przeciagnac sie dluzej, jesli oficjalnie jestescie bezdomni (bez umowy) zalatwienie- wynajecie mieszakania i dokumentacje home benefiu bedzie trwalo duzo szybciej.
Powodzenia Jolu w zalatwianiu.

Isabela... chyle czoła. Na prawde siedzisz w tym temacie.
Ja zajmowalam sie kilka lat HR w Rosji a nie potrafilabym udzielic takich informacji. Inna sprawa, ze tutaj opieka socjalna wlaściwie nie istnieje...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2corun
isabela
wlasnie szukam przepisow w necie. Wiem, ze by byly chrupkie trzeba dodac alkoholu (cos dla kobiet w ciazy ;( ) a najlepiej smazy sie na smalcu z mala iloscia oleju :) ale smalcu nei mam wiec pozostaje mi olej :)

mama2corun, wielki szacun za to jak staralas sie gdy zostalas sama. Mialam podobna sytuacje gdy nas maz zostawil, ale wtedy moi rodzice bardzo mi pomagali finansowo i emocjonalnie, ja jeszcze studiowalam (u mnie byly najpierw dzieci potem konczylam edukacje)

Isabeladziekuje,ale jak wiadomo zdecydowalam sie na dziecko potrafilam je zrobic to kurcze zaslugiwalo na godne zycie nadal zasluguje!wiec to moj zakichany obowiazek.ja niejestem z siebie dumna ze Oliw bez taty ale taka decyzje podjelam i dlaczego miala byc gorsza?najbardziej mnie wtedy zdolowala rozprawa z moim eks my wszystko ugodowo itp.a sedzina kobieta dodam mnie zrownala z ziemia ze jakim prawem decyduje za dziecko ze ma zyc w niepelnej rodzinie wyszlam z placzem...wtedy od niepamietnych czasow moj eks mnie objol jak wyszlismy,bo on ludzkie uczucia juz wtedy zadko okazywal.ah koniec tematu.

Jolu G pamietaj cel uswieca srodki a jak juz sie cos zacznie to z gorki pojdzie,zobaczysz jeszcze wszystkiego nieprzeczytalam wiec niewiem co napisalas.dobra czytam dalej bo sporo dzis naskrobalyscie.ja po kursie przed wyjsciem pranie wstawilam teraz je powiesilam.

a sie wkurzylam w nocy bo pisalam ze mam ochote na male co nieco z M i wyprysznicowalam sie wybalsamowalam itp.M poszedl pod prysznic i ja czekam na niego i co zasnelam....a on mnie nieobudzil jak wrocil....:(

mama2curon
prosze o uśmiech a nie denerwować siię jesteś wsaniałą kobieta podziwiam Cię kochana

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

mama2corun
isabela
wlasnie szukam przepisow w necie. Wiem, ze by byly chrupkie trzeba dodac alkoholu (cos dla kobiet w ciazy ;( ) a najlepiej smazy sie na smalcu z mala iloscia oleju :) ale smalcu nei mam wiec pozostaje mi olej :)

mama2corun, wielki szacun za to jak staralas sie gdy zostalas sama. Mialam podobna sytuacje gdy nas maz zostawil, ale wtedy moi rodzice bardzo mi pomagali finansowo i emocjonalnie, ja jeszcze studiowalam (u mnie byly najpierw dzieci potem konczylam edukacje)

Isabeladziekuje,ale jak wiadomo zdecydowalam sie na dziecko potrafilam je zrobic to kurcze zaslugiwalo na godne zycie nadal zasluguje!wiec to moj zakichany obowiazek.ja niejestem z siebie dumna ze Oliw bez taty ale taka decyzje podjelam i dlaczego miala byc gorsza?najbardziej mnie wtedy zdolowala rozprawa z moim eks my wszystko ugodowo itp.a sedzina kobieta dodam mnie zrownala z ziemia ze jakim prawem decyduje za dziecko ze ma zyc w niepelnej rodzinie wyszlam z placzem...wtedy od niepamietnych czasow moj eks mnie objol jak wyszlismy,bo on ludzkie uczucia juz wtedy zadko okazywal.ah koniec tematu.

Jolu G pamietaj cel uswieca srodki a jak juz sie cos zacznie to z gorki pojdzie,zobaczysz jeszcze wszystkiego nieprzeczytalam wiec niewiem co napisalas.dobra czytam dalej bo sporo dzis naskrobalyscie.ja po kursie przed wyjsciem pranie wstawilam teraz je powiesilam.

a sie wkurzylam w nocy bo pisalam ze mam ochote na male co nieco z M i wyprysznicowalam sie wybalsamowalam itp.M poszedl pod prysznic i ja czekam na niego i co zasnelam....a on mnie nieobudzil jak wrocil....:(

mama2corun :36_1_67: i :Kiss of love: za odwage.
A ja zmykam do lozka poczytam troche jakis romansik i pospie. Buziaki kochane, do pozniej

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...